Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Tatiana Stefanidou!

+11
Thaly-Diosa
Litsa
IroGrecia
sylver
kost@s
Rosalinda
olympiap1994
john@kos
Promiscuous
*D~A~D*
spike24
15 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down  Message [Page 3 of 13]

51Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 00:22

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τατιάνα Στεφανίδου : Η Μενεγάκη, η Μανωλίδου, ο Ευαγγελάτος και οι πλαστικές

Tatiana Stefanidou! - Page 3 400_tatiana3_medium


Ύστερα από ένα πολύ θερμό -σχετικά με τα μεταγραφικά των καναλιών και τις ανανεώσεις των συμβολαίων- τηλεοπτικό καλοκαίρι, η Τατιάνα Στεφανίδου (της οποίας το όνομα πρωταγωνίστησε τόσο στις συζητήσεις διαδοχολογίας του «Πρωινού Καφέ», όσο και για το πότε θα υπέγραφε το νέο της συμβόλαιο), μίλησε σε συνέντευξή της στο «TV Ζάπινγκ» για όλα, ακόμα και για την προσωπική της ζωή.

«Ξέρω πως υπάρχει για μένα η εικόνα πως είμαι η δαιμόνια παρουσιάστρια που δημιουργεί τα πάντα. Αλλά, όχι, δεν θέλησα να δημιουργήσω "ντόρο" — γιατί, αν το ήθελα, πιστέψτε με, τον τρόπο τον ξέρω και θα το είχα κάνει με το σωστό τρόπο. (…) Όσο για το αν με κυνήγησε το κανάλι για να υπογράψω… Τα κανάλια δεν κυνηγάνε ποτέ κανέναν» είπε απαντώντας στο γιατί άργησε τόσο πολύ να ανανεώσει το συμβόλαιό της με τον ΑΝΤ1.

Χωρίς περιστροφές, η Τατιάνα εξήγησε στη συνέχεια αν η μεταγραφή στην πρωινή ζώνη είναι κάτι που η ίδια θα ήθελε ή θα επεδίωκε: «Δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει τώρα, αλλά σε μια υποθετική ερώτηση για το μέλλον απαντώ πως… ναι, γιατί κάποια στιγμή μπορεί η εκπομπή που κάνω τώρα να μην "πάει", άρα θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο. Και το πρωινό είναι κάτι που σκέφτομαι». Αλλά στην ερώτηση αν είχε γίνει φέτος κάποια συζήτηση για να αντικαταστήσει εκείνη τη Βίκυ Καγιά στο πρωινό του σταθμού, η Τατιάνα είναι κατηγορηματική: «Όχι, δεν έγινε καμία κουβέντα».

Είναι όμως η «βασιλεία» της Ελένης Μενεγάκη στη συγκεκριμένη ζώνη που την έκανε να μη θέλει ακόμα να μπει στο παιχνίδι των πρωινών; «Η Ελένη είναι όντως η κυρίαρχη του πρωινού» απαντάει η ίδια. «Και μεταξύ μας, εγώ και η Ελένη Μενεγάκη είμαστε στην ελληνική ψυχαγωγία από τους ελάχιστους ανθρώπους που υπάρχουν σταθερά τόσα χρόνια. (…) Μπορεί να μην έχουμε κοινή πορεία, αλλά κάποια στιγμή νιώθεις πως αν υπάρχει αυτή, υπάρχω κι εγώ. (…) Αν περιμένω πάντως να σταματήσει η Ελένη για να κάνω πρωινό, θα βγαίνω στην τηλεόραση με πι».

Για την Ευγενία Μανωλίδου, και το πόσο καλή πιστεύει πως θα ήταν στη θέση της παρουσιάστριας του «Πρωινού Καφέ», η Τατιάνα απαντά: «Δεν ξέρω αν θα ήταν καλή, αλλά η παρουσία της μου αρέσει πολύ. Είναι όμορφη, αξιοπρεπής, ξέρει ελληνικά, μου αρέσει η φινέτσα της και η λάμψη της».

Όσο για τη δική της λάμψη και το αν αυτή οφείλεται στα καλά της γονίδια ή σε κάποια αισθητική επέμβαση, η παρουσιάστρια του «Αξίζει να το Δεις» εξηγεί: «Οι πλαστικές δεν είναι ταμπού, αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι ότι τώρα τελευταία όλοι με ρωτάνε για τις πλαστικές. Τι εννοείτε; Ότι πρέπει να κάνω πλαστική; Μήπως επειδή έχω μεγαλώσει μπαίνουν όλοι στη λογική "Τι γίνεται, Τατιάνα; Έκανες λίφτινγκ;". Εγώ βλέπω τον εαυτό μου νέο και μικρό, αλλά ίσως οι άλλοι έχουν διαφορετική εικόνα. (…) Αν κάνω, μπορεί και να το πω. Αλλά ενδεχομένως, όταν κάνω λίφτινγκ, θα το δείτε κιόλας. Υπάρχουν όμως πολύ πιο απλά πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς στο πρόσωπό του μέχρι να φτάσει στην πλαστική».

Και, τέλος, για το γάμο της με τον Νίκο Ευαγγελάτο και το μυστικό της ευτυχίας τους: «Συνταγή δεν υπάρχει, αλλά σίγουρα θέλει δουλειά. Δεν βάζεις το γάμο σου και την οικογένειά σου στον αυτόματο πιλότο. Για να υπάρχει αγάπη, πρέπει να δίνεις μάχη καθημερινά» είναι τα λόγια της, ενώ συμπληρώνει πως σε περίπτωση απιστίας δεν ξέρει πώς θα το αντιμετώπιζε: «Ίσως και να το συγχωρούσα, γιατί υπάρχει οικογένεια, υπάρχει αγάπη».

(Yupi.gr)

52Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 04:25

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Αν κάνω, μπορεί και να το πω. Razz
AMA kaneis lew AMA kaneis kai na mhn to peis Tatiana Stefanidou! - Page 3 68461
oxi pws exeis kanei tipota hdh Laughing
epishs thelw na pw pws xairomai pou paei poly kala h ekpomph lol!
panta tetoia panta tetoia Tatiana Stefanidou! - Page 3 720401

http://WWW.THALIA.COM

53Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 08:42

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τατιάνα Στεφανίδου : Πληγωμένη από πρώην συνεργάτες της

Tatiana Stefanidou! - Page 3 400_steaf_large


Απογοητευμένη και πικραμένη είναι η Τατιάνα Στεφανίδου εξαιτίας της στάσης που κρατάνε απέναντί της κάποιοι πρώην συνεργάτες της.

«Η Τατιάνα είναι πρώτα αυστηρή με τον εαυτό της και μετά με τους συνεργάτες της» λέει άνθρωπος από το στενό της περιβάλλον. «Πάνω απ' όλα όμως είναι δίκαιη. Γι' αυτό και όλα αυτά τα χρόνια έχει γύρω της ανθρώπους που την αγαπάνε και τη σέβονται, ακριβώς επειδή τους σέβεται και εκείνη. Έχει βοηθήσει πολλούς ανθρώπους σε αυτή τη δουλειά και πληγώνεται πολύ όταν βλέπει τα ίδια άτομα να μιλάνε άσχημα για εκείνη δημόσια, άτομα που πριν από λίγα χρόνια την έπαιρναν επίμονα τηλέφωνο παρακαλώντας την να τους πάρει στην ομάδα της επειδή ήταν άνεργοι. Και εκείνη, όχι μόνο τους πήρε κοντά της, αλλά τους είχε υπερασπιστεί πολλές φορές και στους ανωτέρους της για να μην μείνουν χωρίς δουλειά».

(Yupi.gr)



Gia kapoia tsoutsekia sto alter leei,
pou thn krazoun..
An tolmagan na ths ta elegan otan
tous eixe sthn ekpomph ths Laughing

54Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 08:43

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

gia tin kouskouri mallon...polu aera pire auti :hat

55Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 08:51

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Pes ta agaph :hat
Ki o Lhmnios den paei pisw,
alla ayth pws thn eide etsi Tatiana Stefanidou! - Page 3 720401

56Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 08:52

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

asta, k mexri perusi mia xara itan Tatiana Stefanidou! - Page 3 448136

57Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 09:05

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ναταλία Λιονάκη
Η συγκινητική εξομολόγηση στην Τατιάνα Στεφανίδου

Tatiana Stefanidou! - Page 3 400_lionaki1_medium


Σήμερα προβλήθηκε το δεύτερο μέρος της συνέντευξης της Τζένης Λιονάκη στην εκπομπή «Αξίζει να το Δεις». Δεν μίλησε, όμως, μόνο η μητέρα της ηθοποιού αλλά και η ίδια η Ναταλία μέσω τηλεφωνικής γραμμής.

«Δεν πιστεύω ότι το παιδί μου θα με διέψευδε. Αλλά δεν πιστεύω ότι αυτό ήταν η θέλησή της. Δεν ήρθα στην εκπομπή με πρόθεση να συκοφαντήσω κανέναν. Απλά είπα ό,τι είδα και έζησα στο μοναστήρι. Εάν την οδηγούσε στον Χριστό δεν θα την έβαζε να προσκυνάει την εικόνα του. Προσκύναγε τρεις φωτογραφίες του παπά. Όταν τη ρωτούσα ποιος την παίρνει τηλέφωνο και την ξυπνάει μου έλεγε ο πνευματικός της. Και της λέω "μα είναι δυνατόν να σε παίρνει μέσα στη νύχτα;". Δεν απάντησε. Όταν της είπα πως δεν βάζουν κινητά πάνω στην Αγία Τράπεζα μου είπε ότι το κάνει μόνο για εκείνη ο πάτερ. Και της λέω "γιατί μόνο για σένα;" και δεν μου απάντησε», δήλωσε η Τζένη Λιονάκη.

Η Τάνια Κοντομιχάλη, ξαδέλφη της Ναταλίας Λιονάκη, είπε: «Το είδα μπροστά μου. Έβγαλε από την τσάντα της μια κορνιζούλα και άρχισε να κάνει το σταυρό της και να φιλάει τον πάτερ και γύρισε και μου είπε αυτός είναι ο θεόπνευστος πάτερ. Θεώρησα ότι ήταν υπερβολική αντίδραση. Δεν μπορεί να μας διαψεύδει η Ναταλία. Αφού το είδα».

Ο πνευματικός της ηθοποιού είπε στην εκπομπή πως καταλαβαίνει τους γονείς απόλυτα. «Δεν έχω πρόβλημα με κανέναν. Εύχομαι κάποια στιγμή να καταλάβουν».

Η Ναταλία μιλάει για τη ζωή της στο μοναστήρι

«Είμαι πάρα πολύ καλά, δόξα τω Θεώ. Αν και λίγο λυπημένη με όλα αυτά που έχουν γίνει. Κακώς ανησυχεί η μητέρα μου, της έχω μιλήσει πάρα πολλές φορές. Προσπαθώ να την κάνω να καταλάβει και να της εξηγήσω πράγματα που συμβαίνουν μέσα στην ψυχή μου. Καταλαβαίνω ότι ο πόνος είναι μεγάλος και να κάνει κάποιες υποχωρήσεις. Να πιστέψει την επιλογή μου και να καταλάβει ότι δεν κινδυνεύω. Στην ψυχή μου επικρατεί γαλήνη, ειρήνη και αγάπη. Η εν Χριστώ ζωή με γαληνεύει και με γεμίζει ολοκληρωτικά — είναι απόλυτα λογικό όταν ένας άνθρωπος επιλέγει να φύγει από την κοσμική ζωή και να αφήσει όλα τα παλιά στοιχεία του εαυτού του και να γίνει ένας νέος άνθρωπος στην εν Χριστώ ζωή.

Σε όλα αυτά βοηθάει η ενδοσκόπηση, η σιωπή. Πλέον, δεν εκφράζω τα συναισθήματά μου γιατί πλέον τα βιώνω όλα πολύ πιο ειλικρινή συγκριτικά με αυτό που βίωνα και εξέφραζα παλιά. Απλά με τη μητέρα μου πλέον είμαστε δυο διαφορετικοί άνθρωποι. Είναι λογικό να μη με αναγνωρίζει γιατί πλέον βγάζω μια αλήθεια που δεν έβγαζα πριν. Έχω αλλάξει και προσπαθώ να γίνω καθ’ ομοίωση και κατ’ εικόνα του Κυρίου. Μακάρι να έχω αλλάξει. Αυτό με κάνει πιο ασφαλής και δυνατή. Γιατί σημαίνει ότι έχω μπει σε καλό δρόμο. Δεν ένιωθα ότι θέλω να έρθω σε ιερά μονή για να γαληνέψω. Αυτό είναι λάθος σκέψη και νοοτροπία. Δεν είναι «ξενοδοχείο». Είναι ιερή απόφαση να πεις ότι περνάς αυτή την πόρτα. Δεν είναι κάτι απλό. Είναι πολύ σημαντικό βήμα, αλλαγή ζωής πολύ συνειδητή. Ήθελα να βρω τον εαυτό μου μέσα απ’ το δρόμο του Χριστού. Θέλω να δοκιμαστώ και δοκιμάσω στο δρόμο του Χριστού. Αν θα γίνω μοναχή ή όχι είναι θέλημα Κυρίου. Θα ήταν ανωριμότητα και πνευματική και ηθική, αν έχω πάρει την τελική απόφαση. Η απόφασή μου είναι ότι θέλω να δοκιμάσω και να δοκιμαστώ στη μοναχική ζωή. Το συζητάω με τη Γερόντισσα και τον πνευματικό γιατί ξέρουν πότε μπορείς να γίνεις μοναχή. Το αν θα γίνω ή όχι είναι θέμα του Κυρίου. Μέσα στην πορεία της ζωής μου και κάνοντας αναδρομές η σχέση μου με τον Χριστό και την Παναγία ήταν αυτό που με κρατούσε στη ζωή. Περνώντας μέσα από διάφορα στάδια της ζωής μου όλα με οδηγούσαν πιο κοντά στον Χριστό».

Γιατί δεν θέλει να μιλήσει με τη μητέρα της

«Δεν υπάρχει θέμα διαμάχης. Απλά το ζήτησα για να είναι ήρεμοι οι τόνοι. Είναι λογικό να πονάει αλλά υπάρχει ένα μέτρο σε όλα αυτά. Αλλά το να βγει η ίδια μου η μάνα και να πει πράγματα ανυπόστατα και αναληθή με κλονίζει ως άνθρωπο, με στεναχωρεί και με θλίβει. Θέλω να πω με όλη μου την αγάπη ότι δεν της έχω θυμώσει καθόλου. Στην καρδιά μου υπάρχει πόνος. Πάντα θα την αγαπάω αλλά νομίζω ότι οφείλει μια μεγάλη συγνώμη σε όλα αυτά που έχουν ειπωθεί. Μια τεράστια συγνώμη σε όλους, στον πάτερ Απόστολο, στη μονή και στον Κύριο. Δημόσια συγνώμη από ψυχής και συνειδητή και η αγκαλιά μου είναι ανοιχτή».

Πώς αποφάσισε να γίνει μοναχή

«Από μικρό παιδί πηγαίνοντας στην εκκλησία ένιωθα ασφαλής και ότι κανείς δεν μπορεί να με πειράξει. Πάντα, σε όλη μου τη ζωή, η επαφή μου με τον Χριστό ήταν η προτεραιότητά μου. Όταν γνώρισα τον Γέροντα ένιωσα ότι αυτός είναι ο πνευματικός μου πατέρας. Σαφώς και δεν μπορεί ο καθένας να γίνει μοναχός, αυτή είναι κλίση. Η απόφαση γεννιόταν μέσα μου απλώς υπήρχε η ευτυχής συγκυρία να συμβεί λίγο αφού γνώρισα τον Γέροντα».

Μετά απ' όσα δήλωσε η Ναταλία, η μητέρα της είπε πως δεν την αγγίζει τίποτα γιατί «αυτό δεν είναι το παιδί μου».

(Yupi.gr)

58Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 15:05

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Kai ta tetarta ths Tatianas
gia th xthesinh ekpomph Cool

Tatiana Stefanidou! - Page 3 Tatiabg

Eipe kaneis "siga mhn ksanakanei 40aria" ? santa

59Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 17:52

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

spike24 wrote:Kai ta tetarta ths Tatianas
gia th xthesinh ekpomph Cool

Tatiana Stefanidou! - Page 3 Tatiabg

Eipe kaneis "siga mhn ksanakanei 40aria" ? santa

opoios to eipe stin pyra :hat

60Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 18:02

spike24

spike24
TD Aventurero Member

fwtia sta mpatzakia mas :hat

61Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 02 2009, 20:18

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

skizei ka8hmaerina!!!

kai egw to eida!!

mpravo ths!!!

krima omws gia thn kopela...

thanks!!!! Wink

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

62Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 03 2009, 03:50

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

3 eimastan
oi 2 eipan gia tetoia noumera
o enas o apistos thwmas na vlepei twra :hat

http://WWW.THALIA.COM

63Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 03 2009, 06:33

spike24

spike24
TD Aventurero Member

"Αν περιμένω να σταματήσει η Ελένη να κάνει πρωϊνό για να κάνω εγώ,
θα κυκλοφορούμε και οι δύο με... πι!"

Tatiana Stefanidou! - Page 3 CS916


Ημερομηνία: 02/10/2009

Συνεντευξιαζόμενος: Τατιάνα Στεφανίδου

Συντάκτης: Β. Μπουζιώτης - Κ. Μανανεδάκη

Πόσοι δημοσιογράφοι χρειάζονται για να κάνουν μια συνέντευξη στην Τατιάνα Στεφανίδου που έχει τη φήμη πως μπορεί να ελίσσεται απίστευτα αποφεύγοντας τις ερωτήσεις - παγίδα με μεγάλη μαεστρία; Δύο τουλάχιστον απαντήσαμε εμείς, συναίνεσε και ο διευθυντής μας... βεβαίως βεβαίως!- και με αφορμή τη συνέντευξή της για το εξώφυλλο μας πήγαμε να τη συναντήσουμε - ανακρίνουμε στο στούντιο που γυρίζεται το Αξίζει να το δεις. Είχαμε αποφασίσει πριν την κουβέντα μαζί της να υιοθετήσουμε ένα... concept. Βασίλης στο ρόλο του κακού - κόντρα... ρόλος, σου λέει (γέλια), Κατερίνα στο ρόλο της καλής, που το... γυρνάει στην διαδρομή!

ΒΑΣΙΛΗΣ: Ας ξεκινήσουμε από το φλέγον θέμα. Αφού είχες αποφασίσει να κάνεις και πάλι το "Αξίζει να το δεις" γιατί δημιουργήθηκε πριν λίγο καιρό το... σκηνικό "Υπέγραψε - δεν υπέγραψε η Τατιάνα;" Για να γίνεται ντόρος ότι σε κυνηγάνε να βάλεις υπογραφή και να ασχολούνται όλοι μαζί σου;

Ξέρω πως υπάρχει για μένα μια εικόνα πως είμαι η... δαιμόνια παρουσιάστρια που δημιουργεί τα πάντα αλλά , ακόμη κι αν δεν μπορείτε να το πιστέψετε όχι μόνο δεν θέλησα να δημιουργήσω αυτό που λέτε... ντόρο, γιατί αν το ήθελα πιστέψτε με τον τρόπο τον ξέρω και θα το είχα κάνει με το σωστό τρόπο αλλά θεωρώ πως δεν μου κάνει και καλό με το βγαίνει η εκπομπή να γίνεται κουβέντα για το συμβόλαιο μου και το αν υπέγραψα ή όχι. Αφήστε που μπορεί μέχρι να βγει η συνέντευξη σας να έχει τελειώσει αυτό το θέμα αλλά είμαι δημοσιογράφος και όταν σε μια συνέντευξη (στην εφημερίδα ΒΗΜΑ) με ρωτάνε αν υπέγραψα ή όχι δεν μπορώ να πω δεν απαντώ. Εγώ δεν είμαι του δεν απαντώ. Είμαι του λέω πάντα τα πράγματα με το όνομα τους.
Όσο για το αν με κυνηγάει το κανάλι να υπογράψω... Είναι ωραίο σαν εικόνα, πουλάει, είναι εμπορικό αλλά δεν είναι αληθινό. Τα κανάλια δεν κυνηγάνε ποτέ κανέναν. Αυτά είναι τα ισχυρά και οι εργαζόμενοι αυτοί που διεκδικούν. Είναι μια συμφωνία και έγιναν διαπραγματεύσεις.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Πάντως ο Νίκος Ευαγγελάτος υπέγραψε πρώτος, ωραία και ήρεμα. Μήπως τελικά εσύ είσαι η αρχηγός της οικογένειας;

(Μας κοιτάζει στραβά και η φωνή της γίνεται κοφτή) Αυτό δεν ισχύει και γενικώς οι ισορροπίες στη δική μας οικογένεια είναι αυτό που θα λέγαμε πολύ παραδοσιακές.

ΒΑΣΙΛΗΣ: Λένε πάντως ότι περίμενες να υπογράψει πρώτα εκείνος γιατί υπήρχε παραφιλολογία ότι μπορεί και να του την κάνουν. Ισχύει ή όχι;

Κανείς δεν μπορεί και με κανέναν τρόπο να εκβιάσει ένα σταθμό και θεωρώ πολύ υποτιμητικά όσα λέγονται για έναν επαγγελματία όπως ο Νίκος ο οποίος έχει την πορεία που έχει. Άρα δεν θα ήθελα να συνεχίσω μια κουβέντα σε επίπεδο που να θεωρείται για κάποιους οτι πουλάει αλλά δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Σου αρέσει όμως να βάζεις μπουρλότο γιατί κάνεις το "Αξίζει να το Δεις" αλλά ομολογείς πως δεν θα έλεγες όχι στο να παρουσιάσεις πρωινή εκπομπή στο μέλλον.

Δεν είμαι σε καμιά περίπτωση ο τύπος της γυναίκας γατούλας που θα με ρωτήσεις κάτι και θα το προσπεράσω χαμογελώντας. Με ρωτάς κάτι και σου απαντώ. Δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει τώρα αλλά σε μια υποθετική ερώτηση για το μέλλον απαντώ πως ναι, γιατί κάποια στιγμή μπορεί η εκπομπή που κάνω τώρα να μην πάει, άρα θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο. Και το πρωινό είναι κάτι που σκέφτομαι. Τι να πω δηλαδή; Δεν θέλω να το δω στα μάτια μου; Και μετά να το κάνω και να μου λέτε πάλι... Μα άλλα δηλώνατε κυρία Στεφανίδου. Εσείς δημιουργείτε τη λογική... μπουρλότο όχι εγώ!

ΒΑΣΙΛΗΣ: Έκανες κάποια κουβέντα με τον Αντέννα για να παρουσιάσεις φέτος τον Πρωινό Καφέ;;

Όχι. (Κοφτά) Δεν έγινε καμιά κουβέντα.

Tatiana Stefanidou! - Page 3 CSP1_16


ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Μήπως το ότι δεν κάνεις πρωινό φέτος έχει να κάνει με το ότι δεν θέλεις να βρεθείς απέναντι με την Ελένη που θεωρείται η κυρίαρχη του πρωινού και έχετε... ίσως μια φιλική σχέση - σε είχαμε δει και στα βαφτίσια της Βαλέριας;

Δεν θεωρείται, η Ελένη είναι η κυρίαρχη του πρωινού. Και μεταξύ μας, εγώ και η Ελένη Μενεγάκη, είμαστε στην ελληνική ψυχαγωγία από τους ελάχιστους ανθρώπους που υπάρχουν σταθερά τόσα χρόνια. Έχουν αλλάξει πάρα πολλά πρόσωπα και σε μια συνάντηση που είχαμε κάποια στιγμή της λέω, σας το μεταφέρω λίγο πιο... εξευγενισμένα από ότι το είπα στην ίδια... από τη δική μας γενιά Ελένη, εμείς οι δυο μείναμε. Και γέλαγε. Μπορεί να μην έχουμε κοινή πορεία αλλά κάποια στιγμή νιώθεις πως... αν υπάρχει αυτή υπάρχω κι εγώ! Υπάρχουν σταθερές αξίες και η Ελένη μου δίνει κουράγιο! Είμαστε όλοι αναλώσιμοι και είναι ωραίο να ξέρω πως είμαστε εδώ ακόμη και συνεχίζουμε. Δεν υπάρχει καμιά κόντρα μεταξύ μας...

ΒΑΣΙΛΗΣ: Σίγουρα θα πούλαγε η κόντρα και ξέρεις όλο αυτό μου κάνει λίγο σαν... Αλίκη - Τζένη ελληνικός κινηματογράφος.

Θα ήταν τέλειο όμως να υπήρχε τεράστιο πρόβλημα μεταξύ μας. Δεν θα πούλαγε πολύ να σκοτωνόμασταν; Δεν θα το θέλετε πολύ;

ΒΑΣΙΛΗΣ - ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Θα το θέλαμε πάρα πολύ γιατί μας αρέσουν οι ίντριγκες και τώρα μας το χαλάς!

Λυπάμαι.

ΒΑΣΙΛΗΣ: Πάντως επειδή ακριβώς είστε φίλες, ίσως δεν θα ήταν καλό να βρεθείτε απέναντι. Άρα... κρατάω εγώ τη μεσημεριανή εκπομπή και πάω στο πρωινό όταν σταματήσει η Ελένη.

Κοίτα , η φιλία είναι μια ιερή κουβέντα αλλά σίγουρα μεταξύ μας υπάρχει μια γλύκα και γελάμε πολύ. Όσο για το αν περιμένω να σταματήσει η Ελένη για να κάνω πρωινό, θα πηγαίνω θα βγαίνω στην τηλεόραση με... πι, με στήριγμα (ξεκαρδίζεται στα γέλια και μας παρασύρει κι εμάς) γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει η Ελένη να κάνει το πρωινό. Θα έχω γεράσει αν την περιμένω! Θα έχουμε γεράσει και οι δυο μας δηλαδή και θα έχει πολύ πλάκα!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Και μια που μιλάμε για φιλίες, με την Χριστίνα Λαμπίρη συνεχίσατε φαντάζομαι να είστε φίλες μετά την αποκατάσταση των σχέσεων σας στην εκπομπή σου... Μιλάτε, έχετε επαφές;

Ναι μιλάμε. Έχουμε επαφή. Και αυτό που έγινε στην εκπομπή, έκανε καλό και στις δυο μας. Το χρειαζόμασταν. Τα χρόνια περνάνε και κάποια πράγματα τα βλέπεις διαφορετικά. Γιατί να υπάρχουν παρεξηγήσεις και μπερδέματα που να σέρνονται;

ΒΑΣΙΛΗΣ: Σε πρόδωσε όμως όταν έφυγε χωρίς να σου το πει; Και εσύ στη θέση της θα φερόσουν με τον ίδιο τρόπο;

Με πρόδωσε... Δεν είναι σωστή η λέξη... Η Χριστίνα ήταν συνεργάτης μου, το δεξί μου χέρι αλλά δεν ήταν ποτέ αυτό που λέμε η κολλητή μου φίλη. Άρα... Τι θα πει με πρόδωσε; Ο καθένας έχει το δικό του χαρακτήρα και αντιδρά αλλιώς. Βλέπω τώρα την κατάσταση πιο ψύχραιμα. Ίσως να μην μπορούσε τότε να το διαχειριστεί το θέμα όπως θα περίμενα εγώ. Δεν έγινε αλλά... Μεγαλώνουμε, ωριμάζουμε και προχωράμε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Είχες καλέσει την Ευγενία Μανωλίδου στην εκπομπή σου και είχες μάλιστα καθίσει κι εσύ στην καρέκλα της Στιγμής της αλήθειας. Πιστεύεις πως θα μπορούσε να... απογειώσει το πρωινό του Αντέννα; Γιατί πολλοί ήταν αυτοί - εκτός Αντέννα! - που τη θεωρούσαν ιδανική.

Δεν ξέρω αν θα ήταν καλή αλλά η παρουσία της μου αρέσει πολύ. Είναι όμορφη, αξιοπρεπής, ξέρει ελληνικά , μου αρέσει η φινέτσα της η λάμψη της. Όσο γι αυτούς που γίνονται προφήτες και ειδήμονες και λένε τι θα ήταν καλό και τι όχι έχω να τους πω πως αν δε δεις το συγκεκριμένο άνθρωπο στη συγκεκριμένη παραγωγή του συγκεκριμένου προιόντος δεν μπορείς να πεις τίποτα.

ΒΑΣΙΛΗΣ: Και μια που λέμε για φινέτσα και λάμψη...

ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Σε μια εποχή που οι αισθητικές επεμβάσεις έχουν γίνει ρουτίνα και δεν αποτελούν πια ταμπού εσύ... έχεις επέμβει στο έργο της φύσης ή φαίνεσαι τόσο ξεκούραστη και λαμπερή επειδή ξεκουράστηκες το καλοκαίρι;


Η αλήθεια είναι πως φέτος δεν ασχολήθηκα με τίποτα έκανα δυο μήνες διακοπές θέλοντας να αφήσω όλα τα θέματα πίσω και κοιμήθηκα όσο ποτέ ξεχνώντας άγχη και αγωνίες. Πρώτη φορά δεν ήθελα να γυρίσω πίσω.

ΒΑΣΙΛΗΣ: Αν είχες κάνει κάτι όμως θα μας το έλεγες;

Οι πλαστικές δεν είναι ταμπού αλλά αυτό που ανησυχεί είναι οτι τώρα τελευταία με ρωτάνε όλοι για τις πλαστικές. Τι εννοείτε παιδιά οτι πρέπει να κάνω πλαστική; Μήπως επειδή έχω μεγαλώσει μπαίνουν όλοι στη λογική... τι γίνεται Τατιάνα; Έκανες λίφτινγκ; Εγώ βλέπω τον εαυτό μου νέο και μικρό αλλά ίσως οι άλλοι έχουν διαφορετική εικόνα; (γελάει με την καρδιά της)

ΚΑΤΕΡΙΝΑ :Δεν το λέμε εκ του πονηρού...

ΒΑΣΙΛΗΣ: Γιατί να μην μας το εκμυστηρευτείς αν έκανες κάτι...


Μπορεί και να το πω παιδιά. Χαλαρώστε! Αλλά ενδεχομένως όταν κάνω λίφτινγκ θα το δείτε κιόλας. Υπάρχουν πολύ πιο απλά πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς στο πρόσωπο του μέχρι να φτάσει στην πλαστική. Υπάρχουν πιο απλές θεραπείες πριν φτάσεις σε πιο δραστικά μέτρα. Και οι πλαστικοί ακόμη συνιστούν να καθυστερήσει όσο περισσότερο μπορεί κάτι τέτοιο γιατί υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να αλλοιωθούν τα χαρακτηριστικά του προσώπου. Γι αυτό είμαι πάντα υπέρ των πιο απλών πραγμάτων. Σας βλέπω όμως και τους δυο να επιμένετε . Πιστεύετε πως χρειάζεστε κάποια επέμβαση;

ΒΑΣΙΛΗΣ - ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Απαπα! Αλλάζουμε θέμα για να φεύγουμε και σιγά σιγά!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ : Έχω παρατηρήσει πως κάθε φορά που μιλάς για το Νίκο Ευαγελάτο η έκφραση σου αλλάζει και γίνεται πιο γλυκιά. Είστε πραγματικά... Ευτυχισμένοι μαζί; Και υπάρχει συνταγή γι αυτό;


Συνταγή δεν υπάρχει αλλά σίγουρα θέλει δουλειά. Δεν βάζεις το γάμο σου και την οικογένεια σου στον αυτόματο πιλότο. Για να υπάρχει αγάπη πρέπει να δίνεις μια μάχη καθημερινά.

ΒΑΣΙΛΗΣ: Πώς θα τέλειωνε τόση αγάπη; Λόγω μιας απιστίας; Δυο απιστιών; Παραπάνω...;!

Υποθετικά μιλώντας πάντα γιατί αυτό πρέπει να το αντιμετωπίσεις για να δεις πως θα αντιδράσεις, δεν ξέρω τι πραγματικά θα έκανα και πως θα αντιδρούσα. Ίσως και να το συγχωρούσα γιατί υπάρχει οικογένεια, υπάρχει αγάπη αλλά όλα αυτά υποθετικά πάντα. Είναι θέμα συγκυριών όλα.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ: Σε ενοχλεί να βλέπεις στον Τύπο να ασχολούνται με την προσωπική σου ζωή, με τις ιδιωτικές σου στιγμές...

Σίγουρα υπάρχουν κάποιες πολύ ιδιαίτερες στιγμές για παράδειγμα όταν βάζεις το παιδί στο σχολικό το πρωί και είναι μικρό και αγουροξυπνημένο και ενοχλεί τους γύρω κάποιος που προσπαθεί να βγάλει φωτογραφίες. Αυτό είναι άγριο και μπορεί να τσακωθώ πολύ. Ξέρω όμως πως και οι συνάδελφοι προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους. Κι επειδή και ο Νίκος και εγώ είμαστε δημόσια πρόσωπα, έχω συζητήσει με τα παιδιά και τους έχω δώσει να καταλάβουν πως αυτό είναι ένα κομμάτι και της δικής τους ζωή που πρέπει να το συνηθίζουν αλλά χωρίς να νιώθουν ποτέ διωκόμενα. Όλα είναι μέσα στο παιχνίδι είναι η καθημερινότητα μας και το κάθε παιδί είναι και διαφορετικό. Για παράδειγμα ο Νικόλας που είναι λιοντάρι του αρέσει να φωτογραφίζεται να αλλάζει ρούχα, παίζει με τη δημοσιότητα είναι κοινωνικός, το χαίρεται. Η Λυδία από την άλλη παλιά δεν το ήθελε καθόλου. Μετά ζήτησε από μόνη της να είναι μαζί μας σε μια φωτογράφιση που είχαμε κανονίσει. Και πάλι βλέπουμε . Αν θέλουν τη δική τους θέση μέσα σε αυτό το οικογενειακό κάδρο της δημοσιότητας και δεν τους κάνει κακό αυτό γιατί όχι;

ΒΑΣΙΛΗΣ: Δεν πρέπει όμως όλο αυτό να χει κάποιο όριο;

Δεν θα δώσω εγώ συμβουλές στους άλλους. Ο καθένας θα πρέπει να βάλει το δικό του όριο και να προστατέψει τη δική του οικογένεια.

(Tvzapping.gr)

64Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 03 2009, 06:35

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

pi thea :hat
thanx noulh htan xortastikh Tatiana Stefanidou! - Page 3 352711

http://WWW.THALIA.COM

65Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 03 2009, 07:15

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

thea!!!!!

66Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 03 2009, 22:17

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

spike24 wrote:[center][u]
Συνταγή δεν υπάρχει αλλά σίγουρα θέλει δουλειά. Δεν βάζεις το γάμο σου και την οικογένεια σου στον αυτόματο πιλότο. Για να υπάρχει αγάπη πρέπει να δίνεις μια μάχη καθημερινά.

swsth!!!!

thanks pano!!!!

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

67Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 09 2009, 20:29

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Τατιάνα αλλάζει.. σπίτια!

Tatiana Stefanidou! - Page 3 Tati

Tatiana Stefanidou! - Page 3 Tatiamesaedrhrt


Δήλωσε ότι την φετινή τηλεοπτική χρονιά θα τα κάνει όλα και... φαίνεται να κρατά τον λόγο της.

Η «Τάτη» που γνωρίζαμε όλα αυτά τα χρόνια άλλαξε κατά ....πολύ και πλέον δεν διστάζει να πάρει το τηλεοπτικό συνεργείο να φορέσει ένα τζιν, αθλητικά παπούτσια και ένα λευκό t-shirt και να... αλλάξει το σπίτι δύο φοιτητριών που της το ζήτησαν μέσω e-mail που είχαν στείλει στην εκπομπή «Αξίζει να το δεις».

Εμείς σας παρουσιάζουμε αποκλειστικά στις φωτογραφίες ...μια διαφορετική Τατιάνα Στεφανίδου και το θέμα της σημερινής της εκπομπής λίγο πριν βγει στον «αέρα».

(Zougla.gr)


Extreme Makeover / Tatiana Edition Tatiana Stefanidou! - Page 3 919114

68Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Fri Oct 09 2009, 22:57

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

as erthei k apo edw perikalw Laughing

69Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 08:38

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Στεφανίδου- Μενεγάκη
Θα εμφανιστούν την ίδια μέρα χωρίς μακιγιάζ στις εκπομπές τους!

Tatiana Stefanidou! - Page 3 400_tatiana5_medium


Στην εκπομπή της, «Αξίζει να το Δεις», η Τατιάνα Στεφανίδου θέλοντας να προσεγγίσει τη γυναικεία μερίδα του τηλεοπτικού κοινού αποφάσισε να εμφανιστεί χωρίς μακιγιάζ.

Tatiana Stefanidou! - Page 3 5e6610d8fffec4b65f6db8290ade7ef9


Η γνωστή παρουσιάστρια «τσαλακώνει» την εικόνα της στο τηλεοπτικό πλατό της εκπομπής «Αξίζει να το Δεις» που θα προβληθεί τη Δευτέρα, σε μια προσπάθεια να δείξει πως τα σύγχρονα πρότυπα ομορφιάς είναι πλασματικά, καθώς οι γυναίκες που εμφανίζονται στην τηλεόραση και τα περιοδικά έχουν πρώτα περάσει από τα έμπειρα χέρια μακιγιέρ και κομμωτών. «Η εικόνα που βλέπεται είναι μια εικόνα κατασκευασμένη που έχει πάρει πολύ χρόνο για να ετοιμαστεί. Δεν είμαι έτσι όταν ξυπνάω», δήλωσε η Τατιάνα Στεφανίδου στην «Espresso».

Tatiana Stefanidou! - Page 3 5ec1e862ecc85f1f8aaf2165bb7a0dd2


Καθώς η δημοφιλής παρουσιάστρια προσπαθεί μέσα από αυτή την εκπομπή να περάσει το μήνυμα ότι κάθε γυναίκα πρέπει να αγαπάει τον εαυτό της, δεν θα διστάσει να εμφανιστεί άβαφη εκθέτοντας στον τηλεοπτικό φακό τα όποια σημάδια μπορεί να έχει αφήσει ο χρόνος στο πρόσωπό της. Η ίδια αναφέρει: «Τα πρότυπα που προβάλλουν τα μέσα ενημέρωσης μας καταπιέζουν όλους. Ακόμα και εμένα. Μη νομίζετε ότι δεν δυσκολεύτηκα να εμφανιστώ έτσι. Αγαπήστε τον εαυτό σας. Αγαπήστε τα πάντα πάνω σας και θα σας αγαπήσουν και οι άλλοι». Μάλιστα στο πλαίσιο της εκπομπής αυτής, η Τατιάνα Στεφανίδου θέλοντας να δείξει στο τηλεοπτικό κοινό πως με το κατάλληλο styling όλες οι γυναίκες είναι εκθαμβωτικές επιστράτευσε τον Τρύφωνα Σαμαρά, ο οποίος θα επιμεληθεί το look μιας νεαρής κοπέλας και θα τη μεταμορφώσει σε λαμπερή σταρ.

Μέχρι εδώ όλα καλά, μόνο που την ίδια ιδέα φαίνεται πως είχε το πρωί της Παρασκευής και η Ελένη Μενεγάκη. Καθώς ο προσωπικός της κομμωτής, Βασίλης Μπουλούμπασης, τη χτένιζε στο πλατό της εκπομπής της, η διάσημη παρουσιάστρια ανακοίνωσε στο κοινό της πως τη Δευτέρα -λίγες ώρες δηλαδή πριν την προβολή της μαγνητοσκοπημένης εκπομπής της Τατιάνας- θα εμφανιστεί μπροστά στις κάμερες εντελώς αμακιγιάριστη! Το γεγονός αυτό προκάλεσε, όπως ήταν φυσικό, πολλά σχόλια στα blogs, καθώς, όταν η Ελένη αποφάσισε να βγει μπροστά μας χωρίς ίχνος make up, προβαλλόταν ήδη το τρέιλερ της Τατιάνας! Το περιβάλλον της Ελένης, πάντως, ισχυρίζεται ότι δεν είναι η πρώτη φορά που η Ελένη θα εμφανιστεί χωρίς μακιγιάζ μπροστά στο κοινό, άρα η ιδέα δεν ανήκει στην Τατιάνα — για την ακρίβεια, πριν από την Τατιάνα το έχει κάνει η Τάιρα Μπανκς στο αντίστοιχο show που παρουσιάζει στην Αμερική.

(yupi.gr)

70Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 08:41

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

tha tromaksoume... Tatiana Stefanidou! - Page 3 720401

71Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 08:43

kost@s

kost@s
TD Arrasando Member

thn latrevw thn tatiana

72Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 18:22

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

pote h apokalupsh Exclamation Laughing

http://WWW.THALIA.COM

73Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 18:23

sylver

sylver
TD Dance Member

meta sygxwrhsews alla olo kai kati tha kanei Exclamation
den mporei na vgei teleiws abafth kai na moiazei san xitler (tou fernei kiolas ligo)
Tatiana Stefanidou! - Page 3 720401

74Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 18:26

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

sylver wrote:meta sygxwrhsews alla olo kai kati tha kanei Exclamation
den mporei na vgei teleiws abafth kai na moiazei san xitler (tou fernei kiolas ligo)
Tatiana Stefanidou! - Page 3 720401

e oxi

agapame tatiana Tatiana Stefanidou! - Page 3 919114

75Tatiana Stefanidou! - Page 3 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Sat Oct 10 2009, 18:26

spike24

spike24
TD Aventurero Member

H Tati einai thearaaa Tatiana Stefanidou! - Page 3 919114

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 13]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum