Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Tatiana Stefanidou!

+11
Thaly-Diosa
Litsa
IroGrecia
sylver
kost@s
Rosalinda
olympiap1994
john@kos
Promiscuous
*D~A~D*
spike24
15 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down  Message [Page 2 of 13]

26Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Mon Sep 28 2009, 22:08

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Τυφώνας Τατιάνα
Παιδιά αυτό ήταν. Και τώρα τα κεφάλια μέσα. Ήρθε η Τατιάνα, επέστρεψε με τιμές πρωθυπουργού! Σαρώνει τα πάντα στο πέρασμά της. Ο τυφώνας Τατιάνα προμηνύεται να σβήσει ό,τι υπάρχει απέναντί της και να μην αφήσει ούτε ίχνη για τον ιστορικό της τηλεόρασης που θα αναζητήσει τι έπαιζαν την ίδια ώρα οι υπόλοιποι. Βέβαια το θέμα που επέλεξε για να ξεκινήσει με την Αγγελική Ηλιάδη, είναι παρωχημένο και βαρετό.

Υ.Γ. ερώτηση αφελούς τα πιτσιρίκια γιατί φώναζαν από κάτω το όνομα του… τυφώνα; Ήταν πληρωμένα; Γονείς δεν έχουν να τα μαζέψουν.

Tatiana Stefanidou! - Page 2 720401

27Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Mon Sep 28 2009, 22:18

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Thn katara mou na xoun :hat
Ayrio pou tha vgoun ta 40aria pou kanei twra ta ksanaleme Tatiana Stefanidou! - Page 2 919114

28Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Mon Sep 28 2009, 22:20

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

siga mi kanei k 50aria santa

agapame Tatiana santa

29Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Mon Sep 28 2009, 22:24

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ok, thymisou pou sto lew
kai rantevou edw ayrio santa Tatiana Stefanidou! - Page 2 720401

30Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Mon Sep 28 2009, 22:30

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

spike24 wrote:Ok, thymisou pou sto lew
kai rantevou edw ayrio santa Tatiana Stefanidou! - Page 2 720401

wraia, stoixima :hat

31Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Mon Sep 28 2009, 22:33

spike24

spike24
TD Aventurero Member

john@kos wrote:
spike24 wrote:Ok, thymisou pou sto lew
kai rantevou edw ayrio santa Tatiana Stefanidou! - Page 2 720401

wraia, stoixima :hat

ok, na fantastw ypotheteis
ti tha valoume santa

32Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 00:49

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

thn eida apo to prwto ews to last deuterolepto Laughing
kai h tatiana kai h aggelikh htan sssssssss lol!
lypamai omws pou tha to pw alla exw kathe dikaiwma na to kanw kai tha to pw auto pou eida Razz ta mallia ths tatianas ektos tou oti htan pio konta htan kai sxedon kamena Rolling Eyes kai den katalavainw pws ta katafere etsi Suspect genika kai san xtenisma poly skoupokatastash kai akres kai frantza htan Tatiana Stefanidou! - Page 2 644607 mou thymizei kati alla mallia kamena kapote alla ekeina hthelan na ginoun edw kai twra ksantha kai na ta xairia tous meta Tatiana Stefanidou! - Page 2 720401

25%-40% tha einai ta noumera :hat

http://WWW.THALIA.COM

33Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 00:53

spike24

spike24
TD Aventurero Member

*D~A~D* wrote:
25%-40% tha einai ta noumera :hat [/color]

mas diafwtisate, sas eyxaristoume santa

34Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 00:54

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

panemorfa then alien

http://WWW.THALIA.COM

35Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 01:44

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τατιάνα Στεφανίδου : «Όλα αυτά με τα ασφαλιστικά μέτρα είναι αστειότητες»

Tatiana Stefanidou! - Page 2 400_tatiana3_medium


Σήμερα το πρωί, στην πρεμιέρα της εκπομπής «10 με 1 Μαζί» μίλησε η Τατιάνα Στεφανίδου μέσω τηλεφώνου για την πρώτη της εκπομπή με καλεσμένη την Αγγελική Ηλιάδη.

Λίγες ώρες πριν από την πρεμιέρα της, η Τατιάνα ξεκαθάρισε το θέμα που είχε προκύψει την προηγούμενη εβδομάδα λέγοντας πως ο σταθμός δεν έχει λάβει κανένα δικαστικό έγγραφο. «Όλα αυτά είναι αστειότητες. Κανείς δεν μπορεί να απαγορεύσει στη γυναίκα αυτή να μιλήσει για την καριέρα της, το σύζυγό της που έχασε και το τραγικό περιστατικό που συνέβη μπροστά στα μάτια της. Η εκπομπή θα προβληθεί κανονικά».

Η Τατιάνα μίλησε και για τη φίλη της, Αγγελική Ηλιάδη, λέγοντας πως η τραγουδίστρια κάνει μια τεράστια προσπάθεια να σταθεί στα πόδια της και η ανάγκη της να τραγουδήσει είναι πολύ μεγάλη. «Έχει ένα παιδί να μεγαλώσει και αυτή είναι η δουλειά της. Πέρασε πολύ πιο δύσκολα και από αυτά που θα μου πει στην εκπομπή. Θέλει να 'ναι καλά, να τα αφήσει όλα πίσω και να 'ναι κοντά στον άνθρωπό της μέσω της προσευχής της. Ο μοναδικός άνθρωπος που υπήρχε κοντά της ήταν ο Μπάμπης Λαζαρίδης. Άλλωστε, είναι γνωστό πως δεν έχει καμία σχέση με την οικογένειά της» δήλωσε.

(Yupi.gr)

36Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 01:45

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

tin eida to prwi santa

37Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 01:48

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

poso dikio exei gia thn aggelikh h tati Wink

http://WWW.THALIA.COM

38Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 01:51

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Egw den thn eida Neutral

39Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 01:53

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

spike24 wrote:Egw den thn eida Neutral

kala na patheis :hat

40Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 01:55

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ti kalhhhh :hat

http://WWW.THALIA.COM

41Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 02:01

spike24

spike24
TD Aventurero Member

john@kos wrote:
spike24 wrote:Egw den thn eida Neutral

kala na patheis :hat

kalaaa.. ayrio omws mhn trexeis santa

42Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 02:03

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

spike24 wrote:
john@kos wrote:
spike24 wrote:Egw den thn eida Neutral

kala na patheis :hat

kalaaa.. ayrio omws mhn trexeis santa

allos tha trexei Tatiana Stefanidou! - Page 2 592113

43Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 02:04

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

o kenterhs :hat

http://WWW.THALIA.COM

44Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 15:29

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τατιάνα Στεφανίδου : «Φέτος θα κάνω Τατιάνα»

Tatiana Stefanidou! - Page 2 Tat2bn


Πώς θα είναι η εκπομπή που θα παρουσιάζει; Θα επιχειρήσει να αλλάξει ύφος; Τι γίνεται με το συμβόλαιό της; Θα παρουσιάσει ριάλιτι και καλλιστεία; Η δημοσιογράφος απαντά ότι «Αξίζει να το δεις».

Μέσα σε δεκαέξι χρόνια συνεχόμενης τηλεοπτικής καριέρας παρουσίασε δελτία ειδήσεων,εγκαινίασε τη μεσημεριανή ζώνη,ανακηρύχθηκε ιέρεια του κουτσομπολιού,βαφτίστηκε «δαιμόνια»,καταδικάστηκε πολλές φορές από το ΕΣΡ, χτυπήθηκε σφόδρα
από την κριτική.Σήμερα πλέον η Τατιάνα Στεφανίδου παρουσιάζει μια εκπομπή ποικίλης ύλης, δεν παύει να προκαλεί αντιδράσεις,ενώ σε λίγες ημέρες αρχίζει εκπομπές, με το συμβόλαιό της - ως τη στιγμή που τυπωνόταν η συνομιλία μας- να
μην έχει ακόμη υπογραφεί! Σε μια αποκλειστική συνέντευξή της στο «Βήμα» η δημοσιογράφος ανοίγει τα χαρτιά της,απαντά σε όσα της προσάπτουν,επιβεβαιώνει και διαψεύδει φήμες που την αφορούν και δηλώνει ότι η εκπομπή της φέτος θα είναι...Τατιάνα.

- Κυρία Στεφανίδου, έχετε υπογράψει το συμβόλαιό σας με τον Αntenna;

«Δεν έχω υπογράψει, απλώς θεωρώ ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα. Πρόκειται για τυπική διαδικασία και εύχομαι να μην προκύψει ως πρόβλημα στην πορεία. Ποτέ δεν ξέρεις με τα συμβόλαια, αλλά εγώ όταν δώσω τον λόγο μου- κάτι που έχει γίνει από τον Ιούλιο- είναι σαν να έχω υπογράψει. Ο λόγος μου είναι συμβόλαιο».

- Γράφτηκαν και ακούστηκαν πολλά σε σχέση με την καθυστέρηση της υπογραφής. Μπορείτε να μου πείτε ποιοι είναι οι λόγοι;

«Διανύσαμε μια περίοδο πολύ δύσκολη. Και αυτό αφορά όλους μας. Περάσαμε μια χρονιά οικονομικής κρίσης σε όλα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης. Είδαμε ιστορικές εφημερίδες να κλείνουν, δεκάδες δημοσιογράφους και τεχνικούς να μένουν χωρίς δουλειά. Αυτό έφερε αναστάτωση και στις διαπραγματεύσεις που κάναμε κι εμείς. Βεβαίως τα δικά μας συμβόλαια συζητιούνται περισσότερο από τις τηλεοπτικές στήλες και τις gossip εκπομπές γιατί πουλάμε. Δεν σημαίνει όμως ότι η δική μας διαπραγμάτευση είχε πολλές διαφορές από τις συζητήσεις που έκανε ο κάθε δημοσιογράφος με το κανάλι για να μη μείνει χωρίς δουλειά, για να μη μειωθεί ο μισθός του ή για να μειωθεί στο ελάχιστο. Υπάρχει όμως μια πολύ μεγάλη διαφορά στις διαπραγματεύσεις που θα κάνει ένας άνθρωπος ο οποίος έχει δική του εκπομπή με τις συζητήσεις που θα κάνει ένας εργαζόμενος που θέλει να παραμείνει στο κανάλι. Ποια είναι αυτή; Εκτός από τις προσωπικές αμοιβές μας υπάρχουν τουλάχιστον άλλα εξήντα άτομα τα οποία απασχολούνται στην εκπομπή. Ολο αυτό δεν είναι κάτι ξέχωρο από εμάς. Πιστεύω ότι όποιος το βλέπει ως ξέχωρο κομμάτι και κοιτάει μόνο την πάρτη του... κακό του κεφαλιού του τηλεοπτικά. Η τηλεόραση είναι ομαδική δουλειά και όποιος δεν το δει έτσι κάνει λάθος και ύστερα από ένα-δυο χρόνια πάει σπίτι του. Για μένα ήταν πάντα ομαδική δουλειά και όλες μου οι συζητήσεις με το κανάλι είχαν να κάνουν παραπλεύρως και με το τι θα γίνει με τους συνεργάτες μου και την τεχνική υποστήριξη της εκπομπής. Προσπάθησα να διασφαλίσω ότι θα έχω αυτά τα οποία χρειάζομαι για να κάνω τη δουλειά μου όσο καλύτερα μπορώ. Αρα εκεί οφείλεται η καθυστέρηση. Οταν υπάρχει οικονομική κρίση, η κάθε επιχείρηση δικαιολογημένα προσπαθεί να περιορίσει ό,τι μπορεί».

- Η εκπομπή σας θα αλλάξει ριζικά, θα μείνει η ίδια,θα αλλάξει τίτλο;

«Η εκπομπή δεν αλλάζει τίτλο εφόσον δεν θα κάνουμε κάτι διαφορετικό. Αν κάνεις κάτι καινούργιο τότε αλλάζεις και τον τίτλο, αλλιώς δεν έχει νόημα. Είναι μια κοινωνική εκπομπή ποικίλης ύλης η οποία όμως όταν χρειάζεται και απαιτείται από την επικαιρότητα μπορεί να γίνει άκρως ενημερωτική. Καλούμε καλλιτέχνες, κάνουμε συνεντεύξεις, είναι μεγάλο το εύρος της θεματολογίας. Το να πει κάποιος ότι η εκπομπή είναι άλλη, δεν είναι απλό. Αν πάρεις την περυσινή σεζόν μπορείς να βάλεις εκατό τίτλους. Δεν υπάρχει κάποια μεγάλη αλλαγή. Θα ακολουθήσουμε με το ένστικτό μας τη διάθεση του κόσμου. Αυτό άλλωστε κάνουμε εδώ και χρόνια».

- Θα κάνετε τελικά εκπομπή παρόμοια με αυτή της Τάιρα Μπανκς όπως φημολογείται;

«Βλέπω πολλή ξένη τηλεόραση. Εχω πάρει στοιχεία από την Οπρα Γουίνφρεϊ, την Τάιρα Μπανκς, την Ελεν ντε Τζενέρις, από το Ε! Εntertainment, από τον τρόπο που το Discovery Channel κάνει μοντάζ σε investigations, από εκπομπές ανακαίνισης χώρων. Παίρνοντας στοιχεία από αυτά και άλλα τόσα θα κάνω Τατιάνα».

- Στη διάρκεια των περασμένων σεζόν κάποιες εκπομπές σας, όπως αυτές που αφιερώσατε σε ανθρώπους με βαριές αναπηρίες, σε γάμους μεταξύ συγγενών α Δ βαθμού και άλλες παρόμοιες, σχολιάστηκαν αρνητικά και πολύ έντονα.Εσείς έχετε μετανιώσει γι΄ αυτά;

«Δεν έχω μετανιώσει για κάποια εκπομπή. Οσον αφορά τις εκπομπές που αφιέρωσα σε ανθρώπους με αναπηρίες, γι΄ αυτές είμαι πολύ περήφανη. Τις θεωρώ καλύτερες από οποιεσδήποτε άλλες έχω παρουσιάσει. Είναι άκρως ρατσιστικό από την πλευρά των ανθρώπων που τις σχολίασαν αρνητικά. Γιατί να μη βγαίνουν αυτοί οι άνθρωποι στην τηλεόραση; Κάποιοι υποστηρίζουν ότι πέφτουν θύματα τηλεοπτικής εκμετάλλευσης. Εγώ θεωρώ ότι όχι μόνο δεν είναι θύματα εκμετάλλευσης αλλά ότι γίνεται προβολή τους. Η κοπέλα δίχως χέρια που ήλθε στην εκπομπή έστειλε ένα σημαντικό μήνυμα δύναμης. Παρουσίασα πέντε-έξι τέτοια θέματα τον χρόνο. Αν κάποιοι θέλουν να κρατήσουν αυτά, γιατί ήθελαν με το ζόρι να ασκήσουν αρνητική κριτική, όπως γίνεται επειδή πουλάει η αρνητική κριτική, τότε το καταλαβαίνω».

- Νιώθετε ότι υπάρχει από κάποιους προκατάληψη απέναντι στη δουλειά σας και ότι σας περιμένουν στη γωνία;

«Αυτό το ένιωθα περισσότερο παλιότερα. Ομως παλιότερα, δηλαδή πριν από μια πενταετία, υπηρέτησα ένα είδος τηλεόρασης- το οποίο πλέον έχει καταλάβει το σύνολο των μέσων- και το οποίο για την εποχή του θεωρήθηκε προκλητικό και κακό. Οσο περνούσαν τα χρόνια επειδή ο κόσμος και οι κριτικοί το συνήθισαν και σταμάτησαν να ασχολούνται. Τότε όμως δικαίως η πρόκληση των συγκεκριμένων εκπομπών για την εποχή αντιμετώπιζε αρνητική κριτική. Δεν ήταν παράλογο. Σήμερα το να υπάρξει από συγκεκριμένους ανθρώπους εμπάθεια στην κριτική είναι φυσιολογικό. Κι εγώ μπορεί να έχω εμπάθεια για κάποιο πρόσωπο. Θεωρώ ότι πλέον αυτοί είναι λίγοι».

- Κάποτε είχατε δηλώσει ότι θέλατε να αλλάξετε ύφος εκπομπής για να μην ντρέπονται τα παιδιά σας στο σχολείο.Αυτό νιώθετε ότι το έχετε κατακτήσει και δεν είστε πλέον η «ιέρεια του κουτσομπολιού»; Αφήσατε πίσω σας εκείνη την εποχή;

«Βεβαίως το έχω αφήσει πίσω μου. Στην τηλεόραση είμαι από το 1993 όπου παρουσίαζα το πρώτο μου δελτίο ειδήσεων, δηλαδή δεκαέξι χρόνια. Εχω σχεδόν καθημερινή παρουσία για δεκαέξι χρόνια, πράγμα το οποίο έχουν καταφέρει πάρα πολύ λίγοι δημοσιογράφοι και παρουσιαστές. Ενα δελτίο είναι πιο εύκολο να το παρουσιάζεις επί σειράς ετών, ενώ το να κάνεις πολλά και διαφορετικά πράγματα σημαίνει φθορά. Νομίζω ότι έχει μείνει πίσω αυτή η εποχή που με ρωτήσατε, γιατί στη συνείδηση του κόσμου είμαι όλα αυτά τα δεκαέξι χρόνια. Είμαι όλα αυτά μαζί. Νομίζω ότι η τεράστια επιτυχία της μεσημεριανής ζώνης τότε, εκτός από το ότι ήταν κάτι καινούργιο και προκλητικό, ήταν και το ότι το έκανα εγώ. Εννοώ ότι το έκανε ένας άνθρωπος ο οποίος είχε στην πλάτη του οκτώ χρόνια στο δελτίο ειδήσεων, εκ των οποίων τα πέντε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του πρώτου σταθμού της χώρας, και που ο κόσμος τον εμπιστευόταν. Αρα θεωρώ ότι οι τηλεθεατές κράτησαν τα δεκαέξι χρόνια».



- Οπως κι εσείς είπατε νωρίτερα,η τηλεόραση έχει γεμίσει από gossip εκπομπές; Πώς το εξηγείτε;

«Είναι εύκολες, φτηνές εκπομπές. Είναι εκπομπές που έχουν χαμηλό κόστος, πολύ συχνά παίρνουν υλικό από άλλα κανάλια και με πέντε-έξι ανθρώπους κάνουν ένα σχόλιο».

- Σε κάποιες εκπομπές παρακολουθούμε να παραβιάζεται η προσωπική ζωή ανθρώπων παρά την επιθυμία τους, να δημοσιεύονται φωτογραφίες παιδιών και να ασχολούμαστε με θέματα που δεν αφορούν το ευρύ τηλεοπτικό κοινό.Πιστεύετε ότι το κουτσομπολιό στην τηλεόραση έχει ξεπεράσει τα όρια;

«Σίγουρα οι εκπομπές στην τηλεόραση έχουν και τις κακές τους στιγμές. Αλλά θεωρώ ότι έτσι όπως είναι οι νόμοι στην ελληνική τηλεόραση, οι κανονισμοί που ορίζονται από το ΕΣΡ, κάθε άλλο παρά να ξεπεράσει τα όρια μπορεί η ελληνική τηλεόραση. Ισα ίσα θεωρώ ότι εκπομπές οι οποίες προβάλλονται σε όλα τα κράτη του κόσμου δεν μπορεί να προβληθούν στη χώρα μας γιατί λογοκρίνονται από το ΕΣΡ. Νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολο να ισχυριστεί κάποιος ότι κάποια τηλεοπτική εκπομπή ξεπερνάει τα όρια».

- Δεν παραβιάζονται δηλαδή κάποιοι κανόνες ηθικής και αισθητικής που μπορεί να μην αφορούν το ΕΣΡ αλλά το κοινό που παρακολουθεί;

«Αν παρακολουθήσετε ένα από τα αγαπημένα μου κανάλια, το “Ε!”, θα διαπιστώσετε ότι υπάρχει μια ελευθερία στο να καταθέτει κάποιος την άποψή του και τα ρεπορτάζ όπως και τα σχόλια είναι ιδιαίτερα σκληρά. Για μένα αυτό είναι ελευθερία έκφρασης. Τώρα, γύρω από την ελληνική τηλεόραση υπάρχει τρομερή μιζέρια. Θεωρώ ότι είναι πολύ ξεπερασμένη αυτή η γκρίνια και ότι αυτό είναι πλέον λίγο pass. Η ελληνική τηλεόραση το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι δεν έχει αρκετά χρήματα για να κάνει καλές παραγωγές».

- Το καλοκαίρι που πέρασε κυκλοφόρησαν κάποιες φήμες που σας ήθελαν να έχετε δεχτεί πρόταση και από το Μega αλλά και από τον Αntenna για να παρουσιάσετε την πρωινή ψυχαγωγική εκπομπή. Ισχύουν;

«Δεν μου έγινε καμία τέτοια πρόταση».

- Θα σας ενδιέφερε μελλοντικά η παρουσίαση μιας τέτοιας εκπομπής;

«Ναι, ενδεχομένως μελλοντικά να με ενδιέφερε. Θεωρώ όμως ότι αυτή τη στιγμή αυτό που κάνω είναι πολύ πιο σημαντικό τηλεοπτικά για μένα ως επαγγελματία από το να παρουσίαζα μια πρωινή εκπομπή. Μέσω αυτού που κάνω υπάρχει μια ευρύτητα. Η πρωινή εκπομπή που έχει περίπου το 1/3 των τηλεθεατών να την παρακολουθούν είναι ως ζώνη πιο υποτιμημένη. Αυτό δείχνουν και οι τηλεθεάσεις. Οσο δεν θα με εγκαταλείψουν οι 700.000 τηλεθεατές που δεν με εγκαταλείπουν αυτά τα χρόνια, τους προτιμώ από το 1/3 των τηλεθεατών της πρωινής ζώνης. Αρα είναι κάτι που δεν θέλω άμεσα να κάνω, αλλά δεν το αποκλείω μελλοντικά. Θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά γιατί θεωρώ ότι είναι και πολύ πιο ξεκούραστο πρόγραμμα».

- Το κανάλι σας αποφάσισε να διακόψει τον «Πρωινό καφέ» και να δοκιμάσει ένα νέο είδος πρωινής εκπομπής με τους Γ. Καραμέρο και Σ. Χαριτάτο.Πώς σας φάνηκε;

«Είναι δύο συνάδελφοι που παρακολουθούσα με τρομερό κέφι κάθε πρωί. Πιστεύω πως σε ό,τι αφορά τον τρόπο παρουσίασης της ενημέρωσης κάνουν αμερικανική τηλεόραση. Είχαν μια πιο ανάλαφρη, αισιόδοξη και θετική προσέγγιση της επικαιρότητας που μου άρεσε πολύ».

- Πιστεύετε ότι ο κύκλος του «Πρωινού καφέ» είχε κλείσει οριστικά και ότι με την Ευγενία Μανωλίδου δεν θα μπορούσε να διεκδικήσει την πρώτη θέση;

«Κοιτάξτε, σε εκτιμήσεις του τύπου “αν, πώς, πού” δεν θα προβώ γιατί ούτε μάντης είμαι ούτε έχω ασχοληθεί για να ξέρω ποιες είναι οι προϋποθέσεις. Αυτό που γίνεται γενικότερα, τα υποτιθέμενα προγνωστικά και οι εκτιμήσεις για το πώς θα πάει το ένα ή το άλλο, είναι λίγο χαζά. Πρέπει πρώτα να δεις κάτι και να ξέρεις τις συνθήκες παραγωγής για να κρίνεις. Θα ήθελα να δω και το νέο μοντέλο αλλά θα ήθελα να δω σε αυτόν τον σταθμό με κάποιον τρόπο αυτό που δημιούργησε, δηλαδή τον “Πρωινό καφέ”, το brand name που στοιχίζει δισεκατομμύρια και το οποίο έχει πολύ μεγάλη ιστορία. Ολα τα πρωινάδικα σε όλα τα κανάλια ονομάζονται πρωινοί καφέδες. Δεν σας κρύβω ότι πόνεσα όταν έμαθα ότι κόβεται γιατί κι εγώ τον παρακολουθούσα πολλά χρόνια. Με ενοχλεί που δεν υπάρχει πια. Θα ήθελα να υπάρχουν και τα δύο με κάποιον τρόπο».

- Εφέτος θα κάνετε μόνο το «Αξίζει να το δεις»;

«Ναι, μόνο».

- Παλιότερα παρουσιάζατε ριάλιτι και σόου του σταθμού,καλλιστεία. Είναι δική σας απόφαση να περιοριστείτε στην εκπομπή σας ή του σταθμού;

«Πέρυσι ήταν απόφαση του καναλιού. Αν μου πρότειναν να κάνω τα καλλιστεία, δεν θα έλεγα όχι. Εφέτος είναι δική μου απόφαση. Θα είναι από τις πιο δύσκολες χρονιές, πολύ καθοριστική για όλους μας και θεωρώ ότι μία εκπομπή ζωντανή καθημερινή είναι υπεραρκετή».

- Εχετε δηλώσει «όχι Τατιανιές στην Τατιάνα».Τι είναι αυτό που δεν ανέχεστε;

«Παλιότερα θα σας απαντούσα πολύ εύκολα σε αυτό. Τώρα πιο δύσκολα γιατί πολύ δύσκολα πλέον μπορώ να χάσω την ψυχραιμία μου. Δεν είμαι σίγουρη ότι είναι πολύ καλό πάντα. Πάντως αν καταφέρει να με θυμώσει κάποιος, μου βγαίνει πάντα σε καλό, γιατί βρίσκω τρόπους να γίνομαι καλύτερη».

- Κυρία Στεφανίδου, η κυρία Τρέμη παραδέχθηκε πρόσφατα ότι έχει κάνει αισθητική επέμβαση. Εσείς θα το κάνατε;

«Θα έκανα αισθητική επέμβαση βεβαίως, αλλά δεν ξέρω αν θα το παραδεχόμουν».

- Εξαιρώντας το οικονομικό εμπόδιο,πιστεύετε ότι η εφετινή τηλεοπτική σεζόν θα είναι καλή;

«Οχι. Τηλεόραση χωρίς χρήμα δεν μπορεί να γίνει καλή. Η τηλεόραση είναι εικόνα. Αν δεν παραχθεί καλή εικόνα, δεν κάνεις καλή τηλεόραση. Δεν χορταίνει το κοινό. Είναι χρονιά λιτότητας και τηλεόραση δεν είναι κάθομαι σε ένα τραπέζι και συζητάω. Η τηλεόραση δεν είναι ραδιόφωνο, για να λειτουργήσει, θέλει καλή εικόνα».

- Σας ενδιαφέρει να κάνετε καλές εκπομπές ή να είστε πρώτη σε τηλεθέαση;

«Φυσικά και με ενδιαφέρει η πρωτιά σε τηλεθέαση!».

- Πολλοί συνάδελφοί σας δηλώνουν ότι προτιμούν να είναι πρώτοι σε εκτίμηση και όχι σε νούμερα πάντως... «Δεν νομίζω ότι λένε αλήθεια. Και αν βρεθούν πρώτοι σε τηλεθέαση, θα τους αρέσει τόσο πολύ που δεν θα το ξαναπούν ποτέ!».

- Ποιος θα είναι ο πρώτος σας καλεσμένος;

«Η Αγγελική Ηλιάδη».

- Πρόκειται για μια τραγουδίστρια η οποία βρίσκεται στην επικαιρότητα λόγω της δολοφονίας του συντρόφου της. Δεν νομίζετε ότι η τηλεόραση ασχολήθηκε υπερβολικά μαζί της σε σχέση με την παρουσία της καλλιτεχνικά; Γιατί την επιλέγετε;

«Τα μέσα παγκοσμίως ασχολούνται με πρόσωπα τα οποία έχουν μια παρουσία άλλοτε προκλητική, άλλοτε ξεχωριστή, με πρόσωπα καλλιτεχνικά και μη τα οποία πέραν της καλλιτεχνικής τους υπόστασης κουβαλούν και άλλα πράγματα. Αλλοι έχουν καλό μάρκετινγκ, άλλοι- και σε αυτή την κατηγορία ανήκει και η Ηλιάδη- κουβαλούν άθελά τους μια τραγική ιστορία, τον χαμό του συντρόφου της. Ούτε οι καλλιτεχνικές επιδόσεις της Μπρίτνεϊ Σπίαρς είναι τέτοιες ώστε να ασχολούνται κάθε μέρα μαζί της. Η Βικτόρια Μπέκαμ εκτός από το να είναι σύζυγος ενός γκόμενου ποδοσφαιριστή δεν έχει κάνει κάτι άλλο. Το να λέμε ότι σώνει και καλά τα ελληνικά μέσα πρέπει να ασχολούνται με αυτούς που έχουν μια καλλιτεχνική υπόσταση και όχι με την Ηλιάδη είναι μίζερο».

(Tovima.gr)

45Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Tue Sep 29 2009, 20:06

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

thea stis synenteukseis tis...polu tin paw Laughing

46Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Wed Sep 30 2009, 06:09

spike24

spike24
TD Aventurero Member

H Tati shmera sthn parousiash programmatos tou Ant1..
Ta logia einai peritta Tatiana Stefanidou! - Page 2 919114


Tatiana Stefanidou! - Page 2 Ant1q

Tatiana Stefanidou! - Page 2 Ant12

47Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Wed Sep 30 2009, 06:18

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

A re Tatiana.
Mia Thea ths tv eisai.
Ena diamanti anamesa se polla skoupidia.
:hat
Tatiana Stefanidou! - Page 2 829790

48Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Wed Sep 30 2009, 06:27

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

pes ta re giwrgo :hat

49Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Thu Oct 01 2009, 16:50

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ναταλία Λιονάκη: Η μητέρα της αποκαλύπτει στην Τατιάνα Στεφανίδου

Tatiana Stefanidou! - Page 2 Stefanidou


Την μητέρα της ηθοποιού Ναταλίας Λιονάκη φιλοξένησε εχθές το μεσημέρι στην εκπομπή της ¨Αξιζει να το δεις¨η Τατιάνα Στεφανίδου και για πρώτη φορά μίλησε για τις δικές της σκέψεις και εξηγήσεις για το τι οδήγησε την όμορφη ηθοποιό να κλειστεί σε μοναστήρι της ορεινής Κρήτης.

Η κυρία Τζένη Λιονάκη μίλησε για την απόφαση της κόρη της να εγκαταλείψει τα εγκόσμια και να κλειστεί στο μοναστήρι, μην μπορώντας να πιστέψει αρχικά τι πραγματικά είχε συμβεί στην κόρη της Ναταλία.

"Όταν μου ανακοίνωσε πως θα κλειστεί σε μοναστήρι, νόμιζα ότι θα πέθαινα εκείνη την ώρα. Δεν μπορούσα να μιλήσω. Τη ρώτησα εάν είναι η τελική της απόφαση. Όταν μου απάντησε θετικά, κατέρρευσα. Μου ζήτησε την ευχή της, αλλά εγώ αρνήθηκα να της τη δώσω’’.

Η μητέρα της ηθοποιού εκφράζει τους φόβους της για την κόρη της γιατί, όπως υποστηρίζει, θεωρεί ότι κάτι κρύβεται πίσω από την απόφαση της Ναταλίας. Ακόμη, φέρνει στη μνήμη της τη συνάντηση που είχαν οι δυο τους:

‘’Είχα 3,5 μήνες να δω το παιδί μου. Όταν την έσφιξα στην αγκαλιά μου, δεν έβλεπα τίποτα. Έκλαιγα συνέχεια. Από τα δικά της μάτια δεν κύλησε ούτε ένα δάκρυ. Το βλέμμα της ήταν κενό, χωρίς συναίσθημα’’.

Γεμάτη απόγνωση και ερωτηματικά εμφανίστηκε στην εκπομπή της Τατιάνας η μητέρα της Ναταλίας Λιονάκη. Η κυρία Τζένη Λιονάκη και μίλησε για την ψυχρότητα της κόρης της όταν την αντίκρισε τέσσερις μήνες μετά τον εγκλεισμό της στο μοναστήρι.

Η μητέρα της ηθοποιού δεν κρατήθηκε και ξέσπασε σε κλάματα όταν άρχισε να περιγράφει της συνάντησή της με την Ναταλία.

Δειτε το βίντεο :

http://www.star.gr/index.php?ID=hot_of_the_day&Rec_ID=16518


Ta noumera tou "Aksizei Na To Deis" exthes eftasan mexri 41.5% Tatiana Stefanidou! - Page 2 919114
Xathike o kosmos na to evaza gia xthes to stoixhma santa

50Tatiana Stefanidou! - Page 2 Empty Re: Tatiana Stefanidou! Thu Oct 01 2009, 18:55

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ftou re gamwto, to exasa Tatiana Stefanidou! - Page 2 720401

Sponsored content



Back to top  Message [Page 2 of 13]

Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum