Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Kalomoira

+13
MaRiOs
spike24
olympiap1994
IroGrecia
Promiscuous
♥Maria♥
*Jorgito*
Thaly-Diosa
stavroseduccion
tsomi
Andriou
john@kos
*D~A~D*
17 posters

Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Go down  Message [Page 27 of 28]

651Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Wed Jul 27 2011, 22:17

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomoira - Page 27 1310737017_smash

SMASH HITS
HEAVEN COLLECTION


1: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ – ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ 3:05
2: ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ (Ozledim) - ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ 4:28
3: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ – ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ 3:51
4: ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΦΩΤΗΣ 3:51
5: ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ - BO feat. Kristina S. 3:30
6: ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ - ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 3:24
7: ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 3:24
8: ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ - ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ 3:08
9: ΕΣΕΝΑ ΜΟΝΟ - ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ 3:40
10: ΤΟ ΠΙΟ ΤΡΕΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΑΛΤΗ 3:48
11: ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ – ΠΩΛΙΝΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 3:44
12: ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ – ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΔΗΣ 3:15
13: BREAK ME – NICKO 3:07
14 THIS IS THE TIME - ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ 3:51
15: MISSING YOU – MATTYAS 3:32
16: NEVER BE ALONE - DEEPSIDE DEEJAYS 3:35

652Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Thu Jul 28 2011, 16:57

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomoira - Page 27 Kalomoira-Tilerama-13-03-2009-Ph-6


Video: Καλομοίρα: Τι θα την έκανε «Τουρκάλα»;

H Καλομοίρα φωτογραφήθηκε για γνωστό περιοδικό(FORMA) και μίλησε στην κάμερα του «Elatte». Αποκάλυψε τι είναι αυτό που μπορεί να την κάνει έξαλλη ή «Τουρκάλα», όπως είπε χιουμοριστικά. Τι είναι αυτό ;Ευχαρίστησε όλους όσους την είχαν αμφισβητήσει στην αρχή λέγοντας πως έτσι την είχαν πεισμώσει. Δήλωσε πως η δουλειά της είναι να διασκεδάζει τον κόσμο και δε υπάρχει τίποτα καλύτερο από αυτό, ενώ για όλους όσους μιλάνε αρνητικά , απλά κάνει την «Γιαπωνέζα». Όμως όπως είπε αν κάποιος πει κάτι για την οικογένεια της, τότε θα γίνει «Τουρκάλα»

653Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 29 2011, 19:38

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira-This is the time-Videoclip

654Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Jul 30 2011, 00:23

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Para poly wraio einai Kalomoira - Page 27 68461

655Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Jul 30 2011, 02:58

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

kai mena m aresei para polu!! Kalomoira - Page 27 219185

656Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Thu Aug 04 2011, 22:00

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Backstage Photos: Forma Photoshoot!

Kalomoira - Page 27 Forma-2



Kalomoira - Page 27 Forma-5



Kalomoira - Page 27 Forma-7



Kalomoira - Page 27 Forma-6



Kalomoira - Page 27 Forma-8



Kalomoira - Page 27 Forma-9

657Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Thu Aug 04 2011, 22:02

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Backstage pictures during Video Clip!

Kalomoira - Page 27 IMG_0039




Kalomoira - Page 27 IMG_0046(2)




Kalomoira - Page 27 Photo%20on%202011-07-14%20at%2011_36(1)

658Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Aug 09 2011, 01:30

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira on Radio Grevena!

Kalomoira - Page 27 189321_262208290472418_100000497460956_1138698_7716608_n

659Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Aug 09 2011, 22:13

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Exw na katathesw pws to clip oso paei m aresei olo k pio poly Kalomoira - Page 27 919114 Mish wra twra ayto vlepw Kalomoira - Page 27 68461

660Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Aug 09 2011, 22:15

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

kala kaneis kai to katatheteis :hat kai egw oso to vlepw m aresei olo kai pio polu Razz

661Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Aug 09 2011, 22:17

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Einai mia katathesh agaph mou :hat Einai mia dhlwsh kardias :hat

662Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Wed Aug 10 2011, 21:03

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Is this my future????????? Hristianemou!

Kalomoira - Page 27 368747298


663Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Aug 13 2011, 22:25

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα
"Στην Αμερική με ρωτάνε αν γίνεται πόλεμος εδώ"


Kalomoira - Page 27 Icemax_620_d8c83c88d15f6e173ec493576a035e97

Συζητώντας διάφορα τηλεοπτικά για του χρόνου –μεταξύ των οποίων και ένα «πολύ διαφορετικό show»–, η Καλομοίρα εξηγεί γιατί ξαφνικά είναι τόσο πιο σέξι: «Δεν ξέρω, μου βγαίνει, το βλέπω σαν fun». Και μέσα σε όλα αυτά κάπου εμφανίζεται και ο Τζέι Zι.

Όπως πάντα, λίγα ελληνικά, λίγα αγγλικά και μια πλημμύρα από αγνή και ανόθευτη καλοσύνη – «θετική ενέργεια», αν προτιμάς την τρέχουσα ορολογία. Η Καλομοίρα λέει ότι πρόσφατα αποπειράθηκε να διαβάσει Ντοστογέφσκι, προφανώς για να δοκιμάσει την αντοχή της στο ανελέητο ψυχοπλάκωμα.

Τα σκοτεινά διαμάντια της ρωσικής λογοτεχνίας ταιριάζουν τόσο με την «happy-go-lucky» νοοτροπία της, όσο οι καμπαρντίνες με τον καύσωνα. «Η ζωή είναι πολύ μικρή και βαριέμαι τη θλίψη, γι’ αυτό κανονικά είμαι χαρούμενη» λέει. «Στεναχωριέμαι πολύ με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα. Ας πούμε, θυμώνω με τους ταξιτζήδες, κάνουν πολύ κακό στον τουρισμό. Σκέψου, γύρισα πίσω και με ρωτάνε εδώ: “Τι γίνεται στην Ελλάδα; Υπάρχει πόλεμος εκεί τώρα;”». Αλλά δεν παθαίνει κατάθλιψη, λέει απλώς ότι είναι λυπημένη. «Sad».

Προφέρεται όσο πιο αμερικάνικα γίνεται, «σάααντ», και είναι ακριβώς αυτή η λέξη που χρησιμοποιεί η Καλομοίρα για να περιγράψει την Ελλάδα που βρήκε το φετινό καλοκαίρι: «Όταν μιλούσα με συγγενείς και φίλους στην Ελλάδα, όλη την ώρα άκουγα: “Η Ελλάδα δεν είναι πια η χώρα που άφησες όταν έφυγες”. Με τρόμαξαν. Κι όταν ήρθα, όντως, ο κόσμος μου φαίνεται πιο sad, όλοι ανησυχούν τι θα γίνει όταν τελειώσουν τα λεφτά τους, τι τους περιμένει».

Στην πράξη, αυτό που η Καλομοίρα διαπίστωσε ως «σάααντ» στην Ελλάδα του 2011 ίσως έχει μια θετική διάσταση. «Νομίζω ότι έχει αλλάξει η label-mania των Ελληνίδων, η συνήθειά τους να σε κοιτάνε από πάνω μέχρι κάτω για να δουν τι φοράς. Αυτό, εμένα, ποτέ δε μου άρεσε. Εγώ διαλαλώ ότι φοράω ρολόι των πέντε δολαρίων, γιατί μου αρέσει περισσότερο από ένα πανάκριβο» λέει.

Περισσότερα στο Nitro Σεπτεμβρίου που κυκλοφορεί.

664Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Aug 13 2011, 22:27

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira Talks about Her New Life, Achievements, Katy Perry and Rihanna

Kalomoira - Page 27 Grlogousa

Kalomoira - Page 27 Kalomira-300x258

Kalomira is influenced musically by a wide spectrum of artists. “I love Rihanna’s songs. Every song that she comes out with is great. I like R & B music, Taylor Swift, Jay Z, and Madonna. I love Katy Perry, too, since her costumes are so colorful and awesome,” she states.
Regarding the assets of Greek culture, she remarks, “I love the customs, the Easter holiday, and the food. We would always have pastichio, moussaka, arni, patates sto fourno and tzatziki. We’re a typical Greek family! I love the traditions that we have. I just think it’s a beautiful guideline of how to live your life.”
According to Kalomira, “I am 100% Greek. My mother and father are from Sparti. We used to go to Greece every summer until we opened the restaurant. I went to Greek school, and I would cry every Saturday and Sunday since I hated going. Finally, after two years, my mom couldn’t take the crying and decided that I’m not going there anymore. I was obsessed with every single Greek dance. I wanted to learn them all.”
On her proudest professional accomplishments, Kalomira states: “Fame Story alone was just really fun for me. I never thought I would win it. My goal when I went there was to make a CD. Eurovision as well, because we really worked so hard those three months, and to me that was very important. Also, when I played at the Irodion was such an honor! I’ll cherish it.”
On representing Greece in the Eurovision Song Contest of 2008, she notes “it was a dream come true for me. It was one of my favorite moments ever in my career and in my life. I was so honored to represent Greece. It was a huge responsibility. When I look back at that time, it’s nothing but a huge hamogelo [smile]. It was such an adventure, and I loved every moment of it.”
Regarding her most favorite songs that she has ever recorded, Kalomira shares, “‘This is the Time’ is one of my favorites, because I took my time to find it, and I love its lyrics, video clip and its beat. With that song, everything came together! ‘I Just Want You To Want Me’ is the first song that I wrote, and a lot of my fans are pleased with the fact that I wrote it. Those two are my favorites.”
When asked whether she prefers to sing in the studio vs. live, she notes, “I love performing live. It’s my favorite. That’s why I’m in this business.”
On May 14, 2011, Kalomira served as a panelist in the Hellenic Times Scholarship Fund’s (HTSF) Dramatic and Performing Arts morning workshops. “It was fabulous! I always have a great time. Nick Katsoris always does such a great job organizing these events. I really feel close to them. They are like family. Everybody that goes there is so cool and they want to have fun. It’s nice for Greeks to be together, since we should all work together, and meet up, and make our circles stronger,” she says.
At this year’s Hellenic Times GALA, Kalomira was one of its musical performers, along with Thanos Petrelis, Harold Melvin’s Bluenotes, and Kathy Sledge from Sister Sledge.
Regarding her future plans, she remarks, “Right now, I am working on my website. It’s up-and-running but we’re trying to do something completely new. It’s going to be a website that has a ‘Music’ section and a ‘Life’ section. It’s going to be a place for girls to come together.”
“We are working on songs. I don’t know when I’m going to make a full album, but we’re working on a new song,” she adds.
Regarding her dream duet choices, Kalomira discloses “Rihanna, since I am such a fan of hers and her music is fabulous. Also, Elton John since he is a classic, and he has so much experience. I think it would be fun to be on stage with him.”
On alternate career choices, she notes, “I’d probably be a teacher. I like learning first of all, and when I learn something, I have to tell people what I learned. It’s such a big deal for me. I would love to teach older students, such as college. I would love to hear their discussions.”
For hopefuls who wish to go into music, Kalomira recommends they “believe in themselves, work really hard and do not get discouraged. When you want something, go and get it! Work on your craft and your music. If you make good music, people will be listening!”
For Kalomira, success means “being happy with yourself, especially if my husband and family are well. That’s the number one priority. Then comes what you want in your life. I love singing and performing. I am very good to my fans, because they are very good to me. They are the ones that keep me going! Just being an all-around good person. You don’t want to go to sleep, and not be able to sleep, because of the things that you might have said. Just be a good person, and don’t do something that you don’t want someone to do to you.”
For the Greek-American community, Kalomira concludes, “I love that they do Greek-American events, and I hope they do more, to showcase that we are proud to be Greek here in America. They should keep up the traditions for the new generations. It’s great to know where you came from and your heritage.”
According to Mr. Nick Katsoris, President and Chairman of the Hellenic Times Scholarship Fund (HTSF), “Kalomira and George are such a wonderful couple! It has been great working with them on two of the last three Hellenic Times events as well as for an event for my last Loukoumi children’s book benefiting St. Jude Children’s Research Hospital. At the latter event, Kalomira sang a song to a group of children and they were captivated – it was so adorable as they danced along with her. Kalomira always delivers a spectacular performance. It was also an honor to attend their wedding last year – they are a very special couple!”

665Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Mon Aug 22 2011, 05:52

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα: «Ο καλλιτεχνικός χώρος δεν είναι και ο πιο καθαρός που υπάρχει»

Kalomoira - Page 27 Aae66acde4d5f2b6caee90905f5453b5_XL


Η Καλομοίρα φανερά ανανεωμένη μιλά για τη ζωή της, το χώρο του τραγουδιού και την οικογένεια στο downtown.gr

«Συνεχίζω να ασχολούμαι με τη μουσική επειδή τη λατρεύω, κι ας είναι πια μάλλον ένα χόμπι για μένα. Επενδύω μαζί με τον Τζορτζ σε διάφορα και η μουσική δεν είναι αυτό από το οποίο ζω, έτσι και μπορώ να το διασκεδάζω. Αν ήμουν σε θέση να κάνω παγκόσμια καριέρα, τότε, ναι, θα έλεγα ότι πρέπει να ζω από αυτό. Δεν έχω κανένα πρόβλημα που ως καλλιτέχνις απευθύνομαι στην Ελλάδα – όχι ότι θα με πείραζε να είμαι δημοφιλής στην Ευρώπη. Πάντως, με τις ΗΠΑ δεν ασχολούμαι καν, δεν έχει νόημα, αυτό είναι βέβαιο. Ναι, εντάξει, το όνειρο ήταν να γίνω κάτι σαν την Mπρίτνεϊ Σπιρς. Όταν ήμουν εδώ στην Ελλάδα, έλεγα: "Guys, τα βήματα που πρέπει να κάνουμε ένα ένα είναι επιτυχία στην Ελλάδα, την Κύπρο, την Ευρώπη, την Αμερική» ενώ συνεχίζει λέγοντας «ο καλλιτεχνικός χώρος δεν είναι και ο πιο καθαρός που υπάρχει».

Ενώ αποκαλύπτει και τα επόμενα επαγγελματικά της σχέδια: «Δίνω μια συναυλία, ο κόσμος περνάει καλά και είμαι ικανοποιημένη. Αυτό που θα μου άρεσε να δοκιμάσω και που εξακολουθεί να μου λείπει είναι να κάνω ένα σόου με τη σωστή παραγωγή, κάτι που να είναι τεχνικά άψογο. Μόνο αυτό μου λείπει και ανάμεσα σε άλλα είναι κάτι που συζητάω με διάφορα κανάλια στην Ελλάδα. Αυτή τη στιγμή φτιάχνω την ομάδα για το world tour που ετοιμάζω, κάτι που πάντα ήθελα. Έχω βρει, μάλιστα, έναν πολύ καλό χορογράφο που έχει δουλέψει και με τον Τζέι Zι και τη Ριάνα».

666Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Aug 23 2011, 14:45

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

FORMA

Kalomoira - Page 27 Kalomira_Forma_Magazine_August_2011_01f_r


Kalomoira - Page 27 Kalomira_Forma_Magazine_August_2011_02f_r


Kalomoira - Page 27 Kalomira_Forma_Magazine_August_2011_03f_r


Kalomoira - Page 27 Kalomira_Forma_Magazine_August_2011_04f_r

667Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Aug 23 2011, 14:46

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

668Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Wed Aug 24 2011, 02:30

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Οι Ισπανοί έφτιαξαν fan club και site στην Καλομοίρα!

Kalomoira - Page 27 88c8acd23703263c3337f366e33481ec_M

Η Καλομοίρα είναι ένα από τα πιο αγαπημένα πρόσωπα της Ελλάδας αλλά όπως φαίνεται και του εξωτερικού!
Κι αν πιστεύετε ότι εννοούμε την Αμερική στην οποία μεγάλωσε και μένει τώρα μάλλον δεν έχετε δει το site και fan club που έφτιαξαν στην Καλομοίρα οι Ισπανοί. Δεν πρόκειται μάλιστα για ένα απλό site αλλά μια πολύ οργανωμένη σελίδα με φωτογραφίες, βιογραφία και videos της αγαπημένης τραγουδίστριας.
Το site είναι το kalomoiraworld.jimdo.com

669Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Aug 27 2011, 18:52

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα: Η αγωνία της για τον κυκλώνα! Αναγκάστηκε να φύγει από το σπίτι της!

Kalomoira - Page 27 Kalomoira9_h_633_451

Σε συναγερμό βρίσκεται σήμερα η Βόρεια Καρολίνα και η Νέα Υόρκη με αφορμή των κυκλώνα Αϊρίν αναμένεται να πλήξει τις πυκνοκατηκοιμένες περιοχές και το Καλομοιράκι που βρίσκεται στο σπίτι της στην Αμερική είναι πολύ ανήσυχο για τις εξελίξεις.

Η ίδια έγραψε στο twitter της πως αναγκάστηκε να εκκενώσει το σπίτι της στη Νέα Υόρκη, ενώ έδωσε συμβουλές σε όσους βρίσκονται στις γύρω περιοχές να μείνουν σε ασφαλές μέρος και να φροντίσουν να έχουν εμφυαλωμένο νερό και κονσέρβες με προμήθειες μαζί τους.

Kalomoira - Page 27 Kalomoira


Η ίδια μάλιστα έκανε και το παραπονάκι της, λέγοντας πως ο κυκλώνας άλλαξε τα σχέδιά της και ήταν η αιτία να ακυρωθούν οι προγραμματισμένες πρόβες της.

670Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sun Aug 28 2011, 02:35

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα: Εγκατέλειψε το σπίτι της στη Ν.Υόρκη λόγω του τυφώνα!

Kalomoira - Page 27 Kalomoira


Μάζεψε τα πράγματά της και έφυγε άρον- άρον από το σπίτι της η Καλομοίρα. Η νεαρή τραγουδίστρια εγκατέλειψε το σπίτι της, όπως όλοι όσοι μένουν στη Νέα Υόρκη αλλά και σε άλλες πόλεις της Αμερικής, λόγω του τυφώνα Irene, ο οποίος ετοιμάζεται να πλήξει τις επόμενες ώρες την αμερικανική μεγαλούπολη. Η Καλομοίρα που βρίσκεται στο σπίτι της στην Αμερική είναι πολύ ανήσυχη για τις εξελίξεις. Η ίδια έγραψε στο twitter της πως αναγκάζεται να εγκαταλείψει τη Νέα Υόρκη, και να ακυρώσει όλες τις πρόβες της, ενώ δεν παρέλειψε να δώσει συμβουλές σε όσους βρίσκονται στις γύρω περιοχές να μείνουν σε ασφαλές μέρος και να φροντίσουν να έχουν εμφιαλωμένο νερό και κονσέρβες με προμήθειες μαζί τους.Η τραγουδίστρια που τώρα βρίσκεται στην Ουάσινγκτον όπως δήλωσε στο δελτίο του Star, είναι ανήσυχη για την οικογένεια της που παραμένει στην Νέα Υόρκη.


Δεέιτε τι είπε η Καλομοίρα στο δελτίο ειδήσεων του Star


671Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Sep 03 2011, 21:04

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Η Καλομοίρα ετοιμάζει σόου στην Arizona

Kalomoira - Page 27 Image



Με το χαμόγελο στο στόμα είναι το «Καλομοιράκι» από τη στιγμή που επέστρεψε στις Η.Π.Α.

Όπως φαίνεται από τις αναρτήσεις της στο Twitter, όχι μόνο καλοπερνάει αλλά συνεχίζει σταθερά τα επαγγελματικά της βήματα και δικτυώνεται στη μουσική βιομηχανία.

Σήμερα, αφού χαιρέτισε τους 34.000 θαυμαστές της, έδωσε ένα διαδικτυακό «hint» για το φορτωμένο της πρόγραμμα.

«Καλημέρα παιδιά! Είμαι στο δρόμο για Νέα Υόρκη για να κάνω πρόβες για το σόου μου στην Arizona! Είμαι τόσο ενθουσιασμένη! Εσείς;».

Επιμέλεια: Μαρία Αντωνοπούλου

672Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Wed Sep 07 2011, 20:23

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira Introducing her Dancers for the Arizona show!

673Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Fri Sep 09 2011, 19:12

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Meet Kalomira's Choreographer!

Meet Kalomira's choreographer - Bijan from NYC! Bijan has worked with many huge names including... Jay Z, Rihanna and Kanye West. We are all so excited to see this Arizona Show!!!!




674Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Tue Sep 13 2011, 14:53

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

KALOMIRA: CONCERT IN TORONTO

Kalomoira - Page 27 323003_10150792298585058_528230057_20340267_1270073506_o

675Kalomoira - Page 27 Empty Re: Kalomoira Sat Oct 08 2011, 16:14

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα στο TLIFE: “Ο Γιώργος έχει συνηθίσει να με βλέπει να φοράω μίνι στη σκηνή!”

Kalomoira - Page 27 Kalomoira3_h_633_451

Πριν λίγο καιρό έδωσε μια μεγάλη συναυλία στην Αριζόνα και αποθεώθηκε από το κοινό. Σήμερα ήταν στο σπίτι της και μαγείρευει ένα από τα αγαπημένα φαγητά του συζύγου της, ενώ είναι έτοιμη ανα πάσα στιγμή να μεταμορφωθεί σε pop star και να ανέβει στη σκηνή. Ο λόγος για την Καλομοίρα που εδώ και ένα χρόνο ανήκει στο club των παντρεμένων και μένει μόνιμα στην Αμερική, αλλά δεν ξεχνά ποτέ την Ελλάδα και κάθε φορά επιστρέφει με μια καινούρια έκπληξη για τους θαυμαστές της.

Η γλυκιά Καλομοίρα κάνοντας ένα μικρό διάλλειμα από το φορτωμένο πρόγραμμά της (σπουδάζει σε αμερικάνικο Πανεπιστήμιο) και μίλησε στο TLIFE για τις σέξυ εμφανίσεις της στη σκηνή, τα επόμενα σχέδιά της και τη ζωή της ως παντρεμένη. Ενώ, δεν δίστασει να αποκαλύψει πως τα πάει με το νοικοκυριό και αν ο αγαπημένος της Γιώργος ζηλεύει όταν την βλέπει να εμφανίζεται τόσο σέξυ στη σκηνή.

Kalomoira - Page 27 Kalomoira


Πριν λίγες μέρες έδωσες μια μεγάλη συναυλία στην Αριζόνα. Πώς τα πέρασες εκεί και πως σου φάνηκε όλη αυτή εμπειρία;

Πέρασα πολύ ωραία στην Αριζόνα. Ήταν η πρώτη μου φορά εκεί και ο κόσμος ήταν πάρα πολύ ζεστός και ενθουσιασμένος. Είμαι χαρούμενη που είχαμε χρόνο και να δούμε λίγο τα ωραία της Αριζόνα. Μια από τις ημέρες ανεβήκαμε σε ένα βουνό... Ήταν πάρα πολύ εντυπωσιακό.

Kalomoira - Page 27 Kalomoira4

Πώς ήταν η συνεργασία σου με το διάσημο χορογράφο της συναυλίας, που έχει συνεργαστεί με αρκετές επώνυμες σταρς;

Ο Bijan έχει τόσο ταλέντο και μου έχει μάθει πολλά πράγματα για το χορό. Έχει δουλέψει με τον Jay-Z, την Rihanna και τον Kanye West. Ήταν τιμή μου όταν είπε να χορογραφίσει το tour μου. Είναι πολύ professional και τον ενδιέφεραν πολύ οι λεπτομέρειες, που είναι κάτι που λατρεύω!

Θα σε ενδιέφερε να κάνεις διεθνή καριέρα;

Δεν ξέρω ειλικρινά γιατί “ναι” είμαι σε αυτήν τη δουλειά και είναι πολύ glamorous και τα λοιπά, αλλά εκτός από τη δουλειά μου αρέσει πολύ η απλή ζωή. Αν γινόμουν πιο διάσημη θα έχανα την ισορροπία που έχω τώρα. Για παράδειγμα, δεν θα μπορούσα να πάω στο Πανεπιστήμιο όπως πάω τώρα!


Kalomoira - Page 27 Kalomoira6

Ποια είναι τα επόμενα σχέδιά σου; Σκέφτεσαι να μείνεις μόνιμα στο εξωτερικό ή θα επιστρέψεις κάποια στιγμή στην Ελλάδα;

Το βασικό μου σπίτι είναι στο εξωτερικό, αλλά πάντα βάζω ως προτεραιότητα το να είμαι στην Ελλάδα, τουλάχιστον έξι μήνες. Είναι πέντε με έξι μήνες σπαστά το χρόνο, αλλά είναι πολύ σημαντικό να είμαι κοντά στους θαυμαστές μου στην Ελλάδα που μου δείχνουν πάντα αγάπη και υποστήριξη. Τους αγαπώ πολύ και τους σέβομαι για την “αφοσίωση” που μου δείχνουν.

Στα τέλη Αυγούστου η Νέα Υόρκη βρέθηκε σε συναγερμό εξαιτίας του κυκλώνα Άιριν και πολλά σπίτια εκκενώθηκαν. Εσύ πώς ένιωσες που έζησες από κοντά αυτά τα γεγονότα; Φοβήθηκες;

Φοβήθηκε γιατί ήταν το μόνο πράγμα που άκουγες στην τηλεόραση. Εννοείται πως πήγα στο super market και αγόρασα τα βασικά πράγματα για να έχουμε στο σπίτι (όπως κεριά, φωτοβολίδες, μπαταρίες, νερό κλπ). Ευτυχώς πέρασε και έγινε μικρή ζημιά κοντά στο σπίτι μας. Η καρδιά μου πάει όμως, σε αυτούς που πόνεσαν από την καταστροφή...


Kalomoira - Page 27 Kalomoira2

Όταν ήρθες πριν λίγο καιρό στην Ελλάδα όλη μίλησαν για την σέξυ εμφάνισή σου. Εσύ νιώθεις σέξυ στη σκηνή; Ο Γιώργος ζηλεύει όταν εμφανίζεσαι στη σκηνή με κορμάκια;

Στη σκηνή νιώθω σαν άλλος άνθρωπος... Η σκηνή για 'μένα είναι εκεί που είμαι η “Καλομοίρα”. Είναι σαν να είμαι στο θέατρο και να γίνομαι αυτό που θέλει το συγκεκριμένο τραγούδι! Όσο για τον Γιώργο, έχει συνηθίσει το να φοράω κοντά στη σκηνή. Ξέρει ότι είναι για το show μου και ρωτάω και τη γνώμη του πολλές φορές...

Το Σεπτέμβρη είχες την πρώτη επέτειο γάμου. Πώς έχεις περάσει αυτόν τον πρώτο χρόνο ως παντρεμένη με τον Γιώργο; Ποιες είναι οι όμορφες και ποιες οι δύσκολες στιγμές στο γάμο; Έχει αλλάξει η ζωή σου;

Ναι, δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα πέρασε ένας χρόνος! Γιορτάσαμε την επέτειο στις 27 Σεπτεμβρίου, αντί για 26 φέτος, γιατί είχα ένα σημαντικό τεστ και έπρεπε να διαβάσω και ο Γιώργος ήθελε να δει στην τηλεόραση την αγαπημένη του ομάδα που έπαιζε ποδόσφαιρο. Έτσι είπαμε “no problem” θα γιορτάσουμε αύριο την επέτειο μας! Και πράγματι το κάναμε αυτό. Ο Γιώργος μου πήρε τριαντάφυλλα και σοκολάτες και για έκπληξη μου καθάρισε όλο το σπίτι! Μετά πήγαμε στο αγαπημένο μου ιταλικό εστιατόριο στο “George Town”, που έχει πολύ νόστιμα μακαρόνια. Περάσαμε τόσο όμορφα. Νιώθω ότι όταν ήμασταν αρραβωνιασμένοι τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα. Τώρα που είμαστε παντρεμένοι νιώθω ότι όλα είναι πιο cool και ήρεμα. Τα συζητάμε όλα και είμαστε πιο ειλικρινείς ο ένας με τον άλλον.


Kalomoira - Page 27 Kalomoira5


Πώς τα πηγαίνες μέχρι στιγμής με το νοικοκυριό. Έχεις μάθει να μαγειρεύεις; Ποια είναι η σπεσιαλιτέ σου;

Άσε ακόμη μαθαίνω! (γέλια) Ξέρω να κάνω ωραίο αυγολέμονο και σήμερα έφτιαξα steaks. Φτιάχνω και πουρέ με σπανάκι και μπρόκολο. Έχω πολλά να μάθω ακόμη, αλλά δόξα τω Θεώ... προσπαθώ!

Οι γονείς σου και τα πεθερικά σου σε βοηθούν με το σπίτι;

Δυστυχώς, οι γονείς μου είναι 4 ώρες μακριά, αλλά όταν έρχεται η μητέρα μου την τρελαίνω και της ζητάω να με βοηθήσει σε όλα.

Έχετε σκεφτεί με τον σύζυγό σου το ενδεχόμενο να κάνετε ένα παιδάκι;

Φυσικά και το σκεφτόμαστε πάντα αυτό! Θέλω τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμη και είμαι με τον άντρα μου, αλλά δεν θέλω να περιμένω πάρα πολλά... Λατρεύω την ανηψιά μου (Αναστασία) και θέλω πολύ να παίξει μια μέρα με την πρώτη ξαδέλφη της!


Kalomoira - Page 27 Kalomoira8


Kalomoira - Page 27 Kalomoira7

Sponsored content



Back to top  Message [Page 27 of 28]

Go to page : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Similar topics

-

» Favourite Kalomoira Album

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum