Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Roula Koromila

+5
Thaly-Diosa
Promiscuous
john@kos
spike24
*D~A~D*
9 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Message [Page 3 of 6]

51Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Sun Jun 27 2010, 00:14

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

xmmm den m'aresei o mazw, oute to neo tragoudi :hat to h kardia mou itan wraio Roula Koromila - Page 3 400638

52Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Jun 30 2010, 09:02

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Roula Koromila / Enarksi Telikou Greek Idol (28.06.2010)




Roula Koromila : Afierwma Apo Ton Kwsta Kapetanidi

53Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Thu Jul 29 2010, 23:42

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Συγκλονιστική συνέντευξη της Ρούλας Κορομηλά


Roula Koromila - Page 3 Koromila1_166015389


Είχε τέσσερα χρόνια να πάει στη Μύκονο… Τώρα λάμπει σαν παιδί τα Χριστούγεννα, χαίρεται με τα άρωμα της θάλασσας, το αεράκι, τα χρώματά της. Χαϊδεύει τα σκυλιά στο δρόμο, ταΐζει αδέσποτα γατιά, μυρίζει τα λουλούδια, μιλάει στα παιδιά σαν συνομήλικη, με σοβαρότητα και διάθεση για παιχνίδι. Και όσοι περνούν, φωνάζουν το όνομά της. «Ρούλα». Σκέτο. Χρειάζεται και τίποτα άλλο;

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό «DownTown», η Ρούλα Κορομηλά μιλά για πρώτη φορά για τον εφιάλτη που έζησε…

«Οι εφιάλτες σταμάτησαν εδώ και ένα χρόνο. Έναν έβλεπα θα στον πω και δεν θα ξαναγυρίσω ποτέ μα ποτέ σε αυτόν σε συνέντευξη ή δημόσια κουβέντα. Τον εφιάλτη αυτόν τον έβλεπα τρία χρονιά. Ήταν ο ίδιος και ο ίδιος εφιάλτης. Πάντα περπατούσα μες στο σπίτι και πίσω μου, με ακολουθούσε μια γυναίκα. Η ίδια πάντα. Ήταν πίσω μου τις ώρες της ημέρας και ήταν πίσω μου τις ατελείωτες ώρες της νύχτας. Ήταν πίσω μου όταν έτρωγα, ήταν πίσω μου όταν περπατούσα.

Βασανιστικά με ακολουθούσε, με παρακολουθούσε. Και αυτή η γυναίκα ήμουν εγώ η ίδια, όπως είχα γίνει και όπως είχα αλλάξει απΆ την αγωγή των φαρμάκων. Περνούσα από καθρέφτες και την έβλεπα αδυσώπητη να με κοιτά με τα δικά μου μάτια. Η μητέρα μου μου έλεγε να καλύψω τους καθρέφτες, να μην υπάρχουν, αλλά εγώ έλεγα πως όχι, όχι, αυτή τη γυναικά την ξέρω και κάτι μου θυμίζει. Ήταν εκεί και με κοιτούσε πάντα. Δεν μου γελούσε, δεν μου χαμογελούσε. Με κούραζε με εκείνο το βλέμμα της, το απλανές, το αφημένο. Πολλές φορές ήταν θυμωμένη. Κάποιες άλλες έκλαιγε. Συνήθως γελούσε και διασκέδαζε μαζί μου. Κάποια στιγμή αυτή η γυναίκα έγινε ο εφιάλτης μου. Ήταν φυσιολογικό. Ήταν λογικό, μου είπαν οι ειδικοί. Στην αρχή μόλις την έβλεπα πίσω μου σκιαζόμουν. Δεν την ήθελα. Τη σιχαινόμουν.

Και μετά κάποια στιγμή σκέφτηκα ότι έπρεπε να συμβιβαστώ μαζί της και να την αγαπήσω. Προσπάθησα να τη ρωτήσω «Γιατί; Γιατί σε μας; Γιατί τώρα;» Φυσικά δεν είχε απαντήσεις. Απλά κάθισε και σκέφτηκε ότι στη ζωή κάποια πράγματα γίνονται για κάποιους λόγους και ποτέ δεν ξέρει κανείς για ποιους. Σκέφτηκε πως μπορεί να έχει τον τίτλο της δυνατής, της δημιουργικής, της ευαίσθητης, της συναισθηματικής, πως μπορεί να αγκαλιάζει κάποιους αδύναμους, να δίνει το χέρι της, να αναλαμβάνει ευθύνες πράξεων άλλων, να δίνεις λύσεις στους άλλους και μην έχει για τον εαυτό της. Ένα απόγευμα χαμογελάσαμε η μια στην άλλη. Και είπαμε πως θα το αντιμετωπίσουμε. Θα το αντιμετωπίσουμε και, έτσι απλά, θα νικήσουμε. Ήταν ένας εφιάλτης χρόνων. Καταλαβαίνεις τι εννοώ; Με καταλαβαίνεις; Ηρεμήσαμε.

Λίγο πιο πριν, για ένα μεγάλο βασανιστικό χρονικό διάστημα, που δείχνει να υπάρχει για πάντα, σαν υλικό πράγμα πια, εμείς είχαμε νεύρα. Είχαμε νεύρα, γιατί δεν μπορούσαμε να περπατήσουμε, να χρησιμοποιήσουμε τα μαχαιροπίρουνα, να κάνουμε μπάνιο μόνες μας. Δεν μπορούσαμε να χτενίσουμε τα μαλλιά μας, αλλά ούτε και να βαφτούμε είχαμε τη δύναμη. ¶σε που μας έπεφτε το ποτήρι με το νερό κι όταν καταπίναμε ήταν οι μπουκιές μαχαίρια! Μαζί στον καναπέ ζήσαμε και φτάσαμε να έχουμε την ανάγκη άλλων ανθρώπων για πολύ απλά πράγματα, όπως να σηκωθούμε να περπατήσουμε ένα μέτρο, να πάμε μια βόλτα στον κήπο, να νιώσουμε τον ήλιο ή την τρυφερότητα των λουλουδιών, του πράσινου χρώματος. Και περνούσαν τα χρόνια έτσι. Και νεύρα. Πολλά νεύρα. Νεύρα.

Και αυτοσαρκασμός. Αυτό μας βοήθησε πολύ. Θυμόμασταν λοιπόν, και τα πρώτα λόγια των ειδικών. «Εμείς θα κάνουμε ό, τι είναι ανθρωπίνως δυνατόν. Τα υπόλοιπα αφήνονται στον Θεό». Αυτά, αλλά τα ξεπεράσαμε μαζί με την γυναίκα- εφιάλτη. Προσπαθήσαμε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι. Και; Τώρα; Τι μου λες; Γιατί δεν με ένοιαξε την πρώτη φορά που βρήκα στο Greek Idol να είμαι τόσο νόστιμη; Είχαν δίκιο οι άνθρωποι, βέβαια! Που να ξέρουν!

Όμως εγώ δεν βγαίνω να δημοσιοποιήσω και να δημιουργήσω εντυπώσεις ούτε για τα καλά ούτε για τα δυσάρεστα κι όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού μου εγώ ξέρω την αλήθεια μου. Και είμαι αλήθεια πειραχτήρι και αισιόδοξος άνθρωπος και σιχαίνομαι τους μίζερους και τη μιζέρια κι επειδή θέλω να ζω το κάθε δευτερόλεπτο, να λέω «καλημέρα» και να χαμογελάω, να λέω «καληνύχτα» και να ονειρεύομαι και στα όνειρα μου- ευτυχώς- να μη βάζω ελεγκτές, να είμαι ελεύθερη, ελεύθερη –μ' ακούς;- γιΆ αυτό δε μιλάω για όλα αυτά… »



54Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Jul 30 2010, 01:09

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Paidia, eilikrina anatrixiasa Surprised

55Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Tue Aug 10 2010, 23:37

spike24

spike24
TD Aventurero Member

ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΗΣ ΡΟΥΛΑΣ ΚΟΡΟΜΗΛΑ

56Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Sep 01 2010, 12:43

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η ΡΟΥΛΑ ΚΟΡΟΜΗΛΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΡΙΑ ΤΟΥ BIG BROTHER

57Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Sep 01 2010, 18:56

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

pws tous irthe na ksanakanoun big brother Suspect

58Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Sep 03 2010, 15:54

spike24

spike24
TD Aventurero Member

ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΜΗΛΑ

59Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Sep 08 2010, 19:13

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : Το νέο της μήνυμα στο Facebook
Roula Koromila - Page 3 C577a94b0f4ee229b0c4aafd4ca698db


Η νέα αγαπημένη συνήθεια της Ρούλας Κορομηλά τους τελευταίους
μήνες είναι το Facebook μέσω του οποίου επικοινωνεί με τους
θαυμαστές της, ενώ δεν παραλείπει να ανανεώσει και το «status» της.

Την περασμένη Παρασκευή η Ρούλα έγραψε: «Αν διαρκώς δικαιολογείς τον
εαυτό σου, δεν σου μένει καιρός να δεις την πραγματικότητα. Αν διαρκώς κρίνεις
τον άλλο, δεν σου μένει χρόνος να τον αγαπήσεις! Καλό Σαββατοκύριακο!».

http://www.yupi.gr/gossip/c21021/Royla_Koromhla.html

60Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Sep 08 2010, 19:24

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

Roula Koromila - Page 3 592113

61Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Mon Sep 13 2010, 19:19

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κι ¶λλη... Μεταμόρφωση!

Roula Koromila - Page 3 Roula_koromila


Το ΅πε και το ΅κανε και γι' αυτό την παραδεχόμαστε!

Το ΅βαλε πείσμα και παρ' όλες τις δυσκολίες που πέρασε πριν από
δυο χρόνια, η Ρούλα Κορομηλά επανήλθε δριμύτερη και πιο ανανεωμένη!

Όπως παρατηρείτε από τις φωτογραφίες του Panoramapress.gr έχει χάσει κι
άλλα κιλά μετά το "Greek Idol" και εμφανίζεται πλέον, μετά το καλοκαίρι,
ακόμη πιο μεταμορφωμένη, αέρινη και με πολύ μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση!

Η Ρούλα Κορομηλά επανήλθε για τα καλά!

Τώρα, με το "Big Brother" μάλιστα έχει βρει πολλούς τρόπους για να αποδείξει
πόσο πολύ έχει και το στοιχείο του ριάλιτι, αφού οι περισσότεροι από εμάς την εί-
χαμε συνηθίσει στις πρωινές ψυχαγωγικές εκπομπές και τα μεγάλα ακριβά σόου...

Για ακόμη λοιπόν μια χρονιά θα δοκιμαστεί αφήνοντας πίσω
το "Greek Idol", το οποίο, αν και έκανε καλά νούμερα
τηλεθέασης, δεν μπορούμε να πούμε ότι της πήγαινε και τόσο...

Roula Koromila - Page 3 Roula_koromila1


http://panoramapress.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3612:tv-news-roula-koromila-metamorfossi&catid=4:tv-news&Itemid=4

62Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Sun Sep 19 2010, 04:31

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : Ψάχνει τον άνδρα που θα βρίσκεται στο πλευρό της!
Roula Koromila - Page 3 43fb878f217883fd8c82cf8f79eb03f1


Για τον παρουσιαστή που θα καλύπτει στο backstage του «Big
Brother» έχουν περάσει από casting δεκάδες ηθοποιοί, παρου-
σιαστές και δημοσιογράφοι με μοναδικό κριτή τη Ρούλα Κορομηλά.

Η διάσημη παρουσιάστρια, σύμφωνα με δημοσίευμα της «Espresso», έχει
καταλήξει σε δύο πρόσωπα, το δημοσιογράφο Λάμπρο Κωνσταντάρα και
τον ηθοποιό Θεοχάρη Ιωαννίδη — επικρατέστερος θεωρείται ο πρώτος.

Τα χαρτιά της όμως κρατάει καλά κλεισμένα η Ρούλα Κορομηλά, αφού
δεν έχει ανακοινώσει ακόμα το όνομα της τελικής επιλογής της
αλλά ούτε και την ημερομηνία της πρεμιέρας του ριάλιτι. Σύμφωνα με
το ίδιο δημοσίευμα, η εκπομπή θα ξεκινήσει την Κυριακή 3 Οκτωβρίου.

http://www.yupi.gr/gossip/c21401/Royla_Koromhla%20%20%20%20.html

63Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Sep 24 2010, 00:16

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : «Δεν φοβήθηκα ούτε στιγμή»
Roula Koromila - Page 3 9a169defa2d676e203e106e124130040


Μεσημέρι Τρίτης 21 Σεπτεμβρίου. Το γραφείο της Ρούλας βρίσκεται στον τέταρτο όροφο των εγκαταστάσεων του Alpha στην Κάντζα. Η πόρτα της είναι πάντα ανοιχτή και κανείς δεν χρειάζεται να περιμένει για να μπει. Από το παιδί που της φέρνει εμφιαλωμένο παγωμένο νερό μέχρι το διευθυντή προγράμματος του σταθμού, όλοι περνάνε για να τη χαιρετή­σουν.

Αν και ασχολείται καθημερινά με όλα τα ψυχαγωγικά projects του σταθμού, την τελευταία εβδομάδα προετοιμάζεται πυρετωδώς για την πρεμιέρα του Big Brother. Αυτό που δεν γνωρίζουν πολλοί είναι ότι οι Γερμανοί τής είχαν προτείνει να παρουσιάσει το πετυχημένο reality αμέσως μετά το φινάλε του Greek Idol, εκείνη όμως, αν και δεν το είχε αποκλείσει, είχε ζητήσει χρόνο να το σκεφτεί, καθώς αισθανόταν πολύ κουρασμένη. «Περπατάω πάνω σε ψηλοτάκουνες γόβες, περπατάω όμως και ξυπόλητη» λέει η ίδια για το νέο της τηλεοπτικό βήμα. «Δεν φοβάμαι να σκοντάψω. Θα ξανασηκωθώ».

Την ίδια στιγμή, κάποιοι την κρίνουν που δέχτηκε να παρουσιάσει reality και μένουν πεισματικά προσκολλημένοι στη Ρούλα του Bravo και του Ciao ANT1. «Δεν βλέπω, δεν ακούω και δεν διαβάζω τίποτα απΆ όλα αυτά. Είμαι προσηλωμένη στο στόχο μου» απαντάει εκείνη αφοπλιστικά και τονίζει ότι δεν αποτελεί πρόκληση να αντιγράψεις τον παλιότερο εαυτό σου αλλά να δοκιμαστείς σε κάτι νέο. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για το πιο πετυχημένο reality όλων των εποχών, το project που, μαζί με το Greek Idol, αποτελεί «σημαία» του φετινού προγράμματος του Alpha, αλλά και του ομίλου RTL σε όλη την Ευρώπη. «Δεν φοβήθηκα ούτε στιγμή» συμπληρώνει η διάσημη παρουσιάστρια.

http://www.yupi.gr/gossip/c21536/Royla_Koromhla%20%20%20%20.html

64Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Sep 24 2010, 00:28

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : Ανοίγει νέα σελίδα στη ζωή της
Roula Koromila - Page 3 9ce069c7eee402faa4f7ff61391bb836


Τη Ρούλα δεν την έχασα ποτέ» έλεγε η διάσημη παρουσιάστρια πριν από δύο μήνες ακριβώς στο περιοδικό DownTown. «Είχα πάντα αυτογνωσία. Ήξερα πάντα τι θέλω, τι πρέπει να κάνω, τι στόχους είχα και πού πατάω».

Οι άνθρωποι που τη συναναστρέφονται λένε ότι τον τελευταίο καιρό η Ρούλα Κορομηλά έχει βρει ξανά τον παλιό της εαυτό. Χαμογελάει, είναι αισιόδοξη, βγαίνει συχνά έξω από το σπίτι της και έχει πολλή όρεξη για δουλειά. Το καθημερινό της πρόγραμμα είναι ασφυκτικά γεμάτο, αλλά το γεγονός αυτό όχι μόνο δεν την ενοχλεί, αλλά την κάνει ευτυχισμένη. Εξάλλου, όσοι τη γνωρίζουν από παλιά θα πουν με σιγουριά ότι η Ρούλα ήταν πάντα αφοσιωμένη στην καριέρα της, ακόμα και αν αυτό απέβαινε σε βάρος της προσωπικής της ζωής.

«Θέλω έναν άντρα που όταν θα είναι δίπλα μου θα του κόβεται η ανάσα» έλεγε η Ρούλα το καλοκαίρι με τον ειλικρινή αυθορμητισμό που τη διακρίνει, στοιχείο που έκανε πάντα το γυναικείο κοινό να τη λατρεύει και να ταυτίζεται μαζί της. «Θέλω τον άντρα δίπλα μου και όχι ένα βήμα πίσω... Να είναι ερωτευμένος απόλυτα μαζί μου και να με θέλει πολύ, πολύ όμως». Αν και οι φίλοι της λένε ότι υπάρχουν πολλοί που τη φλερτάρουν επίμονα και θέλουν πολύ να είναι στο πλευρό της, εκείνη παραμένει μόνη της, καθώς τα κριτήριά της είναι πολύ αυστηρά και δεν θέλει να εμπλακεί σε επιπόλαιες σχέσεις. «Είμαι φύσει αισιόδοξος και γενναιόδωρος άνθρωπος και από τη στιγμή που τα δίνω όλα τα θέλω όλα ή θέλω όσα μου αξίζουν τέλος πάντων και όχι καθΆ υπαγόρευσιν» συμπληρώνει η ίδια, χωρίς όμως να κρύβει ότι επιθυμεί να ζήσει έναν μεγάλο έρωτα που θα την παρασύρει.

http://www.yupi.gr/gossip/c21500/Royla_Koromhla.html

65Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Sep 24 2010, 00:53

spike24

spike24
TD Aventurero Member

ΤΟ ΤΡΕΪΛΕΡ ΤΟΥ BIG BROTHER ΜΕ ΤΗΝ ΡΟΥΛΑ ΚΟΡΟΜΗΛΑ

66Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Sep 24 2010, 00:59

spike24

spike24
TD Aventurero Member

ΑΔΥΝΑΤΙΣΕ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ Η ΡΟΥΛΑ ΚΟΡΟΜΗΛΑ

67Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Fri Sep 24 2010, 02:41

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : "Δεν είμαι εγώ η πρωταγωνίστρια στο Big Brother"!
Roula Koromila - Page 3 Koromilaroyla_h_633_451


Το trailer για το Big Brother είναι έτοιμο. Η Ρούλα το παρακολουθεί και μελέτα κάποιες λεπτομέρειες. Πράγματα που μόνο εκείνη θα μπορούσε να εντοπίσει. ''Βρίσκεται σε άκρως δημιουργική φάση και αισθάνεται πολύ καλά μέσα της'', δηλώνει άνθρωπος που τη γνωρίζει στο DownTown.

''Περπατάω πάνω σε ψηλοτάκουνες γόβες, περπατάω όμως και ξυπόλητη. Δεν φοβάμαι να σκοντάψω. Θα ξανασηκωθώ'', λέει η ίδια η Ρούλα για το νέο της τηλεοπτικό ξεκίνημα ενώ για τα κακεντρεχή δημοσιεύματα τονίζει: ''Δεν βλέπω, δεν ακούω και δεν διαβάζω τίποτα από όλα αυτά. Είμαι προσηλωμένη στον στόχο μου''. Υποστηρίζει πως δεν φοβάται τίποτα και είναι σίγουρη πως το επιτελείο της θα βάλει τα δυνατά του για να πετύχει το καλύτερο αποτέλεσμα.

Η Ρούλα δηλώνει χαρακτηριστικά: ''Ο σταθμός δεν θα μου ανέθετε ποτέ να παρουσιάσω κάτι που θα με εξέθετε. Γι'αυτό μου έκανε κλικ από την πρώτη στιγμή. Ο παρουσιαστής δεν πρέπει να επαναπαύεται στις δάφνες του. Αν δεν ξεβολεύεσαι, δεν έχει αξία. Πρέπει να πάρεις το ρίσκο, να δοκιμάζεις καινούρια πράγματα, βάζοντας όμως τη δική σου σφραγίδα και την προσωπικότητά σου. Το ενδιαφέρον είναι να κάνεις τεράστια άλματα προς τα μπροστά, να σπρώχνεις τον εαυτό σου στην πρόκληση και όχι να στέκεσαι παρακολουθώντας τις εξελίξεις. Και πάλι σου λέω δεν είμαι εγώ η πρωταγωνίστρια στο Big Brother. Πρωταγωνιστές είναι οι 14 παίκτες''.





http://www.tlife.gr/Article/FN/0-9-6563.html

68Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Tue Nov 02 2010, 00:04

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ερωτευμένη η Ρούλα Κορομηλά

69Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Tue Nov 02 2010, 02:43

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

xthes eida big brother,fasi eixe Roula Koromila - Page 3 68461

70Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Nov 10 2010, 05:29

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Κορομηλά: "Εμένα θα μου κατεβάσουν την ψυχολογία;"


Roula Koromila - Page 3 Koromilaneo_594126111


Νέο... διάγγελμα έκανε η Ρούλα Κορομηλά μέσω της ραδιοφωνικής της εκπομπής: μετά το ξέσπασμα κατά των τηλεκριτικών και τις αποκαλύψεις για τον έρωτά της, η ξανθιά παρουσιάστρια προτίμησε να προειδοποιήσει ότι πλέον θα απαντά ο δικηγόρος της!

Αυτό το Σάββατο, η Ρούλα επέλεξε να αναφερθεί σε όσους σχολίασαν τα λεγόμενά της για τον έρωτα από την Νέα Υόρκη.

Οι ραδιοφωνικοί της συνεργάτες έσυραν τον «χορό», κάνοντας λόγο για «φαιδρά πράγματα που γράφονται» και «ανθρώπους που θέλουν να κατεβάσουν την ψυχολογία σου».

«Βρήκες άνθρωπο! Εμένα; Εμένα θα μου κατεβάσουν την ψυχολογία;», είπε η Ρούλα. «Δεν είναι ωραίο ρε φίλε. ¶μα θες να το βάλεις, να το βάλεις ατόφιο. ¶μα το απομονώσεις και το κάνεις όπως εσύ το έχεις εκλάβει...», συνέχισε η ξανθιά παρουσιάστρια εναντίον όσων παρερμήνευσαν όσα είπε και κατέληξε: «το να μιλάς πολύ για κάποια πράγματα είναι πολυτέλεια. Δεν χρειάζεται να μιλάς, μιλάνε οι ειδικοί».

Οι συνεργάτες της Ρούλας συνέχισαν την κριτική για «ερμηνευτές και παρερμηνευτές λεγομένων» και η παρουσιάστρια άδραξε την ευκαιρία λέγοντας πως απαντά μόνο σε όσους έχουν χιούμορ και όσους είναι φίλοι της.

«Όταν η κατάσταση ξεπερνά το μέτρο, εκεί νομίζω ως πολίτης νόμιμος πως υπάρχουν κάποιοι ειδικοί που μπορούν να τα πουν καλύτερα», κατέληξε η παρουσιάστρια.

Ποιοί είναι οι ειδικοί που τόσο πολύ αναφέρει; Οι δικηγόροι βεβαίως βεβαίως... Ωστόσο, η απορία είναι άλλη: για ποιους χτυπάει η καμπάνα; Ποιοί είναι εκείνοι που παρερμήνευσαν όσα είπε η Ρούλα για την σχέση της με τον Peter; Μάλλον οι τηλεκριτικοί είναι ξανά στο στόχαστρο, καθώς υπήρξαν κάποιοι εξΆ αυτών που άφησαν υπονοούμενα μέχρι και για cyber sex…

Πάντως, ακόμα μία φορά η Ρούλα απάντησε σε όσα λέγονται και γράφονται, παρά το ότι επανειλημμένα έχει τονίσει πως αδιαφορεί για αυτά!

71Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Wed Nov 10 2010, 14:47

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Xwse Roula :hat

72Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Tue Nov 16 2010, 08:02

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Κορομηλά: "Θα ήμουν αχάριστη να ασχολούμαι με τα πικρόχολα σχόλια"


Roula Koromila - Page 3 Koromilaneo_594126111


Μια αποκαλυπτική συνέντευξή παραχώρησε στη Χριστίνα Λαμπίρη και την εκπομπή «Super Star», η Ρούλα Κορομηλά.

Η παρουσιάστρια εξήγησε γιατί τόσο καιρό αρνείται να απαντήσει στους επικριτές της, ενώ τόνισε πως στην ελληνική τηλεόραση υπάρχουν πολύ χειρότερα προγράμματα από το «Big Brother».

«Θεωρώ ότι όλοι ξέρουμε για ποιους λόγους γίνονται κάποια πράγματα και ποιος σκοπούς εξυπηρετούν. Είναι ένα πρόγραμμα που θέλησα να το κάνω.(…) Υπάρχουν πάρα πολλά προγράμματα στην τηλεόραση που δεν θα έπρεπε να προβάλλονται. Το "Big Brother"», έτσι όπως προβάλλεται στον Alpha, είναι ένα παιδικό πρόγραμμα. Δεν έχει στοιχεία για τα οποία θα ντρεπόμουν να το παρουσιάσω, στοιχεία που να προσβάλλουν τον κόσμο. Υπάρχουν άλλα προγράμματα στην καθημερινότητά μας και σε εβδομαδιαία βάση, τα οποία πραγματικά είναι πολύ χειρότερα από το "Big Brother"».

Για τους λόγους που δεν απαντάει στους επικριτές της η Ρούλα Κορομηλά δήλωσε… «Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία γιατί θα είμαι πάρα πολύ σκληρή. Δεν κάνουμε τηλεόραση για να έχουμε αντιπαλότητα με κανέναν, αλλά για να προσφέρουμε ο καθένας ως παρουσιαστής διαφορετικά θεάματα στο κοινό. Τώρα, αν προκύπτει κάτι που προσβάλλει την προσωπικότητα, το ήθος, την ηθική, την επαγγελματική υπόστασή σου, πρέπει κάποια ειδικά άτομα να πάρουν το λόγο. Εγώ γενικά βάζω όρια. Ένας άνθρωπος έμπειρος όπως εγώ, με τέτοια πορεία και τέτοια εμπειρία, θα πρέπει να βάζει όρια όταν οι άλλοι δεν καταλαβαίνουν πού πρέπει να σταματήσουν. (…) Έχω χορτάσει από την επιτυχία που μου έχει προσφέρει η τηλεόραση. Θα ήμουν αχάριστη να ασχολούμαι με το πικρόχολο σχόλιο κάθε εμπαθούς, ατάλαντου ατόμου που ίσως θέλει να αποκτήσει δημοσιότητα στηριζόμενος στις πλάτες σου. Δεν θα του κάνω το χατίρι να ασχοληθώ μαζί του».


73Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Tue Nov 23 2010, 00:27

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : "Δεν Είμαι Ατάλαντη και δεν με Απασχολεί τι Λέει ο Κάθε Εμπαθής"

74Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Thu Dec 23 2010, 16:11

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : Η απάντηση στους τηλεκριτικούς
Roula Koromila - Page 3 A9df16a31dd21939f60ae38c31396a7b


Όχι στη μιζέρια, στη μελαγχολία των ημερών, στις ανούσιες επικρίσεις, στο
σαρκοφαγικό ανταγωνισμό. Ναι στις αρχές, στις αξίες, στις πραγματικές φιλίες,
στη μοναδικότητα, στις αναθεωρήσεις, στον Βαγγέλη Περρή της, στο σινε-
μά, στις βόλτες. Γιατί η Ρούλα τραγουδάει «ανήκω σε μένα και στα όνειρά μου»;


- Για το «Βig Brother» δέχτηκες και πάλι πολλές επικρίσεις
από τηλεκριτικούς. Τι σε ενόχλησε περισσότερο;


Με εκνευρίζει όταν άνθρωποι που με γνωρίζουν καλά, που έχουν δει πώς ζω, πώς εργάζομαι
και πώς εκφράζομαι, γράφουν κάποια πράγματα διαστρεβλωμένα και ανυπόστατα. Το μόνο που
μπορώ να φανταστώ είναι ότι το κάνουν για να δημιουργήσουν εντυπώσεις. Από τους συγκε-
κριμένους, αν μη τι άλλο, θα περίμενα να μου τηλεφωνήσουν και να μου εκφράσουν τις απορί-
ες τους ευθέως. Όταν έχεις αμφιβολίες για κάτι, πάρε το φίλο σου και μάθε την αλήθεια. Τέλος.

- Σου αρέσει το «Big Brother»; Θα άλλαζες πράγματα; Απόψεις πως «δεν είναι για την
Κορομηλά αυτή η παρουσίαση, είναι πολύ trash για την ιστορία της» τις κατανοείς;


Trash; Τι θα πει trash; Επιτρέψτε μου, βέβαια, να είμαι η πρώτη που σέβεται την ιστορία μου,
την οποία πολλοί επικαλέστηκαν, τις αρχές μου, το όνομά μου. Αν, λοιπόν, συνέβαινε κάτι
που θα ξεπερνούσε τα όρια της ευπρέπειας ή της ηθικής στο «Βig Brother», εγώ θα παρενέβαι-
να πρώτη. Νομίζω πως, παρά τις προβλέψεις κάποιων και τις σκόπιμες και στοχευμένες επι-
θέσεις στο project και στο πρόσωπό μου, η πραγματικότητα αποδείχτηκε διαφορετική. Δεν νο-
μίζω να προσβλήθηκε ούτε η αισθητική ούτε η ηθική κανενός – εκτός κι αν βλέπω με άλλα
γυαλιά τα δρώμενα. Αν κάποιος είδε να ξεφεύγει κάτι απΆ τα όρια της ευπρέπειας, ας μου το πει.

- Ο Βαγγέλης Περρής πρόσφατα έλεγε στην εκπομπή του Πέτρου Κωστό-
πουλου πως είσαι η «Ρούλα του». Είναι για σένα ο «Βαγγέλης σου»; Είναι
απΆ τους ανθρώπους με τους οποίους έχεις «συγγένεια» στην τηλεόραση;


Κρατάω από όλα, μα όλα όσα είπε, το «Ρούλα μου». Με κάλυψε συναισθηματικά και ανθρώ-
πινα απόλυτα. Και ναι. Είναι ο Βαγγέλης μου. Ακόμα κι αν είπαμε κουβέντες ο ένας στον
άλλον, νομίζω πως τους ανθρώπους που αγαπάμε μπορούμε ακόμη και να τους μισούμε κάποιες
στιγμές, οι άλλοι μάς είναι αδιάφοροι. Όμως έτσι δεν συμβαίνει και στις μεγάλες αγάπες;

http://www.yupi.gr/gossip/c24278/Royla_Koromhla.html

75Roula Koromila - Page 3 Empty Re: Roula Koromila Sat Dec 25 2010, 19:27

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρούλα Κορομηλά : "Δεν Μπορώ να Βλέπω ¶νδρες να Κλαίνε Επειδή δεν Έδεσε η Mπεσαμελ"

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 6]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-

» Roula Staurou

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum