Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Anna Vissi

+21
*SouZiTa*
Jeremy9th
Rosalinda
sortie
irtsik78
Promiscuous
olympiap1994
IroGrecia
spike24
♥Maria♥
*Jorgito*
MaRiOs
kost@s
sylver
Litsa
Andriou
Thaly-Diosa
john@kos
mitsosgrthalia
GEoRGIouS_
*D~A~D*
25 posters

Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Next

Go down  Message [Page 9 of 22]

201Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 05 2009, 14:53

*Jorgito*

*Jorgito*
TD Aventurero Member

Thaly-Diosa wrote:HERE IT IS Anna Vissi - Page 9 68461



https://www.youtube.com/watch?v=WcHSreEbwe8


THEA cheers

https://www.youtube.com/thalyfangreece

202Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 05 2009, 17:35

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

sto telos tou video clip(alhtissa psyxh) h anna einai ksaplwmenh katw se mia kapws stash tou swmatos me ta podia ektethimena ston fako kai genika einai etsi kapws sexy kai thea Very Happy
sto hung up ths Queen Madonna epishs sto telos tou clip einai mia apo ta idia ksaplwmenh katw me xeria podia se mia etsi idia stash kai yfos,kai stis dyo periptwseis h kamera pernaei apo panw tous me ton idio tropo What a Face

vevaia yparxei mia diafora 4 xronwn sxedon Razz


auta Anna Vissi - Page 9 68461

http://WWW.THALIA.COM

203Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 14 2009, 01:22

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Στο περιοδικό «Sportscar magazine» έδωσε πρόσφατα συνέντευξη η Άννα Βίσση. Η Ελληνίδα σταρ για άλλη μια φορά δεν δίστασε να απαντήσει με αφοπλιστική ειλικρίνεια στο, κλασσικό πλέον, ερωτηματολόγιο του Προυστ (μοντερνιστής Γάλλος συγγραφέας).



Η Άννα Βίσση δηλώνει πως δεν φαντάζεται την ευτυχία αφού την έχει βιώσει πολλές φορές στη ζωή της: «Η ευτυχία μπορεί να βρίσκεται σε πολύ απλά και καθημερινά πράγματα έως πολύ μεγάλα και έντονα. Προσωπικά, μου αρέσει να βιώνω τις πιο απλές στιγμές της ζωής μου γιατί τότε την απολαμβάνω πιο πολύ και τη συνειδητοποιώ».



Πώς ορίζει όμως η ίδια τη δυστυχία; «Η δυστυχία είναι το αντίθετο της ευτυχίας. Εύχομαι πάντα να είμαι στην ευτυχή θέση να φαντάζομαι και όχι στη δυστυχή θέση να βιώνω».



Η Άννα Βίσση αναφέρει πως εκτιμά την ειλικρίνεια καθώς, όσο και να την πληγώνει καμιά φορά, τη βοηθά να εξελιχθεί. Όσο για τα χαρακτηριστικά που την ενοχλούν στους ανθρώπους, δηλώνει: «Η κολακεία, η μιζέρια η τσιγκουνιά, η εμπάθεια, το κουτσομπολιό, η υπεροψία, η έλλειψη αισθητικής και άλλα πολλά είναι χαρακτηριστικά που δεν μου αρέσουν στους ανθρώπους». Θεωρεί επίσης την καλοσύνη και τη φιλανθρωπία υπερεκτιμημένες αρετές. «Ακούω συνέχεια τη φράση: "Είναι καλός άνθρωπος αυτός" επειδή απλώς δεν είναι κακός. Μου αρέσουν οι αυθεντικοί άνθρωποι και αυτό είναι σπάνιο να το βρεις. Καλούς βρίσκεις παντού». Στην ερώτηση σχετικά με τα σφάλματα που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος και ποια από αυτά η ίδια θα συγχωρούσε η Άννα Βίσση απάντησε: «Το να μην έχει κάποιος αυτοπεποίθηση και να χάνει τον έλεγχο στη ζωή του. Πιστεύω πως έχει να κάνει με την παιδική του ηλικία και τα βιώματά του για τα οποία αυτός δεν ευθύνεται».



Η Eλληνίδα σταρ θεωρεί πως οι άνδρες πρέπει να έχουν ευαισθησία και γνώσεις χωρίς να το διαφημίζουν. Προτιμά τους χαμηλούς τόνους και τη δυναμική προσωπικότητα, την ισορροπία στη συμπεριφορά και το χιούμορ. Καθώς και η ίδια είναι μια δυναμική και ανεξάρτητη γυναίκα, θεωρεί πως όλες οι γυναίκες πρέπει να αναγνωρίζουν την ελευθερία τους και να έχουν δύναμη μυαλού. «Να έχουν ανεξάρτητο πνεύμα, καλή αίσθηση της ελευθερίας τους και να φροντίζουν τον εαυτό τους αψηφώντας την ηλικία τους».



Μιλώντας για τις αγαπημένες τις ενασχολήσεις αναφέρεται στα ταξίδια, στο τένις, στο shopping, τον έρωτα και φυσικά τη μουσική. «Η μουσική είναι το αγαπημένο μου ταξίδι. Γιατί είναι ατελείωτο, πάντα ευχάριστο και δεν έχει όρια, ούτε κανόνες, ούτε κοστίζει αεροπορικά εισιτήρια και ξενοδοχεία. Φαντασία χρειάζεται, και απογειώνεσαι».



Σχετικά με το τι δεν της αρέσει στην εξωτερική της εμφάνιση, η Άννα Βίσση δεν θέλησε να απαντήσει, γιατί φοβάται ότι μετά ο κόσμος θα την κοιτάει περίεργα στο σημείο αυτό. Επίσης, δηλώνει πως έχει μετανιώσει για πολλά πράγματα που δεν έχει κάνει και θα ήθελε να κάνει και για άλλα που έκανε όταν δεν ήθελε.



Στο τέλος της συνέντευξης αναφερόμενη στο αγαπημένο της απόφθεγμα λέει: «Το μεγαλύτερο ρίσκο στη ζωή είναι να μη ρισκάρεις».

204Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 19 2009, 22:44

mitsosgrthalia

mitsosgrthalia
TD Aventurero Member

Ksexasa na sas pw......


Apo thn Tetarth exw sta xeria mou ta eisitiria gia th sunablia ths Vissi pou 8a ginei sto Volo 6/7.......

Apo th mia 8elw na er8ei auth h mera gia na paw sth sunaulia, alla apo thn allh den 8elw me tpt giati ekini th mera telionei h adeia mou...... Crying or Very sad

https://www.facebook.com/dimitris.pitsavas

205Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Wed Jun 24 2009, 00:51

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Άννα Βίσση
«Ετοιμάζομαι να παντρέψω δύο gay φίλες μου»



Στη Real Life έδωσε συνέντευξη η Άννα Βίσση και αναφέρθηκε στη γνωριμία της με τη Σάρα Τζέσικα Πάρκερ, το τατουάζ που έχει κάνει για την κόρη της, τη Δέσποινα Βανδή αλλά και στη σχέση της με το Νίκο Καρβέλα. Η Άννα μεταξύ άλλων αποκάλυψε ότι θα γίνει κουμπάρα σε γάμο μεταξύ δύο γυναικών.



Για την ομοφυλοφιλία και το ζευγάρι των γκέι γυναικών που θα παντρέψει: «Ήμουν πάντα προχωρημένο πλάσμα και πάντα ανοιχτή, ειδικά στα θέματα της φύσης. Γιατί η φύση μας προστάζει, μας οδηγεί και μας κάνει να αισθανόμαστε. Δεν είχα ποτέ τέτοια ταμπού και αν γεννιόμουν ομοφυλόφιλη θα ήταν η περηφάνια μου και δε θα το έκρυβα. Με ενοχλούν οι άνθρωποι του θεάματος που το κρύβουν. Εγώ και πολιτικός να ήμουν θα έβγαινα να το πω. Δεν είναι έγκλημα να είσαι ομοφυλόφιλος. Αυτή είναι η φύση σου και πρέπει να είσαι ξεκάθαρος με το τι αισθάνεσαι, τι σε ερεθίζει, γιατί η σεξουαλικότητά μας είναι η υγεία μας. Όχι μόνο η σωματική αλλά και η εγκεφαλική. Το πρόβλημα είναι στο πως έχουν διαρθρωθεί οι κοινωνίες. Έχω πολλούς γκέι φίλους και εδώ και στο εξωτερικό και ετοιμάζομαι να παντρέψω δύο γκέι φίλες μου που αγαπιούνται πάρα πολύ. Είναι συγκινητική η σχέση τους. Μου το ζήτησαν και θα το κάνω, όπως θα το έκανα για οποιοδήποτε straight ζευγάρι. Γιατί το θέμα είναι να αγαπιούνται δύο άνθρωποι, όχι το πως διαλέγουν να κοιμούνται».

http://WWW.THALIA.COM

206Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Wed Jun 24 2009, 00:51

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Για τη Δέσποινα Βανδή και την υποτιθέμενη κόντρα τους: «Εγώ δεν έχω κόντρα με κανέναν. Για ποιον λόγο να έχω κόντρα με τη Δέσποινα Βανδή; Αυτά εξυπηρετούν πιθανώς τα media και όχι εμένα. Να σου πω κάτι πολύ ειλικρινά. Δεν έχω γνωρίσει ποτέ την κοπέλα αυτή. Δεν έχουμε μιλήσει, ούτε καν χαιρετηθεί. Όλη αυτή η κατασκευασμένη κόντρα, εκτός από ανύπαρκτη, τη βρίσκω ξεπερασμένη και εντελώς παλιομοδίτικη».

Για τη Σάρα Τζέσικα Πάρκερ και τη συμμετοχή της στη δεύτερη ταινία του Sex and the city: «Ναι, έχουμε γνωριστεί με τη Σάρα Τζέσικα Πάρκερ, που είναι και fan της μουσικής μου. Έχω πάει στα γενέθλια της, έχουμε βγει έξω με την Πατρίσια, έχει μάλιστα μιλήσει για μένα και για το πόσο της αρέσει η μουσική μου. Κάθε φορά που βγάζω καινούργιο cd της το στέλνω γιατί της αρέσει, όπως μου λέει, να το παίζει στα παιδιά της. Είναι μία γυναίκα αξιολάτρευτη. Πολύ γλυκό πλάσμα. Δεν ξέρω αν αυτό καταλήξει σε μία συνεργασία, μακάρι. Δε θέλω όμως να ανακοινώνω κάτι που δεν είναι σίγουρο».

Για τη Σοφία Καρβέλα και το τατουάζ που της αφιέρωσε: «Είναι στίχος από το τραγούδι "Μην τον ρωτάς τον ουρανό" του Μάνου Χατζιδάκι και λέει "Σβήσε το δάκρυ με το μαντίλι σου, να δω τον ήλιο μέσα απ' τα χείλη σου. Σοφία, σ' αγαπώ". Είναι κάτι που αφορά μια στιγμή δική μου με τη Σοφία και θέλω να την κρατήσω για μας. Αλλά η ουσία του είναι ότι μόνοι μας δυναμώνουμε.

Τι νιώθει αυτή τη στιγμή για τον Καρβέλα; «Η διάθεσή μου για το Νίκο είναι πάντα διάθεση αγάπης. Λατρεία είναι η λέξη που μου έρχεται. Τον λατρεύω το Νίκο. Υπάρχει μια παύση στη ζωή μας, που ήταν αναγκαία. Είναι φυσιολογικό και λογικό. Ίσως τελικά τη χρειαζόμασταν αυτή την ανάπαυλα».

Για τις χειμερινές της εμφανίσεις στο Αθηνών Αρένα: «Έχω αρχίσει να δουλεύω. Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε. Το κοινό είναι πιο απαιτητικό από ποτέ. Όλοι οι συνεργάτες μου και εγώ δουλεύουμε για ένα show που είμαι βέβαιη ότι θα είναι ότι πιο ολοκληρωμένο και σύγχρονο έχω παρουσιάσει. Είμαι έτοιμη να απογειωθούμε όλοι μαζί κάθε βράδυ, κάθε στιγμή».

http://WWW.THALIA.COM

207Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Wed Jun 24 2009, 00:51

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ti na peis Anna Vissi - Page 9 39238
apoluth cheers

http://WWW.THALIA.COM

208Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:00

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Απόσπασμα από τη ραδιοφωνική συνέντευξη της Άννας Βίσση στον Ποσειδώνα Γιαννόπουλο και τη Ναταλία Γερμανού για το ραδιόφωνο του Sfera, στις 25 Ιουνίου 2009:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_abvqMcgaY

Η Άννα μιλάει για τη συνάντησή της με τη Δέσποινα Βανδή στα backstage της 6ης απονομής των μουσικών βραβείων του Mad.


Anna Vissi - Page 9 68461 Anna Vissi - Page 9 68461

209Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:09

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

anna vissh: h despoina einai poly alhthinh,mou eipe kai kati poly wraio Razz
despoina:anna eisai akoma poio omorfh apo konta Anna Vissi - Page 9 68461

den yparxei kaleee Laughing
autes tha kanoun ntoueto kai tha einai kai mazi tou xronou lol!
tha to deite axaxaxa Anna Vissi - Page 9 720401

http://WWW.THALIA.COM

210Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:10

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

emena mou aresei pou lene ''kale den yparxei kontra...mono ta media eksypiretei auti i kontra''

Anna Vissi - Page 9 720401

211Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:11

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

kai pame ap'thn arxhhh Razz
Kontraaa Laughing
Kontraaa Laughing
Kontraaaaaaaaaaaaaaaa lol!
Aaxxaaxaxaxaxxaxaaxa Anna Vissi - Page 9 720401

http://WWW.THALIA.COM

212Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:14

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

afou tous sumferei i kontra re k ithelan k tin diatirisan Razz

213Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:17

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

kai na sou pw kai kati Razz
kai kala ekanan Laughing
eides posa xronia asxoloumaste lol!
axaxaxaxaxaxaxaxaaxaxaxa Anna Vissi - Page 9 720401

http://WWW.THALIA.COM

214Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:18

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

fysika kai kala ekanan , den eipa to antitheto Anna Vissi - Page 9 68461

215Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Fri Jun 26 2009, 22:20

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

auto eleipe Laughing

http://WWW.THALIA.COM

216Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 06:15

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ:

Όταν η Άννα Βίσση κάθισε στην πολυθρόνα του ΟΛΑ 9 η ώρα ήταν 10 το βράδυ. Γύρω στη μια ο σκηνοθέτης ενημέρωσε τoν Θέμο ότι η συνέντευξη πρέπει να τελειώσει γιατί το πλατό έκλεινε. Με αυτή την είδηση δυσαρεστήθηκαν όλοι οι παρόντες. Δεν ήθελαν να τελειώσει μια από τις πιο συνταρακτικές εξομολογήσεις καλλιτέχνη που είχαν ακούσει. Η Άννα σχολίαζε, κάγχαζε, νοσταλγούσε και δάκρυζε αφήνοντας όλες τις ιδιότητες της να ξετυλιχτούν. Εκεί που την έβλεπες να διασκεδάζει, υποστηρίζοντας ότι ''αν ήμουν λεσβία θα είχα δεσμό με την Παπαρίζου και θα παντρευόμουν την Αρβανιτάκη'' , σοβάρευε γιατί ''πριν από λίγο καιρό είχα κουραστεί να βλέπω τον εαυτό μου'', ξαναχαμογελούσε φέρνοντας στο μυαλό απίστευτες σκηνές πάθους με τον Καρβέλα και βούρκωνε καθώς ταξίδευε στην εποχή που άκουγε για πρώτη φορά τη φωνή της στο βινύλιο. Αυτή η άλλη Βίσση δεν εντυπωσίασε μόνον όσους βρέθηκαν στο τηλεοπτικό πλατό. Το ίδιο θα κάνει και το βράδυ της Τρίτης κλείνοντας με τον πιο εκρηκτικό τρόπο τη φετινή σεζόν του ΟΛΑ 9.



as tin mazepsei kapoios Laughing

217Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 06:18

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

na'tane h zhlia psora lol!
psofos agaph Anna Vissi - Page 9 720401
Anna Vissi - Page 9 644607 Laughing

http://WWW.THALIA.COM

218Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 06:19

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

poia zilia akrivws?


Anna Vissi - Page 9 720401

219Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 06:20

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

skase & voulwsto Anna Vissi - Page 9 644607 Anna Vissi - Page 9 720401
ts ts ts lol!

http://WWW.THALIA.COM

220Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 06:22

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

nai nai nai :hat

221Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 06:25

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

: hat

http://WWW.THALIA.COM

222Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 15:57

♥Maria♥

♥Maria♥
TD Aventurero Member

Η ‘Αννα Βίσση μιλάει για τον μεγάλο MJ

Με αφορμή τον αιφνίδιο θάνατο του βασιλιά της pop, η Άννα Βίσση μίλησε σε τηλεοπτικό σταθμό για τον Michael Jackson και αποκάλυψε ότι είχε προγραμματίσει να παρακολουθήσει τη συναυλία που θα έκανε στο Λονδίνο.

"Είναι ο άνθρωπος που θα έτρεχα και στο Τόκιο για να πάω να τον δω, για αυτή την ενέργεια, για αυτό το φως, θα πήγαινα και στην άκρη του κόσμου να τον δω".

Η Ελληνίδα pop star αναφέρθηκε και στην προσφορά του Michael Jackson στην παγκόσμια pop σκηνή: "Όταν χόρευε ήταν σαν φτερό μες στον κόσμο, μες στον ουρανό, στον αέρα. Ο άνθρωπος αυτός βάφτισε τα videos, έφερε τον κινηματογραφικό τρόπο του να γυρίζονται τα videos, μας έμαθε να χορεύουμε, να ντυνόμαστε, μας έμαθε να έχουμε ρυθμό, μας έμαθε να τραγουδάμε, μας έμαθε να στεναχωριόμαστε κιόλας, γιατί ήταν τραγική μορφή τεράστιου ταλέντου και μουσικής προσωπικότητας".

Η αγαπημένη τραγουδίστρια σχολίασε τον τρόπο που έφυγε από τη ζωή λέγοντας: "Ο Μichael Jackson, δυστυχώς, διέκοψε μόνος του τη ζωή του, ίσως με έναν αργό τρόπο σαν να οδηγούσε τον εαυτό του εκεί", ενώ για τις πολλές πλαστικές επεμβάσεις στις οποίες είχε υποβληθεί, είπε: "Έρχονται από βαθύτερο πρόβλημα όλες αυτές οι κινήσεις που έκανε, εγώ νομίζω, ότι δεν του άρεσε ο εαυτός του, πράγμα που έχουμε ακούσει, ότι ερχόταν από την οικογένειά του, ο πατέρας του, του έλεγε πόσο άσχημο παιδί ήταν".

Τέλος, για το τραγούδι του "Billie Jean" είπε: "Το λέω κι ανατριχιάζω... Είναι το αγαπημένο μου ever χορευτικό κομμάτι όλων των εποχών. Θέλω να σηκωθώ να χορέψω, να βγω στους δρόμους και να τρέχω, μου δημιουργεί αυτή την ανάταση. Αυτό είναι το τραγούδι μου".

223Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Sun Jun 28 2009, 16:32

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

STO STAR TA EIPE AYTA GIA TON MICHAEL Razz

KAI EPISHS PERIMENW TO OLA 9 THN TRITH Anna Vissi - Page 9 68461

224Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Wed Jul 01 2009, 17:36

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Άννα Βίσση
Όσα εξομολογήθηκε στον Θέμο: «Σιχαινόμουν την εικόνα μου»

Anna Vissi - Page 9 400_vissi34_medium

Καλεσμένη στο Θέμο Αναστασιάδη ήταν η Άννα Βίσση για μία συνέντευξη εφ' όλης της ύλης. Η «απόλυτη» σταρ, τίτλο που της έχει χαρίσει ο Τύπος, μίλησε για την κατάσχεση της προσωπικής της περιουσίας που συνέβη πριν αρκετούς μήνες, για τη γνωριμία της με τη Δέσποινα Βανδή αλλά και την ομοφυλοφιλία. Στην εκπομπή βρέθηκε για λίγο και η παγκοσμίου φήμης σταρ στυλίστρια, Πατρίσια Φιλντ. Η γυναίκα που έγινε διάσημη από τη δουλειά της στο Sex and the city δε δίστασε να παρομοιάσει τη σχέση του Mr. Big, Τζον Τζέιμς Πρέστον, με την Κάρι Μπράντσο με αυτή της Άννας με το Νίκο Καρβέλα.



Για την κουμπαριά της στο gay γάμο και τους ομοφυλόφιλους: «Θα παντρέψω δύο γυναίκες είπα και το εννοώ. Και πολύ αγαπημένες μου φίλες. Τις πήρα και τηλέφωνο και τους είπα ότι ο γάμος τους έχει γίνει θέμα στην Ελλάδα. Τη μέρα που θα παντρέψω τις άλλες λέω να βρω και εγώ μία. Πάντως πέρα από την πλάκα αυτό δεν το έχω αισθανθεί. Ότνα το αισθανθώ δεν έχω πρόβλημα, δεν έχω θέμα. Ο δεσμός με μία γυναίκα μπορεί να είναι τελικά πιο τίμιος και πιο ωραίος. Δε βγήκα να κάνω τη φίλη των gay επειδή θα με αγοράζουν οι gay. Πάντα είχα φίλους ομοφυλόφιλους και πάντα είχα μάτια και ψυχή ανοιχτά. Αυτά τα δύο κορίτσια αγαπιούνται πολύ και τις γουστάρω. Γουστάρω όταν βλέπω ανθρώπους να αγαπιούνται τόσο πολύ».



Για τη Δέσποινα Βανδή: «Αφού μιλήσαμε με τη Δέσποινα που είχαμε την κόντρα υποτίθεται, δεν είχα γνωρίσει ποτέ την κοπέλα, δε γνωριστήκαμε ποτέ. Μου λένε το κορυφαίο. Να έχετε κόντρα, να λέτε ψέματα, είναι ενδιαφέρουσα αυτή η κόντρα. Μου έκανε και ένα ωραίο κοπλιμέντο η Δέσποινα, μου είπε ότι τελικά είμαι ωραία από κοντά. Βρεθήκαμε σε κάποια μέρη αλλά ενώ ήθελε να μου μιλήσει δεν την αφήνανε, ή κάτι τέτοιο. Σε βάζουν και οι παρατρεχάμενοι να κάνεις κάποια πράγματα και νομίζω ότι απ' την πλευρά της αυτό συνέβη».



Για το συναίσθημα της ζήλειας: «Μια φορά είχα ζηλέψει βαθιά μέσα μου. Δεν είχα κάνει σκηνή αλλά με έτρωγε πολύ. Ακόμη και όταν χωρίσαμε με τον Καρβέλα δεν μου αποκάλυπτε για εκείνη τη μέρα και είναι σωστός, δε θα μου πει ποτέ. Είχα πιστέψει ότι είχε ερωτευτεί, ότι πέρασε έρωτα με μια γκόμενα και δεν ήξερα τι να κάνω. Τελικά του πέρασε. Δεν ξέρω καν αν με απάτησε αλλά ξέρω ότι ήταν στο μυαλό του και αυτό με πείραξε πιο πολύ. Εντάξει, αν πήγαινα μια φορά... Δεν είναι μια κατάσταση που την αποδέχομαι αν συμβεί, βέβαια. Εγώ δεν απάτησα ποτέ γιατί, δυστυχώς, είμαι μονογαμική. Θα ήθελα να είμαι αλλιώς αλλά τότε θα ήμουν άλλος άνθρωπος. Άσε που εμένα δεν μου την πέφτουν οι άντρες. Κάνε ένα γκάλοπ να δεις».




Για την κατάσχεση: «Τα πήρα όλα πίσω. Όλα. Ήταν ωραίο που τα έχασα όλα ξαφνικά. Σκεφτόμουνα ότι για να μου δίνει κάτι άλλο στην Αμερική πρέπει να μου παίρνει κάτι άλλο στην Ελλάδα. Έχω και τέτοια κολλήματα. Δεν με πείραζε τίποτα. Και με έπαιρνε η Σοφία και μου έλεγε ότι μου παίρνουν τα πράγματα και τέτοια και της είπα να ηρεμήσει. Ένα άλλο κορίτσι που είναι χρόνια μαζί μου στεναχωρήθηκε πραγματικά. Επειδή έχω αίσθηση του χιούμορ το αντιμετώπισα αλλά δεν έχω κλάψει γι' αυτό το πράγμα με την έννοια ότι έχασα τα ρούχα μου. Απλά έλεγα γιατί άφησα να μου συμβεί αυτή η βλακεία, ήταν δικηγόρων λάθη και τα πλήρωσα εγώ. Όταν δικαιώθηκα μου επέστρεψαν τα πάντα όπως ακριβώς ήταν. Όλο αυτό που έγινε κάπου είχε πλάκα, κάπου ήταν χυδαίο αλλά σίγουρα ήταν μάθημα. Άλλη φορά θα προσέχω».

Για τη Eurovision: «Ψήθηκα επειδή θα γινόταν στην Αθήνα και τέτοια. Δεν το μετανιώνω. Απλά αυτός ο διαγωνισμός είναι για νέα παιδιά. Τόσοι νέοι υπάρχουν που θέλουν μια ευκαιρία, ας είναι αυτή η ευκαιρία τους. Ήταν ψυχοφθόρο για μένα, κουράστηκα. Στην Έλενα βγάζω το καπέλο, σκίζει η κοπέλα. Μ'αρέσει η Έλενα και το είπα απ' την αρχή. Και σαν γυναίκα μ' αρέσει γιατί μου αρέσουν οι σκούρες γυναίκες. Την Έλενα θα την έβλεπα για σχέση. Για γάμο θα ήθελα πιο σταθερό χαρακτήρα γυναίκας. Μία τόσο όμορφη γυναίκα μπορεί να σου φύγει. Για γάμο θα έβλεπα την Ελευθερία Αρβανιτάκη. Μου αρέσει πολύ η Ελευθερία και σαν γυναίκα και σαν καλλιτέχνης. Είναι απ' τις γυναίκες που αγαπάω. Είναι και παντρεμένη τόσα χρόνια αθόρυβα».

Για την αποχή της από τα μουσικά δρώμενα της Ελλάδας: «Αποφάσισα να έρχομαι όταν γουστάρω. Γι' αυτό έκανα αυτά τα 4 χρόνια να εμφανιστώ. Βαρέθηκα τη φάτσα μου. Έβλεπα Βίσση στην τηλεόραση και έλεγα "όχι πάλι". Δεν έφταιγα κιόλας. Μιλάνε για μένα ενώ λείπω και ασχολούνται με διάφορα. Στην τελική, τιμή μου γιατί ασχολούνται με μένα, αφορώ και πουλάω. Σιχαινόμουν την εικόνα μου και αυτό που μου βγάζανε προς τα έξω, την επανάληψή μου. Ειδικά τότε με τη Eurovision, δεν το χρειαζόμουν όλο αυτό που συνέβη. Ήθελα να ξεκουραστώ, γι' αυτό έφυγα. Όλο αυτό το ταξίδι στον κόσμο καλό μου κάνει, παίρνω, φέρνω και ανταλλάζω πράγματα. Μου κάνει καλό αυτό γιατί με προσγειώνει στο έδαφος. Όταν είσαι σε μία χώρα βασιλιάς κάπου θα βαρεθείς τον εαυτό σου, θα συνηθίσεις και δε θα εξελιχθείς. Εγώ νιώθω πως κάθε φορά που φεύγω και ξανάρχομαι είμαι εξελιγμένη».

225Anna Vissi - Page 9 Empty Re: Anna Vissi Wed Jul 01 2009, 22:49

spike24

spike24
TD Aventurero Member

k telos..!!!



Last edited by spike23 on Wed Jul 01 2009, 23:38; edited 1 time in total

Sponsored content



Back to top  Message [Page 9 of 22]

Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Next

Similar topics

-

» Anna Paquin
» Anna Panagiwtopoulou!

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum