Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Elenh rantou

+5
MaRiOs
Thaly-Diosa
Litsa
john@kos
*D~A~D*
9 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1Elenh rantou Empty Elenh rantou Fri Jan 30 2009, 08:41

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Ελένη Ράντου
Γιατί δεν θα έπαιζε ποτέ στην Πολυκατοικία;


Η Ελένη Ράντου και ο Φάνης Μουρατίδης είναι οι πρωταγωνιστές της κωμωδίας Πεθαίνω για σένα που κάνει πρεμιέρα σήμερα στους κινηματογράφους. Η ταινία είναι βασισμένη στη θεατρική επιτυχία της Ελένης Ράντου Μαμά μην Τρέχεις, ένα έργο που το κοινό αγάπησε και στήριξε, με αποτέλεσμα να ανεβεί για τρεις συνεχόμενες θεατικές σεζόν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Με νέα ταινία και νέα τηλεοπτική δουλειά για την Ελένη και ένα μωρό πλέον στη ζωή του Φάνη , οι δύο ηθοποιοί είχαν σίγουρα πολλά να πουν.

Ελένη Ράντου



Είσαι από τις γυναίκες που θα έλεγαν «πε­θαίνω για σένα»;

Τελικά πιστεύω πως όταν αγαπάω κάτι, πεθαίνω γι' αυτό. Είμαι πολύ δοτικός άνθρωπος με τους άλλους και δεν έχω μέτρο.



Το ότι κατά καιρούς έχουν κυκλοφορήσει φήμες ότι χωρίζετε με τον Βασίλη έχει επη­ρεάσει καθόλου το παιδί;

Έχει μάθει όταν ακούει διάφορα, να κρατάει μικρό καλάθι. Τις προάλλες μάλιστα μου έκανε και μια έξυπνη παρατήρηση. Μου είπε «μαμά, όταν βλέπεις κάτι να διαφημίζεται στην τηλε­όραση, να μην το πιστεύεις! Εγώ πίνω ένα γάλα που δεν το διαφημίζει κανείς, κι όμως, είναι το καλύτερο απ' όλα! Άρα,» μου λέει «μη μασάς!».



Έχεις φροντίσει, τώρα που είναι μόδα τα «κοψίματα» των σίριαλ,να εξασφαλίσεις για την Εργαζόμενη Γυναίκα στον ΑΝΤ1 ένα μίνιμουμ επεισοδίων;

Όταν σε έχουν ανάγκη και σε καλούν από ένα κανάλι για να σου προτείνουν να κάνεις κάτι, δια­πραγματεύεσαι το συμβόλαιό σου. Εγώ ζήτησα να πληρωθώ τα πρώτα είκοσι επεισόδια. Όμως, ένα παιδί που ξεκινάει τώρα, μπορεί να υπογράψει τέ­τοιο συμβόλαιο; Στη συγκεκριμένη φάση δεν είχα καμία απολύτως ανάγκη να κάνω τηλεόραση . Η συγκεκριμένη ιδέα ήταν αυτή που με παρακίνησε να το κάνω και όχι το μέσο. Αν δηλαδή μου έλεγαν να παίξω σε μια σειρά που βασίζεται σε ισπανικό σενάριο, δεν θα το έκανα με τίποτα! Αυτά τα σίρι­αλ δεν κουβαλάνε κάτι από Ελλάδα .

http://WWW.THALIA.COM

2Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Fri Jan 30 2009, 08:41

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Το Ευτυχισμένοι Μαζί ή Η Πολυκατοικία δεν αντικατοπτρίζουν την ελληνική πραγματι­κότητα;

Το Ευτυχισμένοι Μαζί είναι μια σπάνια εξαίρεση, όπου έχει γίνει πολύ σωστή διασκευή του σεναρί­ου και νομίζω ότι είναι και η μοναδική. Η Πολυκα­τοικία , κατά τη γνώμη μου, αντικατοπτρίζει μια πραγματικότητα που μου θυμίζει τη δεκαετία του '70. Δεν με αφορούν αυτές οι σειρές. Δεν θα έπαι­ζα σε κάτι τέτοιο, ακόμη κι αν ήξερα ότι θα έχω δουλειά για δύο χρόνια. Αλλά εγώ γενικώς δεν την κυνηγάω τη δουλειά. Είμαι αλεξιπτωτίστρια, δεν είμαι επαγγελματίας. Εγώ κάνω το κέφι μου!



Φάνης Μουρατίδης



Παρακολουθείς στην τηλεόραση;

Μου αρέσει πολύ το Ευτυχισμένοι Μαζί, καθώς και η σκηνοθετική προσέγγιση του Χρήστου Νικολέρη στα Άγρια Παιδιά. Αυτό που μου αρέσει πολύ είναι το X-Factor . Υποστηρίζω τον Νι­κόλα και μου αρέσει πολύ ο Σάκης ως παρουσιαστής.



Πόσο έχει αλλάξει η ζωή σου από τότε που έγινες πατέρας;

Ήμουν έτοιμος να γίνω πατέρας και μάλλον το ήθελα κιόλας. Μπορεί σε πρώτο πλάνο να μη φαίνεται, αλλά πιστεύω ότι και με τα αγαπημένα μου πρόσωπα έχω κάτι του πατερούλη και θέλω να τα προστατεύω. Είμαι συντηρητικός άνθρωπος στη βάση μου και υπέρμαχος των κλα­σικών αξιών.



Ποια στοιχεία πιστεύεις ότι έχει πάρει από σένα και ποια από την Άννα Μαρία;

Μοιάζει καταπληκτικά στη μάνα του και έχει το δικό μου αδαμάντινο χαρακτήρα. (Γελάει.)

http://WWW.THALIA.COM

3Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Fri Jan 30 2009, 08:44

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Αν δηλαδή μου έλεγαν να παίξω σε μια σειρά που βασίζεται σε ισπανικό σενάριο, δεν θα το έκανα με τίποτα! Αυτά τα σίρι­αλ δεν κουβαλάνε κάτι από Ελλάδα .

pisoplath maxairia gia to ''h xara agnoeite'' lol!

Η Πολυκα­τοικία , κατά τη γνώμη μου, αντικατοπτρίζει μια πραγματικότητα που μου θυμίζει τη δεκαετία του '70.

sta moutra maxairia gia... e eidate mwre Elenh rantou 720401

http://WWW.THALIA.COM

4Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Fri Jan 30 2009, 17:12

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

eleni thea Elenh rantou 27111

5Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sat Jan 31 2009, 03:48

Litsa

Litsa
TD Fan

Egw gt nomizw oti an tis ginotane protash gia na protagwnistei stn seira polikatiokia 8a apantouse 8etika?? pantws k emena m thimizei alles epoxes i polikatoikia.....

http://www.thalia.com

6Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sat Jan 31 2009, 03:53

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Litsa wrote:Egw gt nomizw oti an tis ginotane protash gia na protagwnistei stn seira polikatiokia 8a apantouse 8etika?? pantws k emena m thimizei alles epoxes i polikatoikia.....

Wink
alla einai teleia cheers

http://WWW.THALIA.COM

7Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sat Jan 31 2009, 03:56

Litsa

Litsa
TD Fan

Nai k emena m aresei i rantou exei tromero humor

http://www.thalia.com

8Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sat Jan 31 2009, 04:05

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Litsa wrote:Nai k emena m aresei i rantou exei tromero humor

gia thn polukatoikia elega kaley lol!
aaaaaaaaaxaxaxaxaxaxaxaxa Elenh rantou 720401
alla kai h elenh einai trellara cheers

http://WWW.THALIA.COM

9Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Tue Feb 03 2009, 19:35

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Ελένη Ράντου
"Είμαι παράφορος άνθρωπος"


Χρόνια τώρα, είναι σαν να ζει δυο ζωές, σε δυο ηλικίες: Μια «αστεία», πιτσιρικίστικη ζωή στο γυαλί, σαν αμετανόητα κωμική γκαρσόνα, και μια δεύτερη, πιο ενήλικη, στο θέατρο. Αστεία και πάλι, αλλά και πικρή μαζί, πιο dark, πιο εσωτερική. Φέτος, ξαφνικά, η Ελένη-κορίτσι μεγαλώνει, γίνεται «Εργαζόμενη Γυναίκα», κάνει τηλεόραση, πρώτη φορά σινεμά, ωραία ψέματα. Σε αυτά δεν υπάρχουν ηλικίες και κάθε τέτοια απάτη είναι ωραία. Αρκεί να την αγαπάς.


Κάπου διάβασα πως είπες «Φοβάμαι να μην κάνουμε σινεμά με τηλεοπτική ευκολία, μήπως συρρεύσει στο σινεμά το κοινό της τηλεόρασης...».
Όχι, δεν είναι ακριβές αυτό, δεν με χαλάει καθόλου να συρρεύσει στο σινεμά το κοινό της τηλεόρασης. Άλλωστε, κοινό της τηλεόρασης είμαστε όλοι μας, δεν υπάρχουν τέτοιες κατηγορίες «το κοινό της τηλεόρασης», ο «τηλεοπτικός ηθοποιός». Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Πού νομίζουμε πως είμαστε, στο Hollywood, και θα ζήσουμε μόνο κάνοντας σινεμά; Αυτό που με χαλάει είναι να επικρατήσει και στο σινεμά η τηλεοπτική λογική, δηλαδή το «κάνω το μάξιμουμ των εισιτηρίων με το μίνιμουμ της ποιότητας και της σοβαρότητας στη δουλειά μου». Ή το άλλο, το «Α, ωραία, τώρα ο κόσμος βλέπει ελληνικό σινεμά, ας πάμε να τ’ αρπάξουμε». Και τη βλέπω λίγο αυτή την τάση. Βλέπω ανασφάλεια, βλέπω μεγάλη αγωνία και μικρή γενναιοδωρία.

Λες ακόμη «Πεθαίνω για σένα» ή έχεις περάσει πλέον απέναντι, στο «Εγώ όχι άλλο πια»;
Το έχω πει στη ζωή μου το «όχι άλλο πια», αλλά δεν το έχω τηρήσει. Έχω πει πολλές φορές «όχι πια σκουπίδια στη ζωή μου», όχι πια εξαρτήσεις περίεργες, όχι άλλο άνθρωποι που σε ρουφάνε και σε απομυζούν. Αλλά υπάρχει μια φύση από κάτω, που, ακόμα και όταν ξέρεις πως κάτι είναι στραβό, το έχεις κάνει και έχεις φάει τα μούτρα σου, σε οδηγεί να κάνεις πάντα το ίδιο λάθος. Για παράδειγμα, τα τελευταία χρόνια, έχω μια φοβερή διάθεση να προσφέρω σε όσους ανθρώπους είναι δίπλα μου. Σαν να νιώθω πως έτσι μόνο θα μείνουν οι άνθρωποι δίπλα μου, αν τους προσφέρω, αλλιώς δεν αξίζω για να αγαπηθώ. Το ξέρω και την ώρα που το κάνω πως είναι λάθος, αλλά συνεχίζω να το κάνω. Απλά με τα χρόνια μαθαίνω να το κάνω λιγότερο, μαθαίνω το μέτρο. Μέτρο δεν είχα ως τώρα σε τίποτα, είμαι παράφορος άνθρωπος. Όταν αγαπάω, μπορεί να κάνω μια βδομάδα να κοιμηθώ, τρελαίνομαι, είμαι συνέχεια εκτός εαυτού. Ε, με τα χρόνια, εκπαιδεύεσαι να το ελέγχεις κάπως αυτό.

http://WWW.THALIA.COM

10Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Tue Feb 03 2009, 19:36

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Ποιοι άντρες σε κυνήγησαν, Ελένη; Αυτοί που ήθελαν να σε σώσουν ή αυτοί που περίμεναν να τους σώσεις;
Για έναν περίεργο λόγο, το δεύτερο. Οι περισσότερες σχέσεις μου, οι ερωτικές, με έκαναν «μαμά», ήθελαν ντάντεμα. Και με το δίκιο τους, γιατί γενικά είμαι πολύ προστατευτική, πολύ «μανούλα» με τους ανθρώπους που αγαπώ. Έτσι, ως ένα χρονικό σημείο, στη ζωή μου μάζευα πολλή κατάθλιψη γύρω μου, πολύ πρόβλημα που ένιωθε πως θα πάρει από μένα χαρά. Με τα χρόνια, άρχισα να έχω κι εγώ ανάγκη από φροντίδα, ανάγκη να πάρω από αλλού τη χαρά. Ε, όταν είπα κι εγώ πως θέλω κανάκεμα, οι περισσότεροι «λακίσανε»! Δηλαδή, ας πούμε, έχω φροντίσει πάρα πολύ τον Βασίλη. Με φροντίζει βέβαια κι εκείνος, αλλά με έναν τρόπο δικό του, πιο συνολικό, λιγότερο καθημερινό και πρακτικό. Όταν του είπα «Θέλω κι εγώ να με φροντίσει κάποιος, ρε Βασίλη», πήρα απάντηση ένα «Καλά, άσε, θα δούμε, οχ, δεν μπορώ τώρα...».

Τον Βασίλη πώς τον σκέφτηκες για να κάνει guest στην ταινία;
Ο βασικός ήρωας-αφηγητής της ταινίας είναι πεθαμένος. Αυτός, λοιπόν, επειδή ήταν καθηγητής Φυσικής, συναντάει στον άλλο κόσμο τον Νεύτωνα – ο Βασίλης παίζει τον Νεύτωνα. Ε, δεν μπορούσα να φανταστώ πιο ταιριαστό άνθρωπο για αυτό το guest από τον Βασίλη, ο οποίος είναι απίστευτος γκατζετάκιας και μανιακός με τη Φυσική.

http://WWW.THALIA.COM

11Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Tue Feb 03 2009, 19:36

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Για μένα, για πολλούς φίλους μου, για πολλές γενιές, ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου είναι ένα τεράστιο ροκ είδωλο. Δεν ένιωσες ποτέ να σε «καταπίνει», να σε πλακώνει η σκιά του;
Δεν υπάρχει ροκ είδωλο μέσα στο σπίτι μας. Υπάρχει ένας σοβαρός και σκεπτόμενος άνθρωπος και ένας άνθρωπος με τον οποίο επικοινωνούμε από δέκα χιλιάδες χιλιόμετρα. Κοιταζόμαστε και ξέρουμε τι ακριβώς σκεφτόμαστε. Όχι, δεν τρόμαξα ποτέ. Μάλιστα, αισθάνθηκα πολύ ισότιμη με τον Βασίλη πολύ γρήγορα, χωρίς να ξέρω καν αν είμαι ισότιμη. Βέβαια, για ένα μεγάλο διάστημα της κοινής μας ζωής τον ακολούθησα πολύ, στα πάντα, και το έκανα περισσότερο όμως σαν περιηγητής, σαν «τουρίστας» με ενδιαφέρον για έναν ξένο τόπο, παρά σαν θαυμάστρια, γοητευμένη από μια δυνατή προσωπικότητα.

Eσύ επέλεξες τη Μάρθα Καραγιάννη;
Τη Μάρθα Καραγιάννη, την οποία την ξέρω χρόνια και την εκτιμώ απεριόριστα, δεν τόλμησα φυσικά να τη σκεφτώ εγώ, γιατί δεν φανταζόμουν πως θα ήθελε να παίξει μια γιαγιά, και μάλιστα μες στο κατακαλόκαιρο. Την πήρε η Ρούλα Νικολάου από την παραγωγή και η απάντησή της ήταν πως ήταν πρόθυμη να έρθει, να παίξει ό,τι γουστάρουμε, ακόμα και χωρίς μακιγιάζ. Πρέπει να σου πω ότι με συγκίνησε τρομερά η διαθεσιμότητά της. Το αστείο είναι πως στην πορεία ανακάλυψα πως είχαμε και πολλά κοινά, πολλά «σκορπίσια» πράγματα στον τρόπο που επικοινωνούμε. Και κάτι για το τέλος. «Μπήκα στη διαδικασία του σινεμά πολύ διστακτικά, ψάχνοντας πού πατάω και πού βρίσκομαι. Είδα ένα συνεργείο πολύ αφοσιωμένο και ένα πάθος από ανθρώπους που κράτησε όσο κράτησαν και τα γυρίσματα. Μετά εξαφανίστηκαν όλοι, πήγαν σε άλλες δουλειές και μείναμε τρεις άνθρωποι να μοντάρουμε σε μια καμπίνα. Χάνεσαι, ρε παιδάκι μου, με το σινεμά, χάνεσαι αμέσως...». Για την Ελένη, που ζει με το Πεθαίνω για Σένα πάνω από ένα χρόνο και οκτώ ώρες κάθε μέρα, μια τέτοια «μη αγαπητική σχέση» είναι περίπου αδιανόητη – «και φαντάσου πως όλο αυτό θα εξαερωθεί μέσα σε δύο εβδομάδες που θα παίζεται η ταινία στις αίθουσες». Μα δεν θα γίνει έτσι, βρε Ελένη, υποτίθεται πως μόλις πέρασες στο σελιλόιντ της αθανασίας. Πως θα υπάρξουν στο μέλλον παιδιά που θα γελάνε με τα αστεία σου, όταν όλοι θα είμαστε κόκκοι σκόνης στο σύμπαν. «Μα θα γίνει έτσι; Θα μείνει; Ξέρω κι εγώ; Μένει και τίποτα; Θα μου πεις, και αυτοί που έκαναν παλιά ελληνικό κινηματογράφο καμιά εκτίμηση δεν του ’χανε και καθόλου δεν πίστευαν πως θα μείνει, ε;».

http://WWW.THALIA.COM

12Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Tue Feb 03 2009, 19:36

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

anypomonw gia thn seira alla kai thn tainia Wink

http://WWW.THALIA.COM

13Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sun Feb 08 2009, 05:39

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

paidakia mporei kapoios(johnako mou) na anevasei to prwto epeisodio Neutral

http://WWW.THALIA.COM

15Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sun Feb 08 2009, 07:30

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ma poso allo na latrepsw auto to manari peite mou cheers Laughing
s'agapw mwro mou I love you lol!
vera sto deksi mou Elenh rantou 84583 Elenh rantou 720401

http://WWW.THALIA.COM

16Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Mon Mar 23 2009, 20:49

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Ελένη Ράντου
«Σκέφτομαι συνέχεια να τα παρατήσω»



Kυριακή απόγευμα. Στο σπίτι της, στο Χολαργό, υπάρχει απόλυτη ησυχία. «Το προτιμώ» μου λέει. «Όποτε έχω χρόνο να μείνω με μένα, επιζητώ την ηρεμία. Η καθημερινότητά μου είναι τραγική. Βρίσκομαι 12 ώρες σε δουλειά κάθε μέρα. Το είχα ξεσυνηθίσει, αλλά, και ως εμπειρία, δεν είχα ξανακάνει μονοκάμερο. Χαίρομαι όμως που ο κόσμος ανταποκρίνεται». Ανάβει τσιγάρο, κάθεται δίπλα μου στον καναπέ της με ντεκόρ κάποιες οικογενειακές φωτογραφίες και ξεκινάμε την κουβέντα μας.



Αισθάνθηκες ποτέ σταρ στις μεγάλες σου επιτυχίες;

Ποτέ. Δεν μου λέει τίποτα το «σταρ». Εγώ χαίρομαι πάρα πολύ να κερδίζω το σεβασμό και την εκτίμηση του κόσμου, αυτό μου αρέσει πάρα πολύ. Την επιτυχία τη γνώρισα αρκετά νωρίς, από 17 χρόνων, όταν έκανα την πρώτη μου δουλειά στην κρατική τηλεόραση. Αλλά δεν ήταν κάτι που αποζήτησα, ούτε αποτρελάθηκα από τη χαρά μου. Δεν αποζητώ να έχει δικαίωμα ο καθένας να μου χτυπάει την πλάτη, να είναι έξω από το σπίτι μου, να με παρακολουθεί και να μην έχω καμία προσωπική στιγμή. Εγώ δεν τρελάθηκα με το γύρω γύρω, τρελάθηκα με την ουσία. Έχω συγκινηθεί βαθιά όταν μου είπαν άνθρωποι στο δρόμο ότι εκείνη την περίοδο ήταν στη φυλακή, με έβλεπαν και ξεχνιόντουσαν, ή όταν μία κοπέλα με νευρική ανορεξία μού είπε ότι έβλεπε το Κωνσταντίνου και Ελένης και της δημιουργούσε διάθεση να φάει ο τρόπος που έτρωγα. Όταν μου λέει ο κόσμος «Είσαι το παυσίπονό μας», συγκινούμαι βαθιά.



Ποιο είναι το τελευταίο πράγμα που κατάλαβες για τον εαυτό σου;
Ο μεγάλος φόβος που έχω. Επειδή γενικά οι κινήσεις μου είναι τολμηρές, πάντα νόμιζα ότι δεν το ξέρω αυτό το συναίσθημα. Τώρα κατάλαβα ότι τον έχω καλύψει τόσο καλά το φόβο, που αυτός μεγάλωσε και διογκώθηκε. Τώρα μπορεί να φοβάμαι καμιά φορά ακόμη και να καταπιώ. Τον καταπίεσα πολύ το φόβο μου, φοβήθηκα αλλά θεώρησα ότι δεν πρέπει να το δείξω. Μαζεύτηκε μέσα μου ένα φορτίο φόβου μόνο και μόνο επειδή ήθελα να φαίνομαι τολμηρή. Φαίνεται πως όταν κάνεις πολλά τολμηρά πράγματα, υπάρχει μέσα σου μία ποσότητα φόβου που, αν δεν εκτονωθεί, θα σκάσεις. Είναι ανθρώπινο να πεις «Φοβάμαι τους γιατρούς». Εγώ έβλεπα την ένεση, φοβόμουν, αλλά δεν ήθελα να το δείξω. Φοβόμουν τρομερά την εγκυμοσύνη μου και έκανα το μάγκα. Φοβάμαι το νερό, μήπως πνιγώ.

http://WWW.THALIA.COM

17Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Mon Mar 23 2009, 20:50

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Τους ανθρώπους;

Λιγότερο. Σιγά σιγά τους έχω αγαπήσει τόσο πολύ που δεν τους φοβάμαι. Φοβάμαι όμως τον όχλο και τη μάζα όταν γίνονται ανεξέλεγκτα και χυδαία, αλλά τον ίδιο τον άνθρωπο τον λατρεύω, είτε είναι προβληματικός είτε όχι. Γι' αυτό και με καβαλάνε. Μπορεί να μου τραβάνε τα μαλλιά και εγώ να κάθομαι. Ξέρεις, το μόνο που μπορεί να μας σώσει από δύσκολες καταστάσεις είναι η αγάπη. Μία ουσιαστική και καλή αγκαλιά μπορεί να σου πάρει τη μισή σου φρίκη. Εμένα μία αγκαλιά με έχει σώσει πολλές φορές. Ένα βλέμμα, μία άκρη ματιού, ένα σφίξιμο στο χέρι λίγο παραπάνω, ένα ηχόχρωμα στη φωνή που είναι λίγο πιο σπασμένο, σε γλιτώνουν από πολλά.



Η κόρη σου δεν είναι η ισορροπία σου;

Και όχι μόνο. Η κόρη μου έχει αναδειχτεί στο μόνο στήριγμά μου, δεν έχω δει άνθρωπο που να με στηρίζει τόσο πολύ. Αυτό το παιδί είναι απίστευτο στον τρόπο που με προστατεύει, σε σημείο που με τρομάζει και σκέφτομαι μήπως δεν της κάνω καλό.



Ποια είναι η πρώτη σου αντίδραση σε ό,τι δυσάρεστο ζεις;
Ο θυμός. Μου είναι πολύ οικείο συναίσθημα. Μπορεί κάποιος να μην ακούει καλά και εγώ να θυμώσω. Μετά όμως γελάω. Ο θυμός μου είναι δημιουργικός και δεν θέλω να τον πειράξω. Θυμώνω με ό,τι δεν είναι αληθινό, με τα εύκολα συμπεράσματα, με τον κόσμο που μιλάει, αλλά δεν ακούει, που μπορεί να πεις «πέθανε ο θείος μου» και να μη σε έχει ακούσει γιατί σκέφτεται τα δικά του.

Σου είναι εύκολο να αποβάλλεις ανθρώπους από τη ζωή σου;

Όχι, καθόλου. Αν έχουν μπει και είναι κομμάτι μου, προτιμώ να το αφήσω να σαπίζει πάρα να το διώξω. Είμαι κολλημένη. Και αυτό είναι μεγάλη αδυναμία. Όσο αποφασιστική είμαι στη δουλειά τόσο αναποφάσιστη είμαι στη ζωή μου.



Είσαι ευτυχισμένη, Ελένη;

Στιγμές στιγμές. Κάθε στιγμή μου έχει μία σκέψη του να τα παρατήσω και συγχρόνως εμπεριέχει μία σκέψη ότι το αγαπάω τόσο πολύ που αποκλείεται να το κάνω. Κάθε φορά, για παράδειγμα, που κάνω μία δουλειά λέω «Αυτή είναι η τελευταία και μετά φεύγεις». Είναι σαν το καζίνο: ρίχνεις μία ζαριά, λες πως είναι η τελευταία σου, αλλά δεν φεύγεις ποτέ. Νομίζω ότι μετά την Εργαζόμενη γυναίκα δεν θα θέλω να ξαναδουλέψω στην τηλεόραση.

http://WWW.THALIA.COM

18Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Mon Mar 23 2009, 20:50

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

h seira einai super cheers

http://WWW.THALIA.COM

19Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Mon Mar 23 2009, 21:49

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

EINAI APISTEYTH H ELENH KAI H SEIRA THS SKIZEI cheers

20Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Thu Jun 25 2009, 04:15

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

mhn xasete thn sunenteuksh ths elenhs ston 1ant Laughing thn paraskeyh ta mesanyxta mouououu affraid lol!
kserete mwre stous yo man Elenh rantou 720401

http://WWW.THALIA.COM

21Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Thu Jun 25 2009, 04:22

MaRiOs

MaRiOs
TD Arrasando Member

twra diavasa thn sunenteu3h p evales dad edw...
polu wraia sunenteu3h...
ekei p milouse gia tous an8rwpous kai ton 8umo htan san na akouga ton eauto m... bounce

22Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Thu Jun 25 2009, 04:24

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

kalio arga para pote mariako mou Razz
h elenh einai poly cool kai free kai genika poly open mind atomo Wink
mou aresei o tropos skepshs ths kai h sumperifora ths genika Smile
einai mia proswpikothta pou tha hthela na thn eixa filh mou Very Happy
agapame elenh What a Face

http://WWW.THALIA.COM

23Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Fri Jul 10 2009, 17:21

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

Mou aresi poli i Rantou.
Korifi!!! Elenh rantou 829790
Xeri kanis ta noumera pou kani i nea tis sira tora teleftea?
Epidi emplexa me to forum de vlepo TV...

24Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sun Jul 12 2009, 13:13

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Promiscuous wrote:Mou aresi poli i Rantou.
Korifi!!! Elenh rantou 829790
Xeri kanis ta noumera pou kani i nea tis sira tora teleftea?
Epidi emplexa me to forum de vlepo TV...

kaloutsika einai alla olo anevokatevainoun Laughing

25Elenh rantou Empty Re: Elenh rantou Sun Jul 12 2009, 16:03

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

john-546 wrote:
Promiscuous wrote:Mou aresi poli i Rantou.
Korifi!!! Elenh rantou 829790
Xeri kanis ta noumera pou kani i nea tis sira tora teleftea?
Epidi emplexa me to forum de vlepo TV...

kaloutsika einai alla olo anevokatevainoun Laughing


EINAI ANALOGA KA TO EPEISODIO. AN ELKYEI TO STORY 'H OXI Elenh rantou 68461
PANTWS AKOYSA OTI APO SEPTEMBRH THA SYNEXISEI H SEIRA ALLA
ME EPEISODIA PIO ARAIWMENA, OXI KATHE BDOMADA.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum