Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Elenh menegakh

+13
*Jorgito*
Jeremy9th
sortie
IroGrecia
kost@s
sylver
Rosalinda
Promiscuous
Thaly-Diosa
olympiap1994
john@kos
spike24
*D~A~D*
17 posters

Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Message [Page 1 of 9]

1Elenh menegakh Empty Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 08:28

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

edw paidakia pleon elenh,einai arketa so... Wink

http://WWW.THALIA.COM

2Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 18:16

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ο εκνευρισμός της Ελένης και η... έλευση της Έμυς!

Elenh menegakh 41387538


Λίγες ημέρες πριν ξεκινήσει η εκπομπή «Καφές με την Ελένη», η ξανθιά παρουσιάστρια είναι έξω φρενών. Η Ελένη Μενεγάκη, βλέποντας τα πολύ χαμηλά νούμερα της εκπομπής «Πάνω στην ώρα» με τον Σπύρο Λάμπρου και την Έλενα Παπαβασιλείου, σύμφωνα με πληροφορίες, δήλωσε εξοργισμένη στους υπεύθυνους του Alpha πως πρέπει να κάνουν τα αδύνατα δυνατά, για να ανέβουν τα νούμερα της εκπομπής.

Η ωραία και... εκνευρισμένη Ελένη θέλει η εκπομπή πριν από τη δική της να κάνει υψηλά νούμερα τηλεθέασης, για να της δίνει καλό lead in. Ο Γιώργος Αυτιάς έκλεινε την εκπομπή του με ποσοστό περίπου 20%, ενώ τα ποσοστά του νέου διδύμου είναι απογοητευτικά καθώς κυμαίνονται στο 4%!

Φήμες μάλιστα θέλουν να αναλαμβάνει το πρωινό του Alpha η πιο έμπειρη στην πρωινή ζώνη, Έμυ Λιβανίου. Κάποιοι πιστεύουν πως η παρουσιάστρια θα... σώσει το πρωινό, κάποιοι άλλοι όμως είναι σίγουροι πως θα το... αποτελειώσει.

Κρίμα πάντως που δεν κέρδισαν το τηλεοπτικό κοινό ο Σπύρος Λάμπρου και η Έλενα Παπαβασιλείου, γιατί είναι πολύ σημαντικό να βλέπουμε πια νέα, φρέσκα, άφθαρτα πρόσωπα στην τηλεόραση.

(Zougla.gr)



Kakomoira Elenh Laughing
An perimenei apo thn Livaniou swthike Elenh menegakh 720401

3Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 20:01

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

dn mporw na akouw livaniou Elenh menegakh 720401

4Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 20:13

spike24

spike24
TD Aventurero Member

To kako m ayth th gynaika
einai oti kaneis den mporei na thn akouei Elenh menegakh 720401

5Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 20:15

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

e kai tote giati den tin soutaroun ???

eleos pia

6Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 20:18

spike24

spike24
TD Aventurero Member

An einai kala ta vismata :hat
Pantws dipla ston Kouik sta taksidia me tis kamhles
kalh htan Elenh menegakh 720401

7Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 22:11

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

thanks pano!!

krima vre...den tous edwsan polu xrono.....

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

8Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 22:18

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Egw pali lew oti den eprepe na tous dwsoun katholou Oly mou Elenh menegakh 720401
Oloi pia nomizoun oti kanoun gia thn thleorash Laughing
Oi anthrwpoi den to xoun,
tzampa paideyontai Razz

9Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Thu Sep 24 2009, 22:25

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

nai alla auto den sumvainei sthn thleorash mono...exoume gemisei tragoudistes....h mish ellada auto to epaggelma kanei...ligoi mono a3izoun...apla vgazoun ta ''prosonta'' tous e3w kai kanoun kariera...
opote....

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

10Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Fri Sep 25 2009, 00:32

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

na mhn ksereis mexri pou mporeis na pas Suspect
tragiko Rolling Eyes :hat
thanx noulh Elenh menegakh 83864

http://WWW.THALIA.COM

11Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Fri Sep 25 2009, 07:33

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ελένη Μενεγάκη : Τι έγινε στην πρώτη πρόβα της εκπομπής

Elenh menegakh 400_0167_ELENI_MENEGAKI_10092008_large


Από τις οχτώ το πρωί της Πέμπτης μαζεύτηκαν οι συνεργάτες της Ελένης για να προετοιμαστούν και να ξεκινήσει η πρώτη πρόβα για τον «Καφέ με την Ελένη» που κάνει πρεμιέρα την ερχόμενη Δευτέρα.

Άπαντες περίμεναν στο πλατό την Ελένη -παλιοί και νέοι συνεργάτες- εκτός από τη μαγείρισσα, που δεν εμφανίστηκε ποτέ (και φυσικά ούτε έφτιαξε σουτζουκάκια!) όπως ακούστηκε. «Η Ελένη εντυπωσίασε τους πάντες, όχι μόνο με το καινούριο της χτένισμα αλλά και με τη λεπτή σιλουέτα της, την οποία φρόντισε να αναδείξει με ένα πολύ κοντό σοκολατί φόρεμα με πράσινα κοχύλια και κόκκινα ψηλοτάκουνα peep-toes από λουστρίνι» λέει άνθρωπος που ήταν εκεί. «Ήταν πολύ όμορφη και πάρα πολύ ευδιάθετη. Αστειευόταν με τους συνεργάτες της και ήταν πολύ χαρούμενη που βρισκόταν στο ανανεωμένο της πλατό. Περιμένει πώς και πώς να έρθει η Δευτέρα που θα ξεκινήσει κανονικά».

(Yupi.gr)

12Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Fri Sep 25 2009, 07:36

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

gia na doume gia na doume Smile
thanx noulhhh Elenh menegakh 83864

http://WWW.THALIA.COM

13Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Fri Sep 25 2009, 22:58

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

8elw para polu na dw thn prwth ths ekpomph!!!

thanks panoulh!!!

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

14Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Sat Sep 26 2009, 04:33

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η αποκαλυπτική συνέντευξη (μέρος 1ο): Η Μανωλίδου, ο Λάτσιος, η Μπαρμπαρίγου και ο Μποτρίνι

Elenh menegakh 400_menegaki9_medium


Στο περιοδικό «TV ΖΑΠΙΝΓΚ» μίλησε η Ελένη Μενεγάκη, λίγο πριν από την πρεμιέρα της πρωινής της εκπομπής στον Alpha, για όλες τις τηλεοπτικές εξελίξεις του καλοκαιριού, το καινούριο της στυλ και φυσικά για την αιφνίδια διακοπή του «Πρωινού Καφέ». Η διάσημη παρουσιάστρια μίλησε με ειλικρίνεια για τις ανακατατάξεις στην εκπομπή της και το τηλεοπτικό τοπίο ενώ δεν παρέλειψε να διαψεύσει τα σενάρια που τη θέλουν να επιστρέφει στον ΑΝΤ1.

Η Ελένη είχε αρνηθεί να σχολιάσει την αποχώρηση της Αργυρώς Μπαρμπαρίγου από τον «Καφέ με την Ελένη», παρόλο που το συγκεκριμένο θέμα απασχόλησε έντονα τόσο τα τηλεοπτικά πάνελ άλλων εκπομπών όσο και τα περιοδικά. Όμως στη συνέντευξη αυτή μίλησε με ειλικρίνεια για τη διακοπή της συνεργασίας τους λέγοντας: «Ήταν πολύ ξαφνικό για εμένα. Ήταν όμως μια πολύ προσωπική της απόφαση. Τα χρόνια που συνεργαστήκαμε ήταν πολύ καλά χρόνια και για τις δύο μας. Από εκεί και πέρα, πήρε η ίδια μια απόφαση για την καριέρα της, την οποία εγώ δεν μπορώ παρά να τη σεβαστώ. Δεν θα την εμποδίσω, όπως δεν το έχω κάνει για κανέναν. Αλλά έχει γίνει μεγάλο θέμα όλο αυτό χωρίς να υπάρχει λόγος». Διέψευσε επίσης τις φήμες που την ήθελαν να έχει κάνει πρόταση στον Έκτορα Μποτρίνι ενώ παραδέχτηκε πως μετά την αποχώρηση της Αργυρώς σκέφτηκε να αναλάβει η ίδια τη μαγειρική ενότητα της εκπομπής. Πάντως, με δηλώσεις της στις κάμερες, λίγο πριν μπει στο χώρο που έγινε χθες το βράδυ η παρουσίαση του νέου προγράμματος του Alpha, εξήγησε πως η επιλογή της αντικαταστάτριας της Αργυρώς δεν έχει ακόμα γίνει: «Έχω βρει πέντε αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα. Μετά τις εκλογές θα έχουμε το αποτέλεσμα για τις μαγείρισσες». Ενώ, για τις γενικότερες αλλαγές στην εκπομπή της, δήλωσε: «Μία δυο αλλαγές στους συνεργάτες κάναμε, όπως κάθε χρόνο».

Στη συνέντευξη στο «TV ΖΑΠΙΝΓΚ», η Ελένη κλήθηκε να σχολιάσει τα όσα συνέβησαν μεταξύ του ΑΝΤ1 και της Ευγενίας Μανωλίδου —την οποία πολλοί χαρακτήρισαν ως την πιο υπολογίσιμη αντίπαλό της μέχρι στιγμής. «Καθώς το θέμα αυτό προέκυψε το καλοκαίρι, δεν είχα καθόλου χρόνο να το σκεφτώ, αφού αποφεύγω να σκέφτομαι τη δουλειά και τις υποχρεώσεις. Έχω ένα δικό μου μοναδικό τρόπο να μην απασχολώ το μυαλό μου με το τι θα γίνει τη νέα σεζόν. Αφιερώνομαι στα παιδιά, στα μπάνια και την ξεκούραση και τα της δουλειάς τα βρίσκω μπροστά μου με το που επιστρέφω. Το θέμα με τη Μανωλίδου μέχρι να ανοίξει, έκλεισε. Ούτε πρόλαβε να με απασχολήσει επί της ουσίας, ούτε το έβαλα στο μυαλό μου. Αλλά σίγουρα, το οποιοδήποτε πρόσωπο που μπορεί να είναι απέναντί μου το αντιμετωπίζω σοβαρά. Δεν ξεχωρίζω όμως κανένα αντίπαλο». Δεν παρέλειψε όμως να αναφερθεί και στο σχόλιο της Ελεονώρας Μελέτη στο DownTown, που είχε δηλώσει πως «Η Μανωλίδου θα ξαναέφερνε τον "Πρωινό Καφέ" στην πρώτη θέση» λέγοντας: «Δεν ξέρω τι σχολιάζουν οι άλλοι. Εγώ δεν σχολιάζω συναδέλφους ποτέ. Μπορεί ο καθένας να λέει ό,τι θέλει».

Αναπόφευκτη ήταν η αναφορά στη φημολογία γύρω από τις σχέσεις της Ευγενίας Μανωλίδου με τον ΑΝΤ1, καθώς λέγεται πως ο λόγος για τον οποίο τελικά δεν ανέλαβε τον «Πρωινό Καφέ», ήταν ο Γιάννης Λάτσιος, ο οποίος «την εκτόπισε» για να μην βρίσκεται απέναντι στην Ελένη. Η παρουσιάστρια σχολίασε το γεγονός αυτό λέγοντας: «Ας σοβαρευτούμε λίγο. Τι μου λες δηλαδή, ότι πήγε ο Γιάννης στον Κυριακού και του είπε: "Δεν θέλω να παιδευτεί η γυναίκα μου, μπορεί να παιδευτεί λίγο ο ΑΝΤ1"; Απορώ για ορισμένα πράγματα πώς είναι δυνατόν να λέγονται και να γράφονται. Ποιος νοήμων άνθρωπος μπορεί να σκεφτεί πως ο διευθυντής ενός καναλιού μπορεί να επηρεάσει τον εργοδότη του εναντίον του ίδιου του του καναλιού και ο εργοδότης να του πει: "Βεβαίως, να την ευνοήσουμε την Ελενίτσα, γιατί μπορεί να είναι αντίπαλός μας, αλλά εμείς τη συμπαθούμε". Είναι δυνατόν; Τι σενάρια είναι αυτά». Επιπροσθέτως, η Ελένη φρόντισε να διαψεύσει τις φήμες, που τον τελευταίο καιρό θέλουν την Ελένη να επιστρέφει στον ΑΝΤ1 και τον Μίνωα Κυριακού να της βαφτίζει το 4ο παιδί, δηλώνοντας: «Δεν είμαι καν έγκυος. Απορώ που μου λες τέτοια πράγματα».



Last edited by spike24 on Sat Sep 26 2009, 04:33; edited 1 time in total

15Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Sat Sep 26 2009, 04:33

spike24

spike24
TD Aventurero Member

To 2o μέρος της συνέντευξης: Ο Αρναούτογλου, η Ζαρίφη, οι παπαράτσι και η πολιτική

Elenh menegakh 400_menegaki16_medium


Σε ερώτηση σχετική με τη γνώμη που έχει για τους τηλεοπτικούς της αντιπάλους για τη φετινή τηλεοπτική σεζόν και για το πολυσυζητημένο δίδυμο Χαριτάτου-Καραμέρου που θα αναλάβει την πρωινή ζώνη του ΑΝΤ1 δήλωσε: «Πρέπει να ξεκινήσει η εκπομπή τους για να έχω άποψη. Κάποια από τα παιδιά –του Mega- τα ξέρω, κάποια δεν τα ξέρω, είναι μια νέα πρόταση και σου επαναλαμβάνω πως εμένα δεν μου αρέσει να υποτιμώ κανέναν άνθρωπο και καμία προσπάθεια. Είναι, είμαστε, όλοι στο παιχνίδι και ο κόσμος θα επιλέξει ποιον θα βλέπει κάθε πρωί».

Όσον αφορά το γεγονός ότι ο «Πρωινός Καφές» δεν θα υπάρχει πια στην τηλεόραση, η βασίλισσα της πρωινής ζώνης είπε: «Να σου πω την αλήθεια δεν το πιστεύω. Με κάνει να νιώθω λίγο περίεργα, αλλά πιστεύω πως μπορεί στο μέλλον να υπάρξει ξανά». Επιπροσθέτως, αναφέρθηκε και στις ανακατατάξεις και τις νέες παρουσίες στο χώρο των πρωινών εκπομπών λέγοντας: «Είναι πολύ εύκολο να κάνεις κριτική σε αποφάσεις που έχουν πάρει άλλοι κάτω από διαφορετικές συνθήκες, που δεν γνωρίζεις, και εμένα δεν με αφορά αυτό. Δεν πρόκειται να σχολιάσω τις κινήσεις άλλων». Την ίδια –διπλωματική- στάση είχε κρατήσει άλλωστε και πέρσι μετά την αποχώρηση της Κατερίνας Ζαρίφη από το πάνελ της εκπομπής της με την οποία, όπως αποκάλυψε, έχουν να μιλήσουν από πέρσι που η Κατερίνα αποχώρησε από τον «Καφέ».

Η Ελένη Μενεγάκη δεν έκρυψε στο παρελθόν τις φιλικές σχέσεις που διατηρούσε με τον Γρηγόρη Αρναούτογλου, ακόμα και όταν οι δύο τους είχαν βρεθεί «αντίπαλοι» στην πρωινή ζώνη. Με αφορμή την αποχώρησή του από τον «Όμορφο Κόσμο», η Ελένη Μενεγάκη δήλωσε στο «TV ΖΑΠΙΝΓΚ»: «Τον Γρηγόρη τον ξέρω πολλά χρόνια. Από τη Θεσσαλονίκη ακόμα. Στην αρχή ήμασταν στο ίδιο κανάλι, στον ΑΝΤ1 και μετά βρεθήκαμε αντίπαλοι. Είχαμε όμως πάντα αυτό που θα λέγαμε fair play και ποτέ δεν φέρναμε ο ένας τον άλλο σε δύσκολη θέση. Νομίζω όμως πως ο Γρηγόρης δεν έχει τελειώσει με το πρωινό. Μέσα μου νιώθω πως δεν έχει κλείσει τον κύκλο του και κάποια στιγμή θα ξαναέρθει πρωί».

Η δημοφιλής παρουσιάστρια δεν θα μπορούσε να μην αναφερθεί και στην οικονομική κρίση και τις περικοπές που υπέστησαν πολλοί παρουσιαστές λέγοντας όμως ότι η ίδια δεν χρειάστηκε να αντιμετωπίσει ανάλογο θέμα. Σχετικά με την αναγνωρισιμότητα και τον τρόπο που επηρεάζει τη ζωή της, η Ελένη δεν δείχνει να το αντιμετωπίζει ως πρόβλημα, καθώς όπως δήλωσε, «Όποιος με πλησιάζει στο δρόμο, μόνο αγάπη μού προσφέρει, αγκαλιά, στήριξη και καλά λόγια. Κάποιες στιγμές μπορεί να νιώθω λίγο δυσάρεστα, όπως όταν είμαι με τα παιδιά μου στο σχολείο και μπορεί να υπάρχει κάποιος που θα βγάλει μια φωτογραφία και θα τη δημοσιεύσει. Αυτό με ενοχλεί με κάνει να νιώθω αμήχανα. Έχω αποδεχτεί πως αυτή είναι η ζωή μου αλλά κάποιες φορές δεν σου κρύβω ότι αντιδρώ».

Παρ΄όλα αυτά, το καλοκαίρι διέρρευσαν στον Τύπο φωτογραφίες της ίδιας με την οικογένειά της σε πολύ προσωπικές στιγμές και πολλοί πίστεψαν πως συμμετείχε και η ίδια σε αυτό το κυνηγητό με τους παπαράτσι, καθώς επιζητούσε έμμεση προβολή. Η Ελένη, φανερά ενοχλημένη, απάντησε στις φήμες λέγοντας: «Σε ποιες φωτογραφίες με είδατε να έχω συμμετοχή. Γύρισα 6 νησιά και δεν υπήρχε μέρος όπου να μην υπάρχει φωτογράφος. Αν το ήθελα, γιατί να μην καθίσω σε ένα μέρος για να τελειώνουμε; Γυρνάω τα νησιά για να τους ταλαιπωρώ και να ψάχνουν να με βρουν. Και όλοι αυτοί που λένε πως τα κάνω επίτηδες, γιατί με βάζουν στα περιοδικά τους και γιατί με "παίζουν" στις εκπομπές τους; Ας μη με "παίζουν". Γιατί ασχολούνται; Ας σταματήσουν να ασχολούνται! Αυτή είναι η απάντησή μου σε όλα».

Για τη δομή της εκπομπής της, η παρουσιάστρια αρνήθηκε να αποκαλύψει τις όποιες «εκπλήξεις» επιφυλάσσει στο τηλεοπτικό κοινό. «Δεν κάνω δραστικές αλλαγές. Ο κόσμος θα βρει σε εμάς και φέτος αυτό που ξέρει. Την παρέα του, τη συντροφιά του με τη γνωστή θεματολογία και τους γνωστούς ρυθμούς. Εγώ θέλω ο κόσμος να περνάει καλά, να γελάει και να διασκεδάζει με την παρέα μας. Για εμένα αυτό είναι η πρωτιά και η κορυφή». Τέλος, αρνήθηκε να σχολιάσει και τις φήμες που αναφέρουν ότι της έγινε πρόταση -από μεγάλο κόμμα- να ασχοληθεί με την πολιτική. «Σε αυτό δεν θα απαντήσω. Εμένα με ενδιαφέρει να κερδίσω και να κερδίζω πάντα την αγάπη του κόσμου. Τα υπόλοιπα τα βάζω στο συρτάρι».

(Yupi.gr)

16Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Sat Sep 26 2009, 04:34

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

mas priksan k me autin Elenh menegakh 644607

17Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Sat Sep 26 2009, 04:43

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

bla bla bla Razz

http://WWW.THALIA.COM

18Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Mon Sep 28 2009, 22:06

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Η Μενεγάκη στον Ant1;
Η Ελένη Μενεγάκη προαναγγέλλει την επιστροφή της στον Ant1; Αυτό το συμπέρασμα βγάλαμε από τη συνέντευξη Τύπου που έδωσε η παρουσιάστρια του Καφέ λέγοντας ότι αν το κανάλι που εργάζεται ο άνδρας της τής κάνει πρόταση όταν εκπνεύσει η διετία που έχει υπογράψει με τον Alpha θα πάει στον Αnt1. Ελπίζουμε μέχρι τότε o σύζυγος της να παραμένει στο κανάλι και…το κανάλι στη θέση του!

19Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Tue Sep 29 2009, 00:50

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

kai genika oloi me ta myala mas sthn thesh tous Elenh menegakh 720401

http://WWW.THALIA.COM

20Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Tue Sep 29 2009, 00:52

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Na deis pou tha epistrepsei ayth Laughing

21Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Tue Sep 29 2009, 00:56

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ma fysika Elenh menegakh 448136
sthn sunenteuksh typou otan ths eipan gia ton prwino kafe ws istorikh ekpomph alla pou pleon den einai ekei pou htan,ekeinh apanthse pws:
einai istorikh ekpomph ontws kai tha ksanapaei ekei pou htan :hat

http://WWW.THALIA.COM

22Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Tue Sep 29 2009, 01:50

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ελένη Μενεγάκη : «Κάποιες φορές τα πράγματα ξεφεύγουν από τον έλεγχο»

Elenh menegakh 400_menegaki33_medium


Την πρώτη της συνέντευξη έδωσε η Ελένη Μενεγάκη για τη νέα σεζόν στη μεσημεριανή εκπομπή του Alpha, «Κους Κους». Η παρουσιάστρια του «Καφέ με την Ελένη» μίλησε για τις φήμες που την ήθελαν να επιστρέφει στον ANT1 την επόμενη σεζόν, τη σημερινή της πρεμιέρα αλλά και τις αλλαγές που δεν θέλησε να κάνει στην εκπομπή της.

Για τη φετινή σεζόν η Ελένη Μενεγάκη είπε πως δεν ήθελε να αλλάξει πολλά πράγματα. «Μόνο τα πρόσωπα άλλαξαν λίγο. Τίποτα διαφορετικό. Ίδια θέση, ίδια εκπομπή». Αποκάλυψε, ακόμη, πως φέτος ήταν η πρώτη φορά που συζητώντας με την ομάδα της είπε πως δεν θέλει να κάνει κάτι ιδιαίτερο στην πρεμιέρα της. «Είπα πως θέλω να ξεκινήσουμε σαν να είναι μια φυσιολογική μέρα και έτσι έγινε. Αγωνία και τρακ έχω κάθε χρόνο. Αλλά με βοήθησε πολύ που μπήκαμε απλά στην καθημερινότητα. Σαν να μην κάναμε πρεμιέρα ήταν. Μεγάλες αλλαγές δεν μου αρέσει να κάνω σε μια ζώνη που τη χαρακτηρίζει η συνήθεια. Γιατί να αλλάξεις κάτι που πάει καλά; Απλά γίνονται μικροαλλαγές. Δεν θα 'θελα στη ζώνη αυτή να σταματήσουν να υπάρχουν πρωινά. Ίσως τότε και εγώ δεν θα είμαι χρήσιμη σε αυτή τη ζώνη».

Ήδη, λίγα λεπτά μετά το τέλος της πρώτης εκπομπής, ακούστηκαν τα πρώτα σχόλια για τη δήλωση της Ελένης ότι και η επόμενη σεζόν θα τη βρει στο πρωινό ψυχαγωγικό πρόγραμμα του Alpha. «Όταν είχε γίνει η ανανέωση το είχα πει ότι υπέγραψα για τρία χρόνια οπότε δεν νομίζω πως έμαθαν κάτι καινούριο οι τηλεθεατές» ξεκαθαρίζοντας πως έχει συμβόλαιο για δύο χρόνια ακόμη.

Απάντησε και σε όσους θεώρησαν πως ήταν εκνευρισμένη όταν έδωσε συνέντευξη στο περιοδικό «TV ΖΑΠΙΝΓΚ» λέγοντας πως «εκνευρισμένη δεν ήμουν. Απλά κάποιες φορές τα πράγματα ξεφεύγουν από τον έλεγχο. Εκνευρισμό δεν έχω ποτέ στις συνεντεύξεις μου. Απλά κάθε μέρα ακούς κάτι καινούριο χωρίς κανείς να σε έχει ρωτήσει και χωρίς κανείς να εξακριβώσει αν ισχύουν όσα λέγονται και γράφονται».

Η Ελένη περιέγραψε και τη σημερινή της μέρα λέγοντας πως, όπως κάθε μέρα, ξύπνησε νωρίς για να ντυθούν τα παιδιά, να πιουν το γάλα τους, να φύγουν για το σχολείο και να φύγει και η ίδια για τα στούντιο της εκπομπής. «Την πρώτη μέρα πάντα βιάζομαι να φύγω και να ‘ρθω εδώ να νιώσω ότι όλα είναι μια χαρά» είπε. Πρόσθεσε, ακόμη, πως ο Άγγελος σήμερα δεν ήξερε ότι έκανε πρεμιέρα η μαμά του γιατί «δεν συζητάμε τέτοια πράγματα στο σπίτι. Καταλαβαίνει ότι έχω ξεκινήσει τη δουλειά όταν με βλέπει χτενισμένη και βαμμένη. Το καλοκαίρι μου είπε μήπως πρέπει να ξεκινήσω δουλειά για να με δει χτενισμένη και περιποιημένη».

(Yupi.gr)

23Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Tue Sep 29 2009, 01:52

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

to ''Kapoies'' mou arese :hat

http://WWW.THALIA.COM

24Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Tue Sep 29 2009, 09:54

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ελένη Μενεγάκη : "Δεν έχω πιέσει, ούτε έχω εκβιάσει ποτέ κανέναν"

Elenh menegakh 400_menegaki34_medium


Στη συνέντευξη Τύπου που έδωσε η βασίλισσα της πρωινής ζώνης μετά τη χτεσινή πρεμιέρα της μίλησε για όλους και για όλα — ακόμα και για τον «Πρωινό Καφέ»:

«Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπορεί να κατέβασε ρολά. Είναι μια ιστορική εκπομπή. Δεν μου αρέσει που στην πρεμιέρα μου θα μιλήσω για άλλο κανάλι, αλλά από εκεί ξεκίνησα. Πιστεύω πως απλά έβαλε μια άνω τελεία» είπε η Ελένη για την εκπομπή που την ανέδειξε.


Elenh menegakh Kafes_me_thn_Elenh__lkhstis_Maragkoydakh_Elenh_Menegakh_medium

Η Ελένη Μενεγάκη και η διευθύντρια προγράμματος του Alpha, Άλκηστις Μαραγκουδάκη, στη συνέντευξη Τύπου για τον «Καφέ με την Ελένη».


Στη συνέχεια εξήγησε: «Δεν μου έμαθε κανείς τι πρέπει να δώσω στο πρωινό. Κι εγώ μάθαινα και ακόμα μαθαίνω. Αυτό που δεν έχω πάψει να δίνω, είναι η ψυχή μου. Με ενδιαφέρει να περνάμε καλά, ευχάριστα και να κρατάμε μια σχέση αληθινή. Βεβαίως και να δουλεύουμε, αλλά αυτό το θεωρώ δεδομένο».

Απάντησε μάλιστα στις φήμες που τη θέλουν να είναι σκληρή έως «κακιά» με τους συνεργάτες της, με αποτέλεσμα άνθρωποι που δουλεύουν μαζί της να αποχωρούν από την εκπομπή: «Ο κόσμος που δεν γνωρίζει δεν ασχολείται με αυτά. Οι δημοσιογράφοι ασχολούνται μόνο. Έπειτα από 15 χρόνια είναι απολύτως λογικό κάποιοι να προχωράνε, ή κάποιοι που δεν είναι καλοί να πρέπει να τους σταματήσουμε. Αν κοιτάξεις γύρω σου, θα δεις ότι κάθε χρόνο γίνονται αλλαγές. Όταν ένας συνεργάτης δεν μπορεί να συνεργαστεί μαζί μας, ποτέ δεν τον πιέζω να μείνει. Δεν έχω πιέσει ποτέ. Ούτε έχω εκβιάσει. Ούτε με το ζόρι, ούτε με παρακάλια. Πρέπει να το θέλεις».


Elenh menegakh Elenh_Menegakh_Natasa_8eodwridoy_large

Ποδαρικό στην εκπομπή, ως καλεσμένη, έκανε η κουμπάρα της Ελένης, Νατάσα Θεοδωρίδου, η οποία τραγούδησε τα νέα της τραγούδια.


Όσο για την αποχώρηση της Αργυρώς Μπαραμπαρίγου -που συζητήθηκε και συνεχίζει να συζητιέται πάρα πολύ- η Ελένη είπε πως η πρώην μαγείρισσά της δεν της εξήγησε αναλυτικά τους λόγους που την οδήγησαν στη συγκεκριμένη απόφαση: «Ούτε εγώ έλαβα μεγάλη ανάλυση στο θέμα. "Δεν ξέρω τι θα κάνω, δεν ξέρω αν θα κάνω κάτι. Θέλω να ξεκουραστώ" μου είπε η Αργυρώ. "Αυτό που νομίζεις να κάνεις” ήταν η απάντησή μου. Αν κάποιος δεν θέλει, δεν πρέπει να τον πιέζεις». Και σχετικά με το ποια θα ήταν η αντίδρασή της αν η Αργυρώ ζητούσε κάποια στιγμή να επιστρέψει στην εκπομπή, η δημοφιλής παρουσιάστρια δεν δίστασε να γίνει πιο καυστική: «Δεν μου αρέσει το ξαναζεσταμένο φαγητό» είπε, και συμπλήρωσε: «Όπως κι εγώ, αν σταματήσω κάποια στιγμή να κάνω πρωινό, σε περίπτωση που μου το πρότειναν και πάλι, δεν θα το ξαναέκανα».

Για το θέμα της νέας μαγείρισσας, η Ελένη αρκέστηκε να σχολιάσει: «Φτάσαμε σε 4-5 πρόσωπα τα οποία είναι πολύ καλά, αλλά η τηλεόραση δεν είναι μόνο μαγειρικές ικανότητες».

Όσο για το πόσο ο σκληρός ανταγωνισμός της πρωινής ζώνης επηρεάζει τις αποφάσεις της σχετικά με την εκπομπή, η απάντησή της ήταν: «Ποτέ δεν κινούμαι σύμφωνα με το τι κάνουν οι άλλοι. Διαφορετικά, 25 φορές που έχουν αλλάξει πρόσωπα στην πρωινή ζώνη, θα 'πρεπε να 'χω αλλάξει και εγώ πρόσωπο».

Για πόσο καιρό όμως πιστεύει η ίδια ότι θα λέει καλημέρα από τη θέση της παρουσιάστριας του πρωινού μαγκαζίνο; «Δεν είχα σκεφτεί ποτέ ότι θα κάτσω 15 χρόνια στο πρωινό. Θέλω να ζω αυτές τις στιγμές με χαρά και καλή διάθεση. Να έχω συνεργάτες που χαίρομαι να δουλεύω μαζί τους και που χαίρονται κι αυτοί. Αν τραβήξει άλλα 15 χρόνια, έχει καλώς. Αλλά και δύο χρόνια να τραβήξει, έχει καλώς πάλι». Και συμπλήρωσε πως δεν έχει σκεφτεί τι θα έκανε στην περίπτωση που σταματούσε από το πρωινό: «Δεν έχω σκεφτεί κάτι άλλο να κάνω. Πρέπει να μου τελειώσει αυτό για να σκεφτώ τι άλλο θα έκανα».


Elenh menegakh Kafes_me_thn_Elenh2_medium

Το team της εκπομπής σε απαρτία στην πρεμιέρα της Δευτέρας.


Μία πολύ ωραία απάντηση έδωσε όμως γελώντας όταν τη ρώτησαν αν έχει «καβαλήσει το καλάμι»: «Έχετε ακούσει κανέναν που το έχει καβαλήσει, να λέει ότι "ναι, είμαι πάνω";».

Και, τέλος, εξήγησε πόσο άσχημα νιώθει που της έχουν χρεώσει πως έχει θέσει όρο στο κανάλι να έχει καλά νούμερα η εκπομπή που θα προβάλλεται πριν από τη δική της: «Το άκουσα και εγώ αυτό και στεναχωρήθηκα για τα παιδιά (τον Σπύρο Λάμπρου και την Έλενα Παπαβασιλείου). Κάνουν ένα καινούριο ξεκίνημα και ήταν ιδιαίτερα άκομψο έστω και να σκεφτούν ότι μπορεί αυτό να παίζει ως πιθανότητα. Δεν τα πιστεύω τα lead in. Έπαιρνα ένα καλό lead in από τον Παπαδάκη (στον ΑΝΤ1) και από τον Αυτιά (στον Alpha) και υπήρχε περίοδος που έσκιζα, αλλά υπήρχε και περίοδος που δεν πήγαινα καλά, όπως όταν είχα πρωτοέρθει στον Alpha. Άντε, το lead in να σε βοηθήσει στα πρώτα πέντε λεπτά. Αλλά όχι στις 3 ώρες. Δεν ξέρουν όσοι μιλάνε για lead in σε ένα τρίωρο πρόγραμμα. Ένιωσα πολύ άσχημα για τα παιδιά και όταν τους συνάντησα στην παρουσίαση του προγράμματος του σταθμού, τους το είπα».

(Yupi.gr)

25Elenh menegakh Empty Re: Elenh menegakh Wed Sep 30 2009, 05:58

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

ELENH THEA Elenh menegakh 919114 KALA STHN PREMIERA ME TH NATASA POLY GELIO Elenh menegakh 720401
ATAKADORES THEES KAI OI 2 :hat

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 9]

Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum