Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Antwnis Remos

+5
IroGrecia
Promiscuous
*Jorgito*
spike24
john@kos
9 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3

Go down  Message [Page 3 of 3]

51Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Fri Oct 29 2010, 05:12

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ανακοίνωση Ρέμου Για Τα Δημοσιεύματα

Antwnis Remos - Page 3 Image


Τη δική του απάντηση όσον αφορά τα δημοιεύματα σχετικά με τη δικαστική διαμάχη με την εταιρεία SONY, δίνει μέσω της ανακοίνωσης που εξέδωσε, ο δημοφιλής τραγουδιστής Αντώνης Ρέμος. Ολόκληρη η ανακοίνωση έχει ως εξής:

Τις τελευταίες ημέρες, πληθαίνουν και αναπαράγονται ανεξέλεγκτα από και σε όλα τα ΜΜΕ υπό τον ψευδεπίγραφο τίτλο των «ειδήσεων», ανακρίβειες και ψευδείς πληροφορίες σχετικά με τη δικαστική διαμάχη μου με την εταιρεία SONY.

Είναι απολύτως ψευδή τα περί δήθεν δέσμευσης της περιουσίας μου από της εταιρεία SONY, όπως είναι και απολύτως ανακριβή τα περί δήθεν «νομικής» ανικανότητάς μου να εισπράξω αμοιβές από την εργασία μου. Όλα αυτά τα ευφάνταστα δεν είναι παρά κατευθυνόμενα εφευρήματα που μοναδικό σκοπό έχουν να βλάψουν εμένα και την οικογένειά μου, καθώς και να μου προκαλέσουν ζημιά στην επαγγελματική μου πορεία.

Παρά τα όσα διοχετεύει η εταιρεία SONY και οι ιθύνοντες αυτής τόσο τα ΜΜΕ, όσο και σε κάθε έναν δραστηριοποιούμενο στο χώρο, η πραγματικότητα είναι μία: Η εταιρεία SONY, προφανώς αισθανόμενη πανίσχυρη απέναντι στα μέσα, ξεκίνησε έναν πόλεμο λάσπης και κατασυκοφάντησής μου, επειδή όταν έληξε η μεταξύ μας συνεργασία, εγώ «τόλμησα» να αρνηθώ την περαιτέρω ανανέωσή της.

Η αποικιοκρατική άποψη της συνεργασίας είναι συνήθης για τη SONY, η οποία στην πορεία των χρόνων έχει απολέσει πληθώρα καλλιτεχνών για το λόγο αυτό. Εγώ αισθάνομαι ότι όλΆ αυτά τα χρόνια πρόσφερα πολλά στη συγκεκριμένη εταιρεία, η δε στάση της τον τελευταίο καιρό δικαιώνει περίτρανα την απόφασή μου να διαχωρίσω οριστικά την καλλιτεχνική μου πορεία από αυτήν.

Ευτυχώς για τους καλλιτέχνες, εταιρείες υπάρχουν πολλές. Δυστυχώς για τις εταιρείες ο κάθε καλλιτέχνης είναι μοναδικός. Δυστυχώς για τη SONY, η ελληνική δικαιοσύνη, στην οποία προσφεύγω πλέον, προκειμένου να προστατευθώ σαν άτομο και σαν καλλιτέχνης από την άδικη και απρόκλητη επίθεση που υφίσταμαι τον τελευταίο καιρό από τη SONY, και βλέπει και ακούει και κρίνει με μοναδικό γνώμονα το νόμο.

Αντώνης Ρέμος


http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=192586&cid=11

52Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Fri Oct 29 2010, 22:23

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Ανακοίνωση του Αντώνη Ρέμου

53Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Mon Nov 01 2010, 07:18

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

xamos tha ginei Antwnis Remos - Page 3 68461

54Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Nov 18 2010, 17:55

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Αντώνης Ρέμος : "Πριν την Υβόννη ήμουν σε μια καταιγίδα και μια τρικυμία"

55Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Sat Nov 20 2010, 19:59

spike24

spike24
TD Aventurero Member

"Kommena Pia Ta Daneika" / Antonis Remos (New Song 2010)

56Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Sat Nov 20 2010, 20:39

mitsosgrthalia

mitsosgrthalia
TD Aventurero Member

De mporw na pw oti me en8ousiase to tragoudi...

https://www.facebook.com/dimitris.pitsavas

57Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Sat Nov 20 2010, 20:41

spike24

spike24
TD Aventurero Member

mitsosgrthalia wrote:De mporw na pw oti me en8ousiase to tragoudi...
Emena pali m aresei poly Antwnis Remos - Page 3 68461
Episis nomizw pws einai diaskeyh ksenou tragoudiou Antwnis Remos - Page 3 400638

58Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Nov 25 2010, 00:49

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Αντώνης Ρέμος : Νέα αγωγή κατά της Sony - Ζητάει 800.000 ευρώ
Antwnis Remos - Page 3 Ff9aa413745b13e92c380c03c4dca6de


Ο «πόλεμος» του Αντώνη Ρέμου με την πρώην δισκογραφική του εταιρία Sony Music συνεχίζεται με μια
νέα αγωγή του τραγουδιστή. Ανακοίνωση σχετικά με την αγωγή του Αντώνη Ρέμου κατά της SONY:

Κατατέθηκε και επιδόθηκε στη SONY αγωγή του Αντώνη Ρέμου κατά της πρώην εταιρίας του και του Δημήτρη Γιαρμενίτη προσωπικά. Ο Αντώνης Ρέμος με αυτήν την αγωγή απαντά εμμέσως και στην αγωγή της SONY κατΆ αυτού, εγείρει όμως και δικές του αυτοτελείς αξιώσεις ύψους περίπου 800.000. Οι αξιώσεις αυτές του Αντώνη Ρέμου προκύπτουν, κατ' αρχάς, από την παράνομη συμπεριφορά της SONY, όταν χωρίς τη συναίνεση του καλλιτέχνη, και ενώ αυτή ρητά απαιτείται κατά τη μεταξύ τους σύμβαση «έδωσε» τον τελευταίο δίσκο και τραγούδια του ως PREMIUM. Περαιτέρω, ο Αντώνης Ρέμος διαμαρτύρεται
με την αγωγή του για «εγκατάλειψη» του ίδιου και του ρεπερτορίου του από τη SONY που τον θεωρούσε «δεδομένο», όπως χαρακτηριστικά λέει στην αγωγή του και δεν κατέβαλε καμία προσπάθεια προώθησης του έργου του ανάλογη με την καλλιτεχνική αξία και τη δημοφιλία του.

Σε προσωπικό επίπεδο ο Αντώνης Ρέμος εκφράζει συγκεκριμένα παράπονα κατά του Δημήτρη Γιαρμενίτη και της SONY, εξιστορώντας ότι ήδη από το 2006 είχε ραγίσει το γυαλί, και παρά τις προσπάθειες του καλλιτέχνη να τα ξαναβρούν και με τη βοήθεια του γνωστού παραγωγού (και φίλου του Αντώνη Ρέμου) Γιώργου Κυβέλου, ενόψει της τελευταίας σύμβασής του με τη SONY, η προσβλητική, αδιάφορη, αντισυμβατική και γενικότερα παράνομη συμπεριφορά της εταιρίας και/διά του Δ. Γιαρμενίτη οδήγησε στην αποχώρηση του Αντώνη Ρέμου από τη SONY μετά τη λήξη και της τελευταίας του σύμβασης με αυτήν. Ο Αντώνης Ρέμος αναφέρεται χαρακτηριστικά και σε δηλώσεις του κου Γιαρμενίτη που δημόσια και χωρίς κανένα σεβασμό στους συνεργάτες του ερμηνευτές και δημιουργούς απαξίωνε περιφρονητικά και μηδένιζε τα τραγούδια των καλλιτεχνών της εταιρείας του και με τον τρόπο αυτό και το καλλιτεχνικό έργο του Αντώνη Ρέμου που είχε εμπιστευθεί τη δισκογραφική πορεία του στη SONY.

Ο Αντώνης Ρέμος εξηγεί, επίσης, με την αγωγή του, αναλυτικά, τους λόγους για τους οποίους ο ίδιος δεν χρωστάει τίποτα απολύτως στη SONY, αφού η προκαταβολή που έλαβε από αυτήν είναι συμψηφιστέα με τα πάσης φύσεως δικαιώματά του, και, ήδη, η SONY έχει συμψηφίσει ένα μεγάλο μέρος της, ενώ δεν του έχει αποδώσει εκκαθαρίσεις ενός σχεδόν χρόνου, οπότε
είναι δυνατόν και να εξαντλούνται ήδη τα δήθεν ως οφειλόμενα ποσά που διεκδικεί η πρώην εταιρία του από αυτόν. Εξηγεί περαιτέρω τους λόγους για τους οποίους αποτελούσε αποκλειστική ευθύνη της SONY και μόνον το πόσοι και ποιοι δίσκοι κυκλοφόρησαν υπό το καθεστώς της τελευταίας μεταξύ τους σύμβασης και άρα δεν ευσταθούν ούτε κατΆ ελάχιστον οι ισχυρισμοί της SONY ότι δήθεν από υπαιτιότητα του οφείλονται δίσκοι, ενώ το συμβόλαιό του είχε λήξει.

Ειδική αναφορά γίνεται για τη ζημιά που προκλήθηκε στη φήμη του καλλιτέχνη από τις ενέργειες της άκριτης και διανθισμένης με ψέματα δημοσιοποίησης της αντιδικίας από τη SONY. Κατόπιν των ενεργειών της SONY, ο Αντώνης Ρέμος πέρασε στην «αντεπίθεση» και διεκδίκησε, αφενός, τα περιουσιακά του δικαιώματα, κυρίως όμως την αποκατάσταση του ονόματος και της φήμης του, που επιχειρεί η SONY να βλάψει, ενώ είναι γνωστό ότι αυτό που κυρίως χαρακτηρίζει τον Αντώνη Ρέμο από την αρχή της καριέρας του και τον έχει κάνει τόσο αγαπητό στο κοινό είναι ότι αναγνωρίζεται απ' όλους ως ειλικρινής, ντόμπρος και σεμνός καλλιτέχνης.

Η αγωγή του Αντώνη Ρέμου στρέφεται κατΆ αμφοτέρων της εταιρίας SONY αλλά και του Δημήτρη Γιαρμενίτη, και πέραν της αποζημίωσης που ζητάει συνολικά να του επιδικασθεί και είναι περί τις 800.000 Ευρώ, ζητείται με αυτήν η απειλή χρηματικής ποινής κατά της SONY και η προσωποκράτηση του Δ. Γιαρμενίτη σε περίπτωση παραβίασης της εκδοθησόμενης απόφασης.

http://www.yupi.gr/gossip/c23269/Antwnhs_Remos.html

59Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Nov 25 2010, 00:58

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

a liga zitaei Antwnis Remos - Page 3 68461

60Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Dec 09 2010, 00:00

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ο Αντώνης Ρέμος στο Χριστουγεννιάτικο Money Drop;

61Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Dec 09 2010, 01:19

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

k sto x factor akousa oti tha einai Antwnis Remos - Page 3 400638

62Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Dec 09 2010, 01:21

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ton trexei h Heaven kai o Pounenths Antwnis Remos - Page 3 68461

63Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Dec 09 2010, 02:41

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

mono thn kalomoira de thn trexoun..as mh sugxistw :hat

64Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Fri Jan 21 2011, 16:26

spike24

spike24
TD Aventurero Member




Einai ena tragoudi p eixe graftei eidika gia na to pei h Roula me ton Remo sto "Mpravo" Antwnis Remos - Page 3 68461

Den exei vgei pote se cd, to eixe grapsei o Foivos an den kanw lathos Antwnis Remos - Page 3 68461

Sta fwnhtika tou tragoudiou Dionyshs Sxoinas kai Ellh Kokkinou Antwnis Remos - Page 3 720401

65Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Fri Jan 21 2011, 21:10

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

apo ta tragoudia t apio prosfata pou akougonte to einai stigmes mou arese ..to allo dn me en8ousiase k polu mporw na pw

66Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Mon Feb 07 2011, 00:00

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Αργεί ο Γάμος για Ρέμο - Υβόννη

67Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Thu Mar 17 2011, 03:30

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Aντώνης Ρέμος : Ημίγυμνος για το Εξώφυλλο του CD

68Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Fri Mar 25 2011, 07:04

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρέμος για Ζέτα : "Αφήστε την Κοπέλα. Έχει Τραβήξει Πολλά"

69Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Fri Mar 25 2011, 22:02

mitsosgrthalia

mitsosgrthalia
TD Aventurero Member

Ti na ennoei o pioitis?????

https://www.facebook.com/dimitris.pitsavas

70Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Mon Apr 25 2011, 01:43

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Αντώνης Ρέμος: "Δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι θα βρεθώ αντιμέτωπος με τόσα αδιέξοδα, τόση λάσπη και τόσες απογοητεύσεις"

Antwnis Remos - Page 3 Antonis_remos1sss


"Δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι στα 40 μου θα βρεθώ αντιμέτωπος με τόσα αδιέξοδα, τόση λάσπη και τόσες ανθρώπινες απογοητεύσεις" δηλώνει ο Αντώνης Ρέμος, κάνοντας τον δικό του απολογισμό. Ο ίδιος συνεχίζει λέγοντας: "Μου ήρθαν μαζεμένα τόσα προβλήματα τα οποία έπρεπε να διαχειριστώ με την καθημερινότητα να τρέχει, που νόμιζα ότι δεν θα είχα την αντοχή. Κυριολεκτικά ήταν η ώρα της κρίσης, όπου αναγκάστηκα να επαναπροσδιορίσω πραγματικά τα πάντα – αξίες, ανθρώπους, προτεραιότητες και στόχους". Ο τραγουδιστής μίλησε και για τους ανθρώπους που βρίσκονταν ή βρίσκονται τώρα στο πλάι του λέγοντας χαρακτηριστικά: " Η οικογένεια και οι λίγοι και πραγματικοί φίλοι που έχεις δίπλα σου είναι το μόνο υγιές κομμάτι μέσα σε όλη αυτήν την παράνοια", αναφέρει χαρακτηριστικά. Ποιους ονοματίζει ως τέτοιους; "Ο Πέτρος Φιλιππίδης και ο Γρηγόρης Αρναούτογλου, που είναι πραγματικοί και τσεκαρισμένοι φίλοι. Ενώ η Μαρινέλλα είναι πλέον οικογένειά μου".

71Antwnis Remos - Page 3 Empty Re: Antwnis Remos Mon Apr 25 2011, 03:40

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

wraia t eipe thnx tetaki

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum