Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Tv news

+8
IroGrecia
Promiscuous
Litsa
olympiap1994
spike24
kost@s
*D~A~D*
john@kos
12 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Message [Page 5 of 9]

101Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 16 2009, 10:04

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Έλλη Στάη : «Δεν έχω βλάψει κανέναν, ενώ με έβλαψαν»

Tv news - Page 5 42

«Δεν μου έχει κάνει κανείς πρόταση και δεν έχω ζητήσει από κανέναν τίποτα» ξεκαθαρίζει η Έλλη Στάη δίνοντας έτσι τέλος στις φήμες που την ήθελαν να διαδέχεται στον Χρήστο Παναγόπουλο στο τιμόνι της ΕΡΤ. «Αντιδρώ απολύτως να πάω στην ΕΡΤ, γιατί δεν έχω καμία σχέση!» συνεχίζει.

Όταν τη ρωτάνε αν σκοπεύει να επιστρέψει στην τηλεόραση, η Έλλη Στάη κατηγορηματικά δηλώνει πως θα το κάνει «όταν θα υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες. Γι' αυτό έφυγα. Επειδή έβλεπα ότι δεν υπάρχει περιθώριο δημιουργικό που εγώ ήθελα. Χρειάζομαι κάτι να με ερεθίσει από την αρχή, κάτι καινούριο που θα σκεφτώ εγώ ή κάποιος άλλος».

Στην ίδια συνέντευξη η γνωστή δημοσιογράφος παραδέχεται ότι έχει κάνει πολλά λάθη στην καριέρα της:«Δεν μπορείς να 'χεις ζωή χωρίς ήττες! Πρέπει να 'χεις πονέσει στη ζωή και να 'χεις τσαλακωθεί, να 'χεις πέσει. Αλλιώς δεν εκτιμάς». Έχει φτάσει ποτέ στο σημείο να χάσει την ψυχραιμία της πάνω στη δουλειά; «Κλάματα έχω βάλει πολλές φορές. Κι έχω κλάψει κι έχω γελάσει κι έχω πατήσει τις φωνές. Όλα τα 'χω κάνει!»

Η Έλλη Στάη μιλάει για τους δύο πιο σημαντικούς άντρες της ζωής της, το σύζυγό της, Μιχάλη Γουλανδρή αλλά και τον 25χρονο γιο της: «Εκτιμώ τρομερά το μυαλό του. Του έλεγα από μικρούλης που ήταν, πως η μεγάλη του περιουσία είναι μέσα στο κεφάλι του». Παραδέχεται όμως ότι η αναγνωρισιμότητα που απολάμβανε εκείνη «τον έχει ενοχλήσει πολλές φορές. Όταν ασχολούνταν μαζί του λόγω της μαμάς του, μου 'λεγε "εγώ τι δουλειά έχω;"».

Όσο για το έγγαμο βίο, η Έλλη Στάη νιώθει ότι δεν άλλαξε καθόλου τη σχέση της με τον Μιχάλη Γουλανδρή («Αγαπάω την ευαισθησία του πάρα πολύ, αλλά τα αγαπάω όλα. Και τα ελαττώματα τα αγαπάς όταν αγαπάς)», ενώ δεν διστάζει να σχολιάσει και το εξωφρενικό δημοσίευμα που έλεγε ότι την είχε ξυλοκοπήσει! «Ε, εκεί αντέδρασα! Όπως και σε καθετί κακόβουλο. Δημοσιεύτηκε σε blog κι εκεί δεν υπάρχει θεσμικό πλαίσιο για να ξέρεις ποιος είναι ο προσβολέας. Μετά μεταδόθηκε στην τηλεόραση και απευθύνθηκα στο ΕΣΡ. Το να φτάνεις στην αντίδραση και να πηγαίνεις στα δικαστήρια είναι δυσάρεστο. Όταν υφίστασαι επιθέσεις κακοήθειας, όμως, οφείλεις να αντιδράς».

Παρακάτω μάλιστα αναφέρεται στη δικαστική διαμάχη που έχει με τον ΑΝΤ1, λέγοντας πως το κανάλι είχε παραβιάσει τη σύμβασή της, πως έχει κερδίσει το Πρωτοδικείο και αναμένει την απόφαση του Εφετείου. «Δεν έχω ενοχλήσει στη δουλειά του κανέναν. Ενώ μ' έβλαψαν».

(Yupi.gr)

Poso poly th thaymazw omws Tv news - Page 5 829790

102Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 16 2009, 22:15

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

8elw na dw ti 8a ginei sto ergo!!!

aman pia me to x-factor!!!

den mas afhnoun na to doume!!

thanks!

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

103Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 16 2009, 22:18

IroGrecia


TD Aventurero Member

Tv news - Page 5 818163 Tv news - Page 5 27623

104Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Sat Nov 21 2009, 15:38

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

Νέο look και αποκαλύψεις παραιτήσεων στο X-Factor
Δημοσιεύθηκε: 21.11.09 09:00
Tv news - Page 5 Xfactor23

Σε πιο ήρεμο κλίμα, αλλά με αποκαλύψεις που σίγουρα θα ανάψουν νέες φωτιές στον Antenna κύλησε το χτεσινό τέταρτο live του X-Factor. Ένα θεματικό live για την δεκαετία του '80 που αναβίωσε μεγάλες μουσικές επιτυχίες μέσω του διαγωνιστικού μέρους του show. Στο κλίμα των 80s και ο Γιώργος Θεοφάνους που άλλαξε ριζικά το look του κόβοντας κοντά τα μαλλιά του... Γεγονός που φυσικά δεν πέρασε ασχολίαστο ούτε από τον ίδιον! "Σαν τον Σταμάτη Γαρδέλη είμαι..." είπε μόνος του κάποια στιγμή για να συμπληρώσει..." αν τον θυμάται κάποιος..... " Λίγη ώρα αργότερα ήρθαν οι αποκαλύψεις, όχι από τον ....συνήθη ύποπτο, αλλά από τον Νίκο Μουρατίδη αυτήν την φορά. Όταν ο Γιώργος Θεοφάνους σχολίασε ότι ήταν ατυχής επιλογή του τραγουδιού που είπε ο Hovig, ο Νίκος Μουρατίδης είπε ότι δυστυχώς η παραγωγή δεν συμπαθεί τις μπαλάντες και θέλει ζωντανά κομμάτια. "Τι εννοείς;" πετάχτηκε ο Γιώργος Θεοφάνους "Δική σου δουλειά είναι να διαλέγεις τα τραγούδια των παιδιών της ομάδας σου. θέλεις να μου πεις ότι υπάρχει άνθρωπος της παραγωγής που δεν σε άφησε να δώσεις αυτό που ήθελες;" "Δεν μπορώ να τσακώνομαι κάθε εβδομάδα. Την προηγούμενη εβδομάδα παραιτήθηκα!" είπε ο Νίκος Μουρατίδης και συνέχισε: "Εμείς θέλαμε να πει το "Careless Whispers".... "Αυτό θα ΄ήταν τέλειο" συμπλήρωσε ο Θεοφάνους "Ποιος δεν σε άφησε; Πες όνομα!" Όνομα βέβαια δεν είπε αλλά και μόνο που "κάρφωσε" μυστικά της παραγωγής του show δεν ήταν για κανέναν ό,τι το καλύτερο. Μέχρι και ο Σάκης Ρουβάς αντέδρασε στις αποκαλύψεις αυτές λέγοντας πως είναι δουλειά του manager και ευθύνη του να διαλέγει τα τραγούδια των παιδιών και τι θα κάνει αν εξ' αιτίας των ανθρώπων της παραγωγής κάποιο απο τα "παιδιά" του είναι υποψήφιος.... "Μαύρο φίδι που τους έφαγε... " είπε ο Νίκος Μουρατίδης αλλά εμείς μαθαίνουμε ότι τα φίδια από χτες τους έχουν ζώσει όλους. Όσο για το διαγωνιστικό μέρος υποψήφιοι ήταν οι μετονομασμένοι πια 360 Μοίρες και η Έλενα. Έφυγε η Έλενα. Έτσι η Κατερίνα Γκαγκάκη έχει μείνει πια με δύο μόλις παίκτριες ενώ ο Νίκος Μουρατίδης είναι ο μόνος κριτής που δεν μετράει καμιά απώλεια ως τώρα


http://www.gossip-tv.gr/story/18280/neo-look-kai-apokalupseis-paraiteseon-sto-x-factor

arxisaneee Tv news - Page 5 720401

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

105Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 23 2009, 19:05

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Εκτός εκπομπής η Ελεονώρα Μελέτη

Tv news - Page 5 7126_ELEONORA_MELETI_

Και εκεί που περιμέναμε όλοι να ακούσουμε καλημέρα από την Ελεονώρα Μελέτη σήμερα το πρωί, βλέπαμε στη θέση της παρουσίασης, τον Θέμη Μάλλη, αρχισυντάκτη της εκπομπής “Πρωινή Μελέτη”. Η παρουσιάστρια λόγω κρυώματος έμεινε στο σπίτι για να αναρρώσει καθώς είχε την ιδέα το σαββατοκύριακο να κάνει βουτιά στη θάλασσα. Η wannabe χειμερινή κολυμβήτρια όμως κρύωσε και έτσι ήταν αδύνατον να είναι σήμερα το πρωί στο πόστο της.
Όμως, έδωσε το παρών στην εκπομπή μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας, αφού βέβαια δέχτηκε τα πειράγματα από τους συνεργάτες της
για την προσπάθειά της να γίνει χειμερινή κολυμβήτρια που τελικά δεν της βγήκε σε καλό.

http://www.gossip-tv.gr/story/18459/ektos-ekpompes-e-eleonora-melete

106Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Nov 24 2009, 00:47

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

perastika ths...

thanks!!!!

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

107Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Sat Nov 28 2009, 07:17

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

Θέμα εντιμότητας έθεσε ο Θεοφάνους στο X-Factor
Δημοσιεύθηκε: 28.11.09 00:40

Με μείον δύο παίκτες πραγματοποιήθηκε το χθεσινό 5ο live του X-Factor και αυτό τελικά άναψε φωτιές. Η Ελένη, όπως σας είχαμε πει, αλλά και οι 360 Μοίρες -και όχι οι 48 ώρες που είχε αρχικά γίνει γνωστό- λόγω ασθένειας δεν πήραν μέρος στο show και κατά συνέπεια και στο διαγωνιστικό μέρος. Αντιθέτως οι 48 ώρες παρά το γεγονός ότι ο τραγουδιστής τους ο Βαγγέλης ήταν δύο μέρες άρρωστος με 40 πυρετό, διαγωνίστηκαν, όπως και ο Hovig. Σχεδόν όλα τα παιδιά όμως παρά το γεγονός ότι ανεβήκαν στην σκηνή, πριν το ξεκίνημα της εκπομπής είχαν ζητήσει από την παραγωγή να αναβάλει το show λόγω των απουσιών καθώς θεωρούσαν άδικο να κριθούν ενώ κάποιοι ουσιαστικά περνούν μια εβδομάδα σε "ασυλία" λόγω της ασθένειας. Κάτι που φυσικά δεν έγινε δεκτό και το show πραγματοποιήθηκε κανονικά. Ο Γιώργος Θεοφάνους, αντέδρασε πιο έντονα από όλους τους κριτές καθώς και εκείνος θεώρησε άδικο για τα υπόλοιπα παιδιά να λείπουν κάποιοι. Και το έδειξε καθαρά και την ώρα της ανακοίνωσης των υποψηφίων προς αποχώρηση, όταν δεν ανέβηκε στην σκηνή. Υποψήφιοι, ήταν οι Pale Faces και η Ελευθερία. Από τις ομάδες του Γιώργου Λεβέντη και του Γιώργου Θεοφάνους. Και ο ίδιος ο Γιώργος Λεβέντης είπε ότι είναι άδικο. Αυτός που για άλλη μια φορά άναψε τα αίματα όμως ήταν πάλι ο Γιώργος Θεοφάνους που δεν εμφανίστηκε στην θέση του για την ψηφοφορία -αρνήθηκε να ψηφίσει- και βγήκε να μιλήσει όταν ανακοινώθηκε ότι φεύγει η Ελευθερία στην οποία ο Σάκης Ρουβάς έκανε live πρόταση να είναι μαζί του στο club που θα εμφανίζεται. "Μπράβο σου, μπράβο σου... Είσαι πολύ large άνθρωπος, γι' αυτό σε αγαπάει όλη η Ελλάδα" του είπε άμεσα ο Γιώργος Λεβέντης. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα βγήκε στην σκηνή ο Γιώργος Θεοφάνους με το μικρόφωνο στα χέρια "Είμαι από το πρωί εδώ και είμαι λίγο αδιάθετος, παρόλα αυτά οφείλω να πω ότι θα έπρεπε να σεβόμαστε την γνώμη του κοινού λίγο περισσότερο. Και εγώ προκαλώ και την παραγωγή και τον οποιονδήποτε να δέιξει τις ψήφους αυτών των ανθρώπων και θα έπρεπε ο κόσμος να αποφασίσει ποιος θα πάει παρακάτω και όχι ο κ. Λεβέντης που της είπε τα καλύτερα, η κυρία Γκαγκάκη που της είπε τα καλύτερα και ο κ. Μουρατίδης που της είπε τα καλύτερα...Για άλλη μια φορά... Αυτό έχω να πω." "Μα αυτή είναι η διαδικασία, εσείς είστε εκεί για να κρίνετε.. " του τόνισε ο Σάλης Ρουβάς. "Σαφέστατα.. Κρίναμε όλοι μας... Άλλο πράγμα λέω Σάκη μου, άλλο πράγμα λέω. Είναι άδικο γι' αυτά τα παιδιά που μπήκαν σε αυτήν την διαδικασία σήμερα και μάλιστα πολλοί από αυτούς και ήμουνα μπροστά, τόλμησαν να πάνε στην παραγωγή και να πουν, εμείς δεν μπορούμε να διαγωνσιτούμε με τους άλλους να λείπουν.... Αυτό λέω.. Δεν τους άκουσε κανένας από το πρωί. Ούτε κι εμένα.. Γιατί κι εγώ από το πρωί αυτό λέω. Και πίσω στα παρασκήνια Σάκη κι εσύ αυτό είπες..." "Γιώργο αυτό είναι ένα show του οποίου τους κανόνες δεν τους αποφασίζεις ούτε εσύ, ούτε εγώ... " αππάντησε ο Σάκης..."Τότε προφανώς είμαι σε λάθος παιχνίδι... " ανταπάντησε ο Γιώργος Θεοφάνους και συνέχισε ρίχνοντας την...βόμβα: "Νόμιζα ότι ήταν λίγο πιο έντιμα τα πράγματα να σου πω την αλήθεια...."

http://www.gossip-tv.gr/story/19262/thema-entimotetas-ethese-o-theophanous-sto-x-factor

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

108Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 30 2009, 05:16

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Truth or tabloid
Εκτός κεντρικού δελτίου ο Ευαγγελάτος; Κόβεται το Λίτσα.com;


Tv news - Page 5 Fa8d5b0b8f22facc9d39bb95a1f66716


Αποκαλύψεις για τον ΑΝΤ1 κάνει η Ντέπυ Γκολεμά μέσω της στήλης της στη Real News.
«Καλού κακού, έχετε υπ' όψιν και το Λίτσα.com@the end» γράφει χαρακτηριστικά, αφήνοντας προφανώς
να εννοηθεί ότι η σειρά μπορεί να κάνει πρόωρο φινάλε καθώς τα νούμερα τηλεθέασης δεν θυμίζουν τα περσινά.

Παρακάτω όμως ασχολείται με τον άνκορμαν του κεντρικού δελτίου ειδήσεων του σταθμού,
παίρνοντας και εκείνη με τη σειρά της μέρος στη φημολογία που τον θέλει να απομακρύνεται
από την παρουσίαση του δελτίου: «Μέσα στο επόμενο 15θήμερο με αιτία τα νούμερα
και αφορμή το site ο Νίκος Ευαγγελάτος δεν θα είναι πλέον ο παρουσιαστής ειδήσεων του ΑΝΤ1».

Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι ο γνωστός δημοσιογράφος είχε ανανεώσει το συμβόλαιό του με το κανάλι τον περασμένο Ιούλιο.

http://www.yupi.gr/gossip/c14207/Truth_or_tabloid.html

109Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 30 2009, 05:26

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

i litsa.com itan mia kali seira perusi alla fetos...kourase Tv news - Page 5 448136

gia ton evaggelato dn mporw na katalavw giati synexeia peftei Tv news - Page 5 68461

110Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Mon Nov 30 2009, 05:28

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

egw den exw dei th litsa...den mou aresei..
oso gia ton euaggelato..krima....

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

111Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Thu Dec 03 2009, 03:00

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Άμεσα και κοινή συναινέσει το διαζύγιο Ευαγγελάτου - ΑΝΤ1

Η λήξη της συνεργασίας του ΑΝΤ1 με τον Νίκο Ευαγγελάτο έχει μπει στην τελική ευθεία. Πάντως όπως μαθαίνουμε όλα γίνονται με συνεννόηση των δύο πλευρών και θα πρόκειται για φιλικό διαζύγιο

Tv news - Page 5 68461

112Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Thu Dec 03 2009, 17:28

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Νίκος Ευαγγελάτος : Τι απαντάει σε όσους επιμένουν ότι τελειώνει η θητεία του στις ειδήσεις του ΑΝΤ1;

Tv news - Page 5 873af640f6bd20d0a178bc86884551d6

Ο Νί­κος Ευαγγελάτος δουλεύει πάντα πολύ, έχει πάθος, πείσμα και μεγάλα όνειρα.
Και κάτι ακόμα, που μάλλον δεν είχε παλιά: υπομονή.


Σήμερα η Ντέπυ Γκολεμά έγραφε στη στήλη της στη «Real News» πως
«μέσα στο επόμενο δεκαπενθήμερο, με αιτία τα νούμερα και αφορμή το site, ο Νίκος Ευαγγελάτος
δεν θα είναι πλέον ο παρουσιαστής ειδήσεων του ΑΝΤ1». Τι έχεις να πεις γι’ αυτό;


Σου ξαναλέω πως η κριτική ή οι κρίσεις ή οι εκτιμήσεις είναι δικαίωμα του καθενός που την ασκεί.
Εγώ δεν μπορώ να μπω σε αυτή τη λογική.

Δηλαδή δεν έχει γίνει καμιά σχετική συ­ζήτηση με το κανάλι;

Στον ANT1 είμαστε σε μια φάση αναδι­οργάνωσης του δελτίου. Όλη η τηλεόρα­ση πέρασε και περνάει δύσκολες ώρες.
Μη γελιόμαστε, αν δει κανείς τη μείωση της διαφημιστικής δαπάνης, θα καταλά­βει πως η κρίση είναι εδώ και μας αγγίζει όλους.
Ο ΑNT1 εδώ και ένα χρόνο έκανε μια μεγάλη προσπάθεια να επαναπροσ­διορίσει τη θέση του μέσα στο καινούριο τοπίο,
κι ως εκ τούτου δόθηκε προτεραιό­τητα –και σωστά κατά τη γνώμη μου– στο πρόγραμμα, που είναι η κύρια πηγή των εσόδων.
Τώρα που το πράγμα άρχισε να ορθοποδεί και να έχει αποτέλεσμα, είναι μια καλή στιγμή για να δούμε ξανά το θέμα των ειδήσεων.

Άρα το διαψεύδεις.

Μη ρωτάς εμένα. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως εγώ δουλεύω στον ΑNT1
κι έχω ένα συμβόλαιο για να συνεχίσω να το κάνω για αρκετό καιρό ακόμη.

Έχετε κόντρα με τον Γιάννη Λάτσιο;

Όχι. Καμία απολύτως κόντρα. Αν ανα­φέρεσαι στη συνέντευξη που έδωσε, η γνώμη μου είναι πως αυτά
που είπε ο Γι­άννης είναι σωστά. Όπως σου ξαναείπα, ο ΑNT1 έριξε το βάρος του στο να φτι­άξει το πρόγραμμα
και επομένως ήταν λογικό να υπάρξουν αποφάσεις που κό­στισαν. Αποφασίσαμε, ας πούμε,
να δι­ακόψουμε τις «Αποδείξεις στην Πολιτι­κή» – καθόλου ευχάριστη απόφαση.
Σου θυμίζω πως ήταν μια εκπομπή πρώτη σε τηλεθέαση, στην κατηγορία της, σε όλα τα κανάλια.

Ξέρω ότι εσύ και η Τατιάνα επιδιώκετε να έχετε αυτόνομες πορείες στα επαγ­γελματικά,
αλλά μια ενδεχόμενη αποχώ­ρησή σου από το δελτίο δεν θα επηρέαζε και τις δικές της σχέσεις με το κανάλι;


Όχι, καθόλου. Η Tατιάνα ήταν στον ΑNT1 πριν έρθω εγώ. Αντίστοιχα, εγώ ήμουν στο Αlter πριν πάει η Τατιάνα.
Εν ολίγοις, έπειτα από τόσα χρόνια, είναι τό­σο σαφές πως ο καθένας έχει τη δική του πορεία,
έτσι ώστε αν κάποιος ισχυριζό­ταν το αντίθετο θα ήταν λίγο εκτός πραγ­ματικότητας.

Είναι προβληματικό όταν σε μια «τη­λεοπτική» οικογένεια ο ένας τα πάει καλά κι ο άλλος όχι;
Ή, για να το θέσω αλλιώς, του ενός είναι «η χρονιά του» και του άλλου όχι; Δημιουργεί ένταση στις σχέσεις;


Όχι, καθόλου, καμία σχέση δεν έχει αυ­τό. Καταρχήν της Τατιάνας δεν είναι φέ­τος «η χρονιά της».
Η Τατιάνα έχει τις «χρονιές της» εδώ και αρκετό καιρό. Αλ­λά κι εγώ θεωρώ πως μέχρι τώρα,
στα τέσσερα χρόνια που εργάζομαι στον ANT1, η συνεργασία μου με το κανάλι είχε εξαιρετικά αποτελέσματα.

http://www.yupi.gr/gossip/c14292/Nikos_Eyaggelatos.html

113Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 08 2009, 09:01

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Νίκος Ευαγγελάτος : Οριστικό διαζύγιο με τον ΑΝΤ1.
Τι λέει η επίσημη ανακοίνωση του σταθμού


Tv news - Page 5 4cd5c58ac53a5c78dc34d29929e4d1ad


Μία μόλις μέρα μετά την ονομαστική του εορτή, ο Νίκος Ευαγγελάτος τέθηκε πλέον και
επίσημα εκτός ΑΝΤ1, αφού έγινε γνωστό ότι δεν θα παρουσιάζε τελικά το κεντρικό δελτίο ειδήσεων
της Δευτέρας, αν και η τρέχουσα επικαιρότητα με τις ταραχές στο κέντρο της Αθήνας είναι από
τα θέματα που ξέρει να χειρίζεται υποδειγματικά μπροστά στο φακό ο γνωστός δημοσιογράφος.

Εδώ και λίγες ώρες επικρατεί έντονη αναστάτωση στα κεντρικά γραφεία του σταθμού,
με τα meetings να διαδέχονται το ένα το άλλο και το γραφείο Τύπου να παίρνει κατευθύνσεις
από τη διεύθυνση προκειμένου να χειριστεί καλύτερα την κρίση και το «διαζύγιο» του Ευαγγελάτου με τον ΑΝΤ1.
Να δημοσιοποιηθεί δηλαδή όσο το δυνατό πιο ανώδυνα προκειμένου να μην τραυματιστεί ακόμα περισσότερο
το προφίλ του σταθμού, ειδικά τώρα που το prime time βρίσκεται σε ανοδική πορεία από πλευράς τηλεθέασης.

Οι φήμες, πάντως, λένε πως ο Νίκος Ευαγγελάτος πήρε μια πολύ υψηλή αποζημίωση
ώστε να λύσει το συμβόλαιό του, ενώ ο ίδιος βρίσκεται ήδη σε συζητήσεις για το επόμενο
επαγγελματικό βήμα του. Μέχρι πάντως και την περασμένη εβδομάδα ο ίδιος δεν γνώριζε
αν θα συνέχιζε στο δελτίο, γεγονός που φάνηκε και στις δηλώσεις που έκανε στο «DownTown»
που κυκλοφορεί: «Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως εγώ δουλεύω στον ΑNT1
κι έχω ένα συμβόλαιο για να συνεχίσω να το κάνω για αρκετό καιρό ακόμη».


Η επίσημη ανακοίνωση του ANT1 αναφέρει:

«Μετά από 3,5 χρόνια, ο ΑΝΤ1 και ο Νίκος Ευαγγελάτος
αποφάσισαν από κοινού τη διακοπή της συνεργασίας τους.

Κατά τη διάρκεια της παρουσίας του στον ΑΝΤ1, ο Νίκος Ευαγγελάτος, εκτός από το κεντρικό δελτίο
ειδήσεων του σταθμού, παρουσίασε με μεγάλη επιτυχία την ενημερωτική εκπομπή «Αποδείξεις»,
καθώς και άλλες έκτακτες εκπομπές που αφορούσαν την πολιτική επικαιρότητα. Παράλληλα
εκπροσώπησε επάξια το σταθμό στα debates των εκλογικών αναμετρήσεων αυτής της χρονικής περιόδου.

Στη συνεργασία του με τον ΑΝΤ1 διακρίθηκε για το πάθος, τη συνέπεια
και την εργατικότητά του. Η Διοίκηση του σταθμού τον ευχαριστεί θερμά
για την προσφορά του και του εύχεται κάθε επιτυχία στη μελλοντική του πορεία».


http://www.yupi.gr/gossip/c14422/Nikos_Eyaggelatos.html

114Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 08 2009, 09:08

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

kairos itan.... Laughing

115Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 08 2009, 09:16

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Aπάντηση Ευαγγελάτου στην διακοπή συνεργασίας του με ΑΝΤ1

Tv news - Page 5 Tatiananikos

"'Ηταν μια συνεργασία από την οποία πήρα και έδωσα πολλά" απαντά μέσω του πόρταλ του,
ο Νίκος Ευαγγελάτος στην απόφαση του ΑΝΤ1 να διακόψει την συνεργασία τους.
Ο δημοσιογράφος και τηλεπαρουσιαστής αναφέρει χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση-απάντηση του
μέσω του newsit.gr. "Eργάστηκα στον ΑΝΤ1 3,5 χρόνια με τη διπλή ιδιότητα του παρουσιαστή
του κεντρικού δελτίου ειδήσεων και του υπεύθυνου για την πολιτική εκπομπή του σταθμού.
Από την αρχή της φετινής χρονιάς, θεώρησα οτι οι αναγκαίες λόγω της κρίσης περικοπές
που οδήγησαν μεταξύ άλλων και στη διακοπή της πολιτικής εκπομπής παρά την επιτυχία της,
δημιούργησαν ένα δυσμενέστερο περιβάλλον για την πορεία του δελτίου ειδήσεων" .

O Νίκος Ευαγγελάτος επισημαίνει πως οι προτάσεις του για να αντιστραφεί αυτή
η πραγματικότητα είναι γνωστές και καταγεγραμμένες στην διοίκηση του σταθμού.
"Η επιθυμία για την αλλαγή αυτής της κατάστασης κοινή. Επειδή κάτι τέτοιο μέχρι σήμερα δεν κατέστη δυνατό,
αποφασίσαμε τη λύση της συνεργασίας μας" συνεχίζει η ανακοίνωση. Tέλος, ο δημοσιογράφος ευχαριστεί
τόσο το κανάλι οσο και τους δημοσιογράφους και τεχνικούς του ΑΝΤ1 για την άψογη συνεργασία
αλλά και την οικογένεια Κυριακού για το σεβασμό και την ευθύτητα της επαγγελματικής τους σχέσης.

http://www.gossip-tv.gr/story/20409/apantese-euaggelatou-sten-diakope-sunergasias-tou-me-ant1

116Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 08 2009, 19:12

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Χατζηνικολάου για Ευαγγελάτο

Tv news - Page 5 Evagelatos-xatzinikolaou

Τα καλύτερα είπε ο Νίκος Χατζηνικολάου μέσα από την εκπομπή του
στο REAL FM ( 97,8 ) για το Νίκο Ευαγγελάτο...Γιατί το λέμε αυτό; Ε!
Γιατί δε συμβαίνει συχνά ο ένας «αντίπαλος» να μιλάει για τον άλλο.

Έλεγε λοιπόν ο Χατζηνικολάου ότι ο Ευαγγελάτος είναι ένας εξαίρετος συνάδελφος
και αποκλείεται το επόμενό του βήμα να μην είναι επίσης αξιόλογο.Ο άνκορμαν του ALTER
έκανε μάλιστα λόγο για το νέο επαγγελματικό βήμα του πρώην άνκορμαν του ΑΝΤ1, καθώς
ανέφερε το όνομα του site, το οποίο ξεκίνησε ο Ευαγγελάτος εδώ και λίγες βδομάδες.
Έκανε τέλος γνωστό ότι είχαν γνωριστεί και δούλευαν μαζί στο ραδιόφωνο,
Αθήνα 98,4 και ότι από τότε φαινόταν η ποιότητα και ο επαγγελματισμός του.

Δεν πέρασε ο Χατζηνικολάου αυτή την αποχώρηση στα αζήτητα και δεν έκανε
τάχα ότι δεν άκουσε τίποτα. Μίλησε γι' αυτό και το σχολίασε.Αυτή είναι συναδελφική
αλληλεγγύη και ανωτερότητα και καλό είναι να τη σημειώνουμε πού και πού.

Τώρα, για να πούμε και την αλήθεια δεν είναι ότι δε μας περνάει και από
το μυαλό ότι μπορεί οι δυο δημοσιογράφοι να ενώσουν τις δυνάμεις τους...
Να μιλούν και για κάποια, σε κάποιον τομέα πιθανή συνεργασία...Λέμε τώρα!

http://panoramapress.gr/

117Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Thu Dec 10 2009, 03:40

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Έλλη Στάη : Τι αποκάλυψε για την αποχώρησή της από
τον ΑΝΤ1 και τη συνεργασία της με τον Ευαγγελάτο;


Tv news - Page 5 7dbafe16292643bdde7815a67920b106

Καλεσμένη στον Θέμο Αναστασιάδη βρέθηκε το βράδυ της Τρίτης
η Έλλη Στάη. Η γνωστή δημοσιογράφος μίλησε για τη συνεργασία που
είχε στο παρελθόν με τον Νίκο Ευαγγελάτο αλλά και τη Μάρα Ζαχαρέα.

Ξεκινώντας η συνέντευξη, η Έλλη Στάη είπε αστειευόμενη ότι χαίρεται
«γιατί στην τηλεόραση πάω καλεσμένη. Δεν έχω κανένα άγχος πλέον».

Ο Θέμος τη ρώτησε αν νιώθει δικαιωμένη με τις τηλεοπτικές εξελίξεις και η Έλλη Στάη
απάντησε καταφατικά. Συνέχισε λέγοντας: «Αλλά ποιες εξελίξεις εννοείς εσύ; Σε ό,τι
με αφορά θα σου πω ότι δεν ήταν κάτι που πίστευα ότι θα έχει δυνατότητες (σ.σ.: αναφέρεται
στη συνεργασία της με τον Νίκο Ευαγγελάτο για την παρουσίαση του κεντρικού δελτίου
ειδήσεων του ANT1). Είχα πει ότι θέλω να φύγω από τον ANT1 και δεν με άφηναν αλλά
πέταξα την καρέκλα και έφυγα. Εγώ τους έλεγα ότι παραβίασαν το συμβόλαιό μου,
το οποίο ήθελε να κάνω το δελτίο μόνη μου. Στην αρχή το δέχτηκα από καλή θέληση,
είπα να γίνω καλός άνθρωπος».

Μετά την αποχώρησή της από τον τηλεοπτικό σταθμό του Αμαρουσίου, η Έλλη Στάη
βρέθηκε στον Alpha όπου παρουσίασε το δελτίο του σταθμού μαζί με τη Μάρα Ζαχαρέα.
Μίλησε και για αυτή τη συνεργασία, λέγοντας ότι «με τη βούλησή μου έγινε το δίδυμο
με τη Ζαχαρέα, δεν με υποχρέωσε κανείς. Είχα καλές σκέψεις γιατί κατά καιρούς
θέλω να είμαι καλός άνθρωπος. Είχα σκεφτεί "γιατί όχι; Είναι μια επαγγελματίας
δημοσιογράφος, γιατί να μη δουλεύει επειδή είναι γυναίκα υπουργού;"».

Τέλος, είπε πως τον τελευταίο καιρό παρακολουθεί τα δελτία ειδήσεων του Mega
και του Alter ενώ προσπάθησε να εξηγήσει την επιτυχία του Mega στο συγκεκριμένο τομέα,
λέγοντας πως «παίζει ρόλο το lead in, δεν υπάρχει διαφωνία σε αυτό.
Αλλά ούτως ή άλλως είναι μια συγκροτημένη ομάδα και το δελτίο έχει ταυτότητα».

http://www.yupi.gr/gossip/c14468/Ellh_Stah.html


Ellh theaa Tv news - Page 5 829790

118Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 29 2009, 19:48

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Σεργουλόπουλος – Μπακοδήμου: Τέλος από το Star;

Tv news - Page 5 9561_SERGOYLOPOYLOS_MPAKODIMOY_1822009

Ο Φώτης Σεργουλόπουλος και η Μαρία Μπακοδήμου θα ανανεώσουν το συμβόλαιο συνεργασία τους με το Star;
Φήμες θέλουν την επόμενη σεζόν την εκπομπή “Φώτης και Μαρία live” να μην συνεχιστεί. Τα νούμερα τηλεθέασης
που συγκεντρώνει η απογευματινή εκπομπή τους δεν είναι τα αναμενόμενα και έτσι το μέλλον τους στο κανάλι της
Κηφισιάς είναι, όπως ακούγεται, αβέβαιο. Οι ιθύνοντες του καναλιού φημολογείται πως σκέφτονται σοβαρά να
σταματήσουν την συγκεκριμένη εκπομπή, αφού δεν πληρούν τις απαιτητικές προσδοκίες του Star. Βέβαια, οι ίδιες
φήμες θέλουν την Άννα Δρούζα να επιστρέφει στο Star και στην θέση του διδύμου, Φώτης Σεργουλόπουλος και
Μαρία Μπακοδήμου, σε μια ζώνη που την είχαμε συνηθίσει. Αναμένουμε λοιπόν τις τηλεοπτικές εξελίξεις.

http://www.gossip-tv.gr/story/22547/sergoulopoulos-%E2%80%93-mpakodemou-telos-apo-star

119Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 29 2009, 20:31

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Πως δεν συναντήθηκαν Μελέτη-Πατέρα

Tv news - Page 5 MELETI_

Χρέη τροχονόμου....εκτελούσε σήμερα ο διευθυντής παραγωγής Στέλιος Αντωνιάδης στον ΑΝΤ1. Κι όλα αυτά για
να μην συναντηθούν στα πλατό του "10-1 μαζί " η Λίτσα Πατέρα με την Ελεονώρα Μελέτη, που ως γνωστόν δεν
έχουν τις καλύτερες σχέσεις. Με άγχος ξεκίνησε η σημερινή μέρα στο κανάλι του Αμαρουσίου...Η παρουσία της
Ελεονώρας Μελέτη στα στούντιο της πρωινής εκπομπής δημιούργησε μικροαλλαγές στη ροή της εκπομπής. Η Λίτσα
Πατέρα βγήκε νωρίτερα απο την προγραμματισμένη ώρα, έμεινε όμως περισσότερο ωρα στον αέρα να μας λέει τις
αστρολογικές της προβλέψεις. Κι όταν τελείωσε...εμφανίστηκε στα πλατό η Ελεονώρα Μελέτη που δικαιολόγησε
την ώρα προσέλευσης της....λόγω της δικής της πρωινής εκπομπής. Ετσι όλα πήγαν καλά....

http://www.gossip-tv.gr/story/22620/pos-den-sunantethekan-melete-patera

120Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 29 2009, 22:24

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

1.mm ka8olou api8ano na tous diw3oun..krima mwre...

2.thn eida th meleth.....8eaaaa.

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

121Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Tue Dec 29 2009, 23:23

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

as pane spiti tous maria-fwtis Laughing

122Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Wed Dec 30 2009, 23:22

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Καβογιάννη: Επιστρέφει σε σίριαλ του Mega

Tv news - Page 5 KABOGIANNH

H ηθοποιός Μαρία Καβογιάννη ετοιμάζει την επιστροφή της στη μικρή οθόνη. Σύμφωνα με δημοσίευμα της
εφημερίδας "Ελεύθερος" η ηθοποιός θα πρωταγωνιστήσει σε νέα σειρά του Μεγάλου Καναλιού έχοντας
μάλιστα δίπλα της την Βίκυ Σταυροπούλου. Υπενθυμίζεται πως η Καβογιάννη πρωταγωνιστούσε πέρισι
στην επιτυχημένη σειρά του Mega "Χαρά Αγνοείται".

http://www.gossip-tv.gr/story/22632/kabogianne-epistrephei-se-sirial-tou-mega

123Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Sun Jan 10 2010, 22:12

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Θεοφανoυs: Ραντεβου στον Alpha

Την προηγούμενη εβδομάδα ο γνωστός δημιουργός πέρασε από τα κεντρικά γραφεία του Alpha καθώς είχε προγραμματισμένο ραντεβού με τον Κριστόφ Μάινους.



Άνθρωπος από το περιβάλλον του Γιώργου Θεοφάνους αναφέρει: «Ο Γιώργος συνάντησε τον Κριστόφ Μάινους και συζήτησαν για πολύ συγκεκριμένο θέμα που αφορά στην ενδεχόμενη συνεργασία του συνθέτη με τον τηλεοπτικό σταθμό. Το ραντεβού των δύο ανδρών κράτησε περίπου τέσσερις ώρες και φαίνεται πως η κουβέντα τους είχε θετικά αποτελέσματα».



Ποιος θα είναι όμως ο ρόλος του Γιώργου Θεοφάνους στο κανάλι της Κάντζας και για ποιο τηλεοπτικό πρότζεκτ ακριβώς συζήτησε; «Το πιθανότερο σενάριο είναι αυτό που θέλει τον Γιώργο να συμμετέχει στο "Greek Idol", με έναν ρόλο που θα ξαφνιάσει. Οι δύο άνδρες έδωσαν τα χέρια ωστόσο συμβόλαιο δεν έχει υπογραφεί».


πηγη:yupi.gr

124Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Fri Jan 15 2010, 08:21

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Φουντώνει η κόντρα Θέμου-Λάτσιου

Tv news - Page 5 Anastasiadis61

Με το ένα πόδι έξω από τον Antenna βρίσκεται ο Θέμος Αναστασιάδης που δεν ξέρουμε αν κάνει απόκριες στο
κανάλι του Αμαρουσίου, καθώς είναι εξοργισμένος από τη συμπεριφορά του καναλιού και από τις κινήσεις του
Γιάννη Λάτσιου. Ο δημοσιογράφος μάλιστα ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα ευθεία επίθεση από την
εκπομπή του εναντίον του διευθυντή προγράμματος του καναλιού και της συζύγου του, Ελένης Μενεγάκη,
πετώντας μπηχτές συνέχεια για την κατάσταση στον Antenna και προβάλλοντας όλα τα videos που υπήρχαν
από την ‘επίδειξη' του στήθους της Μενεγάκη και όχι μόνο. Στη συνάντηση πάντως που υπήρξε μεταξύ
του Θέμου Αναστασιάδη και των ανθρώπων του καναλιού, ο δημοσιογράφος εξέφρασε πλήρως τη διαφωνία
του και άφησε να εννοηθεί ότι αν δεν αλλάξει ώρα το ‘Ράδιο Αρβύλα' θα φύγει από τον Antenna.

http://panoramapress.gr/

125Tv news - Page 5 Empty Re: Tv news Sat Jan 16 2010, 05:51

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ήταν πολλά τα λεφτά Simon…

Tv news - Page 5 Image

Ένα ποσό που ξεπερνά τα 100 εκατομμύρια δολάρια φημολογείται ότι αρνήθηκε ο Simon Cowell
για να μην αποχωρήσει από το talent show «American Idol». Άλλοι, πάντως, επιμένουν ότι το
ποσό της πρότασης δεν ξεπέρασε τα 100 εκατομμύρια δολάρια. Σύμφωνα με το Βρετανό κριτή
ένας από τους λόγους αποχώρησης από το show ήταν και το γεγονός ότι οι δυνατότητες
παρέμβασής του στην εξέλιξη των καλλιτεχνών ήταν πολύ μικρές. Ο Cowell μιλώντας, επίσης,
για τα πρόσωπα που θα επιθυμούσε να τον πλαισιώσουν στην προσπάθειά του να φέρει στην
Αμερική το βρετανικό talent show «X Factor», αναφέρθηκε στον Tommy Mottola, τον πρώην
επικεφαλής της δισκογραφικής εταιρίας Sony
, αλλά και τη Βρετανίδα τραγουδίστρια, Cheryl Cole.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 5 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum