Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Helena Paparizou

+23
sortie
Rosalinda
zeta
Meli
Jeremy9th
KostasP_R
kost@s
♥Maria♥
tsomi
*Jorgito*
Mohammad
IroGrecia
Promiscuous
spike24
olympiap1994
irtsik78
Thaly-Diosa
sylver
john@kos
mitsosgrthalia
GEoRGIouS_
*D~A~D*
*Sabrina*
27 posters

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Next

Go down  Message [Page 14 of 26]

326Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 07:58

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Poly wraio einai Helena Paparizou - Page 14 829790

327Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 16:31

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Έλενα Παπαρίζου : Δυναμική επιστροφή!

Helena Paparizou - Page 14 6ca1a7885c7d00cb9a902493bedf656e

Δυο χρόνια μετά την κυκλοφορία του τελευταίου της release η Έλενα Παπαρίζου ανανεωμένη και
πιο λαμπερή από ποτέ επιστρέφει στη δισκογραφία με ολοκαίνουριο άλμπουμ. Η νέα δουλειά της
28χρονης τραγουδίστριας τιτλοφορείται «Γύρω Από το Όνειρο» και θα φιγουράρει στα ράφια των
δισκοπωλείων από τις 15 Μαρτίου.

Το πρώτο single της καινούριας της δουλειάς –με τη σφραγίδα πάντα της Sony Music- έχει
τίτλο «Αν Ήσουν Αγάπη» και θα αρχίσει να ακούγεται στα ραδιόφωνα από την Πέμπτη 25
Φεβρουαρίου. Πρόκειται για up tempo μπαλάντα της οποίας τη μουσική έγραψε ο Γιώργος
Σαμπάνης και τους στίχους η Νίκη Παπαθεοχάρη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Έλενα Παπαρίζου έχει γράψει η ίδια τη μουσική σ' ένα από τα
τραγούδια του δίσκου της. Επιπλέον, συνθετικές εκπλήξεις αποτελούν τα ονόματα του Τόνι
Μαυρίδη και του Δημήτρη Κοντόπουλου. Οι υπόλοιποι συντελεστές αυτής της δουλειάς είναι
οι Γιώργος Σαμπάνης, Νίκη Παπαθεοχάρη, Γιάννης Δόξας, Ελεάνα Βραχάλη, Βάλια Καλαντζή.

Την προηγούμενη εβδομάδα η τραγουδίστρια έκανε και τη φωτογράφιση του νέου της
άλμπουμ ποζάροντας σε λευκό φόντο μπροστά από το φακό του Δημήτρη Σκουλού στο
στούντιο του Γιώργου Μεστούση. Το make up έκανε ο Γιάννης Μαρκετάκης, το hair
styling ο Χρήστος Καλλανιώτης ενώ το συνολικό styling επιμελήθηκε ο Αλ Γκίκα.

Η προηγούμενη δισκογραφική δουλειά της Έλενας Παπαρίζου «Βρίσκω το Λόγο να
Ζω» ξεπέρασε τις τριάντα χιλιάδες πωλήσεις με τα περισσότερα τραγούδια του δίσκου
να γνωρίζουν μεγάλη επιτυχία.

http://www.yupi.gr/gossip/c16157/Elena_Paparizoy.html

328Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 17:10

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Έλενα και στο Twitter!

Helena Paparizou - Page 14 Twitter

Helena Paparizou - Page 14 Paparizou


Follow Helena @ Twitter : http://twitter.com/paparizouhelena

Το επίσημο profile της Έλενας Παπαρίζου στο Twitter είναι γεγονός!

329Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 17:14

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Το νέο album της Έλενας αποκλειστικά για τους ακροατές του 89,8 Δρόμος fm!

Helena Paparizou - Page 14 ELENA_PAPARIZOU_EXCLUSIVE_898_DROMOS_FM



O 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm έχει για εσάς ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Και όταν το λέμε, το εννοούμε. Η
Έλενα Παπαρίζου έρχεται καλύτερη από ποτέ με ένα νέο δυνατό album και νέες επιτυχίες
αποκλειστικά για τους ακροατές του 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm σε μια βραδιά.... έκπληξη!

Ακούστε το νέο album της Έλενας Παπαρίζου πριν από οποιονδήποτε άλλον, σε μια
προακρόαση του νέου της album αποκλειστικά για τους ακροατές του 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm!

Το νέο album της Έλενας Παπαρίζου με τίτλο «Γύρω από τ` όνειρο» θα το ακούσετε αποκλειστικά
την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου με το καλύτερο ελληνικό μουσικό ραδιόφωνο της πόλης. Για αυτό
συντονιστείτε στον 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm και δηλώστε συμμετοχή για να κερδίσετε μια VIP πρόσκληση
για συναντήστε την Έλενα Παπαρίζου και μαζί της να ακούσετε πρώτοι τα νέα της τραγούδια σε
μια exclusive προακρόαση του νέου της album.

Το ραντεβού των ακροατών του 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm με την Έλενα Παπαρίζου είναι
την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου στις 7 το απόγευμα. Όσο για το που; Είναι έκπληξη!

Συντονιστείτε στον 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm και κερδίστε VIP προσκλήσεις.

Μια ακόμα αποκλειστικότητα για τον 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm.

Πηγή : www.dromosfm.gr

330Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 17:43

♥Maria♥

♥Maria♥
TD Aventurero Member

Wraio kommati evgale h Elenara Helena Paparizou - Page 14 52407

331Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 17:45

spike24

spike24
TD Aventurero Member

To xw latrepsei hdh Helena Paparizou - Page 14 68461

332Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 20:47

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

Mou arese to tragoudi Helena Paparizou - Page 14 919114 tyxeroi oi akroates tou dromou fm, egw tha leipw k den tha mporesw na ta akousw apo to net Helena Paparizou - Page 14 448136

333Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Thu Feb 25 2010, 20:52

IroGrecia


TD Aventurero Member

Ego tha valo na to akousooooooooo.
kai pos ginete na kerdisei kapoios auto me tn VIP prosklhsh?
tha to poun tote?ekeinh tin mera?

334Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Sat Feb 27 2010, 16:56

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Έλενα Παπαρίζου : Θα κάνει περιοδεία με τους Onirama!

Helena Paparizou - Page 14 6ca1a7885c7d00cb9a902493bedf656e

Σε τηλεφωνική συνέντευξη στον Τάσο Ριζόπουλο και το ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης
Κοσμοράδιο 95,1, η Έλενα Παπαρίζου μίλησε για τη δισκογραφική της επιστροφή με το άλμπουμ
«Γύρω Από τ' Όνειρο» το οποίο θα κυκλοφορήσει στις 15 Μαρτίου.

«Είμαι πολύ χαρούμενη. Ανυπομονούσα να ολοκληρωθεί όλη αυτή η δισκογραφική δουλειά» είπε
η Έλενα. «Έχω γράψει κι εγώ ένα τραγούδι που λέγεται "Φιλαράκια", ενώ τους στίχους έχει
γράψει η Ελεάνα Βραχάλη. Είναι ένα τραγούδι που αφιερώνω στους fans μου» συμπλήρωσε.

Το τελευταίο άλμπουμ της 28χρονης τραγουδίστριας με τίτλο «Βρίσκω το Λόγο να Ζω», είχε
κυκλοφορήσει πριν από περίπου δύο χρόνια. «Καλά είναι να αφήνουμε τον κόσμο λίγο να
ξεκουράζεται και να βρίσκουμε κι εμείς καινούριες πηγές έμπνευσης, να παρουσιάζουμε κάτι
καινούριο» σχολίασε η Έλενα, συμπληρώνοντας: «Αυτός ο δίσκος είναι πιο ώριμος. Δεν έχει
αλλάξει πολύ το στιλ, αλλά έχει πάει ένα βήμα πιο πέρα».

Τέλος, αποκάλυψε ότι αυτό το καλοκαίρι πρόκειται να κάνει περιοδεία σε όλη την Ελλάδα μαζί
με τους Onirama: «Ήρθε η σειρά μου να βγω να χαιρετήσω όλη την Ελλάδα. Ξεκινάμε περιοδεία
φέτος και η πρώτη συναυλία θα είναι μάλλον στην Αθήνα στις 30 Ιουνίου. Θα είμαι μαζί με τους
Onirama».

http://www.yupi.gr/gossip/c16239/Elena_Paparizoy.html

335Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Sat Feb 27 2010, 20:20

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

akoma den exw akousei to tragoudi.
anarotiemai ti styl 8a exei to album.
exei na bgalei edw kai 2 xronia studio kiolas...
Surprised
m arese perissotero sta 2 prwta ths kai sto aggliko... Helena Paparizou - Page 14 68461

336Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Mon Mar 01 2010, 15:43

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η αδυναμία της Παπαρίζου στις δημιουργίες του McQueen

Helena Paparizou - Page 14 1687_ELENA_PAPARIZOY_19052009

Η Έλενα Παπαρίζου είναι μία από τις Ελληνίδες καλλιτέχνιδες που εμπιστεύονταν απόλυτα τις
δημιουργίες του Alexander McQueen και μάλιστα εμφανιζόταν σε πάρα πολλές εξόδους της με
ρούχα του. Η Έλενα μάλιστα είχε επιλέξει ένα φόρεμά του για το videoclip «Θα είμαι αλλιώς»
κάνοντας μια πραγματικά σούπερ εμφάνιση. Ο θάνατός του όπως ήταν φυσικό, συγκλόνισε την
Έλενα Παπαρίζου η οποία θεωρείται από τις πιο καλοντυμένες του χώρου της ελληνικής showbiz.

http://www.gossip-tv.gr/node/28370

337Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Mon Mar 01 2010, 15:46

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Έλενα Παπαρίζου: “Έχω αφιερώσει τον δίσκο μου στον πατέρα μου”

Helena Paparizou - Page 14 0210_ELENA_PAPARIZOY_06112008

Ανανεωμένη, ξεκούραστη και έτοιμη για δουλειά εμφανίστηκε η Έλενα Παπαρίζου η οποία μίλησε
για τη νέα δισκογραφική της δουλειά με τίτλο “Γύρω απ' το όνειρο” αλλά και για τα επόμενα σχέδιά
της. “Έχω αφιερώσει τον δίσκο αυτό στον πατέρα μου. Αυτός ο δίσκος λέει πάρα πολλά. Έχω
ωριμάσει και αυτό θέλω να κάνω στη ζωή μου. Να γίνομαι καλύτερη τραγουδίστρια και καλύτερος
άνθρωπος. Την προηγούμενη φορά που είχα αποσυρθεί ήταν λίγο παραπάνω από ένα χρόνο ενώ
φέτος ήταν μόλις έξι μήνες. Ένιωσα την απουσία των φαν μου και μου έχουν λείψει πάρα πολύ. Θα
αναπληρώσουμε τον χρόνο με την περιοδεία που θα κάνουμε με τους Onirama”. Όσο για τα επόμενα
σχέδιά της, η ίδια δήλωσε: “Σε περίπου ένα μήνα θα ξεκινήσουν και οι πρόβες μου. Θέλω να κάνω
πάρα πολλά πράγματα”. Όσο για την προσωπική της ζωή, η Έλενα Παπαρίζου επιβεβαίωσε ότι είναι
πολύ καλά με τον Τόνυ Μαυρίδη ο οποίος είναι και ο “ενορχηστρωτής” όπως τον αποκάλεσε η ίδια.

http://www.gossip-tv.gr/story/29164/elena-paparizou-ekho-aphierosei-ton-disko-mou-ston-patera-mou

338Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Mon Mar 01 2010, 22:26

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Έλενα Παπαρίζου : «Πέρασα μια γκρίζα περίοδο στη ζωή μου»

Helena Paparizou - Page 14 6ca1a7885c7d00cb9a902493bedf656e

Η Έλενα Παπαρίζου με αφορμή την κυκλοφορία των νέων της τραγουδιών
μίλησε στην «Πρωινή Μελέτη» για το δίσκο που αφιερώνει στον πατέρα
της και τη Eurovision, ενώ αποκάλυψε και τη φοβία της.

«Τον έχω αφιερώσει στον πατέρα μου αυτό το δίσκο. Λέει πολλά. Καταρχάς από τα προηγούμενα
δύο χρόνια έχω ωριμάσει προς το καλύτερο. Αυτό προσπαθώ, να γίνομαι καλύτερη τραγουδίστρια
και καλύτερος άνθρωπος» δήλωσε η Έλενα στην κάμερα της εκπομπής.

Μιλώντας για την περιοδεία της αποκάλυψε ότι η πρεμιέρα της θα γίνει στις 30 Ιουνίου
στην Αθήνα και θα ακολουθήσουν εμφανίσεις σε όλη την Ελλάδα. «Θα πάμε παντού να
αγκαλιάσουμε και να μας αγκαλιάσει ο κόσμος μαζί με τους Onirama». Είπε, ακόμα, πως
ενδέχεται η πρώτη της εμφάνιση να μη γίνει στη συναυλία της αλλά στα MAD Awards. «Τώρα
ξεκινάνε και οι συζητήσεις για τα MAD και μάλλον εκεί θα είναι η πρώτη μου εμφάνιση».

Αναφέρθηκε και στην απώλεια του πατέρα της λέγοντας πως θα ήθελε να 'χε κάνει περισσότερα
πράγματα μαζί του αν μπορούσε να γυρίσει πίσω το χρόνο. «Για κάθε παιδί που χάνει τον
πατέρα του είναι συγκλονιστικό. Σε όποια ηλικία και να είσαι, η απώλεια είναι απώλεια».

Για τις προτάσεις που δέχεται κάθε χρόνο από τη Σουηδία για να εκπροσωπήσει τη χώρα στη
Eurovision: «Κάθε χρόνο υπάρχει και μια πρόταση απ’ τη Σουηδία. Απ’ την Ελλάδα δεν
υπάρχει γιατί ξέρουν τη θέση μου. Είχε γίνει πρόταση με ένα ωραίο τραγούδι στα σουηδικά
απλά όταν νιώθω την παραμικρή αμφιβολία ότι δεν πρέπει να το κάνω, δεν το κάνω. Το
τραγούδι ήταν συγκλονιστικό και ίσως το πω αλλά όχι στη Eurovision».

Για την τωρινή φάση της ζωής της, η Έλενα Παπαρίζου είπε ότι «επέστρεψα για
τα καλά, αν και πέρασα μία γκρίζα ζώνη όπως περνάμε όλοι μας κάποια στιγμή».

Ποια είναι, όμως, η φοβία της; «Θα ήθελα ένα σκυλάκι. Μου λείπουν
τα σκυλάκια, αν και έχω φοβία την οποία όμως πρέπει να ξεπεράσω».

http://www.yupi.gr/gossip/c16279/Elena_Paparizoy.html

339Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Mon Mar 01 2010, 23:30

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Helena Paparizou / Prwinh Meleth 01.03.2010

340Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Tue Mar 02 2010, 02:19

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

ante kalh epitixia na exei k xryses pwlhseis!!!
perase dyskola h kahmenh...
Rolling Eyes

pantws dn eleipse k poly...
mporei na exei 2 xronia na bgalei studio album alla akougotane trela kai ebgaze kai nea tragoudia.

sto top 10 me ta songs p eixan perissotero airplay gia to 2009 htane sto #10 me to "Pirotexnimata" kai sto #5 me to "Tha'mai Alliws"...

Helena Paparizou - Page 14 52407 Helena Paparizou - Page 14 52407 Helena Paparizou - Page 14 52407 Helena Paparizou - Page 14 52407 Helena Paparizou - Page 14 52407

341Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Tue Mar 02 2010, 20:07

spike24

spike24
TD Aventurero Member

"Γύρω Από Τ' 'Ονειρο" The Tracklist!

Helena Paparizou - Page 14 __1267035459

1. Σαν κι εσένα
2. Αν ήσουν αγάπη
3. Ψάχνω την αλήθεια
4. Γύρνα με στο χτες
5. Του έρωτα το αίμα
6. Όνειρο (Chemical)
7. Φιλαράκια
8. Στην κορυφή του κόσμου
9. Θάλασσα (με Γιώργο Σαμπάνη)
10. Δεν αλλάζω
11. Πόθοι (Σιγά Ψιθυριστά) (feat. Silky Sunday)
12. Θα 'μαι αλλιώς

Πηγή : johngreek_mad

342Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Tue Mar 02 2010, 20:11

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η παρουσίαση του νέου album της Έλενας από το Δρόμο FM 89,8 (Report)

Helena Paparizou - Page 14 ELENA_PAPARIZOU_EXCLUSIVE_DROMOS_FM

O 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm και η SONY Music Entertainment Greece παρουσίασαν με πολύ μεγάλη επιτυχία
το νέο album της Έλενας Παπαρίζου με τίτλο ΓΥΡΩ ΑΠΟ Τ' ΟΝΕΙΡΟ σε μία βραδιά έκπληξη.

Η διαδικασία συμμετοχής στην πρώτη επίσημη ακρόαση του νέου album της Έλενας
Παπαρίζου διήρκεσε για διάστημα 7 ημερών με πολύ μεγάλη συμμετοχή του κοινού.

Οι 50 τυχεροί ακροατές του 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm που κέρδισαν τις VIP προσκλήσεις, είχαν
την ευκαιρία να συναντήσουν την αγαπημένη τους τραγουδίστρια σε απόσταση αναπνοής
να ερμηνεύει όλα τα νέα της τραγούδια, ειδικά για τη συγκεκριμένη βραδιά. Οι
νικητές του διαγωνισμού συναντήθηκαν την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου, στις 7 το απόγευμα,
στο Studio Sierra για να οδηγηθούν σε μια ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα προκειμένου
απολαύσουν το νέο album της Έλενας Παπαρίζου πριν από οποιονδήποτε άλλον.

Η Έλενα ξεκίνησε ερμηνεύοντας το «Αν ήσουνα αγάπη», λέγοντας ότι είναι το αγαπημένο της
κομμάτι. Συνέχισε με τα κομμάτια «Σαν και σένα», «Ψάχνω την αλήθεια», «Γύρνα με στο χτες»,
«Του έρωτα το αίμα», «Όνειρο(Chemical)», «Φιλαράκια» το οποίο αφιέρωσε στο fan club της,
«Στην κορυφή του κόσμου», «Θάλασσα» σε χορευτικό ντουέτο με τον Γιώργο Σάμπανη, «Δεν
αλλάζω», ένα δυναμικό κομμάτι που την εκφράζει απόλυτα και το "Σιγά, Ψιθυριστά" (Friend
featuring Silky Sunday).

Η Έλενα Παπαρίζου παρουσίασε για πρώτη φορά live, αποκλειστικά μπροστά στο κοινό του 89,8
ΔΡΟΜΟΣ fm τα νέα της τραγούδια, υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες του Γιώργου Γκάβαλου καθώς η
βραδιά βιντεοσκοπήθηκε προκειμένου να συμπεριληφθεί σε ένα συλλεκτικό DVD στην κυκλοφορία
της Deluxe Album έκδοσης του νέου της album.

Αμέσως μετά την αποκλειστική προακρόαση, η Έλενα Παπαρίζου ευχαρίστησε τους ακροατές αλλά
και τον ραδιοφωνικό σταθμό 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm για την συνεργασία, ενώ αμέσως μετά φωτογραφήθηκε
με όλους τους συντελεστές του νέου της album και μοίρασε αυτόγραφα στους θαυμαστές της.

Άλλη μια μεγάλη αποκλειστικότητα για τους ακροατές του 89,8 ΔΡΟΜΟΣ fm.


Πηγή : www.dromosfm.gr

343Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Wed Mar 03 2010, 19:04

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Παπαρίζου- Μαυρίδης : Έντεκα χρόνια μαζί! Η επιστροφή στην Ελλάδα και τα νέα τους σχέδια

Helena Paparizou - Page 14 3d46ebfac838dde25c5082a972996399

Η καινούρια δισκογραφική δουλειά της και η ζωή τους μετά από έντεκα χρόνια σχέσης.

«Χρόνος για τον εαυτό μας σημαίνει να αφιερώνουμε χρόνο σε αυτούς που αγαπάμε. Γιατί όταν
βρίσκεσαι δίπλα τους γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος» δήλωνε τον Ιούνιο του 2009 η Έλενα
Παπαρίζου λίγους μήνες πριν φύγει από την Ελ­λάδα με προορισμό τη Σουηδία, τη χώρα όπου
γεννήθηκε, μεγάλωσε και κατοικούν μόνιμα τα μέλη της οικογένειάς της. «Η Έλενα είχε ανάγκη
να ξεκουραστεί» λέει πρόσωπο από το στενό της περιβάλλον και συνεχίζει: «Ήθελε να αφιερώσει
χρόνο στη μητέρα, στην αδελφή και στα ανίψια της. Άλλωστε το είχε πει ξεκάθαρα ότι δεν θα
δουλέψει μετά τη μεγάλη επιτυχία που έκανε στο νυχτερινό κέντρο Θάλασσα. Το να βρεθεί κοντά
στη μητέρα της μετά τον χαμό του πατέρα της ήταν επιτακτική της ανάγκη. Ταυτόχρονα, όμως,
δούλεψε στο στούντιο με τους Σουηδούς συνερ­γάτες της για τον νέο της δίσκο». Και βέβαια
πά­ντα στο πλευρό της, στηρίζοντας τις αποφάσεις της και βοηθώντας τη να βλέπει τα πράγματα
πιο ξεκάθαρα μπροστά στα διάφορα διλήμματα, είναι ο άντρας της ζωής της Τόνυ Μαυρίδης.

Η σχέση τους μετράει πια δώδεκα χρόνια και ο αρ­ραβώνας τους, που έγινε στο σπίτι της Έλενας
στο Γκέτεμποργκ, πριν από έξι περίπου χρόνια, επισφράγισε με κάθε επισημότητα το ότι οι δυο
τους ξέρουν πολύ καλά ότι τίποτα δεν μπορεί να τους χωρίσει. «Είμαστε δυο άνθρωποι που έχουν
στηρίξει ο ένας τον άλλον στα πιο δύσκολα και αυτό είναι το πιο σημαντικό κομμάτι σε μια
σχέση κατά τη γνώμη μου» λέει η Έλενα. «Και παραμέ­νουμε εκεί. Τι πιο ωραίο, λοιπόν, από το
να έχεις έναν άνθρωπο, ο οποίος ακόμα και στις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής σου δεν φεύγει
λεπτό από δίπλα σου αλλά ούτε και στις χαρές σου; Εκεί είναι το κλειδί».

Στους ανθρώπους που το ζευγάρι αγαπάει και νιώθει ότι είναι φίλοι του δεν έκρυψε ποτέ την
επιθυμία του να αποκτήσει ένα παιδί. Αυτός λοιπόν είναι ο επόμενος στόχος της Έλενας και του
Τόνυ, αφού ολοκληρώσουν το καινούριο τους project, την επιτυχία για άλλη μια φορά του νέου
άλμπουμ της με τίτλο Γύρω από το όνειρο, που θα κυκλοφο­ρήσει στις 15 Μαρτίου. Πάντως την
περασμένη Κυριακή ένας μεγάλος αριθμός θαυμαστών της έκαναν προακρόαση του δίσκου στο
στούντιο Sierra μαζί με την ίδια, τον Τόνυ και τους συντε­λεστές της δισκογραφικής δουλειάς.
Παράλλη­λα, η Έλενα θα ξεκινήσει τις προετοιμασίες για την περιοδεία που θα κάνει με τους
Onirama, της οποίας η πρεμιέρα θα γίνει στην Αθήνα στις 30 Ιουνίου.

http://www.yupi.gr/gossip/c16333/Paparizoy-_Mayridhs.html

344Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Wed Mar 03 2010, 21:34

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Τι μάθαμε για το ολοκαίνουργιο album της Έλενας Παπαρίζου;


Helena Paparizou - Page 14 __1267537352

Πριν από μερικές μέρες η Έλενα Παπαρίζου συναντήθηκε με μερικούς τυχερούς fans της στο Studio Sierra και μαζί οδηγήθηκαν σε μια ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα προκειμένου απολαύσουν το νέο album της πριν από οποιονδήποτε άλλον!


Η Έλενα ξεκίνησε ερμηνεύοντας το "Αν ήσουνα αγάπη", λέγοντας ότι είναι το αγαπημένο της κομμάτι. Συνέχισε με τα κομμάτια "Σαν και σένα", "Ψάχνω την αλήθεια", "Γύρνα με στο χτες", "Του έρωτα το αίμα", "Όνειρο (Chemical)", "Φιλαράκια" το οποίο αφιέρωσε στο fanclub της, "Στην κορυφή του κόσμου", "Θάλασσα" το χορευτικό ντουέτο με τον Γιώργο Σάμπανη, "Δεν αλλάζω", ένα δυναμικό κομμάτι που την εκφράζει απόλυτα και το "Σιγά, Ψιθυριστά" (Friend featuring Silky Sunday).


Όλα αυτά τα τραγούδια θα συμπεριλαμβάνονται φυσικά στο tracklist του νέου της δίσκου.

Ο δίσκος, "Γύρω από το όνειρο", κυκλοφορεί σύντομα στα δισκοπωλεία σε standard και deluxe έκδοση, ενώ όσοι από εσάς θέλετε να μάθετε περισσότερα από την ίδια την Έλενα -μέσω twitter- και να της αφήσετε τις ευχές σας για το νέο της album, δεν έχετε πάρα να μπείτε εδώ!


Helena Paparizou - Page 14 __12675377431

345Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Wed Mar 03 2010, 21:35

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Helena Paparizou - Page 14 __12675377442

Helena Paparizou - Page 14 __12675377443

346Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Sat Mar 06 2010, 00:52

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Charts

Top30 Παραγωγών SOK FM

1 ΣΦΥΡΙΞΑ ΚΑΙ ΕΛΗΞΕΣ ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ
2 Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ
3 ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ
4 BAD ROMANCE LADY GAGA
5 ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ
6 ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ROUS
7 ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ
8 ΣΠΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ
9 TIK TOK KESHA
10 ΚΡΥΦΑ ΜΕΛΙΣΣΕΣ

Cosmoradio

1 1 6 Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ
2 2 14 ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ
3 5 8 ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ROUS
4 4 4 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ
5 7 5 ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ
6 3 5 ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ
7 6 6 ΦΕΥΓΩ ΝΙΚΟΣ ΒΕΡΤΗΣ
8 11 5 ΟΝΤΩΣ ΕΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΟΥ
9 8 5 ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΣΕΝΑ ΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ
10 15 11 ΚΡΥΦΑ ΜΕΛΙΣΣΕΣ
11 13 5 ΚΥΚΛΟΣ ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ
12 9 5 ΔΕΝ ΥΠΟΧΩΡΩ ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
13 17 4 ΦΤΑΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ
14 20 13 ΣΠΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ
15 RE ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΛΙΝΑ
16 10 3 ΑΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΔΗΣ
17 19 17 ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΡΩΝΑΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
18 18 2 ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΗΛΙΑΔΗ
19 16 4 ΠΟΤΕ ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΡΤΑΚΗΣ
20 ΝΕ ΑΝ ΗΣΟΥΝΑ ΑΓΑΠΗ ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ

99 FM radio 1

Top 10

01 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ - ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ
02 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ - ΘΗΣΑΥΡΟΣ
03 ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ - ΦΙΛΟΤΙΜΟ
04 ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ - ΜΕΓΑΛΩΣΑ
05 ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ - ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΓΑΠΗ
06 ΤΑΜΤΑ FEAT ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ - ΘΑΡΡΟΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ
07 ΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ - ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΣΕΝΑ
08 ONIRAMA - Ο ΥΜΝΟΣ ΤΩΝ ΣΚΥΛΙΩΝ
09 ΣΑΚΗΣ ΡΟΥΒΑΣ - ΣΠΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ
10 ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ - ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

Επισημο music control top 100 22/2-28/2

Top Highest Climber

45 ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΡΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
55 ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΕΛΕΝΑ
60 ΣΦΥΡΙΞΑ ΚΙ ΕΛΗΞΕΣ ΚΙΑΜΟΣ ΠΑΝΟΣ
116 THE END RECKLESS
124 ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΔΡΕΜΠΕΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

347Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Sat Mar 06 2010, 01:19

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Teleia, tha skisei pali Helena Paparizou - Page 14 27111
Thanks gia ola Johnako m Helena Paparizou - Page 14 919114

348Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Sat Mar 06 2010, 18:32

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

omorfoula einai stis fotos alla exei paxinei poly... Rolling Eyes
den m aresei na th blepw etsi... Rolling Eyes
deite ekei p kathetai sthn karekla... Surprised

349Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Sun Mar 07 2010, 18:39

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Pre-Listening of "Giro Apo t' Oneiro" Album & Interview (10 me 1 mazi)




Pre-Listening of "Giro Apo t' Oneiro" Album & Interview (Kafes me tin Eleni)




Pre-Listening of "Giro Apo t' Oneiro" Album & Interview (Star Channel)

350Helena Paparizou - Page 14 Empty Re: Helena Paparizou Wed Mar 10 2010, 01:16

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Apo to Twitter ths Elenas :

Φιλιά από Αθηνών Αρένα! Πρόβες για το live του
"Αν ήσουν αγάπη" στις "Γυναίκες της Χρονιάς" απόψε!

(1 minute ago via Seesmic)

Tha parousiasei to neo ths single sta vraveia Helena Paparizou - Page 14 829790

Sponsored content



Back to top  Message [Page 14 of 26]

Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum