Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Despoina Vandi

+21
kost@s
valiaaa
MaRiOs
chrisostomos
stavroseduccion
Jeremy9th
spike24
IroGrecia
ranioula2191
olympiap1994
Promiscuous
♥Maria♥
*Jorgito*
mitsosgrthalia
Litsa
anastasia alonso
Thaly-Diosa
GEoRGIouS_
sylver
john@kos
*D~A~D*
25 posters

Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Go down  Message [Page 23 of 40]

551Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 02 2010, 05:39

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Αξίζει Να Το Δεις / 01.01.2010



552Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 02 2010, 05:40

IroGrecia


TD Aventurero Member

Thanx pano mou..
ton kosta eipame dn ton exei e????

553Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 02 2010, 05:42

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Den nomizw na ton edeikse pouthena santa
Theara pantws h Despoina, theara kai h Tatiana Despoina Vandi - Page 23 829790

554Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 02 2010, 05:43

kost@s

kost@s
TD Arrasando Member

me exei me exei
ala den me deixnei ekei pou tragoudaw
pate sto video me ta xristougenna na me deis ekei pou xorevw

555Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 02 2010, 07:03

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

gracias gia ola

THEES APLA

perimenoume k tin synenteyksi twra

556Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 02 2010, 23:57

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Οικογένεια Νικολαΐδη : Πως γιόρτασε τα Χριστούγεννα στη Θεσσαλονίκη;

Despoina Vandi - Page 23 11d37a981cb9625c67a4bc7c6929f8f3

Oι εμφανίσεις της Δέσποινας Βανδή στο Politeia live clubbing της Θεσσαλονίκης ήταν μια καλή ευκαιρία για
την οικογένεια Νικολα­ΐδη να περάσει τα Χριστούγεννα στη συμπρω­τεύουσα. Ο Ντέμης με τη Δέσποινα και τα
παιδιά τους, Μελίνα και Γιώργο, ταξίδεψαν το μεσημέρι της περα­σμένης Πέμπτης αεροπορικώς στην πόλη.

Despoina Vandi - Page 23 Vandimesa_medium

Η οικογένεια έμεινε στο ξενοδοχείο Hyatt, αγαπημένο τους μέρος για τη διαμονή τους.
«Δεν βγήκαν καθόλου από τους χώρους του ξενοδοχείου και η Δέσποινα αποχωριζόταν
τα παιδιά μόνο τις βραδινές ώρες των εμφανίσεών της. Τα μικρά έπαιξαν αρκετές ώρες
στον παιδότοπο του ξενοδοχείου μαζί με τη μητέρα τους. Όσο για τον Ντέμη, ταλαιπωρούνταν
από ένα κρύωμα που τον κράτησε για λίγο στο κρεβάτι. Βγήκε από το ξενοδοχείο για
διασκέδαση μόνο το δεύτερο βράδυ των Χριστουγέννων, πηγαίνοντας, φυσικά, στο νυχτερινό
κέντρο όπου εμφανίζεται η σύζυγός του. Ωστόσο στο ξενοδοχείο τούς επισκέφθηκαν πολλοί
φίλοι τους που βρίσκονταν στην πόλη» είπε στο ΟΚ! συ­νεργάτης της τραγουδίστριας.

Το μεσημέρι των Χριστου­γέννων η οικογένεια Νικολαΐδη απόλαυσε το εορταστικό τραπέζι στους χώρους
του ξενοδοχείου όχι με κάποιους συγγενείς αλλά με τους συνεργάτες της τραγουδίστρι­ας. Η οικογένεια
Νικολαΐδη έμεινε στη Θεσσαλονίκη μέχρι και το μεσημέρι της Κυριακής, που επέστρεψε στην Αθήνα.

http://www.yupi.gr/gossip/c14918/Oikogeneia_Nikola%C0dh.html

557Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sun Jan 03 2010, 10:56

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Διάσημες Ευχές : Τι κρατάνε από τη χρονιά που πέρασε και τι εύχονται για τη νέα χρονιά

Despoina Vandi - Page 23 32415c7a4b15f60f45ce00f0ea924baa

Δέσποινα Βανδή


«Κρατάω τα πάντα από το 2009 γιατί πιστεύω πως κάθε εμπειρία, είτε αρ­νητική είτε θετική,
μας κάνει πιο ώρι­μους, άρα πιο γοητευτικούς. Όσο για το 2010, μπορεί να ακουστεί κλισέ,
αλλά εύχομαι σε όλους υγεία σωματι­κή και ψυχική. Αν έχουμε αυτά τα δύο μπορούμε να
αντιμετωπίσουμε και να καταφέρουμε τα πάντα»

http://www.yupi.gr/gossip/c14946/Diashmes_Eyxes.html

558Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sun Jan 03 2010, 23:22

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα Βανδή : «Με τους καλούς σου φίλους πρέπει να μαλώνεις»

Despoina Vandi - Page 23 Cd38d8d45d1db954381d0f2cd7f86241

Το μεσημέρι της Πρωτοχρονιάς προβλήθηκε το πρώτο μέρος της συνάντησης που είχε η Δέσποινα
με την Τατιάνα πριν λίγες μέρες στη Θεσσαλονίκη και πιο συγκεκριμένα, στο Politeia Live Clubbing.

Τα μέρη της εκπομπής είναι δύο, με το πρώτο να περιέχει περισσότερο τραγούδι ενώ στο δεύτερο
θα ακούσουμε τη Δέσποινα να εξομολογείται στην Τατιάνα σκέψεις της για τα παιδιά αλλά και την
εμφάνισή της, ειδικά στο παρελθόν. Στο πρώτο μέρος η Τατιάνα συνάντησε τους μουσικούς της
Δέσποινας και μαζί με την ίδια, μίλησαν, μεταξύ άλλων, για αστεία περιστατικά που συνέβησαν
κατά τη διάρκεια της καλοκαιρινής περιοδείας σε όλη την Ελλάδα.

Η Δέσποινα Βανδή με αφορμή τη μακροχρόνια σχέση της, επαγγελματική και φιλική, με
τον Τόνι Κονταξάκη, δήλωσε ότι «σε αυτές τις βαθιές σχέσεις πρέπει να υπάρχει ουσιαστική
ειλικρίνεια που κάποιες φορές μπορεί να πληγώνει και να πονάει ο ένας τον άλλον αλλά
είναι πράγματα που πρέπει να ειπωθούν. Γιατί όταν τα αφήνεις δημιουργείται ένα χάσμα, ένα
κενό, ένα ερωτηματικό και διαλύονται οι σχέσεις. Εμείς έχουμε βρεθεί σε φάσεις που έπρεπε
να πει κάποια πράγματα ο ένας στον άλλον που μας έφεραν σε μια δύσκολη θέση».

Κλείνοντας τη συζήτηση, η Δέσποινα είπε: «Πιστεύω ότι με τους καλούς σου φίλους πρέπει
να μαλώνεις, πρέπει να μιλάς. Ακόμη και αν μαλώσεις πριν γίνει ο άλλος φίλος σου, τότε
μπορεί να εκτιμήσει το ότι εσύ του λες την αλήθεια σου».

http://www.yupi.gr/gossip/c14956/Despoina_Bandh.html

559Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sun Jan 03 2010, 23:38

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα Βανδή: «Είχα πάρα πολλά κόμπλεξ σαν παιδί»

Despoina Vandi - Page 23 8457_DESPINA_VANDI__0_0

«Είχα πάρα πολλά κόμπλεξ σαν παιδί. Δεν μπορούσα να προσεγγίσω ένα αγόρι. Ήμουν χοντρούλα και με αφάνα το μαλλί»
αποκάλυψε η Δέσποινα Βανδή. Μάλιστα, ομολόγησε το κόλλημα της με την διατροφή και το βάρος, αφού ζυγίζει ακόμα και
τους συνεργάτες πριν και μετά όταν πηγαίνουν σε συναυλίες. Δεν θέλει να παχαίνουν και θέλει να έχει ωραίους συνεργάτες
πάνω στη σκηνή. Ακόμα σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή «Αξίζει να το δεις» δήλωσε ότι όταν της ζήτησε ο
Ντέμης Νικολαΐδης να παντρευτούν, ένιωσε τέτοια αμηχανία, που ήθελε να καπνίσει το ένα τσιγάρο πίσω από το άλλο. Ποια
όμως η σχέση της με τα παιδιά της; «Έχω έρωτα με το γιο μου. Όταν τον μαλώνω και τρεμοπαίζει το χειλάκι του λέω τι έκανα
η κακούργα. Ενώ η Μελίνα είναι κορίτσι και πρέπει να την μαλώσω» ομολόγησε η Δέσποινα Βανδή.

http://www.gossip-tv.gr/story/22917/despoina-bande-eikha-para-polla-komplex-san-paidi

560Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sun Jan 03 2010, 23:43

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τι προβλέπουν τα άστρα για Βανδή και Νικολαϊδη για το 2010;

Despoina Vandi - Page 23 1135_NIKOLAIDIS_VAN9

Πίσω από μια φαινομενικά «άχρωμη» ζωδιακή σχέση μιας Καρκίνου και ενός Παρθένου, κρύβεται ο ...Σκορπιός.
Η Δέσποινα Βανδή έχει εκεί (πιθανότατα) τη Σελήνη της, ενώ ο Ντέμης την Αφροδίτη του ...και τι Αφροδίτη! Σε
αντίθεση με τον ¶ρη και σε τετράγωνο με το Δία διαθέτει ένα άσβεστο πάθος, συνδυασμένο με την ανάγκη για μια
«μεγάλη ζωή», τάσεις που φαίνεται πως εκπληρώθηκαν (και με το παραπάνω) μέσα από τη σχέση του με τη Δέσποινα.

Είναι γνωστή η ανάγκη του Σκορπιού να περιφρουρεί την προσωπική του ζωή θεωρώντας ότι κανείς «βέβηλος» δεν
έχει δικαίωμα να την παραβιάσει. Όπως επίσης είναι γνωστή η τάση του ζωδίου να «πνίγει» τα αγαπημένα του πρόσωπα,
ξεκινώντας από ένα καθΆ όλα υγιές αίτημα ταύτισης. Σε αυτό το σημείο είναι που «τα βρίσκουν» οι δύο σύντροφοι. Και
ταυτόχρονα αυτό είναι και το ευαίσθητο σημείο τους... Η στάση τους απέναντι στην ίδια τη σχέση είναι υποστηρικτική
μέχρι ...θανάτου, αν όμως κάτι στραβώσει, τότε η απόρριψη θα είναι εξ ίσου απόλυτη και από αυτήν την άποψη θα έχουμε
να δούμε και να ακούσουμε πολλά... Οι λεπτομέρειες της προσωπικής τους ζωής και το τι ακριβώς συμβαίνει μεταξύ τους
είναι κάτι που θα μαθευτεί κατόπιν ...εορτής και μάλλον ύστερα από πρωτοβουλία της Δέσποινας, που όπως κι αν το
κάνουμε δεν μπορεί εύκολα να αποποιηθεί την επικοινωνιακή ...φαγούρα της Αφροδίτης της στους Διδύμους.

Είναι βέβαιο ότι ο Ντέμης δεν καλοβλέπει αυτήν την «ανοικτή» Αφροδίτη, ιδιαίτερα όταν χαριεντίζεται ασύστολα με τα ...πλήθη.
Από την άλλη πλευρά, η Δέσποινα έχει άμεσα ανάγκη την πνευματική επικοινωνία, αφού ο ¶ρης της στον Τοξότη έλκεται από
προσωπικότητες που μπορούν να ανταποκριθούν στα βασικά ...τεστ ευφυΐας και ενδιαφερόντων. Και είναι βέβαιο πως αν ο
Ντέμης δεν είχε τέτοια στοιχεία δεν θα γινόντουσαν ποτέ ζευγάρι.

Το 2010 δεν είναι μια εύκολη χρονιά για τον Ντέμη Νικολαίδη αλλά αυτό αναφέρεται περισσότερο στα επαγγελματικά του σχέδια.
Και η Δέσποινα μπαίνει σταδιακά σε μια φάση μεγάλων αλλαγών, που ωστόσο δεν είναι αναγκαίο να αποσταθεροποιήσουν την
προσωπική της ζωή.Αν όμως εξαιτίας άγνωστων σε μας παραμέτρων (Ωροσκόποι, οικοθεσία κλπ) συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα
ξεκινήσει μια μάχη που θα θυμίζει τον «Πόλεμο των Ρόουζ»... Τυπικά πάντως η κρίση φαίνεται να κτυπά την πόρτα του ζεύγους
αμέσως μετά τον Οκτώβριο του 2012, όταν ο Κρόνος θα μπει στο Σκορπιό. Και οπωσδήποτε θα έχει και οικονομικές διαστάσεις...

http://www.gossip-tv.gr/story/22863/ti-problepoun-ta-astra-gia-bande-kai-nikolaide-gia-2010

561Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Mon Jan 04 2010, 04:07

valiaaa

valiaaa
TD Member

Kai kapoia video dika mou...parolo pou exo paei oles tis fores den travao genika tpt(otan vlepo tin despina thelo na vlepo mono autin kai na min kano tpt) travixa auta ta 3 kai ta vazo kai edo na ta deite Smile


http://www.devaqueen.gr

562Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Mon Jan 04 2010, 04:48

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

gracias gia ola paidia Despoina Vandi - Page 23 27111

563Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Mon Jan 04 2010, 10:01

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Βανδή τραγούδησε για το... τριφύλλι!!!

Despoina Vandi - Page 23 Despoina_vandi_cyprus

Περισσότεροι από 1000 φίλοι της Ομόνοιας Λευκωσίας βρέθηκαν την Τρίτη το βράδυ,
στο Pavilion hall της Λευκωσίας για τον ετήσιο Χριστουγεννιάτικο χορό της ομάδας.

Η Δέσποινα Βανδή έφτασε στην Κύπρο αργά το βράδυ της Τρίτης, πολύ βιαστικά μπήκε σε
αυτοκίνητο που την περίμενε κι έγινε καπνός. «Ήταν τόσο βιαστική που δεν έκανε καθόλου
δηλώσεις και δεν έδωσε ούτε αυτόγραφα σε τρεις φαν της που την περίμεναν υπομονετικά
στο αεροδρόμιο, καθώς αρχικά η πτήση της θα ερχόταν νωρίς το απόγευμα» μας είπε
άνθρωπος που βρέθηκε εκεί. Αφού έκανε μια στάση στο Hilton στις 22:40 αναχώρησε
για το Pavilion, όπου αποθεώθηκε από τους παρευρισκόμενους. Τα συνθήματα για την
Ομόνοια είχαν την τιμητική τους και δεν μπορούσαν να μείνουν ασχολίαστα από την
τραγουδίστρια, που πρότεινε χαμογελώντας στους οπαδούς του τριφυλλιού να λένε αυτοί
ένα σύνθημα και καπάκι αυτή ένα τραγούδι. Στο τέλος ευχήθηκε στην ομάδα το πρωτάθλημα.

Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_GM0_3555%20copy Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_despoina%20vandi%20cyprus

Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_GM0_3548%20copy

Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_GM0_3625%20copy

Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_GM0_3627%20copy

Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_GM0_3635%20copy Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_IMG_1000%20copy

Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_IMG_1006_1%20copy Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_IMG_1026%20copy Despoina Vandi - Page 23 Phoca_thumb_l_IMG_1028%20copy

http://panoramapress.gr/

564Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Mon Jan 04 2010, 10:27

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Δέσποινα Βανδή επιστρέφει στην Αθήνα;

Despoina Vandi - Page 23 __1262168978

Μπορεί οι εμφανίσεις της Δέσποινας Βανδή στη Θεσσαλονίκη να είναι στεφανωμένες
από επιτυχία, αλλά σύμφωνα με τις φήμες, η διάσημη τραγουδίστρια έχει ξεκινήσει
ήδη την αναζήτηση καλλιτεχνικής στέγης στην Αθήνα! Οι προτάσεις είναι πολλές, με τα
Αστέρια Γλυφάδας να διατηρούν την πρωτιά στις επιλογές της Δέσποινας, η οποία όμως
κάνει αργά και μελετημένα βήματα, μια και μετά τα όσα πέρασε με την ακύρωση των
εμφανίσεων της στο Sugar, διατηρεί της επιφυλάξεις της! Λογικό και έξυπνο εκ μέρους της!

www.mad.tv

565Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Mon Jan 04 2010, 10:47

valiaaa

valiaaa
TD Member

mexri telos ianouariou tha einai sigoura saloniki Wink

http://www.devaqueen.gr

566Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Wed Jan 06 2010, 01:36

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Δέσποινα Βανδή Στο "Αξίζει Να Το Δεις"

Απόσπασμα από τη συνέντευξη που έδωσε στην Τατιάνα Στεφανίδου.


567Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Wed Jan 06 2010, 02:27

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα Βανδή / Η εξομολόγηση στην Τατιάνα (μέρος 1ο) :
Η δύσκολη παιδική ηλικία, ο αυστηρός πατέρας και τα φοιτητικά χρόνια


Despoina Vandi - Page 23 Cd38d8d45d1db954381d0f2cd7f86241

Σήμερα, μεσημέρι Τρίτης, προβλήθηκε στην εκπομπή «Αξίζει να το Δεις» η συνέντευξη της Δέσποινας Βανδή
στην Τατιάνα. Οι δύο γυναίκες συζήτησαν προσωπικά θέματα της Δέσποινας, όπως οι ανασφάλειες που είχε η
τραγουδίστρια κατά τη διάρκεια της παιδικής αλλά και εφηβικής ηλικίας.

Για τα παιδικά της χρόνια: «Θεωρώ ότι τα πρώτα 20 χρόνια της ζωής μου ήταν πολύ δύσκολα. Τα επόμενα 20
ήταν πολύ ευλογημένα. Αλλά η παιδική ηλικία είναι άγραφος πίνακας, ότι και αν συμβαίνει δεν μπορείς να το
ξεπεράσεις. Από τη Γερμανία έχω λίγες εικόνες. Οι γονείς μου δούλευαν και οι δύο σε εργοστάσιο και στην ουσία
με μεγάλωνε η αδελφή μου που είναι 14 χρόνια μεγαλύτερη. Τη βλέπω και ως μάνα την αδελφή μου. Έχουμε
μεγάλο δέσιμο, αν και έχουμε πολύ διαφορετικές ζωές. Επιστρέφοντας μείναμε ένα χρόνο στο χωριό, στο
Χρυσόκαστρο της Καβάλας όπου και τελείωσα την Πρώτη Δημοτικού. Ήμασταν πάντα οικονομικά στριμωγμένοι.
Το διάβασμα και το πανεπιστήμιο ήταν το διαβατήριό μου για να φύγω από μια πόλη που ένιωθα ότι δεν με χωρούσε.

»Ήμουν ένα μαζεμένο παιδί με πάρα πολλά κόμπλεξ. Δεν μπορούσα να κεντρίσω το ενδιαφέρον κανενός.
Δεν υπήρχαν ιστορίες με αγόρια, μόνο από φίλες μου άκουγα. Λίγο που ήμουν γεματούλα, λίγο το αφάνα
μαλλί, λίγο που το τσιμπιδάκι δεν υπήρχε τότε. Δεν είχα καθόλου αυτοπεποίθηση. Το μόνο που μπορούσα
να κάνω είναι να αρέσω και να κάνω πλάκα για να κεντρίζω το ενδιαφέρον. Την απόρριψη δεν την αισθανόμουν
μόνο από την πλευρά των γονιών. Είχα νιώσει έναν μικρό ρατσισμό και στην πόλη. Το γεγονός ότι ο πατέρας μου
δούλευε σε εργοστάσιο ήταν λίγο περίεργο σε κάποιες παρέες. Υπήρχε ταξικό θέμα που όταν το καταλάβαινα με
πλήγωνε. Είχα την ανάγκη της επιβεβαίωσης από τους γύρω μου.

»Δεν ήμασταν οικογένεια με πολλές κοινωνικές συναναστροφές. Πιο αυστηρός ήταν ο μπαμπάς. Η μαμά ήταν αυτή
που με πίεζε ότι πρέπει να μπω στο πανεπιστήμιο γιατί η γυναίκα πρέπει να 'χει δικό της πορτοφόλι, έτσι μου έλεγε.
Ήταν παλαιών αρχών. Η κόρη έπρεπε να ξέρει να κάνει όλες τις δουλειές του σπιτιού, να μαγειρεύει και να πλέκει.
Οι άλλοι έβγαιναν να παίξουν και δεν με άφηνε να πάω αν δεν τέλειωνα το κέντημα. Έχω ακόμη από το πρώτο μου
κέντημα μέχρι σήμερα. Πέρασαν πολλά χρόνια για να εκτιμήσω όλα αυτά. Και σήμερα αν με αφήσεις μόνη μου μπορώ
να κάνω τα πάντα. Δεν θα πελαγώσω».

Για τα φοιτητικά της χρόνια: «Ήθελα να πάω στη Θεσσαλονίκη γιΆ αυτό έδωσα και δεύτερη χρονιά εξετάσεις και πήγα.
Είχα κάνει μια συμφωνία με τον πατέρα μου. Του είχα πει να με βοηθήσει να περάσω δίνοντας λεφτά για να κάνω
φροντιστήρια και από κει και πέρα θα αναλάβω εγώ. Τον πρώτο χρόνο συγκατοικούσα με άλλες δύο, πήγαινα παντού
μόνο με τα πόδια, έτρωγα μόνο στη φοιτητική λέσχη. Δούλεψα και ως σερβιτόρα, πωλήτρια και γραμματέας».

Όταν ο αυστηρός πατέρας της έμαθε ότι έγινε τραγουδίστρια: «Θυμάμαι τη στιγμή που ήρθε ο πατέρας μου, τον οποίο έτρεμα
και ήταν πολύ αυστηρός. Και μόλις ανοίγω την πόρτα μου λέει: "Σε μένα έμοιασες, ήθελα να γίνω ψάλτης". Απλά ήθελε να
προσέχω. Τον λάτρευα τον πατέρα μου και θεωρώ ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο μας έδωσαν πολύ ωραία πράγματα και
αξίες. Οι γονείς μου με μεγάλωσαν κάνοντας και εκείνοι τα λάθη τους αλλά με έναν ωραίο τρόπο και με ιδανικά».

Μιλώντας για την τότε εξωτερική της εμφάνιση, η Δέσποινα είπε, μεταξύ σοβαρού και αστείου,
ότι «τη γυναίκα μέσα μου την είχα πατήσει πολύ κάτω. Φορούσα αρβύλες, τζιν και φαρδιά ρούχα.
Ποιος; Εγώ που σήμερα κοιμάμαι με το δωδεκάποντο. Ήμουν του πανεπιστημίου εγώ!».

http://www.yupi.gr/gossip/c15021/Despoina_Bandh.html

568Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Wed Jan 06 2010, 18:10

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα Βανδή : «Τατιάνα, θεωρώ ότι ήσουν άδικη μαζί μου και με στεναχώρησες»

Despoina Vandi - Page 23 49c83c8a1ed593397ec59e5cb07a80d7

Ξεκινώντας την κουβέντα τους οι δύο γυναίκες, η Τατιάνα είπε στη Δέσποινα ότι αυτή τη συνάντηση παλιά δεν θα
μπορούσε ούτε καν να την ονειρευτεί. Η απάντηση της Δέσποινας Βανδή ήταν: «Κάποια στιγμή μιλήσαμε και, αφού
έγινε αυτό, προχωρήσαμε στη συνάντηση. Τα χρόνια που περνούν πρέπει να μας προσφέρουν ωριμότητα και αυτό
που κάνουμε δείχνει ότι τα 'χουμε βρει και με τον εαυτό μας». Η τραγουδίστρια αναφέρθηκε και στη γενικότερη
κριτική που δεχόταν στο παρελθόν εξηγώντας πώς την αντιμετώπιζε ενώ αναφέρθηκε και στη γνωριμία της με τον
Ντέμη Νικολαΐδη και τις δύσκολες στιγμές που πέρασε όταν μετακόμισε στη Μαδρίτη.

Πώς βίωνε στο παρελθόν την αρνητική κριτική; «Καλύτερα άρχισα να αισθάνομαι από την ώρα που έγινα μητέρα και
σταμάτησε να με απασχολεί το πώς μπορεί να με παρουσιάζουν ως δημόσιο πρόσωπο. Από τότε εμβαθύνω πιο πολύ
στη μητρότητα και παύει να με απασχολεί το επίθετό μου και γενικά απελευθερώνομαι και δεν παίρνω βαθιά μέσα μου
τα πράγματα. Η κριτική πια δεν με απασχολεί. Θα με απασχολήσει αν έχει να κάνει με τα παιδιά μου και την οικογένειά μου».

Η κόντρα της με την Τατιάνα: «Θεωρώ ότι ήσουν άδικη κάποιες φορές. Και αυτό που με στεναχώρησε ήταν το ότι
ήσουν εσύ και η Ελένη (σ.σ. Μενεγάκη) από τα πρώτα πρόσωπα που γνώρισα. Αυτό που με ενοχλούσε ήταν το ότι
είχαμε και μια "καλημέρα". Ναι, υπήρξες άδικη μαζί μου. Από κάποια στιγμή και μετά έπαψα να παρακολουθώ γιατί
δεν είμαι ο άνθρωπος που τα περνάει τόσο χαλαρά. Έτσι πίστεψα ότι διασφαλίζω την ψυχική μου ηρεμία. Θεώρησα
ότι αυτό το δημόσιο πρόσωπο, που είναι κάτι άλλο, είναι ένα πρόσωπο που μπορεί να βάλλεται κατά καιρούς και τα
έπαιρνα μέσα μου. ΓιΆ αυτό και δεν σε έβλεπα».

Η πρώτη επαφή με τον Ντέμη Νικολαΐδη: «Με πήρε τηλέφωνο χωρίς να έχουμε γνωριστεί καν. Όταν μου είπε
"είμαι ο Ντέμης Νικολαΐδης" εγώ απάντησα "και εγώ είμαι ο Πάπας". Μιλούσαμε για πάρα πολύ καιρό. Είχαμε
ατελείωτες ώρες φλερτ μέσω τηλεφώνου. Μεσολάβησε μεγάλο διάστημα για να βγούμε για πρώτη φορά έξω.
Ήταν ωραίο αυτό. Όταν πια συναντηθήκαμε, θυμάμαι ότι στο πρώτο μας ραντεβού αισθανόμουν πολύ αμήχανα
και δεν μπορούσα να τον κοιτάξω στα μάτια. Ήταν ένα πάρα πολύ όμορφο αγόρι».

Η πρόταση γάμου: «Είμαι στη φάση που κόβω το τσιγάρο το οποίο στη ζωή μου πάει και έρχεται. Μένουμε πια
μαζί. Μαγειρεύω το αγαπημένο του φαγητό, κανελόνια στο φούρνο. Μου λέει "θέλω να μιλήσουμε, σκέφτομαι
να παντρευτούμε". Εκεί είναι που ψάχνεις τα τσιγάρα σου, το κομμένο, τα πέντε μαζί, όλα. Αυτό που ήθελα
πάντα ήταν παιδιά. Χάρηκα πάρα πολύ για την πρόταση και δεν το περίμενα. Το πρώτο άτομο που πήρα ήταν
η μάνα μου, η οποία με φοβόταν γιατί ήμουν το κορίτσι-επαναστάτης που άφησε το πανεπιστήμιο και άρχισε
το τραγούδι. Κατάλαβε από τον τόνο της φωνής μου ότι ήταν κάτι που το ήθελα τελικά».

Υπάρχουν στιγμές έντονης διαφωνίας με τον Ντέμη: «Εμείς καταρχήν δεν μαλώνουμε. Αν κάποιος από τους δυο
χαλαστεί για κάτι, δεν μιλάμε μέχρι να περάσει. Μόλις αισθανθώ ότι έχω ηρεμήσει μέσα μου, τότε θα μιλήσουμε.
Για την ακρίβεια, εγώ δεν μιλάω, γιατί εκείνος είναι πάντα ψύχραιμος. Κάνω μούτρα, δεν μπορώ. Προτιμώ να μη
μιλάω για δυο μέρες και μετά που θα είμαι ήρεμη θα μιλήσω για να 'μαι και πιο λογική».

Για την περίοδο που ήταν έγκυος στη Μελίνα και μετακόμισε στην Ισπανία: «Ήρθαν ταυτόχρονα στη ζωή μου δύο
μεγάλα πράγματα, χωρίς δεύτερη σκέψη έδινα προτεραιότητα στην οικογένεια. Ήταν δύσκολα στην Ισπανία αλλά
τα συναισθήματά μου ήταν τόσο έντονα, πλημμύρισα με τόση ευτυχία, αισθάνθηκα ευλογία».

Για την περίοδο που ήταν έγκυος στον Γιώργο: «Στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχα πολλές ενοχές, έκλαιγα γιατί δεν
αισθανόμουν το ίδιο πράγμα όπως με τη Μελίνα, πίστευα ότι αυτό το παιδί είναι ριγμένο πριν γεννηθεί. Επειδή
αγαπούσα τόσο πολύ την κόρη μου νόμιζα ότι δεν μπορώ να αγαπήσω κάτι περισσότερο. Αυτό ήταν μέχρι να τον
ακουμπήσουν πάνω μου. Έχω έρωτα με το γιο μου, έχω συναισθηματική εξάρτηση με την κόρη μου, αλλά έρωτα με το γιο μου».

http://www.yupi.gr/gossip/c15024/Despoina_Bandh.html

569Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Thu Jan 07 2010, 09:05

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα- Τατιάνα : Το παρασκήνιο της πολυσυζητημένης συνάντησης

Despoina Vandi - Page 23 55ed552be34d728b1b5480db1297a3f2

Έπειτα από επτά χρόνια η Δέσποινα Βανδή και η Τατιάνα Στεφανίδου αποφάσισαν να αναθερμάνουν τη σχέση τους
με την πρωτοχρονιάτικη τηλεοπτική τους συνάντηση στο Αξίζει να το δεις. Οι δυο κυρίες θέλησαν να σβήσουν τη
δυσάρεστη ανάμνηση από εκείνη την κακή στιγμή στην εκπομπή Γυάλινος τοίχος, που παρουσίαζε το 2003 η Τατιάνα
Στεφανίδου στο Alter, και αφορούσε την ημέρα του γάμου της Δέσποινας Βανδή και του Ντέμη Νικολαΐδη. Ωστόσο
όλα άλλαξαν τον περασμένο Ιούνιο στα μουσικά βραβεία MAD. H Δέσποινα βρισκόταν στις θέσεις του κοινού μαζί με
φίλους της. Πίσω τους κάθονταν η Τατιάνα μαζί με την Αγγελική Ηλιάδη. Λίγο αργότερα η Δέσποινα και η Τατιάνα
συναντήθηκαν στα παρασκήνια της βραδιάς λύνοντας για πάντα την παρεξήγηση, αφού και οι δύο θεωρούν ότι δεν
έχουν κανέναν λόγο να μένουν στα παλιά. Με αφορμή την τηλεοπτική τους συνάντηση η Τατιάνα Στεφανίδου έφτασε
μαζί με τον Νίκο Ευαγγελάτο στη Θεσσαλονίκη το βράδυ της Τρίτης 29 Δεκεμβρίου (οι δυο τους επέστρεψαν στην
Αθήνα το βράδυ της Τετάρτης).

http://www.yupi.gr/gossip/c14992/Despoina-_Tatiana_.html

570Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 09 2010, 20:55

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ 4 ΤΟΥ MUSICCONTROL END OF YEAR CHART

Τα τραγούδια που ακούστηκαν περισσότερο από τα ελληνικά ραδιόφωνα το 2009!

Πέμπτη : 7 Ιαν 2010

Τα στατιστικά στοιχεία του χρόνου που μας πέρασε από την Music Control δείχνουν τα 20 τραγούδια που ακούστηκαν περισσότερο από τα ελληνικά ραδιόφωνα το 2009...

Ο πίνακας του Airplay βγαίνει από τα στοιχεία που καταθέτουν όλοι οι ραδιοφωνικοί σταθμοί για το πρόγραμμά τους, ποια τραγούδια παίζουν, τι ώρα και πόσες φορές. Το τραγούδι λοιπόν με την ψηλότερη θέση στα Airplay Charts είναι αυτό που παίχτηκε όσο κανένα άλλο από τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς στις εκπομπές τους.


Την πρώτη θέση έχει η μεγάλη επιτυχία του Μύρωνα Στρατή "Πάνω απ΄όλα" με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη και την Ελεονώρα Ζουγανέλη να ακολουθούν στην δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.


Top 20 Airplay Local Chart:

1. Πάνω απ'όλα - Μύρωνας Στρατής

2. Ανάποδα - Μιχάλης Χατζηγιάννης

3. Έλα - Ζουγανέλη Ελεονώρα

4. Υπάρχει ζωή - Δέσποινα Βανδή

5. Πυροτεχνήματα - Παπαρίζου Έλενα

6. Έχω εσένα - Ρέμος Αντώνης

7. Μέρες που δεν σου 'πα σ'αγαπώ - Σαμπάνης Γιώργος, Ραλλία Χρηστίδου

8. Κλεψύδρα - Onirama

9. Κοίτα με - Τάμτα

10. Θα με αλλιώς - Έλενα Παπαρίζου

11. Μπαλαρίνες επιτρέπονται - Φίλιππος Πλιάτσικας

12. Χαρτορίχτρα - Πάνος Κιάμος

13. Θάλασσες - Γιώργος Παπαδόπουλος

14. Δεν μιλώ για μια νύχτα εγώ - Ελευθερία Αρβανιτάκη

15. Στην πυρά - ¶ννα Βίσση

16. Αν είσαι εσύ - C-Real

17. Αναθεώρησα - Πέγκυ Ζήνα

18. Ότι δεν έχεις - Onirama

19. Δεν κάνω διακοπές - Goin' through feat. NEBMA

20. Ως τον ουρανό - Πάνος Κιάμος

571Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Sat Jan 09 2010, 20:56

*Jorgito*

*Jorgito*
TD Aventurero Member

H Annoula eprepe na einai pio panw bounce
anyway Despoina Vandi - Page 23 448136
Mprabo sth Despoina :hat Despoina Vandi - Page 23 68461

https://www.youtube.com/thalyfangreece

572Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Thu Jan 14 2010, 01:17

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

To 2009 μας αποχαιρέτησε...!!!
Τα 20 δημοφιλέστερα τραγούδια στο Κοσμοράδιο 95.1 για το 2009 διαμορφώθηκαν ως εξής :


1. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΝΔΗ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ
2. ΜΥΡΩΝΑΣ ΣΤΡΑΤΗΣ - ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
3. ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ - ΩΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ
4. ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΝΑΠΟΔΑ
5. ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ - ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ
6. ΤΑΜΤΑ - ΚΟΙΤΑ ΜΕ
7. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ - ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ
8. ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ - ΘΑ 'ΜΑΙ ΑΛΛΙΩΣ
9. GOING THROUGH' & NEBMA - ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
10. ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ - ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ
11. ΝΙΚΟΣ ΒΕΡΤΗΣ - ΒΑΡΕΘΗΚΑ
12. ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ
13. ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ - ΧΑΡΤΟΡΙΧΤΡΑ
14. ONIRAMA - ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ
15. ΡΑΛΛΙΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ & ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ - ΠΑΝΕ ΜΕΡΕΣ
16. ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ - 1 2 3
17. ΝΑΤΑΣΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ - ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ
18. ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ - ΕΧΩ ΕΣΕΝΑ
19. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ - ΜΠΑΛΑΡΙΝΕΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ
20. ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ - ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΑ

http://www.cosmoradio.gr/news_det.asp?news_id=833

573Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Thu Jan 14 2010, 02:20

*Jorgito*

*Jorgito*
TD Aventurero Member

john@kos wrote:To 2009 μας αποχαιρέτησε...!!!
Τα 20 δημοφιλέστερα τραγούδια στο Κοσμοράδιο 95.1 για το 2009 διαμορφώθηκαν ως εξής :


1. ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΝΔΗ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ
2. ΜΥΡΩΝΑΣ ΣΤΡΑΤΗΣ - ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
3. ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ - ΩΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ
4. ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΝΑΠΟΔΑ
5. ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ - ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ
6. ΤΑΜΤΑ - ΚΟΙΤΑ ΜΕ
7. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ - ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ
8. ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ - ΘΑ 'ΜΑΙ ΑΛΛΙΩΣ
9. GOING THROUGH' & NEBMA - ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
10. ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ - ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ
11. ΝΙΚΟΣ ΒΕΡΤΗΣ - ΒΑΡΕΘΗΚΑ
12. ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ
13. ΠΑΝΟΣ ΚΙΑΜΟΣ - ΧΑΡΤΟΡΙΧΤΡΑ
14. ONIRAMA - ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ
15. ΡΑΛΛΙΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ & ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ - ΠΑΝΕ ΜΕΡΕΣ
16. ΘΑΝΟΣ ΠΕΤΡΕΛΗΣ - 1 2 3
17. ΝΑΤΑΣΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ - ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ
18. ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ - ΕΧΩ ΕΣΕΝΑ
19. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ - ΜΠΑΛΑΡΙΝΕΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ
20. ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ - ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΑ

http://www.cosmoradio.gr/news_det.asp?news_id=833

10h thesh What a Face
pl kala...SYGXARHTHRIA ANNOULA cheers
sth prwtia einai h despoina e? :hat
sygxarhthria :hat Despoina Vandi - Page 23 503718

https://www.youtube.com/thalyfangreece

574Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Thu Jan 14 2010, 02:21

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

e poia tha itan :hat

575Despoina Vandi - Page 23 Empty Re: Despoina Vandi Thu Jan 14 2010, 18:01

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Παραμένει στη Θεσσαλονίκη η Δέσποινα Βανδή

Despoina Vandi - Page 23 Image

Αν και το αρχικό πρόγραμμα της Δέσποινα Βανδή περιελάμβανε περιορισμένο αριθμό εμφανίσεων στην
συμπρωτεύουσα, τα σχέδια άλλαξαν. Ύστερα από την επιτυχία που γνωρίζει στο «Politeia Live Clubbing»,
η δημοφιλής τραγουδίστρια έδωσε μια παράταση στις εμφανίσεις της για 3 εβδομάδες. Σύμφωνα με φήμες
η Δέσποινα, σύντομα, μπαίνει στο studio μαζί με το Φοίβο για να ηχογραφήσει ένα νέο τραγούδι.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=95023&cid=11

Sponsored content



Back to top  Message [Page 23 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum