Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Kostas Katsouranis!

+2
Promiscuous
spike24
6 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down  Message [Page 10 of 10]

226Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:07

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Symfwnw oti oi Didymoi einai geia sas zwdio Kostas Katsouranis! - Page 10 720401 Alla entaksei, yparxoun kai merikoi kaloi Kostas Katsouranis! - Page 10 68461
E genika, sthn Ellada den exoume k pollous kalous podosfairistes Kostas Katsouranis! - Page 10 503718

227Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:13

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

8a sumfwnhsw mazi sou ...an k o monos logos pou 8a parakolou8hsw podosfairo einai h e8nikh k oi wraioi podosfairistes... Kostas Katsouranis! - Page 10 68461

228Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:15

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Plaka plaka ti omada eisai ? Kostas Katsouranis! - Page 10 68461 Kala ki egw ethnikh den xanw pote Razz
Kai fysika agwnes ths AEK den xanw, allo p h katastash einai xalia pia Kostas Katsouranis! - Page 10 503718

229Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:23

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

PAOK einai dunaton na eimai apo THESSALONIKI kai na eimai allh omada?

PAOK OLE DIKEFALE TRELENOMAI Kostas Katsouranis! - Page 10 27111

Kostas Katsouranis! - Page 10 68461

230Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:24

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Den se eixa gia toso enthermi opado Surprised xxxxxxxxxxxxxxxx Kostas Katsouranis! - Page 10 720401
Kalh omada einai mwre Kostas Katsouranis! - Page 10 503718

231Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:27

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

dn eimai dn asxoloume alla apo ton arh prwteimw tn paok... Kostas Katsouranis! - Page 10 27111
m aresei t mauro... Kostas Katsouranis! - Page 10 21370
mia fora phga st ghpedo ..polu gelio erixa... Kostas Katsouranis! - Page 10 644607
aaa k einai t monadiko sun8hma pou xerw Kostas Katsouranis! - Page 10 68461
eipa na to pw...
Kostas Katsouranis! - Page 10 720401

232Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:28

spike24

spike24
TD Aventurero Member

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Kostas Katsouranis! - Page 10 720401

Emena m aresei poly na phgainw, an kai exw kairo pleon na paw Kostas Katsouranis! - Page 10 68461
Kai episis tha sou sinistousa to mayro na to kaneis kitrinomayro Kostas Katsouranis! - Page 10 503718

233Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Wed Dec 29 2010, 21:36

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

mpaaaaaaa....aspro mauro ....

234Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Thu Jan 13 2011, 05:06

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Μοίρασαν «Ελπίδα» οι Παίκτες του Παναθηναϊκού
Kostas Katsouranis! - Page 10 7407621


Οι παίκτες του Παναθηναϊκού, βρέθηκαν κοντά στα παιδιά της ογκολογικής κλινικής
"Ελπίδα" και μοίρασαν χαμόγελα και ευχές στους μικρούς θαυμαστές τους.

Η Μαριάννα Βαρδινογιάννη από την πλευρά της ευχαρίστησε τους παίκτες του Πανα-
θηναϊκού «Ευχαριστώ που είστε σήμερα κοντά μας. Τα παιδιά είναι πολύ χαρούμε-
να που βρίσκεστε ανάμεσα μας. Είναι πολλά τα παιδιά που νοσηλεύονται εδώ και τους
δίνετε κουράγιο για τη καθημερινή μάχη που δίνουνε. Η παρουσία σας υποδηλώνει
κοινωνική αλληλεγγύη και σας εύχομαι πολλές επιτυχίες στο μέλλον».

Οι ποδοσφαιριστές που έδωσαν το παρών ήταν οι Σισέ, Γκοβού, Σαριέγκι, Σιμάο, Λέτο, Μαυρίας,
Τζόρβας, Καραγκούνης, Σεϊταρίδης, Πετρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Σπυρόπουλος. Όλοι
μοίρασαν αυτόγραφα και αγκαλιές στα μικρά παιδιά ενώ έβγαλαν και φωτογραφίες μαζί τους.

http://www.gossip-tv.gr/story/75943/moirasan-elpida-oi-paiktes-tou-panathenaikou

235Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Mon Feb 21 2011, 22:48

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κώστας Κατσουράνης : "Να Μπει Επιτέλους Τέλος"
Kostas Katsouranis! - Page 10 Katsoyr


Ο Κώστας Κατσουράνης σε ραδιοφωνική του συνέντευξη τόνισε ότι οι παίκ-
τες του Παναθηναϊκού δεν προκάλεσαν και πώς επιτέλους πρέπει να συμ-
βάλλουν όλοι για να μπει τέλος στην κατάντια του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ο διεθνής Έλληνας μέσος, μίλησε για όσα συνέβησαν, τόσο εκτός όσο και εντός αγωνιστικού
χώρου στο "Γ. Καραϊσκάκης", ξεκαθάρισε ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα στην Εθνική με τον Βα-
σιλη Τοροσίδη, ενώ "φώναξε" ότι πρέπει επιτέλους να αλλάξει κάτι στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κώστα Κατσουράνη στον "Sport-fm 94.6":


- Πέρα από το αγωνιστικό τι ακριβώς έγινε μετά τη λήξη του ματς;

"Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνουμε σε αυτές τις λεπτομέρειες. Νομίζω ότι όλοι
νοήμων άνθρωποι το καταδικάζουν. Το θέμα δεν έχει να κάνει με τον Ολυμπιακό
και τον Παναθηναϊκό. Το ποδόσφαιρο νοσεί , δεν θα προλάβω να δω το ποδόσφαιρο
που θέλω. Αυτό που βλέπουμε πάντως στην Ελλάδα δεν είναι ποδόσφαιρο.

"Ακόμη και οι ξένοι σταρ που έρχονται θέλουν να φύγουν, αυτή είναι η κατάντια και αυτοί που
είναι εδώ και μπορούν θα φύγουν από το ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτό είναι ένα από τα κακά.
Όλοι μας πρέπει να συμβάλλουμε για να αλλάξει. Εγώ είμαι ποδοσφαιριστής και η δουλειά μας
είναι να παίζουμε ποδόσφαιρο. Κατά τη διάρκεια του αγώνα συζήτησα με τον Ιμπαγάσα 100
φορές, νόμιζα ότι ήμασταν για καφέ. Το ότι το παιχνίδι σταματάει είναι μια αηδία. Δίνονται φά-
ουλ με το παραμικρό στην Ελλάδα. Λέω κάτι που μου 'ρθε στο κεφάλι τώρα. Είναι ένα από τα
προβλήματα. Το παιχνίδι είχε πολλές διακοπές και ξαναείπα ότι όσα έγιναν εκτός αγωνιστικού
τα καταδικάζουμε όλοι. Πρέπει να μπει μια τελεία".

Για το ότι προκαλούσαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού με χειρονομίες κατά τη διάρκεια
της προθέρμανσης και ότι δεν προπηλακίστηκαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού:


"Στην προθέρμανση δεν προκαλέσαμε, ούτε καν οι φίλοι του Ολυμπιακοί μας πετάξανε τίποτα.
Αυτά που μας πέταξαν για ένα τέτοιο ματς ήταν τίποτα, για να τα λέμε και όλα. Εμείς δεν
προκαλέσαμε ποτέ. Για το άλλο κομμάτι, νομίζω ότι υπάρχουν ντοκουμέντα. Δεν χρειάζεται να
πω κάτι. Το αν προπηλακίστηκαν παίκτες ή όχι το είδαν όλοι. Δεν μπορούμε να καταδικάσουμε
τους παίκτες του ΠΑΟ ότι αντέδρασαν. Νομίζω ότι δεν υπάρχει κανένας νόμος. Κανένας νόμος
δεν λέει για αφαίρεση βαθμών, μετά από είσοδο οπαδών στο γήπεδο. Εμείς οι τρεις μιλάμε
για λεπτομέρειες. Αυτοί που μπορούν να του αλλάξουν, σε μια μέρα αν θέλουν το φτιάχνουν".

- Πώς έψησες μετά το τέλος του αγώνα τη συμπεριφορά του Ευάγγελου Μαρινάκη;

"Ήταν η πρώτη μου φορά. Γίνανε κάποια πράγματα που δεν πρέπει να γίνονται
όλοι τα καταδικάζουμε και νομίζω ότι δεν πρέπει να τα αναπαράγουμε".

- Για τη συμπεριφορά του Τοροσίδη;

"Είπα ξανά ότι παραφέρθηκε, είχε πολύ άσχημη συμπεριφορά,
το παραδέχτηκε και ο ίδιος και το θέμα θεωρείται λήξαν".

- Πώς ένιωσες όταν ακυρώθηκε το γκολ σου;

"Πώς να νιώσω; Ό,τι και να ένιωσα δεν μετράει από τη στιγμή που ο διαιτητής το ακύρωσε.
Εγώ δεν μπορώ να έχω την εικόνα όλης της φάσης. Υπέθεσα ότι δεν είμαι οφ σάιντ. Γι' αυτό
και αντέδρασα, πιάνοντας το κεφάλι μου. Ήμουν σχεδόν σίγουρος, γιατί λες μια στο εκατο-
μμύριο μπορεί να είμαι. Μετά βέβαια είδα ότι καλύπτομαι. Πάντως αυτό που έκανε ο επό-
πτης είναι απαράδεκτος. Μη με ρωτήσετε για τις άλλες φάσεις. Δεν θέλω να μιλάμε γι' αυτά".

- Πως νιώθεις που ενώ θα έπρεπε να είστε στο -4, είστε
στο -10; Θα βρείτε τη δύναμη να συνεχίσετε;


"Δύναμη ο καλός ποδοσφαιριστής βρίσκει πάντα και μεις έχουμε, γι΄αυτό και κάνουμε
καταπληκτικό δεύτερο γύρο. Το θέμα είναι να σταματήσουν να γίνονται όλα αυ-
τά. Ο υγιείς κόσμος δεν φταίει να βλέπει όλα αυτά. Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα".

- Αν ήσουν Υπουργός τί θα έκανες για να αλλάξει το ποδόσφαιρο;

"Εγώ είμαι ποδοσφαιριστής δεν είμαι υπουργός για να ξέρω τί παίζεται από πίσω. Εντάξει όλοι
τα ακούμε, αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς τί γίνεται. Δεν μπορώ να σας απαντήσω
σαν υπουργός. Θα μιλήσω σαν απλός άνθρωπος, σαν οπαδός. Δεν υπάρχει ανθρωπιά.
Κάποια πράγματα όπως ανθρωπιά και νόμοι θα πρέπει να εφαρμόζονται. Αν κάτσουν στο ίδιο
τραπέζι όλοι οι αρμόδιοι φορείς μπορούν να το φτιάξουν, αυτό είναι δεδομένο. Σίγουρα
υπάρχουν συμφέροντα, λεφτά, αλλά μέχρι ενός σημείο. Έχουμε ξεχάσει ότι είναι παιχνίδι".

- Είναι σε καλό δρόμο η ομάδα, δεδομένης και της κριτικής που δέχθηκε στον πρώτο γύρο;

"Σε όλο αυτό υπήρχε μια προπαγάνδα: Για κουρασμένους παίκτες, για παλαίμαχους. Νομίζω ότι ήρ-
θε ένας πολύ σοβαρός προπονητής και βελτίωσε την εικόνα της ομάδας. Υπάρχει πλήρες ρόστερ, αν
η ομάδα μείνει η ίδια θα χρειαστούν δυο - τρεις προσθήκες. Η ομάδα δείχνει τον καλό της εαυτό
στο δεύτερο γύρο, αλλά χρειάζονται κάποιες βελτιώσεις, όπως όλες οι ομάδες στον κόσμο εξάλλου".

http://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/katsoyranhs_na_mpei_teleia.785688.html

236Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Tue Feb 22 2011, 20:43

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

ax polla eipe dn to diavazw olo

237Kostas Katsouranis! - Page 10 Empty Re: Kostas Katsouranis! Tue Mar 22 2011, 09:59

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κώστας Κατσουράνης : «Μάχη Μέχρι Το Τέλος»
Kostas Katsouranis! - Page 10 Katsou


Ο Κώστας Κατσουράνης κατά την ενσωμάτωση του στην Εθνική ομάδα για το παιχνίδι του
Σαββάτου με τη Μάλτα, τόνισε πως η Ελλάδα θα δώσει μάχη μέχρι τέλους για την πρόκριση.

Ο μέσος του Παναθηναϊκού ανέφερε για το ματς των προκριματικών του Euro 2012:
«Θα γίνει μάχη μέχρι το τέλος. Θα δούμε τι θα γίνει στον όμιλο μας. Έχουμε
δύσκολα παιχνίδια… Αυτό με την Μάλτα είναι ένα ματς που έχουμε πολλά να χάσουμε και
λίγα να κερδίσουμε. Εμείς σκεφτόμαστε μόνο την Μάλτα όμως. Μετά θα δούμε τι γίνει.

Θα δουλέψουμε σκληρά μέσα στην ομάδα, είμαστε σε καλή κατάσταση και προσπαθούμε πάντα να εί-
μαστε αισιόδοξοι. Το βασικό με αυτές τις ομάδες (Μάλτα) είναι στα παιχνίδια σου να έχεις υπομονή
και θα κερδίσουμε το παιχνίδι. Πρέπει να ψάξουμε το γκολ με υπομονή. Η ομάδα είναι καλά προετοι-
μασμένη. Κάθε παιχνίδι επαναλαμβάνω ότι το βλέπουμε ξεχωριστά. Και τώρα κοιτάμε την Μάλτα».

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/03/blog-post_6667.html#more

Sponsored content



Back to top  Message [Page 10 of 10]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum