Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Kwstas Sommer!

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Kwstas Sommer! Empty Kwstas Sommer! Wed Feb 23 2011, 22:34

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κώστας Σόμμερ : «Δεν μου Ταιριάζει η Ζωή στη Γερμανία»

Kwstas Sommer! Image


Ο Κώστας Σόμμερ βρίσκεται στην Γερμανία επειδή έχει βρει ρόλο σε σαπουνόπερα της τηλε-
όρασης και ουσιαστικά επιστρέφει στην Ελλάδα μόνο όταν του το επιτρέπει η δουλειά του.

- Πόσα χρήματα μπορεί να κερδίσει ένας ηθοποιός που παίζει
σε μια γερμανική σειρά σε σχέση με την ελληνική αγορά;


- «Στη δική μου περίπτωση, επειδή είμαι πρωτοεμφανιζόμενος, παίρνω λιγότερα χρήματα από όσα
θα έπαιρνα αν έπαιζα σε μια ελληνική σειρά, αν και πλησιάζουν το κασέ που είχα εδώ ως πρωτα-
γωνιστής. Αν συνεχίσω να εργάζομαι στη Γερμανία, τον μισθό που θα παίρνω δεν θα μπορούσα να
τον διεκδικήσω εδώ, γιατί είναι και άλλα τα μεγέθη. Μια γερμανική σειρά απευθύνεται σε
δεκαπλάσιο κοινό από ότι μια ελληνική, οπότε και οι παραγωγές αντιμετωπίζονται διαφορετικά».

- Σκέφτεσαι να μετακομίσεις μόνιμα στη Γερμανία;

- «Όχι, με τίποτα. Αντιλαμβάνομαι ότι τα πράγματα εδώ, όχι μόνο για τους ηθοποιούς αλλά
και για όλο το κόσμο, είναι από δύσκολα ως ακατόρθωτα, αλλά δεν μου ταιριάζει η ζωή στη
Γερμανία. Αν είχα πάντως την επιλογή θα συνέχιζα να εργάζομαι στη Γερμανία αλλά να
μπορώ να πηγαινοέρχομαι και να είμαι τις μισές ημέρες εκεί και τις άλλες μισές στην Ελλάδα».

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=263491&cid=11

2Kwstas Sommer! Empty Re: Kwstas Sommer! Thu Feb 24 2011, 20:13

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ο Κώστας Σόμμερ στο πλευρό της Μακρυπούλια

Kwstas Sommer! Image


Ο γνωστός ηθοποιός, σε συνέντευξη που παραχώρησε σε εβδομαδιαίο περιοδικό, πήρε
θέση στην «κόντρα» Λούλη - Μακρυπούλια και τάχθηκε στο πλευρό της Ζέτας.

Μιλώντας λοιπόν στο περιοδικό «OK» τόνισε: «Πώς μπορεί να κρίνει κανείς ποιος είναι ηθοποιός
και ποιος όχι; Θυμάμαι όταν είχα παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια στο UCLA με τον Ρόμπερτ
Ντε Νίρο και τον ρωτήσαμε ποια σχολή έχει τελειώσει, γέλασε και μας είπε: "εγώ για δύο εβδο-
μάδες πήγα σε σχολή και έφυγα". Δεν φαντάζομαι ότι μπορεί κάποιος να πει για τον Ντε Νίρο
ότι δεν είναι ηθοποιός, επειδή δεν πήγε σε δραματική σχολή. Σέβομαι την άποψη κάποιου που
μπορεί να πει ότι ο τάδε δεν είναι καλός ηθοποιός ή ότι δεν είναι του γούστου του. Αλλά το "δεν
είναι ηθοποιός", δεν το δέχομαι. Από τη στιγμή που πληρώνεται από αυτή τη δουλειά πάει να
πει ότι είναι επαγγελματίας ηθοποιός. Η Ζέτα, εκτός των άλλων, είναι και ένα εξαιρετικό παιδί
και μακάρι όλοι αυτοί που την κακολογούν να καταφέρουν να κάνουν την καριέρα που κάνει».

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=264046&cid=11

3Kwstas Sommer! Empty Re: Kwstas Sommer! Thu Feb 24 2011, 21:53

mitsosgrthalia

mitsosgrthalia
TD Aventurero Member

Thanks Pano!

https://www.facebook.com/dimitris.pitsavas

4Kwstas Sommer! Empty Re: Kwstas Sommer! Mon Feb 28 2011, 17:04

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κώστας Σόμμερ : "Μακάρι όλοι αυτοί που κακολογούν τη Μακρυπούλια
να καταφέρουν να κάνουν την καριέρα που κάνει"

Kwstas Sommer! 3a4b85f4b5ea265681d834e395cf5345


- Σκέφτεσαι να μετακομίσεις μόνιμα στη Γερμανία;

- Όχι, με τίποτα! Αντιλαμβάνομαι ότι τα πράγματα εδώ, όχι μόνο για τους ηθοποιούς αλλά
και για όλο τον κόσμο, είναι από δύσκολα έως ακατόρθωτά, αλλά δεν μου ταιριάζει η
ζωή στη Γερμανία. Την κρίση τη βιώνουμε όλοι μας και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε
είναι να λειτουργούμε συνετά και να μειώνουμε τα έξοδα μας. Για παράδειγμα, όταν κατα-
στράφηκε το μαγαζί που είχα ανοίξει στη Γλυφάδα, δεν επιχείρησα να το λειτουργήσω
ξανά. Θεώρησα παρακινδυνευμένο να επενδύσω κι άλλα χρήματα σε μια τέτοια περίοδο.
Αν είχα πάντως την επιλογή, θα ήθελα να συνεχίσω να εργάζομαι στη Γερμανία, αλλά
να μπορώ να πηγαινοέρχομαι και να είμαι τις μισές ημέρες εκεί και τις μισές στην Ελλάδα.

- Τους τελευταίους μήνες στην Ελλάδα, οι ηθοποιοί έχουν χωριστεί σε δύο στρατόπεδα με αφορ-
μή τη δήλωση του Χρήστου Λούλη για τη Ζέτα Μακρυπούλια, ότι δεν τη θεωρεί συνάδελφό του.


- Πώς μπορεί να κρίνει κανείς ποιος είναι ηθοποιός και ποιος όχι; Θυμάμαι, όταν είχα παρακο-
λουθήσει κάποια σεμινάρια στο UCLA με τον Ρόμπερτ Ντε Νίρο και τον ρωτήσαμε ποια σχολή έχει
τελειώσει γέλασε και μας είπε «εγώ για δύο εβδομάδες πήγα σε μια σχολή και μετά έφυγα».
Δεν φαντάζομαι ότι μπορεί κάποιος να πει για τον Ρόμπερτ Ντε Νίρο ότι δεν είναι ηθοποιός
επειδή δεν έχει τελειώσει Δραματική σχολή. Επίσης μπορώ να αναφέρω και μια σειρά ηθοποιών
που έχουν κάνει σπουδές επί σπουδών και αν τους δεις μπορεί να μη σου λένε τίποτα. Σέβομαι
την άποψη κάποιου που μπορεί να πει ότι ο τάδε δεν είναι καλός ηθοποιός ή ότι δεν είναι
του γούστου του. Αλλά το «δεν είναι ηθοποιός» δεν το δέχομαι. Από τη στιγμή που πληρώνεται
από αυτή τη δουλειά πάει να πει ότι είναι επαγγελματίας ηθοποιός. Η Ζέτα, εκτός όλων των
άλλων, είναι και ένα εξαιρετικό παιδί και μακάρι όλοι αυτοί που την κακολογούν να καταφέρουν
να κάνουν την καριέρα που κάνει.

- Έχεις κάνει ποτέ πρόταση γάμου;

- Όχι. Αν είχα κάνει θα είχα παντρευτεί φαντάζομαι. Ξέρεις
καμία γυναίκα που να μη θέλει να παντρευτεί; (Γελάει)

http://www.yupi.gr/gossip/c26383/Kwstas_Sommer.html

5Kwstas Sommer! Empty Re: Kwstas Sommer! Mon Feb 28 2011, 17:05

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

kala leei Kwstas Sommer! 448136

6Kwstas Sommer! Empty Re: Kwstas Sommer! Mon Feb 28 2011, 20:22

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

gracias panouli

7Kwstas Sommer! Empty Re: Kwstas Sommer! Sat Apr 30 2011, 10:45

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Νέο ειδύλλιο στη showbiz;

Kwstas Sommer! Image


Τρυφερό τετ-α-τετ μεταξύ του Κώστα Σόμμερ και της Δήμητρας Αλεξανδράκη πάνω σε πλοίο...

Νέο ειδύλλιο μυριζόμαστε; Ο ηθοποιός επέστρεφε από την Κρήτη όπου είχε μεταβεί για να
παρακολουθήσει τις εργασίες δημιουργίας του νέου του σπιτιού στη Σητεία, ενώ η Δήμη-
τρα βρέθηκε στη γενέτειρά της για να περάσει με τους οικείους της τις εορτές του Πάσχα.

Οι δυο τους συναντήθηκαν κατά την αποχώρηση από τη... λεβεντογέννα Κρήτη και όσοι
τους είδαν, έκαναν λόγο για νέο έρωτα στη showbiz. Η Κρήτη φαίνεται πως τους ένωσε...

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=301650&cid=11

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum