Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel http://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Gossip News

Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 2 of 22]

26 Re: Gossip News on Thu Nov 20 2008, 22:17

*D~A~D*

TD Aventurero Member
Άνθιμος Ανανιάδης
Γιατί δεν θέλει να επιστρέψει από την Αμερική

Ενώ ο Άνθιµος Ανανιάδης βρίσκεται ήδη στην Αµερική, ετοιµάζεται να κυκλοφορήσει το ηµερολόγιο του 2009 για το οποίο φωτογραφήθηκε πρόσφατα. Ο ηθοποιός έδωσε συνέντευξη Τύπου λίγες ηµέρες πριν αναχωρήσει για το Λος Άντζελες και εξήγησε ότι αποφάσισε να βοηθήσει τα παιδιά του συλλόγου Πίστη και να συµβάλει οικονοµικά στην αξιοπρόσεκτη προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία χρόνια. «Ήθελε πολύ καιρό να κάνει κάτι γι' αυτά τα παιδιά. Σκέφτηκε και τελικά βρήκε τον τρόπο» σχολιάζει στενός του συνεργάτης.

Ο Άνθιµος επέλεξε να φωτογραφηθεί από διακεκριµένους επαγγελµατίες, όπως ο Γιώργος Μεστούσης, η Ολυµπία Κρασαγάκη, ο Γιώργος Καλφαµανώλης κ.ά. Ολοκληρωµένο το αποτέλεσµα θα το δούµε µέσα στο ∆εκέµβριο. Όµως, ο Άνθιµος δεν θα βρίσκεται ούτε και τότε στην Ελλάδα. «Έχει αποφασίσει να µείνει στην Αµερική για όσο καιρό κρίνει ότι χρειάζεται. Από τα τελευταία του λεγόµενα φαίνεται ότι δεν τον ενδιαφέρει να επιστρέψει στη χώρα µας αν δεν υπάρξει κάποια πρόταση πραγµατικά ενδιαφέρουσα, που θα τον κάνει να γυρίσει πίσω. Έχει κάνει όνειρα και θέλει να τα πραγµατοποιήσει. ∆εν τον νοιάζει πόσο καιρό θα του πάρει η προσπάθεια να συµµετάσχει σε µια χολιγουντιανή παραγωγή, γιατί γνωρίζει πολύ καλά ότι τίποτα δεν είναι εύκολο» λέει η ίδια πηγή.

Ο νεαρός πρωταγωνιστής έχει ήδη εγκατασταθεί σε ένα διαµέρισµα στο Λος Άντζελες και κάνει επαφές µε γνωστούς ατζέντηδες. Μάλιστα, δεν αποκλείεται µέσα στον επόµενο µήνα να αρχίσει τα κάστινγκ. «Μετά τις πρώτες του επαφές µε διάφορους µάνατζερ, έλαβε πολύ κολακευτικά σχόλια. Έχει αυτό το λαµπερό πρόσωπο που γράφει στο φακό και αρέσει πολύ στους Αµερικανούς. Θεωρούν ότι είναι από τα πρόσωπα που αν επενδύσουν σωστά πάνω τους στο τέλος θα κερδίσουν».

http://WWW.THALIA.COM

27 Re: Gossip News on Thu Nov 20 2008, 22:18

*D~A~D*

TD Aventurero Member
ti mou lete Razz
ta zewa kai grhgora Sad Crying or Very sad

28 Re: Gossip News on Fri Nov 21 2008, 05:32

john@kos

TD Aventurero Member
as meinei ekei k gia panta

29 Re: Gossip News on Fri Nov 21 2008, 05:36

*D~A~D*

TD Aventurero Member
john-546 wrote:as meinei ekei k gia panta

aaaaaaaaaaaaxaxaxaxaxaxaaxaxa
mpa pou na skaseis xameno lol!

30 Re: Gossip News on Fri Nov 21 2008, 06:19

john@kos

TD Aventurero Member
einai antimpathitikos k atalantos Laughing

31 Gossip news on Fri Nov 21 2008, 06:20

sylver

TD Dance Member
POLU FOVAMAI PWS THA SYMFWNHSW MAZI SOU JOHN.
SORRY DAD. Razz

32 Re: Gossip News on Fri Nov 21 2008, 06:36

*D~A~D*

TD Aventurero Member
sylver wrote:POLU FOVAMAI PWS THA SYMFWNHSW MAZI SOU JOHN.
SORRY DAD. Razz

ti sorry vre varemeno
gelasa me to sxolio tou,kai auto kai mono Laughing
egw eimai autos pou den ton paei oso kanenas allos edw mesa perissotero lol!

33 Re: Gossip News on Fri Nov 21 2008, 15:56

john@kos

TD Aventurero Member
Ούτε ένας χρόνος δεν έχει περάσει από τότε που η δημοφιλής παρουσιάστρια έφερε στον κόσμο το τρίτο...παιδί της, ωστόσο ήδη στριφογυρνάει εντονότατα στο μυαλό της η ιδέα για το τέταρτο! Η βασίλισσα της πρωινής ζώνης, δεν αποκλείει το ενδεχόμενο σε δυο χρόνια να τη δούμε με άλλο ένα μωρό στην αγκαλιά.

Είναι αλήθεια πως η Ελένη Μενεγάκη, υπεραγαπάει τα παιδιά και θέλει να μεγαλώσει περισσότερο την οικογένειά της. Την επιθυμία της αυτή, εκδήλωσε σε πρόσφατη συνέντευξή της. Φυσικά, δεν είναι μόνο η ωραία Ελένη που θέλει κι άλλο παιδί, αλλά και ο σύζυγός της, Γιάννης Λάτσιος.

Η πανέμορφη Ελένη, είναι πολύ φιλική και άκρως επικοινωνιακή, γι' αυτό και υπάρχει στους δέκτες μας 14 χρόνια τώρα. Το τηλεοπτικό κοινό τη λατρεύει και τη στηρίζει σε ό,τι κάνει. Ίσως να έχετε βαρεθεί ν' ανοίγετε την τηλεόραση και να βλέπετε παρουσιάστριες με την κοιλιά τούρλα, αλλά τι να κάνουμε! Πρέπει να το συνηθίσουμε κι αυτό. Aλλωστε, αν κρίνουμε από τα νούμερα τηλεθέασης, μάλλον η εγκυμοσύνη, σήμερα, είναι εγγύηση επιτυχίας!

34 Gossip News on Fri Nov 21 2008, 22:53

sylver

TD Dance Member
XMMMM.
TI ANAGKH EXEI H MENEGAKH?
MHPWS PETHAINEI THS PEINAS
H DEN EXEI LEFTA GIA NA TRWNE KAI OI KOTES?

ALLA THA HTHELA NA HTAN MEROKAMATIARA NA DW THA TO SKEFTOTAN NA KANEI 4 PAIDIA?
ALLA STOXEVEI STHN THLETHEASH MALLON.
ETSI EXEI DEIKSEI H ISTORIA.
TWRA POU THN TRWEI O GRHGORHS....
SKEFTETAI THN ANTEPITHESH.
TELOS PANTWN.
AYTA.

35 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 00:56

john@kos

TD Aventurero Member
dn tin trwei o grigoris vre Laughing
i Eleni einai prwti fetos

36 Gossip News on Sat Nov 22 2008, 01:36

sylver

TD Dance Member
john-546 wrote:dn tin trwei o grigoris vre Laughing
i Eleni einai prwti fetos

ALHTHEIA?
GIATI EGW ALLA HKSERA.
TOULAXISTON GIA TON OCTOVRH TERMATISE PRWTOS.

37 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 02:10

john@kos

TD Aventurero Member
alitheia? Shocked

gia to geniko synolo dn kserw alla epeidi vlepw ta kathimerina i Eleni einai panta prwti sxedon ... eidika sta neanika koina kseskizei Laughing

38 Gossip News on Sat Nov 22 2008, 02:33

sylver

TD Dance Member
KSEREIS TI SYMVAINEI?
POLLES FORES H ELENH KOURAZEI ME TOUS SYNERGATES THS POU DEN EXOUN TO PROFIL,TO GLAMOUR KAI TH FINETSA SAN PROSWPA
(SE ANTITHESH ME TOU GRHGORH POU THES DEN THES EINAI PIO ENDIAFEROUSA PAREA)
ETSI O THLETHEATHS PROTIMA MIA KAINOURIA PAREA KAI OXI TOUS ARAXNWMENOUS SYNERGATES THS MENEGAKH.
EKSALLO KAI H IDIA ANANEWSE THN OMADA THS KATA 2 PROSWPA.
EPISHS TO STUDIO THS MENEGAKH DEN EINAI KALO.
TA XRWMATA EINAI ATHLIA-THYMIZEI KOUKLOSPITO.
TOU GRHGORH EINAI ENA KALO KAI MEGALO SPITI.
PIO ENDIAFERON ME KALYTERA XRWMATA.
TESPA POLLOI EINAI OI PARAGONTES POU LAMVANONTAI YPOPSIN APO ENAN THLETHEATH...

lol!

39 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 02:34

john@kos

TD Aventurero Member
vasika dn vlepw oute Grigori, oute Eleni Laughing

40 Gossip news on Sat Nov 22 2008, 02:39

sylver

TD Dance Member
john-546 wrote:vasika dn vlepw oute Grigori, oute Eleni Laughing

GIATI EGW NOMIZEIS OTI VLEPW?
MONO STHN ARXH LIGAKI.
TWRA THES DEN THES DEN GINETAI.
EXW YPOXREWSEIS. study lol!

41 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 03:08

*D~A~D*

TD Aventurero Member
egw pali otan vlepw Rolling Eyes
vlepw elenh What a Face

42 Gossip News on Sat Nov 22 2008, 03:14

sylver

TD Dance Member
*D_A_D* wrote:egw pali otan vlepw Rolling Eyes
vlepw elenh What a Face

ESENA PALI POIOS SE RWTHSE? lol!

43 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 03:16

*D~A~D*

TD Aventurero Member
sylver wrote:
*D_A_D* wrote:egw pali otan vlepw Rolling Eyes
vlepw elenh What a Face

ESENA PALI POIOS SE RWTHSE? lol!

h idia h elenh
kai ofeila na ths apanthsw dhmosiws Laughing
ki'esy oust Razz
ksout geek
kai em Rolling Eyes xmm Rolling Eyes mmm Rolling Eyes skase
aaaaaaaaaaaaaxaxaxaxaxaxa lol!

44 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 04:02

*D~A~D*

TD Aventurero Member
Ο Χάρης Ρώμας μιλάει για την καινούρια του παράσταση στο MTV!

Βρήκαμε το Χάρη Ρώμα σε ένα bar στο κέντρο της Αθήνας και τον ρωτήσαμε για την καινούρια του παράσταση "Οι ράγες πίσω μου" σε σχέση με το νεανικό κοινό!

Χ.Ρ.:"Είναι η πιο νεανική παράστασή μου. Έξω από τις καθιερωμένες φόρμες του κλασικού συμβατικού θεάτρου, οι τέσσερις ηθοποιοί στήνουν είκοσι θεατρικά στιγμιότυπα, κάνοντας τις μεταμορφώσεις τους επί σκηνής μπροστά στους θεατές με λιτά μέσα έχοντας σαν κύριο όπλο την υποκριτική, την ηθοποιία και όχι τα στολίδια και τα αξεσουάρ.
Το ίδιο το έργο αναφέρεται, για περισσότερη από τη μισή του διάρκεια στη νεανική ηλικία του κεντρικού ήρωα και παρ’ όλο ότι σε εκείνες τις ηλικίες διανύει τις δεκαετίες 60s και 70s νομίζω αντιλαμβάνεται εύκολα κανείς ότι οι καταστάσεις, τουλάχιστον πολλές από αυτές, και οι σχέσεις είναι διαχρονικές και αιώνιες.
Το έργο, θέλω να πιστεύω, πως είναι βουτηγμένο στο σουρεαλιστικό χιούμορ, που χαρακτηρίζει τη νεανική φιλοσοφία, γίνεται ακραίο χωρίς ενοχές, όταν έχει λόγο να γίνει ακραίο και όχι μόνο για να σπάει πλάκα ο θεατής, εναλλάσσει το έντονα κωμικό με το πικρό (όπως ακριβώς τα συναισθήματα των νέων ανθρώπων περνούν από τη μία φάση στην άλλη σαν σκοτσέζικο ντους) και τέλος το ανατρεπτικό έργο και η ανατρεπτική παράσταση στήθηκαν σε έναν ανατρεπτικό χώρο: σε ένα τρενάκι.
Οι ηθοποιοί ερμηνεύουν μέσα σε ένα βαγόνι, ανάμεσα στους θεατές. Μπορείτε να σκεφτείτε κάτι πιο νεανικό και πιο μαγικό από αυτό;"

ΟΙ ΡΑΓΕΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΡΕΝΟ ΣΤΟ ΡΟΥΦ ΑΠΟ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ και κάθε Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη

Αμαξοστοιχία-Θέατρο «Tο Τρένο στο Ρουφ»
Σιδηροδρομικός Σταθμός Ρουφ, επί της οδού Κωνσταντινουπόλεως, Προαστιακός Ρουφ, τηλ: 210-5298922 / 6937-604988

45 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 04:45

john@kos

TD Aventurero Member
polu mou aresei o rwmas

46 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 05:29

*D~A~D*

TD Aventurero Member
john-546 wrote:polu mou aresei o rwmas

to kserw xronia mhn sou pw Razz
apo to 2005 kana triari xronia geek
apo to prohgoumeno club sto profile sou thymase Question Rolling Eyes
ki'etsi eipa anevase to gia thn my love

47 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 05:32

john@kos

TD Aventurero Member
*D_A_D* wrote:
john-546 wrote:polu mou aresei o rwmas

to kserw xronia mhn sou pw Razz
apo to 2005 kana triari xronia geek
apo to prohgoumeno club sto profile sou thymase Question Rolling Eyes
ki'etsi eipa anevase to gia thn my love

thimamai thimamai Laughing

48 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 08:53

*D~A~D*

TD Aventurero Member
Τάκης Ζαχαράτος
"Η ζωή μου δεν είναι χλιδάτη"

Λένε πως «όταν είσαι μέτριος στη θέση, είσαι μέτριος και στη σκέψη». Ο Τάκης είναι ένα κλασικό παράδειγμα που απέδειξε ότι η θέση του, όποια κι αν ήταν αυτή, δεν τον άφησε ποτέ να γίνει μέτριος, ίσως γιατί ήταν πάντα bigger than life. Αυτή τη χρονιά γιορτάζει τα δέκα χρόνια της παράστασης Σεσουάρ για Δολοφόνους, το μακροβιότερο έργο στα θεατρικά δεδομένα της Αθήνας, και ακονίζει τα ψαλίδια του. Εντός και εκτός σκηνής.

«Αυτό το θέατρο είχε ένα περίεργο κάρμα για μένα. Στα μέσα της δεκαετίας του ’90, με είχε βρει η Αλίκη Γεωργούλη και ήθελε να κάνουμε ένα μιούζικαλ στο χώρο αυτό, αλλά αρρώστησε κι αυτό δεν έγινε ποτέ» μου λέει λίγο αργότερα. «Ύστερα από χρόνια, σχεδόν κάθε χρόνο, μου έκαναν την πρόταση να παίξω το ρόλο του κομμωτή, αλλά πάντα είχα κάτι άλλο να κάνω. Φέτος είχα πάει στο Broadway, είδα σπουδαίες παραστάσεις και ήθελα να κάνω θέατρο. Πήγα δύο έργα στον Θοδωρή Πετρόπουλο και εκείνος μου πρότεινε να παίξω στο Σεσουάρ. Το σκέφτηκα λίγο καιρό και μια μέρα ξύπνησα και είπα “Ναι, θα το κάνω”. Δεν αμφιταλαντεύτηκα καθόλου. Σκέφτηκα μόνο πως ήταν ένας ρόλος κοντά σε μένα κι εγώ εκεί θα έπρεπε να δώσω τις εξετάσεις μου σαν ηθοποιός. Μετά ήρθε η πρώτη πρόβα. Είχα τρομερό τρακ, σαν να πήγαινα την πρώτη μέρα στο σχολείο. Γιατί το άγνωστο στη ζωή το φοβόμαστε, αλλά τελικά το άγνωστο είναι αυτό που μπορεί να σε ξανανιώσει. Μπήκα μέσα στο θέατρο και είδα τους ηθοποιούς να μου χαμογελάνε. Εκεί ένιωσα ασφαλής. Επειδή οι περισσότεροι από αυτούς έχουν ξαναπαίξει αυτό το έργο, δεν ήθελα να είμαι αυτός που θα τους καθυστερήσει στις πρόβες. Είχα φροντίσει να μάθω το ρόλο δύο μήνες πριν, στις διακοπές. Διάβαζα παντού. Στις παραλίες, στο φαγητό, στις βόλτες, στο καράβι, στο ξενοδοχείο. Μάλιστα, είχα μάθει και τις ατάκες των άλλων. Ήταν για μένα το καινούργιο μου παιχνίδι. Υπήρχαν όμως και στιγμές στην πρόβα που ζορίστηκα αρκετά. Είναι η στιγμή που όσο πλησιάζει η πρεμιέρα, εκεί που νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα γύρω από το ρόλο, τότε ο καθένας σού λέει άλλα πέντε καινούργια στοιχεία που πρέπει να υιοθετήσεις. Κάποια στιγμή μπούκωσε το κεφάλι μου, σε σημείο που είπα “Δεν κάνω εγώ για αυτό το ρόλο, δεν είμαι ο κατάλληλος, δεν μπορώ να αντεπεξέλθω”. Με κοίταξαν με κατανόηση και μου είπαν απλά “Καλά, πήγαινε για ένα τέταρτο στο καμαρίνι σου να ηρεμήσεις και έλα πάλι”. Ηρέμησα, αλλά το άγχος δεν έφυγε. Μετά ήρθε η πρεμιέρα... Ξέρεις ποιο ήταν το πιο δύσκολο για μένα; Ότι μου έλειπε η μητέρα μου, που έχει φύγει από τη ζωή. Ο πατέρας μου δεν μπορούσε εκείνη την ημέρα να είναι εκεί μαζί μου ούτε ο αδελφός μου και δεν είχα τους δικούς μου ανθρώπους να μοιραστώ τη χαρά μου... Ήμουν σαν το παιδάκι που φωνάζει “Μαμά, κοίτα τι καλό βαθμό πήρα στο σχολείο!” και δεν ήταν εκεί κανείς για να το καμαρώσει...».

49 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 08:54

*D~A~D*

TD Aventurero Member
Υπάρχει και η άποψη ότι με το θέατρο ποτέ κανείς δεν έβγαλε (πολλά) χρήματα, δεν έκανε περιουσία. Και ο Τάκης άφησε ένα κερδοφόρο επάγγελμα, τη στιγμή που οι εμφανίσεις του την προηγούμενη σεζόν στην Ακτή Πειραιώς γέμιζαν το μαγαζί, παρά την κρίση που είχε ήδη ξεκινήσει. «Προς το παρόν, δεν μου λείπει καθόλου η νύχτα. Νιώθω πως ήμουν πάντα στο θέατρο. Η αλήθεια είναι ότι τα χρήματα στο θέατρο είναι πολύ λιγότερα. Έκανα κι εγώ κάποιες περικοπές, αλλά μη νομίζεις πια ότι ζω και καμιά χλιδάτη ζωή. Επειδή ο κόσμος με βλέπει με τα λαμπερά κοστούμια στις αφίσες του δρόμου, νομίζει ότι βγάζω εκατομμύρια. Δεν ισχύει αυτό. Δεν φαντάζεται πόσοι επιχειρηματίες μου χρωστάνε χρήματα και πόσο πλούσιος θα ήμουν αν είχα αυτά τα λεφτά στην τράπεζα. Τα χρήματα, όμως, δεν μπορεί να είναι πάντα ο άξονας για μια δουλειά. Ξέρεις και πόσες αρπαχτές μού έχουν προτείνει να κάνω κι έχω πει όχι; Για ποιο λόγο; Δεν μου αρέσουν οι ευκολίες. Δεν έφυγα από την Πάτρα ούτε έκλεισα το κομμωτήριό μου, απ’ όπου έβγαζα πολύ περισσότερα χρήματα, για να κάνω αυτά που κοροϊδεύω. Ποτέ όμως δεν μου άρεσε να εφησυχάζω. Θυσίασα μια στρωμένη ζωή εκεί. Τους φίλους μου, την οικογένειά μου, τους έρωτές μου για να έρθω στην Αθήνα. Δεν ήταν εύκολη η προσαρμογή μου εδώ. Όταν πρωτοξεκίνησα και έκανα drag queen show, μου είχε τύχει να είμαι σε ένα μαγαζί στον Πειραιά, να βγω στη σκηνή και από κάτω να είναι όλοι με γυρισμένη την πλάτη. Έκανα το show και δεν μου έδωσε κανείς σημασία. Έβαλα τα κανονικά μου ρούχα και πήγα σπίτι μου. Θυμάμαι μάλιστα πως με ό,τι λεφτά είχα βγάλει στην Πάτρα αγόρασα το σπίτι στη Φωκίωνος Νέγρη, το οποίο μάλιστα γκρέμισα μέσα για να το φτιάξω από την αρχή. Είχα μείνει με 100.000 δρχ. στην τράπεζα και καθόμουν πάνω σε ένα σωρό από μπάζα μόνος μου και έλεγα “Θεέ μου, τι έχω κάνει; Έκλεισα το κομμωτήριό μου, δεν έχω πού να κοιμηθώ, είμαι άφραγκος”. Την επόμενη εβδομάδα είχα βρει καινούργια δουλειά. Όταν σκέφτομαι αυτή τη σκηνή, μου δίνει τόση δύναμη να ξαναρίχνω ζαριές. Και αυτό που δοκίμασα φέτος στη ζωή μου ζαριά ήταν. Το έκανα για να σπάσω το βόλεμά μου».

50 Re: Gossip News on Sat Nov 22 2008, 08:56

*D~A~D*

TD Aventurero Member
thewrw oti einai poly kalos sthn douleia tou Wink
kai atketa aksioprepeis Smile
den ton kserw proswpika Razz
mporei na einai poly kavalhmeno atomo Rolling Eyes
alla ap'osa vlepw nomizw pws etsi einai Neutral

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 2 of 22]