Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Eminem

+6
ranioula2191
♥Maria♥
Thaly-Diosa
sylver
*D~A~D*
john@kos
10 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1Eminem Empty Eminem Thu Nov 13 2008, 06:54

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Για το πρώτο μισό του 2009 φαίνεται πως πάει η κυκλοφορία του νέου δίσκου του Eminem. O Αμερικανός rapper δουλεύει εδώ και αρκετό καιρό για το διάδοχο του Encore και όλα έδειχναν πως θα ήταν έτοιμο κάπου μέσα στο Δεκέμβριο.

Πιο συγκεκριμένα, η εφημερίδα New York Post μεταφέρει δηλώσεις ανθρώπου κοντά στον Eminem ο οποίος τονίζει, «Ο Eminem έχει περάσει πολλά ενώ είναι γνωστό πως είναι τελειομανής. Θα έλεγα πως οι ελπίδες να είναι έτοιμος μέσα στο 2008 είναι 50%. Ωστόσο πιστεύω πως μάλλον θα πάει για το νέο χρόνο».

Ο νέος δίσκος του 36χρονου rapper θα ονομάζεται Relapse και θα είναι σε παραγωγή του Dr. Dre. Πρόκειται για το 6ο προσωπικό album και το πρώτο ύστερα από το 2004. Αξίζει να σημειώσουμε πως μέχρι στιγμής έχει πουλήσει πάνω από 80 εκ. δίσκους παγκοσμίως

autos dn elege oti afinei to tragoudi gia panta? Eminem 644607

2Eminem Empty Re: Eminem Thu Nov 13 2008, 06:57

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

mono mia fora Eminem 644607 Eminem 644607 Eminem 68461

http://WWW.THALIA.COM

3Eminem Empty Re: Eminem Thu Nov 13 2008, 06:58

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

e as to afisei na isixasoume Laughing

4Eminem Empty Re: Eminem Thu Nov 13 2008, 07:01

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

john-546 wrote:e as to afisei na isixasoume Laughing

mazi sou Razz ,swsta Wink ,siga ths aries lol! kai ths psiles ths notes Eminem 720401
etsi tragoudaei kai mesa h giagia mou pou einai kai 81 kai foul ailsxaimer Eminem 720401

http://WWW.THALIA.COM

5Eminem Empty Re: Eminem Sun Feb 15 2009, 02:34

sylver

sylver
TD Dance Member

Eminem Addafa10

Μετά από μία μεγάλη απουσία από το χώρο της μουσικής, ο Eminem επέστρεψε πολύ δυναμικά με το single Crack A Bottle και κατάφερε να αρπάξει την πρώτη θέση στις πωλήσεις μέσω download.
Το νέο του track στο οποίο συμμετέχει ο 50 Cent αλλά και ο Dr Dre, ανέβηκε από τη θέση 78 του Billboard 100 singles στην 1η θέση, με 418.000 download.
Από την πρώτη κιόλας εβδομάδα, έσπασε το ρεκόρ των 335.000 download που μέχρι τώρα είχε ο T.I με το Live Your Life στο οποίο συμμετέχει η Rihanna.
Αν και ο Eminem έχει μία επιτυχημένη καριέρα, είναι η δεύτερη φορά που καταφέρνει να ανεβάσει ένα single του στην κορυφή, με πρώτο το Lose Yourself το 2002.
Το Crack A Bottle θα περιέχεται στη νέα του προσωπική δουλειά, ενώ θα υπάρχει και στο Before I Self-Destruct του 50 Cent.

6Eminem Empty Re: Eminem Sun Feb 15 2009, 04:39

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

sugkinhthika Razz


Suspect

http://WWW.THALIA.COM

7Eminem Empty Re: Eminem Sun Feb 15 2009, 08:29

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

*D~A~D* wrote:


Suspect


Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Eminem 68461
ax mwro moy ti pathame................. Eminem 720401

8Eminem Empty Re: Eminem Mon Feb 16 2009, 19:04

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Ρεκόρ επιτυχίας σημειώνει η επιστροφή του Eminem.








To ολοκαίνουργιο single 'Crack A Bottle' του Eminem, που σηματοδοτεί και την επιστροφή του έπειτα από αρκετή απουσία, σημείωσε ρεκόρ στις download πωλήσεις των ΗΠΑ. Συγκεκριμένα πούλησε online 418.000 αντίτυπα την 1η μόλις εβδομάδα κυκλοφορίας του, ενώ ανέβηκε και στην κορυφή του Billboard Hot 100.

To τραγούδι του Eminem βρίσκεται στην 3η θέση των καλύτερων, μέχρι στιγμής, πωλήσεων: Προηγούνται η Lady GaGa με το 'Just Dance' (430.000) και το 'Low' του Flo Rida (427.000).






































http://WWW.THALIA.COM

9Eminem Empty Re: Eminem Mon Feb 16 2009, 19:06

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

just dance Razz bounce
gonna be ok Eminem 219185 Eminem 68461

http://WWW.THALIA.COM

10Eminem Empty Re: Eminem Fri Mar 06 2009, 03:38

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

O Eminem o μεγαλύτερος καλλιτέχνης σε πωλήσεις της δεκαετίας ανακοίνωσε την ημερομηνία κυκλοφορίας του πολυαναμενόμενου νέου του album !!!
Ο τίτλος του θα είναι Relapse και είναι το πρώτο original album που έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία 4 χρόνια ενώ μέσα στη χρονιά θα ακολουθήσει και το Relapse 2 !!!!

Οι φήμες για το Relapse είχαν αρχίσει από το φθινόπωρο όταν ο ίδιος ο Eminem σε μία συνέντευξη του ανακοίνωσε τον τίτλο του νέου του album και τραγούδησε το “I’m Having A Relapse”.
Στο χρονικό διάστημα που μεσολάβησε παρέα με τους , Dr. Dre και 50 Cent κυκλοφόρησαν το single “Crack A Bottle” το οποίο θα περιλαμβάνετε στο Relapse.

Κυκλοφορεί στις 19 Μαίου από την Universal Music

MPA MPA UNIVERSAL K AYTOS... Eminem 68461

11Eminem Empty Re: Eminem Fri Mar 06 2009, 03:39

sylver

sylver
TD Dance Member

kosmosyrroh sth universal fetos Eminem 68461
einai h xronia ths fainetai Eminem 219185
xronia twn megalwn epityxiwn Eminem 829790 Eminem 68461

12Eminem Empty Re: Eminem Fri Mar 06 2009, 07:11

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

kai me etrwge o kwlos mou Razz
auto tha htan Eminem 68461

http://WWW.THALIA.COM

13Eminem Empty Re: Eminem Fri Apr 10 2009, 02:33

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Δείτε τον Eminem να κοροιδεύει την Amy Winehouse στο καινούργιο του video-clip.









Το νέο video-clip του Eminem κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο. Είναι για το πρώτο single, 'We Made You', μέσα από το πολυαναμενόμενο comeback άλμπουμ 'Relapse'. Με guest εμφανίσεις των Dr. Dre και 50 Cent, το video αλλά και οι στίχοι του κομματιού σατιρίζουν διάφορα γνωστά ονόματα, μεταξύ των οποίων την Amy Winehouse, την Britney Spears, την Lindsay Lohan και την Jessica Simpson.


http://WWW.THALIA.COM

14Eminem Empty Re: Eminem Fri Apr 10 2009, 02:35

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ok gia thn amy,h kopela einai gia thn xwmaterh Eminem 644607 Eminem 720401
alla oi alles giati Rolling Eyes Razz
nai sure h lindsay ta exei kanei salata genika lol!
opws kai h britney alla prin kairo Laughing
h jessica omws ti tou ekane pou einai kai thea kai fwnara Eminem 68461

http://WWW.THALIA.COM

15Eminem Empty Re: Eminem Sun Jun 14 2009, 15:47

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Έμινεμ
"Με βίαζε ο πατριός μου"

Eminem 400_eminem3_medium

O σημαντικότερος ράπερ των τελευταίων χρόνων αποδεικνύει τη δύναμη του, μιλώντας σήμερα για τον εθισμό του στα ναρκωτικά και πως τον ξεπέρασε, αλλά και για εκείνες τις βουβές νύχτες, όταν ο πατριός του, βάζοντας ένα σουγιά στο λαιμό του, τον βίαζε τραυματίζοντάς τον για όλη του τη ζωή.

Πού ήσουν, λοιπόν, τα τελευταία τέσσερα χρόνια;
Δεν είναι μυστικό πως είχα σοβαρό πρόβλημα με τα ναρκωτικά. Το θέμα είναι ότι ακόμη κι εγώ ή οι θαυμαστές μου δεν είχαμε συνειδητοποιήσει πόσο βαθιά μέσα στα σκατά πραγματικά ήμουν. Όταν μπήκα για αποτοξίνωση στις αρχές του 2005, οι γιατροί νόμιζαν πως είχα απλά ένα σοβαρό πρόβλημα ύπνου και ότι έπαιρνα μερικά υπνωτικά χάπια. Όμως ούτε εγώ ο ίδιος δεν ήθελα να δω την αληθινή τραγωδία και την κατάντια μου. Έπαιρνα Valium, Ambien, Vicodin. Και δεν εννοώ ένα ή δύο, αλλά με τις χούφτες, δέκα με είκοσι την ημέρα. Κάποια στιγμή είχα χάσει το λογαριασμό.

Τι σε οδήγησε λοιπόν σε αυτή την ακραία κατάσταση; Έπαιξε ρόλο το άδοξο τέλος που είχε ο γάμος σου με την Kim (Mathers);
Εννοείται. Η σχέση μου με την Kim υπήρξε θυελλώδης,. Όπως οτιδήποτε στη ζωή περιέχει υπερβολικό πάθος, έτσι κι εμείς «καήκαμε». Θα ήθελα τα πράγματα να ήταν διαφορετικά, τουλάχιστον για το μικρό μου αστέρι, την κόρη μου Hailie.

Είναι αλήθεια ότι η γυναίκα σου έκανε απόπειρα αυτοκτονίας και έφτασε στα δικαστήρια, κάνοντας λόγο «για ισχυρή ψυχική οδύνη εξαιτίας του συναισθηματικού στρες που της προκαλούσαν οι στίχοι των τραγουδιών που έγραφες για εκείνη»;
Αλήθεια είναι, αν και όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Δεν θα ήθελα με τίποτα να ξύσω παλιά τραύματα και πληγές. Υπήρξα ένας γαμημένος ψυχοπαθής και ζητάω κατανόηση.

Το τραγούδι «Insane» από το καινούργιο σου άλμπουμ ξεκινάει με τους στίχους: «Ο πατριός μου πάντα έλεγε πως είμαι χάλια στο κρεβάτι. Τι να κάνω... Ήμουν απλά ένα μικρό παιδί». Είναι η πρώτη φορά που μιλάς ανοιχτά για τη σεξουαλική σου κακοποίηση, έτσι δεν είναι;
Ως καλλιτέχνης έπρεπε να το βγάλω από μέσα μου. Μερικοί, όμως, στο άκουσμα αυτών των στίχων σοκάρονται και αρχίζουν να βάλλουν εναντίον μου. Ωστόσο αν εκείνοι σοκάρονται, φαντάσου
πώς νιώθω εγώ που κουβαλώ μέσα μου αυτούς τους δαίμονες εδώ και τόσα χρόνια.

Δεν είχες σκεφτεί να ζητήσεις βοήθεια;
Από ποιον; Όταν με βίαζε ο πατριός μου, εγώ ήμουν μόλις 6-7 χρόνων, η μητέρα μου ήταν χαμένη στα ναρκωτικά και δεν είχαμε στενές επαφές με κανένα συγγενή ή φίλο για να στραφώ. Θυμάμαι ότι ένα βράδυ ήρθε στο κρεβάτι, μου έβαλε το σουγιά στο λαιμό και μου είπε πως, αν έκανα τον παραμικρό θόρυβο, θα με σκότωνε. Κάτω από αυτές τις συνθήκες, πώς να αντιδράσει ένα 7χρονο, αδύναμο αγόρι;

16Eminem Empty Re: Eminem Sun Jun 14 2009, 15:48

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Πέρασες φυσικά και από το στάδιο της κατάθλιψης.
Μετά το θάνατο του Proof (επίσης γνωστός rapper που υπήρξε ο καλύτερος φίλος του Eminem και στις 11 Απριλίου του 2006 πυροβολήθηκε μέσα σε club), όλα «βάφτηκαν» μαύρα. Έμεινα στο κρεβάτι για ένα σχεδόν χρόνο. Έκλεινα τις κουρτίνες για να μην μπαίνει ούτε ακτίνα φωτός. Δεν μπορούσα να γράψω ούτε μουσική ούτε ένα στίχο. Κοιτούσα το ταβάνι για μέρες κι έκλαιγα με λυγμούς. «Θεέ μου, γιατί τον Proof; Γιατί;» σκεφτόμουν. Μετά το έριξα στο φαΐ, στο junk food. Υπήρχαν μέρες που απλά έβλεπα τηλεόραση, έτρωγα nachos και τεράστια hamburgers. Την τελευταία φορά που βγήκα από το σπίτι μου, η ζυγαριά έδειχνε 102 κιλά. Μια μέρα, όμως, είδα το headline σε μια εφημερίδα του κώλου που έλεγε «ο Eminem αρχίζει να μοιάζει με μια τεράστια, στρογγυλή καραμέλα M&M». Γέλασα κι αμέσως συνειδητοποίησα πως είχα πιάσει πάτο. Την επόμενη κιόλας μέρα έκλεισα ραντεβού με διατροφολόγο και ψυχαναλυτή. Βέβαια, το ότι συνήλθα το οφείλω σε μεγάλο μέρος και στον Θεό.

Περισσότερα στο Down Town που κυκλοφορεί.


sygklonistiki sinenteuksi... dn iksera oti ton viaze o patrios tou Shocked

17Eminem Empty Re: Eminem Sun Jun 14 2009, 19:45

♥Maria♥

♥Maria♥
TD Aventurero Member

Ontws oute egw h6era kati tetoio oti ton viaze o patrios tou.
Pantws to paidi ayto den exei perasei k liga....prwth fora mallon to anaferei sxetika me ton viasmo alliws olo k kati 8a eixame akousei.
Ti na peis!!!!

18Eminem Empty Re: Eminem Sun Jun 14 2009, 22:21

Thaly-Diosa

Thaly-Diosa
TD Aventurero Member

PRAGMATIKA SYGKLONISTIKH Shocked

19Eminem Empty Re: Eminem Tue Jul 14 2009, 22:50

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Ο πασίγνωστος καλλιτέχνης που βιάστηκε όταν ήταν παιδί!

Σοκ στη κοινή γνώμη προκάλεσε το γεγονός γνωστος καλλιτέχνης παραδέχτηκε δημοσίως οτι ως παιδί, βιάστηκε κατ' εξακολούθηση από το δεσμό της μητέρας του. Μάλιστα, λέει και λεπτομέρειες, καθώς αναφέρει οτι ο συγκεκριμένος υπάνθρωπος του έδενε με θηλιά το λαιμό και μετά ασκούσε πάνω του σεξουαλική βία. Εάν οι ισχυρισμοί του ισχύουν, η άσχημή του εμπειρία μπορεί να είναι και ο λόγος που ο ίδιος έχει εξελιχτεί σε έναν αρκετά προβληματικό και βίαιο άνθρωπο.

Μιλάμε για τον...

πολύ γνωστό EMINEM! Τον λευκό ράπερ. Τελικά κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει η ζωή και τι βρίσκεται πίσω από κάθε άνθρωπο.

20Eminem Empty Re: Eminem Tue Jul 14 2009, 22:55

ranioula2191

ranioula2191
TD Fan

aaaaa t kahmen0!!!

ak0ma k m aut0 dn pauei 0mwc n einai enac telei0c tragoudicthc

eminem 4 life~~~~~~

21Eminem Empty Re: Eminem Wed Jul 15 2009, 03:35

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Eminem 818163 :hat

http://WWW.THALIA.COM

22Eminem Empty Re: Eminem Wed Jul 15 2009, 04:08

IroGrecia


TD Aventurero Member

kala e kserete poso kairo eixa na akousoo nea touu eminem????ouououououuoouu..kala auta p eete edo ta diavasa poli siglonistika pragmatika.....alitheia ton viazei???popopopo Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

23Eminem Empty Re: Eminem Wed Jul 15 2009, 04:48

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

e konteyei ta 40 Neutral
ton viazE Crying or Very sad den ton viazEI pleon Sad
ti na peis Shocked Surprised No silent

http://WWW.THALIA.COM

24Eminem Empty Re: Eminem Wed Jul 15 2009, 05:31

IroGrecia


TD Aventurero Member

e nai re...oxi kai na ton viazei akoma!!!eleos!!!po po..ontos t na peis?pfff

25Eminem Empty Re: Eminem Sun Sep 27 2009, 06:23

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Eminem vs Apple

Eminem __1253873072


Στα δικαστήρια τρέχει την Apple ο Eminem μετά τη διαπίστωση ότι 93 τραγούδια του πωλούνται στα iTunes σε ψηφιακή μορφή, χωρίς να έχει προϋπάρξει επίσημη συμφωνία μεταξύ της εταιρείας του Eminem Eight Mile και την δισκογραφική Aftermath Records, που επέτρεψε την ηλεκτρονική διάθεση.

Οι δικηγόροι της Apple βέβαια ισχυρίζονται ότι πουθενά στα συμβόλαια του Eminem δεν υπάρχει όρος που να περιορίζει την κυκλοφορία των κομματιών του star της hip-hop αποκλειστικά σε CD.

Στην όλη υπόθεση εμπλέκονται μερικά... εκατομμύρια δολλάρια, αφού η Apple πληρώνει την Aftermath 70 λεπτά για κάθε iTune download, και η Eight Mile ισχυρίζεται ότι η Aftermath έχει βγάλει 4 εκατομμύρια δολλάρια με αυτόν τον τρόπο.

Συνολικά, η Apple έχει βγάλει 2.5 εκατομμύρια δολλάρια μέσω αυτών των downloads, από τα οποία 466.915 δολλάρια προέρχονται από το μεγαλύτερο hit του Eminem, "Lose Yourself".

Είναι φανερό ότι με τον τρόπο που εξελίσσεται η μουσική βιομηχανία, τέτοια προβλήματα θα προκύπτουν συνέχεια μέχρι να οριστικοποιηθεί το σχετικό νομικό πλαίσιο.

Σε ένδειξη συμβολισμού ο δικηγόρος της Apple, στην εναρκτήρια ομιλία του, έδειξε στο δικαστήριο ένα δίσκο του Bing Crosby από τη δεκαετία του '40 (!) για να τονίσει ότι ο τρόπος διάθεσης της μουσικής έχει αλλάξει με την πάροδο του χρόνου.

(Mad.tv)

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum