Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Despoina Vandi

+21
kost@s
valiaaa
MaRiOs
chrisostomos
stavroseduccion
Jeremy9th
spike24
IroGrecia
ranioula2191
olympiap1994
Promiscuous
♥Maria♥
*Jorgito*
mitsosgrthalia
Litsa
anastasia alonso
Thaly-Diosa
GEoRGIouS_
sylver
john@kos
*D~A~D*
25 posters

Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Go down  Message [Page 18 of 40]

449Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Wed Nov 25 2009, 03:44

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Θα παίξει στο μιούζικαλ «Let’s make love»που ετοιμάζουν για το «Badminton»

οι Αλέξανδρος Ρήγας-Δημήτρης Αποστόλου.

Εδώ και καιρό ήθελε να ασχοληθεί με το θέατρο η Δέσποινα Βανδή

και πάντα λαχταρούσε να παίξει σε ένα μιούζικαλ…

Έκανε μάλιστα μια σειρά συζητήσεων με τον Αλέξανδρο Ρήγα και τον Δημήτρη Αποστόλου-στους «Δύο ξένους» τους, ήταν που πήρε το βάπτισμα του πυρός στην υποκριτική-,μα πάντα κάτι άλλο προέκυπτε και έμενε πίσω η ιδέα.

Τώρα όμως βρέθηκαν και πάλι για να δώσουν σάρκα και οστά στο όνειρό της, που κεντρίζει ιδιαίτερα και τους δύο δημιουργούς.

Όπως έμαθα λοιπόν οι τρεις τους θα συμπράξουν στο «Let’s make love» που…έγραψε ιστορία στο πανί το ’60 με πρωταγωνιστές την Marilyn Monroe, τον Yves Montand και τον Tony Randall.


Οι Ρήγας-Αποστόλου θα αναλάβουν να μεταφέρουν το έργο στην σκηνή, ο πρώτος θα κάνει και την σκηνοθεσία και η Δέσποινα θα «ντυθεί» την Αμάντα, την ηρωίδα δηλαδή που είχε παίξει η Μονρόε!

450Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Wed Nov 25 2009, 04:12

valiaaa

valiaaa
TD Member

Μετά τους «Δυο Ξένους» τι;
Ο Αλέξανδρος Ρήγας, ο Δημήτρης Αποστόλου και η Δέσποινα Βανδή συναντιούνται - σύμφωνα με πληροφορίες του panoramapress.gr - επαγγελματικά ύστερα από 10 - 11 ολόκληρα χρόνια!
Οι τρεις φίλοι, αλλά και λίαν συντόμως συνεργάτες, έδωσαν ραντεβού στο Κολωνάκι και ήταν όλοι συνεπείς!
Τα νέα πράγματα που ετοιμάζουν είναι σοβαρά και απαιτούν συζήτηση μόνο από κοντά! Όπως μάθαμε, το σεναριoγραφικό και σκηνοθετικό δίδυμο, ύστερα από ένα μίνι διαζύγιο, σκοπεύει να ενώσει πάλι τις δυνάμεις του και στο παιχνίδι να βάλει τη μούσα εκείνη, που, όταν έλαβε μέρος σα γκεστ σταρ στη σειρά του MEGA, την τηλεοπτική περίοδο 1998 - 99, είχε τινάξει τα νούμερα στον αέρα!
Για όσους δε θυμούνται το ρόλο της, έκανε τη λαϊκή τραγουδίστρια, χάρη στην οποία ο φαντάρος - αεροπόρος τότε Ρήγας έγινε... άντρας κι ερωτεύτηκε τρελά!
Άραγε το νέο τους εγχείρημα να είναι τηλεοπτικό ή θεατρικό; Εμείς, πάντως, κάτι σα να ακούσαμε για τηλεοπτικό...
Despoina Vandi - Page 19 2-8
Despoina Vandi - Page 19 Bae8aa46
Despoina Vandi - Page 19 3-4
Despoina Vandi - Page 19 4-2

http://panoramapress.gr/

http://www.devaqueen.gr

451Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Wed Nov 25 2009, 18:57

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi1 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi2 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi3

Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi4 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi5 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi8

Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi9 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi11 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi7

Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi-rigas-apostolou3 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi

Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi-rigas-apostolou1 Despoina Vandi - Page 19 Phoca_thumb_l_vandi-rigas-apostolou2

(Panoramapress.gr)

452Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Wed Nov 25 2009, 21:18

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

makari na kanei kati se theatro i tv Despoina Vandi - Page 19 829790

453Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Wed Nov 25 2009, 23:25

valiaaa

valiaaa
TD Member

Να τι πρόταση της έκαναν!

Μετά τους «Δυο Ξένους» τι;
Ο Αλέξανδρος Ρήγας και ο Δημήτρης Αποστόλου κάλεσαν τη Δέσποινα Βανδή για καφέ στο Κολωνάκι, προκειμένου να της θυμίσουν τι της είχαν προτείνει πριν από 10 χρόνια...
Μιλάμε για το "Let's Make Love" του Τζωρτζ Κιούκορ, την προτελευταία ταινία, όπου η Μαίριλιν Μονρόε είχε πρωταγωνιστήσει με τον Ιβ Μοντάν. (Με αυτή την ταινία μάλιστα είχε ανοίξει ο κινηματογράφος, «Απόλλων», στη Σταδίου το 1961).
Τότε μάλιστα, (1998 - 99) ο Ρήγας ήθελε να υλοποιήσει την ιδέα του με πρωταγωνιστή και τον αξέχαστο, Νίκο Σεργιανόπουλο.
Κι αν δε θυμάστε το εν λόγω έργο, θα ξέρετε σίγουρα το τραγούδι, "My Heart Belongs to Daddy", με το φοβερό χορευτικό της Μαίριλιν, που κατέβαινε με το λαμπερό σέξι κορμάκι της από το στύλο και κάποιοι χορευτές τη... διεκδικούσαν! (Κάτι που είχε μιμηθεί και η Αλίκη Βουγιουκλάκη στο «Κάτι να Καίει»).
Αυτό λοιπόν θέλει το συγγραφικό - σκηνοθετικό δίδυμο να «ανεβάσει» στο θέατρο με πρωταγωνίστρια τη Βανδή!
Μια και η Δέσποινα είχε την ατυχία με το νυχτερινό κέντρο (έκλεισε λόγω χρεών του επιχειρηματία) που ήταν να τραγουδήσει, ο Αλέξανδρος και ο Δημήτρης είπαν να της προτείνουν αυτό.
Για να δούμε τι θα απαντήσει...

http://www.panoramapress.gr

http://www.devaqueen.gr

454Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Wed Nov 25 2009, 23:26

valiaaa

valiaaa
TD Member

Η Δέσποινα Βανδή ζωντανά στο Super Star
(25.11.2009)

http://www.devaqueen.gr

455Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 01:01

valiaaa

valiaaa
TD Member

Η συνέντευξη στο Nitro Radio: Ο Φοίβος, η Βίσση, ο Ντέμης και τα νέα της σχέδια!!
Το μεσημέρι της Τετάρτης, η Δέσποινα Βανδή βρέθηκε στα στούντιο του ραδιοφωνικού σταθμού Nitro 102,5 καλεσμένη στην εκπομπή του Πέτρου Κωστόπουλου. Αυτές ήταν μερικές από τις δηλώσεις της:

Οι δυσκολίες που αντιμετώπισε πριν αρχίσει να ασχολείται με το τραγούδι: «Είχα δουλέψει σερβιτόρα ένα μήνα σε καφέ, γι’ αυτό και πάντα -επειδή θυμάμαι ότι κι εγώ περίμενα να δω τι φιλοδώρημα θα μου αφήσουν- αφήνω ένα καλό φιλοδώρημα. Επίσης είχα δουλέψει ένα μήνα πωλήτρια σε νυφικά. Θυμάμαι ότι πήγα να δουλέψω ως πωλήτρια και με έβαζε και καθάριζα τζάμια, την κουζίνα, σφουγγάριζα και έλεγα "συγγνώμη, εγώ έχω έρθει εδώ για να σας βοηθήσω να πουλήσετε νυφικά". Και μετά δούλεψα και γραμματέας σε εταιρία».

Οι υποχρεώσεις μιας εργαζόμενης γυναίκας: «Σήμερα η γυναίκα κάνει πάρα πολλά πράγματα. Πρέπει να είναι σύζυγος, γκόμενα, αδελφή, φίλη, πολύ καλή μαμά, πολύ καλός επαγγελματίας. (…) Σας ζηλεύω για κάτι: Στο ότι το μόνο σας θέμα σε σχέση με το χρόνο είναι να έχετε ένα ωραίο, γυμνασμένο σώμα και -κατά τα άλλα- ο χρόνος μόνο σας προσθέτει γοητεία, τίποτε άλλο. Και σε αυτό ακόμα πλεονεκτείτε».

Για τα συναισθήματα που της προκαλούν οι γιορτές: «Μου αρέσουν οι γιορτές. Ειδικά τα Χριστούγεννα. Πάντα μου άρεσαν. Με μελαγχολούσε το Πάσχα παλιότερα. Και ήθελα και να φεύγω κιόλας από την Ελλάδα. Δεν μπορούσα να ακούω τη Μεγάλη Παρασκευή να βαράει η καμπάνα. Κάτι με έπιανε… Κατάθλιψη, σαν να είχαμε κηδεία».

Τη φλερτάρουν πλέον πάνω στην πίστα;
«Η δουλειά μας είναι μια πολύ ερωτική δουλειά. Σαφώς και υπάρχει έντονος ερωτισμός. Φώτα, ωραίο στήσιμο, αλκοόλ… Και η μουσική βοηθάει σε όλο αυτό το πράγμα. Τι θες να σου πω τώρα; Αν με φλερτάρουν; Ναι, με φλερτάρουν. Και;».

Πόσο έχει αλλάξει η συμπεριφορά των γυναικών απέναντι στους άνδρες: «Οι γυναίκες σήμερα δείχνουν ότι είναι πολύ αποφασισμένες για όλα. Εμένα αυτό λίγο με τρομάζει και νομίζω ότι δεν αφήνει και τον άνδρα να παίξει το ρόλο τον απαιτούμενο. Να κυνηγήσει λίγο. Δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω. Δεν πρέπει να τους τα δίνεις όλα στο πιάτο τόσο εύκολα».

Για την περίοδο που ξεκίνησε η σχέση της με τον Ντέμη Νικολαΐδη: «Όλο το μαγικό στη δική μας ιστορία με τον Ντέμη είναι ότι υπήρχε ένα πολύ έντονο παιχνίδι τριών μηνών, τουλάχιστον, μέχρι να βρεθούμε για πρώτη φορά. Έτσι ήταν η φάση, έτυχε. Αλλά ήταν ωραίο. Ήταν σαν παραμύθι».

Για τη δική της συμπεριφορά απέναντι στους άνδρες: «Δεν έχω κυνηγήσει ποτέ άνδρα. Το να δείξω ότι μου αρέσει, ναι. Αλλά να κυνηγήσω όχι. Είναι θέμα εγωισμού».

Για το ενδεχόμενο συνεργασίας της με το συγγραφικό δίδυμο Ρήγα-Αποστόλου: «Μου κάνανε μια πρόταση, υπήρχε ένα σκεπτικό. Δεν έχω προλάβει καν ακόμα να τη συζητήσω. Κι εγώ εξεπλάγην. Πρόκειται για μια πολύ μεγάλη μουσική θεατρική παράσταση. Ωραίο ακούγεται, αλλά ακόμα δεν το έχω σκεφτεί, δεν το έχω συζητήσει. Είναι για το Δεκέμβριο του 2010».

Πώς προτιμά έναν άνδρα: «Μου αρέσει ο άνδρας να έχει δυναμισμό. Δεν μου αρέσει καθόλου να είναι γλυκούλης. Το γλυκούλης είναι "ξενερωτούλης". Δεν μπορώ. Είναι αντιερωτικό εντελώς».

Για τους λόγους που την οδήγησαν στο να ακολουθήσει τον Φοίβο μετά την αποχώρησή του από τη Heaven: «Έφυγα από τη Heaven γιατί ήθελα να τον ακολουθήσω. Πιστεύω ότι θα μπορούσα να βρω καλά τραγούδια. Αλλά με αυτόν τον άνθρωπο είμαι καλά, αισθάνομαι ασφάλεια και ξέρω ότι με ξέρει γιατί μαζί έχουμε φάει όλα αυτά τα δέκα χρόνια ό,τι έχουμε φάει. Ξέρει πιο είναι το επόμενο βήμα: ότι αυτό το έχουμε ξανακάνει, πάμε για κάτι άλλο που δεν έχουμε κάνει. Είναι περισσότερο από συνθέτης. Όχι γιατί αν δεν μου γράψει ο Φοίβος φοβάμαι ότι τελείωσα. Όχι, δεν το φοβάμαι αυτό. Είναι συνειδητή επιλογή. Υπάρχουν και άλλοι συνθέτες που γράφουνε πολύ ωραία τραγούδια. Εγώ είμαι με τον Φοίβο γιατί μου αρέσει αυτό που κάνουμε οι δυο μας».

Αν πήγε να δει την Άννα Βίσση στο Αθηνών Αρένα: «Δεν πήγα. Δεν πηγαίνω ποτέ στις αρχές των προγραμμάτων. Πάντα περιμένω να στρώσει ένα πρόγραμμα. Γιατί ξέρω από εμένα ότι με αγχώνετε πάρα πολύ όταν έρχεστε στις πρεμιέρες. Γιατί ειδικά την πρώτη δεύτερη εβδομάδα, ό,τι λάθη είναι να κάνω, τότε θα τα μαζέψω και μετά θα στρώσω το πρόγραμμα. Από την άλλη, για να είμαι ειλικρινής, και με όλο αυτό που έγινε που έμεινα χωρίς μαγαζί ξαφνικά -ενώ είχα όλη την καλή διάθεση και είναι ένα από τα προγράμματα που θα ήθελα να δω- δεν είχα τη διάθεση. Η ψυχολογία μου δεν ήτανε να βγω, να πάω να διασκεδάσω».



Φεύγοντας από τα στούντιο του Nitro 102,5, η Δέσποινα μίλησε στην κάμερα της εκπομπής «Super Star» που την περίμενε, σε ζωντανή σύνδεση με τη Χριστίνα Λαμπίρη: «Έχω μια τελευταία συναυλία, στη Βηρυτό, και μετά ανηφορίζω για Θεσσαλονίκη (όπου θα εμφανίζεται στο νυχτερινό κέντρο Πολιτεία)» είπε η Δέσποινα για τα επόμενα επαγγελματικά της σχέδια. Η συζήτησή της με την παρουσιάστρια του «Super Star» έφτασε γρήγορα στην πρόταση των Ρήγα- Αποστόλου, με την Δέσποινα να εξηγεί: «Τα παιδιά είχαν μια πολύ ωραία ιδέα για να γίνει μια πολύ ακριβή παραγωγή με συνεργάτες απ' το εξωτερικό και περιμένουν τη δική μου απάντηση», ενώ σχετικά με το αν θα ήθελε να ασχοληθεί με την τηλεόραση η απάντησή της ήταν: «Αγαπάω το τραγούδι, εκφράζομαι μέσα από αυτό, δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τα καταφέρω στην τηλεόραση». Και με αφορμή το «X-Factor», συνέχισε: «Ο Σάκης το κάνει πολύ ωραία, του πάει, πειραματίζεται, του πετυχαίνει. Ακόμη και η πρόταση να ήταν δελεαστική, νομίζω πως θα έλεγα όχι. Θέλω να κάνω πράγματα που γνωρίζω καλά ή τουλάχιστον νομίζω ότι τα γνωρίζω. Είμαι δειλός χαρακτήρας».


Ακούστε τη Δέσποινα να μιλάει για τα μαθητικά της χρόνια, την οικογένειά της αλλά και να εξηγεί τι είχε προγραμματίσει να παρουσιάσει σε νυχτερινό κέντρο της Αθήνας:
Yparxei kai ena ixografimeno apospasma apo tin sunentevxi!!!
http://www.yupi.gr/gossip/c14119/Despoina_Bandh.html

http://www.devaqueen.gr

456Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 02:53

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

gracias valia Despoina Vandi - Page 19 27111

457Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 02:57

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

thanks paidakia!!!

ante na er8ei edw gia na kanoume to xoro mas !!! Despoina Vandi - Page 19 219185

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

458Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 10:14

valiaaa

valiaaa
TD Member

Despoina Vandi - Page 19 8f58f244
Despoina Vandi - Page 19 4-3
Despoina Vandi - Page 19 3-5
Despoina Vandi - Page 19 2-9
Despoina Vandi - Page 19 9-1
Despoina Vandi - Page 19 8-1

http://www.devaqueen.gr

459Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 21:34

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

thea Despoina Vandi - Page 19 27111

460Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 22:40

spike24

spike24
TD Aventurero Member

H Despoina ston Nitro / "Kous Kous"




"Kafes me thn Elenh"




"Prwinh Meleth"

461Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Thu Nov 26 2009, 22:42

spike24

spike24
TD Aventurero Member

STAR: Η Δέσποινα Βανδή σε μιούζικαλ (25.11.2009)

462Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 01:51

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

gracias nouli Despoina Vandi - Page 19 919114

463Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 02:53

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Yupi TV: Η Δέσποινα Βανδή στο Nitro radio (26.11.2009)

464Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 08:10

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα Βανδή : Πόσο άλλαξε η ζωή της;

Despoina Vandi - Page 19 6a35b6aa263484515ba709e63a89eb68


Ολοκλήρωσε την επιτυχημένη περιοδεία της, περιμένει με αγωνία τα Χριστούγεννα στο νέο της σπίτι,
που για εκείνη έχουν άρωμα οικογενειακό, και κάνει καινούρια σχέδια για τη χρονιά που έρχεται.

«Αυτή τη στιγμή ζω σε ένα σπίτι που το έφτιαξα όπως ακριβώς το ήθελα. Έχει τους χώρους και το πράσινο που θέλω.
Μου είναι σημαντικό να βγαίνω έξω το πρωί και να γαληνεύει το μάτι μου βλέποντας πράσινο τριγύρω.
Πολλά χρόνια ζούσα στα νότια προάστια και μου άρεσε να βλέπω τη θάλασσα. Τώρα έχω το πράσινο και με κάνει
και αισθάνομαι εξίσου γαλήνια. Καθαρίζω ενεργειακά. Πλέον δεν νιώθω ότι ζω σε πόλη και ούτε σε αυτούς τους τρελούς ρυθμούς
που ζούσα παλιότερα» λέει. Τονίζει ότι η καθημερινότητά της δεν διαφέρει πολύ από των άλλων ανθρώπων.
«Μεγαλώνω τα παιδιά μου και έχω υγιείς σχέσεις και με τα παιδιά μου και με τον άντρα μου, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.
Ξυπνάω στις 8 να φιλήσω τη Μελίνα και να την ξεπροβοδίσω που φεύγει για το σχολείο και μπορεί να κοιμηθώ άλλη μία ώρα.
Είναι 5μισι ετών και πάει στο Νηπιαγωγείο και ο Γιώργος είναι 2μισι και μένει σπίτι.
Μετά θα κάνω κάποια τηλέφωνα ή θα μιλήσω με φίλες μου και θα σκεφτώ τι θα φάνε τα παιδιά το μεσημέρι» εξηγεί.

Ο τρόπος ζωής της αλλάζει πολύ όταν δουλεύει. Κινείται ανάμεσα σε δύο πραγματικότητες.
«Έτσι όπως έχει γίνει πλέον η νύχτα, με τα διήμερα και τριήμερα, δεν προλαβαίνεις να καταλάβεις τι γίνεται.
Τις μισές μέρες κοιμάσαι νωρίς και ξυπνάς νωρίς και τις υπόλοιπες το αντίθετο» λέει η Δέσποινα.
«Ούτε ξενύχτης μπορείς να γίνεις και να έχεις ένα συγκεκριμένο ωράριο, ούτε να πεις ότι θα ζω κανονικά την ημέρα.
Είναι πολύ περίεργο. Είναι ασταθές. Παλιά ήξερες τουλάχιστον ότι για τους πέντε μήνες που δούλευες, θα έκανες τη νύχτα μέρα.
Θυμάμαι πριν από χρόνια, όταν οι βραδιές στα νυχτερινά κέντρα είχαν γίνει πέντε,
που μου έλεγε ένας επιχειρηματίας ότι θα πάμε σε διήμερα και έλεγα "Τι λέει;". Δεν το πίστευα και να που έγινε».

Η αποχώρησή της από τη δισκογραφική Heaven, ώστε να ακολουθήσει τα βήματα του Φοίβου, ήταν κάτι φυσικό για εκείνη.
«Παλιότερα όταν ο Φοίβος έφυγε από τη Minos, πήγα μαζί του. Έτσι και τώρα έφυγα από τη Heaven. Απλώς ήθελα να είμαι με τον Φοίβο.
Αισθάνομαι ότι είναι ένας άνθρωπος που έχουμε συνεργαστεί πολύ καλά όλα αυτά τα χρόνια» λέει η Δέσποινα.
«Εμπιστεύομαι το μάτι του, την αισθητική του και πάνω από όλα το ταλέντο του. Είμαστε συνεργάτες και φίλοι γύρω στα 12 χρόνια».
Χωρίς να θέλει να μιλήσει για τον ίδιο, πιστεύει ότι θέλει να κάνει κάτι που να έχει τη δική του υπογραφή και αισθητική
σε ό,τι ακριβώς συμβαίνει. «Είναι ακόμα μικρή εταιρεία αλλά πιστεύω ότι θα γίνει μεγάλη.
Έτσι έγινε και με τη Heaven, άλλωστε. Οι πρώτοι που πήγαμε ήμασταν ο Φοίβος και εγώ» λέει η Δέσποινα.

http://www.yupi.gr/gossip/c14162/Despoina_Bandh.html

465Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 20:53

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Δέσποινα Βανδή μιλάει για όλα!

Despoina Vandi - Page 19 __1259159730


Από την μουσική πίστα, στο θεατρικό σανίδι, η Δέσποινα Βανδή ετοιμάζεται για το μεγάλο άλμα
που θα υπογράφουν ο Αλέξανδρος Ρήγας με τον Δημήτρη Αποστόλου.

Συγκεκριμένα, η πρόταση των δυο γνωστών σεναριογράφων, έγινε στη διάσημη τραγουδίστρια για τη θεατρική διασκευή
του έργου "Let's make love" που είχε κυκλοφορήσει τη δεκαετία του 60' με πρωταγωνίστρια την Marilyn Monroe!

Κάπως έτσι, αναμένεται να δούμε τη Δέσποινα Βανδή στη δεύτερη συνεργασία της με τους Ρήγα - Αποστόλου (η πρώτη ήταν
για τους "Δύο Ξενους") στη σκήνη του θεάτρου Badminton, μια και αναμένεται να αποτελέσει υπερπαραγωγή για τα Ελληνικά δεδομένα!

Παράλληλα η δημοφιλής τραγουδίστρια έδωσε συνέντευξη στον Πέτρο Κωστόπουλο, στον οποίο ανέφερε ότι είναι ενθουσιασμένη
για το ξεκίνημα της στη Θεσσαλονίκη, όπου και θα εμφανίζεται για ένα μήνα, αλλά και τη συνέχεια της συνεργασίας της με τους Goin’ Through.

Όσο για τα προβλήματα και την κατάληξη της πρεμιέρας της στο νυχτερινό κέντρο Sugar, ανέφερε:
"Η απόφαση να μην εμφανιστούμε στο Sugar πάρθηκε την τελευταία στιγμή, για την ακρίβεια 3 μέρες πριν την έναρξη.
Μας ανακοίνωσαν ότι και να ξεκινούσαμε το πρόγραμμα σε μια εβδομάδα θα ερχόταν η αστυνομία να μας κλεισει.
Όχι ότι κάναμε εμείς κάτι βέβαια, απλά λόγω χρέη του μαγαζιού όπως είχαν δημοσιευτεί και παλαιότερα,
θα ανάγκαζαν το υποχρεωτικό κλείσιμο του μαγαζιού μέχρι να διευθετηθεί το θέμα".

Απολαύστε λοιπόν τη Δέσποινα Βανδή όσο ακόμα μπορείτε στη νυχτερινή ζωή των κέντρων διασκέδασης,
γιατί σύντομα θα την βλέπουμε μονό στο θέατρο!

(Mad.tv)

466Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 20:56

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Δέσποινα Βανδή: O Φοίβος, η Heaven και οι επιλογές μου!

Despoina Vandi - Page 19 __1259321172


Η φετινή χρόνια ήταν γεμάτη ευτράπελα για τη Δέσποινα Βανδή μια και σημαδεύτηκαν με σημαντικές αποφάσεις για την καριέρα της.

Μια από τις πιο σημαντικές θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η αποχώρηση της από την δισκογραφική εταιρία Heaven,
έπειτα από αντίστοιχη κίνηση του στενού της φίλου και συνεργάτη Φοίβου.

Η Δέσποινα Βανδή μίλησε για την απόφαση της σε συνέντευξη που έδωσε στο περιοδικό In Style:
"Παλιότερα όταν ο Φοίβος έφυγε από τη Minos, πήγα μαζί του. Έτσι και τώρα έφυγα από τη Heaven.
Απλώς ήθελα να είμαι με τον Φοίβο. Αισθάνομαι ότι είναι ένας άνθρωπος που έχουμε συνεργαστεί πολύ καλά όλα αυτά τα χρόνια"
αναφέρει η αγαπημένη τραγουδίστρια και συνεχίζει λέγοντας,
"Εμπιστεύομαι το μάτι του, την αισθητική του και πάνω από όλα το ταλέντο του. Είμαστε συνεργάτες και φίλοι γύρω στα 12 χρόνια".

Εμείς ευχόμαστε καλό ξεκίνημα στη νέα εταιρεία του Φοίβου και καλή επιτυχία και στους δύο!

(Mad.tv)

467Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 21:33

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

spike24 wrote:
Δέσποινα Βανδή : Πόσο άλλαξε η ζωή της;

Despoina Vandi - Page 19 6a35b6aa263484515ba709e63a89eb68


Ολοκλήρωσε την επιτυχημένη περιοδεία της, περιμένει με αγωνία τα Χριστούγεννα στο νέο της σπίτι,
που για εκείνη έχουν άρωμα οικογενειακό, και κάνει καινούρια σχέδια για τη χρονιά που έρχεται.

«Αυτή τη στιγμή ζω σε ένα σπίτι που το έφτιαξα όπως ακριβώς το ήθελα. Έχει τους χώρους και το πράσινο που θέλω.
Μου είναι σημαντικό να βγαίνω έξω το πρωί και να γαληνεύει το μάτι μου βλέποντας πράσινο τριγύρω.
Πολλά χρόνια ζούσα στα νότια προάστια και μου άρεσε να βλέπω τη θάλασσα. Τώρα έχω το πράσινο και με κάνει
και αισθάνομαι εξίσου γαλήνια. Καθαρίζω ενεργειακά. Πλέον δεν νιώθω ότι ζω σε πόλη και ούτε σε αυτούς τους τρελούς ρυθμούς
που ζούσα παλιότερα» λέει. Τονίζει ότι η καθημερινότητά της δεν διαφέρει πολύ από των άλλων ανθρώπων.
«Μεγαλώνω τα παιδιά μου και έχω υγιείς σχέσεις και με τα παιδιά μου και με τον άντρα μου, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.
Ξυπνάω στις 8 να φιλήσω τη Μελίνα και να την ξεπροβοδίσω που φεύγει για το σχολείο και μπορεί να κοιμηθώ άλλη μία ώρα.
Είναι 5μισι ετών και πάει στο Νηπιαγωγείο και ο Γιώργος είναι 2μισι και μένει σπίτι.
Μετά θα κάνω κάποια τηλέφωνα ή θα μιλήσω με φίλες μου και θα σκεφτώ τι θα φάνε τα παιδιά το μεσημέρι» εξηγεί.

Ο τρόπος ζωής της αλλάζει πολύ όταν δουλεύει. Κινείται ανάμεσα σε δύο πραγματικότητες.
«Έτσι όπως έχει γίνει πλέον η νύχτα, με τα διήμερα και τριήμερα, δεν προλαβαίνεις να καταλάβεις τι γίνεται.
Τις μισές μέρες κοιμάσαι νωρίς και ξυπνάς νωρίς και τις υπόλοιπες το αντίθετο» λέει η Δέσποινα.
«Ούτε ξενύχτης μπορείς να γίνεις και να έχεις ένα συγκεκριμένο ωράριο, ούτε να πεις ότι θα ζω κανονικά την ημέρα.
Είναι πολύ περίεργο. Είναι ασταθές. Παλιά ήξερες τουλάχιστον ότι για τους πέντε μήνες που δούλευες, θα έκανες τη νύχτα μέρα.
Θυμάμαι πριν από χρόνια, όταν οι βραδιές στα νυχτερινά κέντρα είχαν γίνει πέντε,
που μου έλεγε ένας επιχειρηματίας ότι θα πάμε σε διήμερα και έλεγα "Τι λέει;". Δεν το πίστευα και να που έγινε».

Η αποχώρησή της από τη δισκογραφική Heaven, ώστε να ακολουθήσει τα βήματα του Φοίβου, ήταν κάτι φυσικό για εκείνη.
«Παλιότερα όταν ο Φοίβος έφυγε από τη Minos, πήγα μαζί του. Έτσι και τώρα έφυγα από τη Heaven. Απλώς ήθελα να είμαι με τον Φοίβο.
Αισθάνομαι ότι είναι ένας άνθρωπος που έχουμε συνεργαστεί πολύ καλά όλα αυτά τα χρόνια» λέει η Δέσποινα.
«Εμπιστεύομαι το μάτι του, την αισθητική του και πάνω από όλα το ταλέντο του. Είμαστε συνεργάτες και φίλοι γύρω στα 12 χρόνια».
Χωρίς να θέλει να μιλήσει για τον ίδιο, πιστεύει ότι θέλει να κάνει κάτι που να έχει τη δική του υπογραφή και αισθητική
σε ό,τι ακριβώς συμβαίνει. «Είναι ακόμα μικρή εταιρεία αλλά πιστεύω ότι θα γίνει μεγάλη.
Έτσι έγινε και με τη Heaven, άλλωστε. Οι πρώτοι που πήγαμε ήμασταν ο Φοίβος και εγώ» λέει η Δέσποινα.

http://www.yupi.gr/gossip/c14162/Despoina_Bandh.html

thea Cool

468Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 21:47

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

super star: Η Δέσποινα Βανδή στο InStyle (27.11.2009)



to thelw Despoina Vandi - Page 19 27111

469Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 21:58

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Despoina Vandi - Page 19 12946_211920780831_741330831_4114221_2547500_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211920800831_741330831_4114224_7411289_n

470Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 21:59

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Despoina Vandi - Page 19 12946_211920795831_741330831_4114223_903242_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211920785831_741330831_4114222_5661206_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211920810831_741330831_4114225_95363_n

471Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 21:59

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921615831_741330831_4114226_7858164_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921640831_741330831_4114230_4718303_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921635831_741330831_4114229_382213_n

472Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 22:00

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921630831_741330831_4114228_1689526_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921625831_741330831_4114227_1189496_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921905831_741330831_4114234_683958_n

473Despoina Vandi - Page 19 Empty Re: Despoina Vandi Fri Nov 27 2009, 22:01

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921900831_741330831_4114233_741899_n

Despoina Vandi - Page 19 12946_211921895831_741330831_4114232_6674944_n


Despoina Vandi - Page 19 829790

Sponsored content



Back to top  Message [Page 18 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum