Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Kalomoira

+13
MaRiOs
spike24
olympiap1994
IroGrecia
Promiscuous
♥Maria♥
*Jorgito*
Thaly-Diosa
stavroseduccion
tsomi
Andriou
john@kos
*D~A~D*
17 posters

Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Go down  Message [Page 25 of 28]

601Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jun 24 2011, 04:01

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member







602Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jun 24 2011, 04:02

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member






tomorrow 24/6
Kalomoira - Page 25 AKSIZEI_NA_TO_ZEIS

603Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jun 25 2011, 04:45

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira @ "Axizei Na To Zeis" - 24.June.2011 - Part 1




Kalomira @ "Axizei Na To Zeis" - 24.June.2011 - Part 2




Kalomira - This is the time @ Axizei na to zeis - 24/06/2011

[b]

604Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jun 25 2011, 20:55

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomoira - Page 25 Kalomiradowntown23june2

Backstage at DownTown!

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_6

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_3

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_5

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_7

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_11



Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_12

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_4

Kalomoira - Page 25 DownTown_Backstage_8

605Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jun 25 2011, 20:58

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Aksizei Na to Zeis - Backstage!

606Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sun Jun 26 2011, 02:38

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

«Τα "φώτα" δεν είναι ό,τι καλύτερο για την υγεία»

Kalomoira - Page 25 Icemax_620_2aacab182d42cc929f19d95f26b9b7ca

Καλεσμένη της Τατιάνας Στεφανίδου και της εκπομπής «Αξίζει να το ζεις» βρέθηκε η Καλομοίρα και μίλησε για τις αλλαγές στη ζωή της μετά τον γάμο της αλλά και για την επιστροφή της στην Ελλάδα.



Μιλώντας για τη ζωή της μετά τον γάμο δήλωσε: «Νιώθω μια αλλαγή, πιο ώριμη δεν ξέρω αν είμαι, αλλά νιώθω κάτι (διαφορετικό)» ενώ λίγο αργότερα συμπλήρωσε «Πάντα ανυπομονούσα να γίνω αυτή η γυναίκα που θέλω να γίνω. Κάτι σαν την μαμά μου, σαν την αδερφή μου… Είναι πολύ ωραίο να είσαι η γυναίκα του σπιτιού. Να φροντίζεις τον άντρα σου, να καθαρίζεις, να κάνεις λίγο ντεκόρ…Να είσαι γυναίκα είναι το καλύτερο πράγμα»



Σχετικά με την απόφαση της να παντρευτεί και κατά πόσο σκέφτηκε τις επιπτώσεις που θα είχε στην καριέρα της η επιλογής της αυτή, η Καλομοίρα είπε: «Ήταν δύσκολο να το αποφασίσω, έγιναν όλα τόσο γρήγορα. Μετά λες περίμενε, λατρεύω αυτό που κάνω αλλά η οικογένεια πρώτα. Αν είναι να γίνει θα γίνει σωστά. Και αν είμαι οργανωμένη θα γίνουν και τα δυο (…) Μου αρέσει να πηγαινοέρχομαι γιατί το να είσαι στα φώτα δεν είναι το καλύτερο για την υγεία σου. Όταν έρχομαι όμως, έρχομαι οργανωμένη, σαν πακέτο και αυτό μου αρέσει πολύ».



Για το καινούριο της single που μόλις κυκλοφόρησε με τίτλο «This is the time» η 26χρονη τραγουδίστρια αποκάλυψε: «Το τραγούδι όταν είμαι στην Αμερική πάντα είναι στο πρόγραμμα. Είχαμε βρει πολλά τραγούδια αλλά έλεγα στον Γιώργο “κάτι δεν μου κάνει”. Και τελευταία στιγμή μου έστειλαν το τραγούδι στην Αμερική, έγινε η παραγωγή στην Γερμανία και στο τέλος το έστειλα στην εταιρία μου».

607Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Mon Jun 27 2011, 05:33

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Leaving MTV Studios!

Kalomoira - Page 25 MTV_GREECE_14



Kalomoira - Page 25 MTV_GREECE_11

Kalomoira - Page 25 MTV_GREECE_12

Kalomoira - Page 25 MTV_GREECE_15

608Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Mon Jun 27 2011, 05:37

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Exclusive Video: After Aksizei Na to Zeis!





Backstage Photos: Aksizei Na to Zeis

Kalomoira - Page 25 Aksizei_1

Kalomoira - Page 25 Aksizei_2

Kalomoira - Page 25 Aksizei_5

Kalomoira - Page 25 Aksizei_6

Kalomoira - Page 25 Aksizei_8

Kalomoira - Page 25 Aksizei_9

Kalomoira - Page 25 Aksizei_10

Kalomoira - Page 25 Aksizei_11

609Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Mon Jun 27 2011, 05:39

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ
«Δεν θα πέσω σε κατάθλιψη όταν σβήσουν τα φώτα!»


Αν ακόμα κάποιος πιστεύει ότι η Καλομοίρα είναι ένα γλυκό, αθώο κορίτσι που μιλάει σπαστά ελληνικά ή ότι έγινε γνωστή επειδή απλώς βρέθηκε σε μια ευτυχή τηλεοπτική συγκυρία, μάλλον δεν μπορεί να εκτιμήσει σωστά αυτό που πραγματικά είναι: Μια έντονη προσωπικότητα με πολύ καλά οργανωμένη σκέψη και με ακόμα πιο σαφή εικόνα για τις προτεραιότητες της ζωής της

Kalomoira - Page 25 Assets_LARGE_t_175761_53595927_type12128

Τελικά πότε θα μάθεις καλά ελληνικά; Μήπως τελικά όλο αυτό είναι θέμα ενός καλού μάρκετινγκ του εαυτού σου;

Εγώ πιστεύω ότι μιλάω τέλεια ελληνικά, αλλά μου λένε ότι πρέπει να τα βελτιώσω. Εχω κάνει μαθήματα, αλήθεια σου λέω, αλλά το ότι μιλάω έτσι όχι, δεν είναι θέμα μάρκετινγκ. Μακάρι να είχα ταλέντο σε αυτό!

Τον τελευταίο καιρό βρίσκεσαι μεταξύ Ελλάδας και Αμερικής. Είσαι ο μοναδικός Ελληνας καλλιτέχνης που κάνει καριέρα εδώ λείποντας όμως τον περισσότερο καιρό. Πώς το καταφέρνεις αυτό;

Τον πρώτο καιρό που είχα έρθει στην Ελλάδα δεν ήθελα να φύγω ούτε μία εβδομάδα, γιατί φοβόμουν. Στον χώρο αυτό σου βάζουν πολύ έντονα τον φόβο και δεν έφευγα ούτε για να δω τους γονείς μου. Οσο όμως περνούσε ο καιρός είπα στον εαυτό μου πως τελικά όταν βγάζεις ένα καλό τραγούδι κι εμφανίζεσαι πάλι, δεν σε ξεχνούν. Μπορεί να μην είναι τόσο σούπερ όσο αν ήσουν εδώ, όμως οι διαφορές δεν είναι μεγάλες.
Οταν όμως αποφάσισες να φύγεις, δεν φοβόσουν ότι ο κόσμος θα σε ξεχάσει γρήγορα, δεδομένου ότι βγαίνουν συνέχεια νέες τραγουδίστριες;
Ναι, βέβαια, γιατί βγαίνουν και πιο νέες κοπέλες και πιο... γκόμενες. Ομως δεν αγχώνομαι γιατί πιστεύω αν κάνεις κάτι με όλη σου την αγάπη, πολλή δουλειά και με καλή ομάδα, δεν έχεις πρόβλημα.

Αν είχες μια καλή πρόταση θα έμενες για να δουλέψεις νύχτα ή η σύντομη εμπειρία σου στα μαγαζιά δεν σου άφησε τις καλύτερες αναμνήσεις;

Ναι, αν είχα μια καλή πρόταση και μπορούσα να κάνω show σε ένα μαγαζί, θα το έκανα. Οταν δούλεψα βράδυ, πέρασα πολύ καλά. Ούτε είδα ναρκωτικά -ήξεραν ότι εγώ δεν κάνω κι ούτε τα έβαλαν ποτέ μπροστά μου- ούτε τίποτα άλλο περίεργο. Ενιωθα μια προστασία και με αυτούς που είχαν τα μαγαζιά κι έτσι ένιωθα καλά.

Δηλαδή δεν είχες νιώσει αυτό που λέμε "ανταγωνισμό πάνω στην πίστα";
Μια φορά είχε γίνει κάτι με μία συνάδελφο και έλεγα στον εαυτό μου "δεν μπορώ να πιστέψω ότι μου το έκανε αυτό!". Δεν είχα καταλάβει ότι θα μου φερόταν έτσι. Εγώ πιστεύω ότι σε αυτές τις δουλειές, όλοι θα πρέπει να κοιτάξουν το συμφέρον τους. Δηλαδή λες: Πάει η άλλη καλά; Τέλεια, να κάνουμε μαζί ντουέτο!

Εσύ πώς το αντιμετώπισες εκείνο το σκηνικό;
Εκανα την... Κινέζα, πήγα την επόμενη μέρα στη δουλειά και προσπάθησα να είμαι όσο καλύτερη γίνεται. Ημουν άλλωστε σε μια θέση όπου δεν μπορούσα να κάνω και πολλά. Συγγωρώ τον άλλον, αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ. Και όλα στη ζωή είναι ρολόι και γυρίζουν.

Στην Αμερική τώρα σπουδάζεις διοίκηση επιχειρήσεων. Δηλαδή η δουλειά που θέλεις να κάνεις είναι να είσαι τραγουδίστρια στην Ελλάδα και business woman στην Αμερική;
Γιατί όχι; Ο κόσμος είναι γεμάτος πιθανότητες! Μου αρέσει να διαβάζω και να μαθαίνω νέα πράγματα. Το ξέρω ότι είναι λίγο περίεργο, αλλά θα μου άρεσε να το κάνω. Νομίζω όμως ότι αν δεν ήμουν τραγουδίστρια θα ήθελα να είμαι δασκάλα Ιστορίας.

Δηλαδή δεν θα ήθελες να κάνεις καριέρα τραγουδίστριας στο εξωτερικό;
Είμαι 26 ετών και δεν είμαι πια πολύ μικρή! Σκέψου ότι η Lady Gaga είναι 24! Νιώθω όμως χαρούμενη που μπορώ να κάνω αυτό που αγαπάω στην Ελλάδα και στην Αμερική δεν με ξέρει κανείς. Είναι μια υγιής ισορροπία για μένα. Δηλαδή όλες αυτές που είναι παγκόσμια γνωστές είναι χαρούμενες; Δεν ξέρω...

Τότε γιατί πήγες στη Eurovision, αφού δεν σε ενδιέφερε η διεθνής καριέρα;

Τότε ήταν διαφορετικά. Τότε ήθελα να ανήκω στη Ευρώπη, αλλά την Ευρώπη την έχω το ίδιο με την Ελλάδα. Δεν σου λέω ότι αν κάτι μου πουν να γίνει παγκόσμια θα πω όχι, αλλά μου αρέσει και έτσι όπως είναι. Εγώ από τότε που ξεκίνησα ήμουν έτοιμη για όλο αυτό που μου συνέβη. Είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, ήξερα πώς θα δώσω συνεντεύξεις, τα πάντα. Αλλά δεν σημαίνει ότι και οι γύρω μου ήταν το ίδιο προετοιμασμένοι!

Οταν πάντως μετά τη Eurovision έφυγες από την Ελλάδα νόμιζα ότι δεν θα επέστρεφες ποτέ αλλά και ότι θα έφευγες και από τη Heaven. Τι άλλαξε;

Κι εγώ αυτό νόμιζα, ότι δεν θα επέστεφα. Με την εταιρεία όλα έγιναν μαγικά. Πήρα νέο συμβόλαιο, άλλαξαν κάποιοι άνθρωποι και με τον Μάκη Πουνέντη έχω πολύ καλή σχέση, είναι φοβερός. Με την αλλαγή του συμβολαίου έγινε η νύχτα μέρα. Τό ότι έφυγα τελικά για λίγο ήταν για καλό.
Αν όμως τελικά έφευγες δεν θα ήταν κρίμα για την όποια δουλειά είχες ήδη κάνει εδώ;
Οταν είσαι στη showbiz και είσαι στην αρχή, και καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά, αλλά δεν έχεις επιλογές, απλώς κάνεις το κορόιδο. Τότε είχαν έρθει κάποια στιγμή τα πράγματα πολύ οριακά. Είχα γίνει τίγρης και πριν τα διαλύσω όλα είπα ότι είναι καλύτερα να φύγω. Γιατί όταν σε χτυπούν, λες, χτύπα κι άλλο αλλά φτάνεις σε ένα σημείο που λες φτάνει!

Με την τηλεόραση θα ήθελες να ασχοληθείς;

Ναι, μου αρέσει πολύ και όσο μεγαλώνω και αποκτώ εμπειρίες πιστεύω ότι μπορώ να το κάνω -νομίζω ότι τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή για κάτι τέτοιο. Θα μου άρεσε να κάνω κάτι ψυχαγωγικό, νομίζω ότι οι Ελληνες με όλα όσα περνάνε το μόνο που χρειάζονται είναι να έχει χαρά η τηλεόραση για να γελάσουν.

Με τον Γιώργο είστε μαζί περίπου 5 χρόνια. Αισθάνεσαι μήπως ότι παντρεύτηκες γρήγορα, δεδομένου ότι είσαι σχετικά μικρή και δεν έχεις προλάβει να αποκτήσεις πολλές εμπειρίες;

Μην το λες, είχα τις εμπειρίες μου όσο ήμουν στην Ελλάδα. Ημουν μόνη μου τρία χρόνια. Δηλαδή τι άλλο να κάνω; Και χαίρομαι που τα έκανα γιατί βλέπεις κάποια πράγματα και εκτιμάς τον άνθρωπο που εχεις δίπλα σου. Λέω δόξα τω Θεώ, έχω ένα καλό παιδί που με αγαπά και με προσέχει. Δεν νομιζω ότι παντρεύτηκα μικρή. Ενιωθα ότι θα έβγαινα έξω κι άλλο, θα γνώριζα άντρες και ότι μετά ότι θα μπερδευτώ γιατί δεν θα ήξερα τι ήθελα. Εγώ θέλω κάποιον που να είναι ο καλύτερός μου φίλος.

Ο γάμος έγινε νωρίς. Σκέφτεσαι να κάνεις άμεσα και ένα παιδί;

Δεν ξέρω ακόμα. Αγχώνομαι γιατί τα παιδιά θέλουν πολλή προσοχή. Οχι βέβαια όταν είναι μικρά αλλά στο πώς πρέπει να τα μεγαλώσεις. Εγώ με την αδελφή μου δουλεύαμε πάντα από μικρές κι δεν βγαίναμε πολύ έξω, αλλά αν τώρα έρθει η κόρη μου και μου πει από μικρή "μαμά θέλω να βγω", θα τη σκοτώσω.

Τι άλλαξε στη ζωή σου μετά το γάμο;

Εχω πιο πολλά πράγματα να κάνω γιατί είμαι κλασική νοικοκυρά. Βάζω πλυντήριο, σιδερώνω, μαγειρεύω -κάνω μόνο σούπα αβγολέμονο και ψάρι βέβαια- και προσπαθώ να καθαρίζω εγώ όλο το σπίτι. Μου λένε "καλά, δεν έχεις καθαρίστρια;" και λέω όχι γιατί πρώτα θα έπρεπε να είχε η μαμά μου και μετά εγώ. Θα μου πεις, δεν βαριέσαι να βάζεις κάθε εβδομάδα πλυντήριο; Ναι, αλλά από το να ακούω τον Γιώργο να μου λέει "δεν έχω καθαρή μπλούζα" προτιμώ να βάζω πλυντήριο! Μου αρέσει να ασχολούμαι και με τον κηπουρική και τα λουλούδια.

Είσαι πάντα πολύ θετική στην αντιμετώπιση της ζωής. Ετσι ήσουν πάντα;
Στα σοβαρά πράγματα κλείνομαι στον εαυτό μου και δεν μιλάω σε κανέναν. Προσπαθώ να σκεφτώ τι δεν πήγε καλά και τι θα μπορούσα να κάνω εγώ γι' αυτό. Ο κόσμος νομίζει ότι επειδή είμαι εξωστρεφής αλλά δεν είναι έτσι. Δεν με ξέρετε καλά. Εχουν συμβεί κάποια πολύ σοβαρά πράγματα σπίτι μου που αν δεν ήμουν θετική θα με είχαν τρελάνει.

Πέρασες δηλαδή δύσκολη φάση ως παιδί;
Ναι, αλλά πολλοί νομίζουν ότι ήμασταν στο σπίτι όλο αγκαλιές και φιλιά. Θα ήθελα να ήταν έτσι, αλλά δεν ήταν. Δεν λέω ότι δεν πέρασα ωραία, αλλά μακάρι να μην είχα αυτά τα προβλήματα, γιατί μπορεί να ήμουν μικρή αλλά οι εικόνες σού μένουν. Και έβλεπα τη μαμά μου που πόναγε τόσο πολύ και αυτά δεν μπορείς να τα ξεχάσεις. Τώρα πια την καταλαβαίνω...

Εχεις προετοιμάσει τον εαυτό σου για τη στιγμή που θα σβήσουν τα φώτα;
Δεν με πειράζει γιατί αυτό το είχα πάντα στο μυαλό μου. Δεν έλεγα "εγώ είμαι και κανένας άλλος". Γι' αυτό και στον Γιώργο λέω ότι δεν θέλω να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας με το: "τι όμορφα που είστε". Δεν μετράει αυτό, αλλά το μέσα μας. Κι εμένα οι γονείς μου δεν με μεγάλωσαν έτσι, ποτέ δεν με έκαναν να πιστέψω ότι είμαι κάτι, γι' αυτό και δεν θα πέσω σε κατάθλιψη όταν σβήσουν τα φώτα!

Τη δόξα την έχεις αντιμετωπίσει. Πόσο σημαντικό όμως ρόλο παίζουν τα χρήματα στη ζωή σου;
Ξέρω πόσο σημαντικό είναι να έχεις χρήματα για να ζεις άνετα. Εχω περάσει φάσεις στη ζωή μου όπου στο εστιατόριο δεν είχαμε πελάτες και επειδή έπρεπε να πληρώσουμε το νοίκι αναγκαζόμουν να πάω με το μενού σε όλα τα κτίρια της γειτονιάς και να πω "Εχουμε την καλύτερη πίτσα. Πάρτε την από εμάς". Ομως δεν θέλω ποτέ τα χρήματα να γίνουν αρρώστια της ζωής. Το μόνο που θέλω σε δέκα χρόνια από σήμερα είναι να είμαι καλά με την οικογένειά μου και να έχω τρία παιδιά.

Data Bank
Τη γνωρίσαμε μέσα από το Fame Story και είναι η μοναδική νικήτρια σε talent show που έχει κάνει καριέρα.
Οι δυο πιο σημαντικές στιγμές στην καριέρα της ήταν η Eurovision και όταν εμφανίστηκε μαζί με τον Διονύση Σαββόπουλο στο Ηρώδειο.
Το αγαπημένο της φαγητό είναι οι τηγανητές πατάτες με το κέτσαπ.
Το αγαπημένο της μότο είναι "να είσαι αυθεντικός και να είσαι ο εαυτός σου".
Με τον Γιωργο γνωρίστηκε στο χωριό της, που είναι κοντά στη Σπάρτη, ενώ η πρόταση γάμου τής έγινε σε ένα ρομαντικό εστιατόριο κάτω από τη γέφυρα του Μπρούκλιν.
Ο κρυφός της πόθος είναι να συνεργαστεί με τον Σάκη Ρουβά.
Καλοκαιρινά σχέδια
Το καινούργιο single της Καλομοίρας λέγεται "This is the time" και το καλοκαίρι θα κάνει περιοδείες σε όλη την Ελλάδα. Ολα τα τελευταία νέα της θα τα βρείτε στο site της,
Βένια Καραγιάννη

610Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Mon Jun 27 2011, 20:04

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα

«Παντρεύτηκα τον καλύτερό μου φίλο»

Kalomoira - Page 25 Icemax_620_2aacab182d42cc929f19d95f26b9b7ca


Η κοινή της ζωή με τον Γιώργο και οι αλλαγές που έφερε ο γάμος στη ζωή της, η απόκτηση οικογένειας, αλλά και η σχέση της με τα χρήματα ήταν μερικά από τα θέματα για τα οποία μίλησε η Καλομοίρα στο ένθετο «Radar!» της εφημερίδας «Έθνος».

Toν περασμένο Σεπτέμβριο, η Καλομοίρα παντρεύτηκε με τον αγαπημένο της Γιώργο Μπούσαλη. Θεωρεί ότι η Καλομοίρα ότι παντρεύτηκε νωρίς και δεν πρόλαβε να αποκτήσει πολλές εμπειρίες στη ζωή της; «Μην το λες, είχα τις εμπειρίες μου όσο ήμουν στην Ελλάδα. Ήμουν μόνη μου τρία χρόνια. Δηλαδή τι άλλο να κάνω; Και χαίρομαι που τα έκανα γιατί βλέπεις κάποια πράγματα και εκτιμάς τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου. Λέω δόξα τω Θεώ, έχω ένα καλό παιδί που με αγαπά και με προσέχει. Δεν νομίζω ότι παντρεύτηκα μικρή. Ένιωθα ότι θα έβγαινα έξω κι άλλο, θα γνώριζα άντρες και ότι μετά θα μπερδευτώ γιατί δεν θα ήξερα τι ήθελα. Εγώ θέλω κάποιον που να είναι ο καλύτερός μου φίλος», παραδέχτηκε.

Η 26χρονη τραγουδίστρια θα ήθελε να γίνει μανούλα σύντομα, αλλά όχι ακόμα τουλάχιστον: «Δεν ξέρω ακόμα. Αγχώνομαι γιατί τα παιδιά θέλουν πολλή προσοχή. Όχι βέβαια όταν είναι μικρά αλλά στο πώς πρέπει να τα μεγαλώσεις. Εγώ με την αδερφή μου δουλεύαμε από μικρές και δεν βγαίναμε πολύ έξω, αλλά αν τώρα έρθει η κόρη μου και μου πει από μικρή “μαμά θέλω να βγω”, θα τη σκοτώσω!».

Ποιες αλλαγές έχει επιφέρει στη ζωή της ο γάμος της; «Έχω πιο πολλά πράγματα να κάνω γιατί είμαι κλασική νοικοκυρά. Βάζω πλυντήριο, σιδερώνω, μαγειρεύω-κάνω μόνο σούπα αυγολέμονο και ψάρι βέβαια- και προσπαθώ να καθαρίζω εγώ όλο το σπίτι. Μου λένε “καλά, δεν έχεις καθαρίστρια;” και λέω όχι γιατί πρώτα θα έπρεπε να είχε η μαμά μου και μετά εγώ. Θα μου πες, δεν βαριέσαι να βάζει κάθε εβδομάδα πλυντήριο; Ναι, αλλά από το να ακούω τον Γιώργο να μου λέει “δεν έχω καθαρή μπλούζα” προτιμώ να βάζω πλυντήριο! Μου αρέσει να ασχολούμαι και με την κηπουρική και τα λουλούδια», είπε.

Πώς θα αντιδρούσε στην περίπτωση που τα φώτα της δημοσιότητας έσβηναν κάποια στιγμή για εκείνη; «Δεν με πειράζει γιατί αυτό το είχα πάντα στο μυαλό μου. Δεν έλεγα “εγώ είμαι και κανένας άλλος”. ΓιΆ αυτό και στον Γιώργο λέω ότι δεν θέλω να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας με το “τι όμορφα που είστε”. Δεν μετράει αυτό, αλλά το μέσα μας. Κι εμένα οι γονείς μου δεν με μεγάλωσαν έτσι, ποτέ δεν με έκαναν να πιστέψω ότι είμαι κάτι, γιΆ αυτό και δεν θα πέσω σε κατάθλιψη όταν σβήσουν τα φώτα!» δήλωσε.

Η Καλομοίρα είμαι μια τραγουδίστρια που έχει ζήσει τη δόξα και την αγάπη από τον κόσμο. Τι ρόλο όμως παίζουν τα χρήματα για την ίδια; «Ξέρω πόσο σημαντικό είναι να έχεις χρήματα για να ζεις άνετα. Έχω περάσει φάσεις στη ζωή μου όπου στο εστιατόριο δεν είχαμε πελάτες και επειδή έπρεπε να πληρώσουμε το νοίκι αναγκαζόμουν να πάω με το μενού σε όλα τα κτίρια της γειτονιάς και να πω “Έχουμε την καλύτερη πίτσα. Πάρτε την από εμάς”. Όμως δεν θέλω ποτέ τα χρήματα να γίνουν αρρώστια της ζωής. Το μόνο που θέλω σε δέκα χρόνια από σήμερα είναι να είμαι καλά με την οικογένειά μου και να έχω τρία παιδιά»

611Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Mon Jun 27 2011, 20:05

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira - A Night at Nikolakis

612Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 04:39

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα: Βουτιές και αγκαλιές με τον Γιώργο στην πισίνα!

Kalomoira - Page 25 Kalomoira2_h_633_451


Στο Λουτράκι πέρασε ολιγοήμερες διακοπές αγκαλιά με τον σύζυγό της η Καλομοίρα Σαράντη. Το ζευγάρι απόλαυσε τις βουτιές και παιχνίδια μέσα στην πισίνα γνωστού ξενοδοχείου παρέα με το ζεύγος Λιάγκα.

Η νεαρή τραγουδίστρια που έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον του κοινού αποφάσισε να περάσει λίγες στιγμές ηρεμίας και χαλάρωσης μαζί με τον Γιώργο και να πάρει δυνάμεις για την επόμενη χρονιά.

Σύμφωνα με το περιοδικό “HELLO!”, μάλιστα, η Καλομοίρα ετοιμάζεται να κάνει νέα βήματα στο χώρο της τηλεόρασης, καθώς θα παρουσιάσει τη νέα σεζόν ένα μουσικό σόου για παιδιά, που θα προβάλλεται από τον ΑΝΤ1.

Δες φωτογραφίες:

Kalomoira - Page 25 Kalomoira

Kalomoira - Page 25 Kalomoira2

Kalomoira - Page 25 Kalomoira3

Kalomoira - Page 25 Kalomoira4

Kalomoira - Page 25 Kalomoira5

613Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 04:47

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kαλομοίρα Σαράντη: «Έχω ζήσει το όνειρό μου»


Η νεαρή τραγουδίστρια Καλομοίρα Σαράντη, έδωσε συνέντευξη στο περιοδικό Εγώ Weekly και στο Γιάννη Βίτσα.

Μίλησε για την επιστροφή της στην Ελλάδα, για το Dancing with the stars, για τη Eurovision και για τον έγγαμο βίο! Νιώθει πολύ όμορφα που γύρισε στην Ελλάδα: «Είμαι χαρούμενη γιατί το καινούργιο μου κομμάτι μόλις κυκλοφόρησε, το «This is the time».
Είχε δεχτεί δυο προτάσεις από την παραγωγή του «Dancing with the stars», για να συμμετέχει αλλά αρνήθηκε λόγω χρόνου, αν και θα ήθελε πολύ να το δοκιμάσει.

Αποκαλύπτει πως στην Αμερική έχει μιλήσει με ατζέντηδες , αλλά λέει πως : «Έχω ζήσει το όνειρό μου» και αν ήταν νεότερη θα τολμούσε να ανοίξει και εκεί τα φτερά της.

Παρακολούθησε Eurovision: «Πήγαμε πολύ καλά. Τα πράγματα έχουν γίνει πολύ πιο δύσκολα».

Αν θα συμμετείχε ξανά σαν διαγωνιζόμενη απαντά: «Δεν νομίζω. Μόνο αν είχα ένα κομμάτι που θα με είχε ενθουσιάσει απεριόριστα και ήμουν βέβαιη πως αυτό ήταν το τραγούδι μου».

614Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 04:48

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira - Kalo Kalokairi - Have a Great Summer!






Kalomira - Forma Photoshoot Part 1





Kalomira @ STAR TV - 30.June.2011

615Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 05:43

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Exei synenteyksh ths sto Egw, an thes scans pes to m twra p exw to scanner syndedemeno Kalomoira - Page 25 68461

616Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 05:58

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

no de xreiazetai panouli m,tha to agorasw etsi ki alliws aurio to magazine,se euxaristw para polu pantws!!!! Smile

617Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 06:01

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Tipota kale siga Kalomoira - Page 25 68461 Sta kapakia tis exoun Kalomoira kai Kaith Kalomoira - Page 25 503718

618Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 06:05

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

exw dei tosh kalomoira autes tis meres,eidika photografiseis kai video pou de mporw..exw pathei overdose alla m aresei xaxa Razz

619Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Fri Jul 01 2011, 06:22

marakii_1988

marakii_1988
TD Aventurero Member

kalomoira edw kalomoira ekei kalomoira pantou Kalomoira - Page 25 219185

620Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jul 02 2011, 16:12

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Καλομοίρα: ''Θα ήταν τέλεια στα 27 μου να είμαι έγκυος!''

Kalomoira - Page 25 Kalomoira2_h_633_451

Η γλυκιά μας Καλομοίρα Σαράντη, σε συνέντευξη που έδωσε στο περιοδικό ''ΕΓΩ!'', μίλησε για την εμπειρία της στο Dancing with the stars, τους μήνες που έζησε μακριά από την Ελλάδα και τον έγγαμο βίο.

''Όταν μου πρότειναν να παρευρεθώ στο παιχνίδι, δέχθηκα με πολύ μεγάλη χαρά. Επέλεξα, μάλιστα, να ''δέσω'' δύο διαφορετικά δύο διαφορετικά κομμάτια. Είναι πραγματικά μια τόσο ωραία εκπομπή! Θα ήθελα να συμμετάσχω κάποια στιγμή. Απαιτούνται βέβαια, πολλές πρόβες, αν και η αλήθεια είναι ότι προσωπικά τρελαίνομαι για πρόβες. Δεν με φόβιζαν ποτέ. Θα μου πρις να κάνουμε 10 και θα κάνουμε 20!'', δήλωσε η ίδια σχετικά με τις πρόβες και την εμπειρία της στο Dancing.

Παρέμεινε στην Αμερική για 8 μηνές και η Ελλάδα της έλειψε αρκετά...
''Μου έλειπε πάρα πολύ η Ελλάδα, όχι μόνο λόγω του καλού καιρού και του ήλιου, αλλά λόγω του κόσμου που αγαπώ, των θαυμαστών μου. Ευτυχώς υπάρχει το Internet και επικοινωνώ μαζί τους. Αν δεν υπήρχε, θα ένιωθα πολύ πιο έντονα την απόσταση. Για αυτούς που πάντα με ακολουθούν, δεν έχω λείψει. Στην ελληνική τηλεόραση φαίνεται πιο πολύ η απουσία. Από την άλλη, μου λείπει βέβαια, και αυτό το τρέξιμο της δουλειάς.''

Kalomoira - Page 25 Kalomoira33

Ο έγγαμος βίος
''Είναι υπέροχος! Αγαπώ πολύ τον άντρα μου. Είμαι πολύ τυχερή. Τον ξέρω από μικρό και γνωρίζω τι ψυχή έχει. Είναι σοβαρό παιδί και νιώθω ότι με αγαπάει πραγματικά. Για μένα, όταν βρεις στη ζωή σου έναν τέτοιο άνθρωπο, δεν τον αφήνεις με τίποτα. Νιώθω πιο ώριμη από ποτέ σε αυτή τη φάση της ζωής μου. Σκέπτομαι και μιλάω διαφορετικά.''

Η απόκτηση νέων μελών στην οικογένειά τους...
''Θα ήθελα πολύ σε έναν χρόνο να είμαι μητέρα. Ξέρω ότι αυτά δεν τα προγραμματίζεις, αλλά είναι μεγάλη μου επιθυμία. Είμαι πια 26 χρονών. Θα ήταν τέλεια στα 27 μου να είμαι έγκυος. Από κει και πέρα, όπως θέλει ο Θεός!''


Kalomoira - Page 25 Kalomoira1



Οι λόγοι που δεν έχει δοκιμάσει να ''ανοιχτεί'' και στη showbiz της Αμερικής
''Έχω μιλήσει με μάνατζερ, καθώς και με γραφεία ατζέντηδων. Αν ήμουν 18 χρονών, θα σου έλεγα ''θα πάω και θα το κάνω!'', αλλά είμαι 26. Έχω ζήσει το όνειρό μου. Έχω λάβει την αγάπη του κόσμου. Όταν πηγαίνω στην Αμερική, αν δεν θέλω, δεν με ξέρει κανείς. Θα ήμουν αχάριστη αν ζητούσα και άλλα. Ποια είναι εξάλλου η διαφορά; Από 10 θαυμαστές, θα έχεις 10 εκατομμύρια. Μπορεί να έχει διαφορά στις συναυλίες, αλλά στην ψυχή μου, μέσα μου, δεν έχει καμία. Αυτό έχω και μου φτάνει.''

621Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jul 02 2011, 16:21

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Φιλιά & αγκαλιές α λα ελληνικά

Kalomoira - Page 25 PAN_180611_KALOM_15

Με το χαμόγελο διαρκώς ζωγραφισμένο στο πρόσωπο της η Καλομοίρα συνεχίζει τις διακοπές της στην Ελλάδα, έχοντας πάντα στο πλευρό της τον σύζυγο της Γιώργο Μπούσαλη.
Το ζευγάρι από την πρώτη στιγμή που πάτησε το πόδι του στην Ελλάδα δεν έκρυψε τη λαχτάρα του να συναντηθεί με φίλους από κοντά αλλά και να κάνει ρομαντικές βόλτες, αλλά και ψώνια σε μεγάλο εμπορικό κέντρο των βορείων προαστίων.
Ξέγνοιαστοι και χαλαροί οι δυο τους απαθανατίστηκαν στο κέντρο να απολαμβάνουν τη βόλτα τους κάνοντας ψώνια. Αμέσως μετά και αφού η Καλομοίρα συναντήσει και συγγενείς θα κάνουν την εξόρμηση τους στις Κυκλάδες.

Kalomoira - Page 25 Phoca_thumb_l_PAN_180611_KALOM_0

Kalomoira - Page 25 Phoca_thumb_l_PAN_180611_KALOM_3

Kalomoira - Page 25 Phoca_thumb_l_PAN_180611_KALOM_5

Kalomoira - Page 25 Phoca_thumb_l_PAN_180611_KALOM_11

Kalomoira - Page 25 Phoca_thumb_l_PAN_180611_KALOM_14

Kalomoira - Page 25 Phoca_thumb_l_PAN_180611_KALOM_8

622Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jul 02 2011, 16:24

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

KALOMIRA: CONCERTS

Kalomoira - Page 25 JULY_7_PERFORMANCE

Kalomoira - Page 25 JULY_9_PERFORMANCE

623Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Sat Jul 02 2011, 16:24

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomira - Forma Photoshoot Part 2

624Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Tue Jul 05 2011, 05:00

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Το Καλομοιράκι με τα παιδιά των Special Olympics



Μια άκρως συγκινητική στιγμή για τη γλυκιά Καλομοίρα! Η τραγουδίστρια πριν από λίγες ημέρες βρέθηκε στο χωριό της, τη Σκάλα, κοντά στη Σπάρτη, προκειμένου να λάβει μέρος στη λαμπαδηδρομία των Special Olympics 2011. Στο πλευρό της ήταν και ο σύζυγός της Γιώργος Μπούσαλης, ο οποίος κατάγεται από το ίδιο μέρος. Η Καλομοίρα, που κράτησε με συγκίνηση τη φλόγα είχε μάλιστα την ευκαιρία να μιλήσει με τα παιδιά.

«Ενιωσα απίστευτα όμορφα, συγκινήθηκα πάρα πολύ και αντί να προσφέρω εγώ χαρά στα παιδιά, μου πρόσφεραν εκείνα. Χαίρομαι που μπόρεσα να συμμετάσχω κι εγώ με τον τρόπο μου στους Special Olympics» δήλωσε στην «Espresso» η Καλομοίρα. «Ολα τα παιδιά που λαμβάνουν μέρος στους αγώνες δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Ολόκληρο τον χρόνο κάνουν μεγάλη προσπάθεια, αθλούνται καθημερινά και τώρα έφτασε η δική τους ξεχωριστή στιγμή να μας δείξουν πόσο πολύ αξίζουν».

Αυτή την περίοδο η Καλομοίρα -μαζί με τον σύζυγό της- βρίσκεται στο χωριό του πατέρα της για να επισκεφτεί τη γιαγιά της Ελένη (από τη μεριά του πατέρα της). «Είναι υπέροχη η γιαγιά Ελένη. Κάθε φορά που με βλέπει με παινεύει όλο και πιο πολύ και μου μαθαίνει καινούργια πράγματα. Μου δίνει συμβουλές για το τι πρέπει να κάνω στο σπίτι μου τώρα που παντρεύτηκα. Θα μείνουμε λίγες ημέρες με τη γιαγιά και έπειτα το πρόγραμμα έχει Μύκονο και Μπαρτσελόνα».

Μπορεί να μην έχει συμπληρώσει ακόμη τον πρώτο χρόνο γάμου, ωστόσο ένα παιδί στην οικογένεια θα ήταν ευπρόσδεκτο: «Με το καλό να έρθει ένα παιδάκι στη ζωή μας. Προς το παρόν όμως θέλω να διασκεδάσω και να ζήσω έντονες στιγμές με τον άντρα μου. Πάντως δεν θα περιμένω και πολύ, γιατί θέλω να είμαι νέα μαμά, ώστε να έχω την ενέργεια που απαιτείται για τη φροντίδα ενός παιδιού».



Με μια λαμπρή τελετή υποδέχθηκε τη φλόγα των Special Olympics ο Δήμος Ευρώτα. Συγκινητικότερη στιγμή της λαμπρής εκδήλωσης ήταν η άφιξη της φλόγας στη Σκάλα με τον υπέροχο Έλληνα αθλητή Παναγιώτη Κοντάκης. Η προσπάθεια του συγκινεί και συγκλονίζει το πανελλήνιο. Είναι παράδειγμα προς μίμηση για τη νεολαία «Έλα και εσύ μαζί μας γιατί όλοι μαζί μπορούμε!». Στην πλατεία των Πηγών αν εξαιρέσει κανείς την παρουσία των παιδιών από τα δημοτικά σχολεία, πολλοί “έλαμψαν” δια της απουσίας τους. Κυρίως, αυτοί που κατέχουν αξιώματα και θα Άπρεπε να δίνουν το καλό παράδειγμα.

Η πορεία των αθλητών και συνοδών της φλόγας ακολούθησε την διαδρομή Σκάλα-Βλαχιώτη-Μολάους. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και η γνωστή τραγουδίστρια Καλομοίρα Σαράντη, η οποία τιμήθηκε με αναμνηστική πλακέτα από τον Παναγιώτη Κοντάκη. Τέτοιες εκδηλώσεις πρέπει να χρίζουν περισσότερης εκτίμησης και προσοχής από τους ιθύνοντες.

625Kalomoira - Page 25 Empty Re: Kalomoira Tue Jul 05 2011, 05:09

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

Kalomoira - Page 25 SAM_0502

Kalomoira - Page 25 SAM_0501

Kalomoira - Page 25 SAM_0513

Kalomoira - Page 25 SAM_0511

Kalomoira - Page 25 SAM_0512



Kalomoira - Page 25 SAM_0527

Sponsored content



Back to top  Message [Page 25 of 28]

Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Similar topics

-

» Favourite Kalomoira Album

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum