Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Kalomoira

+13
MaRiOs
spike24
olympiap1994
IroGrecia
Promiscuous
♥Maria♥
*Jorgito*
Thaly-Diosa
stavroseduccion
tsomi
Andriou
john@kos
*D~A~D*
17 posters

Go to page : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next

Go down  Message [Page 1 of 28]

1Kalomoira Empty Kalomoira Fri Oct 24 2008, 08:37

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Καλομοίρα: Νοικοκυρά σε Απόγνωση
Ετοιμάζεται να βάλει στεφάνι στο κεφάλι της;

--------------------------------------------------------------------------------

Δεν γυρίζει η Καλομοίρα πίσω στην Ελλάδα όσο και να την παίρνουν τηλέφωνο οι δημοσιογράφοι και να την παρακαλούν οι θαυμαστές της. Και όχι μόνο δεν επιστρέφει, αλλά ετοιμάζει και το δικό της σπιτικό στην Αμερική αφού οι φήμες λένε ότι θα τη δούμε (από μακριά) σύντομα νυφούλα.



Ακούσαμε τη φωνή της Καλομοίρας (μετά από πολύ καιρό) την Τετάρτη το πρωί στον "Όμορφο Κόσμο " του Γρηγόρη Αρναούτογλου, ο οποίος την είχε πάρει τηλέφωνο και τη ρωτούσε για τη ζωή της στην Αμερική. Τι εντεκάχρονα, τι σαραντάχρονες Ελληνοκαναδές έβαλε να της μιλήσουν και να της πουν πόσο τη θαυμάζουν, αλλά τίποτα, η Καλομοίρα απλά γελούσε χαριτωμένα. Αρκέστηκε να δηλώσει ότι μπορεί να έρθει στη χώρα μας σε πέντε μήνες και ότι προς το παρόν της αρέσει που δουλεύει στο εστιατόριο του μπαμπά της και ανάμεσα στις παραγγελίες μπορεί να πετάει και κανένα τραγουδάκι για να διασκεδάζει τους πελάτες. Και συμπλήρωσε ότι κρατάει ακόμα την επαφή της με τη μουσική αφού πηγαίνει και βλέπει τα καινούρια μιούζικαλ που παίζονται στην Αμερική.



Το καλοκαίρι πάντως η Καλομοίρα αρραβωνιάστηκε με τον αγαπημένο της Γιώργο και μάλλον σε λίγους μήνες θα τη δούμε και νυφούλα στο πλευρό του.

http://WWW.THALIA.COM

2Kalomoira Empty Re: Kalomoira Fri Oct 24 2008, 08:38

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

gyrna pisw kalomoiraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Sad
s'agapame kaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Crying or Very sad

vlamenoi oloi tous pou plhgwsate teoio plasma No

http://WWW.THALIA.COM

3Kalomoira Empty Re: Kalomoira Thu Oct 30 2008, 21:06

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Η Καλομοίρα επιστρέφει μέσω Ιαπωνίας


Ο ALPHA πρόκειται να γυρίσει ένα game show με 12 τυχερούς Έλληνες, οι οποίοι θα ταξιδέψουν στην Ιαπωνία και θα παίξουν στην μεγαλύτερη παιχνιδομηχανή του κόσμου. Το show, Big in Japan θα το παρουσιάσει η Καλομοίρα.

http://WWW.THALIA.COM

4Kalomoira Empty Re: Kalomoira Wed Nov 05 2008, 03:49

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

jorgito wrote:Η αγαπημένη, γλυκιά και ταλαντούχα Καλομοίρα έρχεται στην τηλεόραση του Alpha για να μας παρασύρει με το κέφι και το εκρηκτικό ταμπεραμέντο της στην πιο αστεία, φαντασμαγορική παιχνιδομηχανή του κόσμου. Η Καλομοίρα θα είναι η παρουσιάστρια του νέου παιχνιδιού «Big in Japan» το οποίο θα ενταχθεί τους επόμενους μήνες στο πρόγραμμα του καναλιού.

Το συμβόλαιο με την πολυτάλαντη Καλομοίρα υπεγράφη χθες μέσα σ΄ ένα κλίμα ενθουσιασμού ενώ και οι δύο πλευρές ήταν ιδιαίτερα ικανοποιημένες για τη συνεργασία αυτή. Η Καλομοίρα μάλιστα δήλωσε έτοιμη να δώσει τον καλύτερο εαυτό της σε μια εντυπωσιακή και πρωτότυπη παραγωγή γεμάτη παιχνίδια, χιούμορ, γέλιο, φρεσκάδα και νεανικό αέρα.

Η Καλομοίρα ήδη ταξιδεύει για την πρωτεύουσα της Ιαπωνίας το Τόκυο όπου και θα παραμείνει για πέντε εβδομάδες μαζί με τους παίκτες. Το «Big in Japan» είναι ένα γιαπωνέζικο τηλεπαιχνίδι, που έρχεται για να μας χαρίσει μοναδικές στιγμές διασκέδασης, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι φέτος θα μεταδίδεται παράλληλα σε 17 χώρες.

12 Έλληνες, έξι αγόρια και έξι κορίτσια, θα βρεθούν στο Τόκιο και θα προσπαθήσουν να «επιβιώσουν» παίρνοντας μέρος σε ξεχωριστά παιχνίδια και δοκιμασίες. Οι συμμετέχοντες ,εκτός από τη χαρά του παιχνιδιού, θα έχουν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με την Ιαπωνική κουλτούρα αλλά και να ζήσουν μια εντελώς διαφορετική καθημερινότητα.

Οι παίκτες, οι οποίοι θα κατοικούν όλοι μαζί σ΄ ένα σπίτι, θα συμμετέχουν ομαδικά, αλλά παράλληλα θα ανταγωνίζονται και μεταξύ τους, σε παράξενα αλλά και αστεία γιαπωνέζικα παιχνίδια. Έπαθλα και τιμωρίες θα περιμένουν νικητές και χαμένους. Οι νικητές από τα παιχνίδια θα επιβραβεύονται με ένα έπαθλο, ενώ οι χαμένοι θα πρέπει να αντιμετωπίσουν μια γιαπωνέζικη τιμωρία!

Το παιχνίδι θα ολοκληρωθεί με τους παίκτες του μεγάλου τελικού να διεκδικούν ένα μεγάλο έπαθλο αντάξιο της δυνατής εμπειρίας που θα ζήσουν στη χώρα του «Ανατέλλοντος Ηλίου»

Ο Alpha μας προσκαλεί να ζήσουμε μοναδικές στιγμές χαράς μ΄ ένα παιχνίδι - σόου που θα ανατρέψει τα τηλεοπτικά δεδομένα, με παρουσιάστρια την Καλομοίρα σ΄ έναν ρόλο που θα μας εντυπωσιάσει και θα μας ταξιδέψει νοερά σε μια μαγική χώρα που θα μας κάνει όλους και πάλι παιδιά.

5Kalomoira Empty Re: Kalomoira Wed Nov 12 2008, 03:15

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Η Καλομοίρα Παντρεύεται
Θέλει ο γάμος να γίνει το καλοκαίρι στην Ελλάδα


Η Καλομοί­ρα ωρίμασε, έβαλε σε τάξη τις σκέψεις της, ξέρει πλέον ποιες είναι οι προτεραιότητές της, ξεχώρι­σε φίλους και εχθρούς και είναι έτοιμη όχι για μια νέα ζωή, αλλά για ένα καινούριο ξεκίνημα, αυτή τη φορά με τους δικούς της όρους.



Την προηγούμενη φορά που μιλήσαμε μου είχες πει ότι χρειαζόσουν ένα μικρό διά­λειμμα και ότι πολύ σύντομα θα επέστρε­φες στην Ελλάδα. Σε πετυχαίνω πάλι στην Αμερική. Πότε θα τελειώσει επιτέλους αυτό το διάλειμμα;

Δεν είμαι σίγουρη πότε θα τελειώσει. Ειλικρινά, απολαμβάνω κάθε στιγμή στη Νέα Υόρκη. Μου αρέσει που βρίσκομαι κοντά στην οικογένειά μου και έχω κάποια σχέδια στο μυαλό μου, που τα επε­ξεργάζομαι. Ελπίζω όμως να επιστρέψω στην Ελ­λάδα σε πέντε μήνες, ίσως και περισσότερο. Είναι πολύ ωραίο να κάνεις ένα διάλειμμα πού και πού στη ζωή σου. Με βοήθησε πολύ να επαναπροσδι­ορίσω τους στόχους μου, να φορτίσω τις μπαταρί­ες μου και να δω ποιες είναι τελικά οι προτεραιό­τητές μου. Υπάρχουν τόσο πολλά και διαφορετικά πράγματα που θα ήθελα να κάνω στη ζωή μου. Εννοείται ότι το τραγούδι και η μουσική θα είναι πάντα η μεγάλη μου αγάπη, εκτός από την οικο­γένειά μου, φυσικά, αλλά τώρα που μεγαλώνω και ωριμάζω ανακαλύπτω ότι θέλω να μάθω και πολ­λά άλλα πράγματα.



Στην προηγούμενη συνέντευξη που είχαμε κάνει, είπες ότι κάποια συμβόλαια που είχες υπογράψει ήταν για τα σκουπίδια. Πολλοί, σχολιάζοντας αυτή τη δήλωσή σου, είπαν πως όταν κάποιος υπογράφει ένα συμβόλαιο, θα πρέπει να είναι προσεκτικός. Συμφωνείς;

Ασφαλώς. Πιστεύω ότι πριν υπογράψεις οτιδήπο­τε πρέπει να έχεις μαζί σου ένα δικηγόρο που τον εμπιστεύεσαι και ενδιαφέρεται για το συμφέρον σου, να το διαβάζεις καλά και να επανεξετάζεις κά­ποιους όρους αν χρειάζεται.



Aν είχες την ευκαιρία, τι θα ήθελες να διορθώ­σεις στη δουλειά σου;

Θα ήθελα να έχω δίπλα μου μια ομάδα συνεργατών που να είναι επαγγελματίες, ο καθένας στο είδος του, που να έχουν την ίδια αγάπη και πάθος για τη δουλειά τους όπως εγώ. Εκεί είναι που ξεκινά η μα­γεία. Πρέπει να είσαι παθιασμένος με οτιδήποτε καταπιάνεσαι, μικρό ή μεγάλο. Πρέπει να υπάρχει μια φλόγα μέσα σου που να σε κάνει να υπερβαίνεις τα όριά σου. Να σε ωθεί να ωριμάζεις, να μαθαίνεις και να εξελίσσεσαι.



Είναι αλήθεια ότι έχετε πάρει με τον Γιώργο την απόφαση να παντρευτείτε ;

Ναι, και είμαστε ξετρελαμένοι και μόνο με την ιδέα! Δεν έχουμε ορίσει ακόμα ημερομηνία. Το πι­θανότερο είναι ότι θα παντρευτούμε το καλοκαί­ρι. Αν δεν προλάβουμε, μας βλέπω να το κάνουμε τον ερχόμενο χειμώνα. Θα δούμε...



Σκέφτεστε να παντρευτείτε στην Ελλάδα ή στην Αμερική;

Θα μου άρεσε πολύ να παντρευτούμε στην Ελ­λάδα, γιατί είμαστε και οι δύο Έλληνες. Θα ήταν υπέροχο να κάνουμε το γάμο στον τόπο καταγω­γής μας. Έχουμε όμως πολλούς συγγενείς στην Αμερική, γι' αυτό και δεν έχουμε καταλήξει ακόμα πού και πότε ακριβώς θα γίνει.

http://WWW.THALIA.COM

6Kalomoira Empty Re: Kalomoira Wed Nov 12 2008, 03:17

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

a re kalomoiraki Rolling Eyes
ax ax ax Neutral
apo thn allh exei kai dikio h kopelia Wink
mwre kala kanei Razz
alla mas lypei to skasmeno Kalomoira 68461

http://WWW.THALIA.COM

7Kalomoira Empty Re: Kalomoira Wed Nov 12 2008, 23:15

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

-Γιατί έφυγες την πρώτη φορά από την Ελλάδα;

Εφυγα γιατί ένιωθα μέσα μου ότι έπρεπε να κάνω ένα μεγάλο διάλειμμα. Ηταν ένα διάλειμμα που χάρηκα που το πήρα.

-Τι σε έκανε να απομακρυνθείς από έναν επιτυχημένο δρόμο που εσύ είχες επιλέξει;

Ηταν πολλά μαζεμένα. Δεν είναι ένα μόνο συγκεκριμένο πράγμα να σου πω. Ρωτούσα τον εαυτό μου τότε, «Καλομοίρα, είσαι ευτυχισμένη;». Πιστεύω στο όνειρό μου, αλλά μετά ένιωσα πως έπρεπε να ζυγίζω τα πράγματα και να βρω τι θα με κάνει πραγματικά χαρούμενη. Σκοπός της ζωής μου δεν είναι να ευχαριστιέμαι τον εαυτό μου αλλά θέλω να ευχαριστώ και άλλους ανθρώπους.

-Θα επιστρέψεις στην Ελλάδα να συνεχίσεις το τραγούδι;

Λατρεύω την Ελλάδα γιατί με βοήθησε να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα. Εκτιμώ όσα έκανε ο κόσμος για μένα και γι αυτό ήθελα και θέλω να του το ανταποδώσω. Νιώθω πως μεγαλώνω και όταν γυρίσω θέλω να κάνω πράγματα σε σχέση με τη μουσική αλλά θα ήθελα να κάνω τη διαφορά βοηθώντας και με κάποιον τρόπο τους ανθρώπους που έχουν ανάγκη... Πρώτα θα πάω ξανά στην Αμερική και μετά θα έρθω πάλι στην Ελλάδα για λίγο...

-Είπες πρόσφατα σε συνέντευξή σου ότι αρρώσταινες ψυχολογικά. Τώρα ξεκινάς ένα νέο «ταξίδι». Πώς θα αντιμετωπίσεις τα ίδια ξανά;

Δεν φοβάμαι. Νιώθω ότι έχω πιο πολύ τον έλεγχο σε αυτό που θα κάνω. Διαλέγω τώρα τους συνεργάτες μου.

-Πολλοί θα πουν πως ήταν «κόλπο»...

Τι να πω, μακάρι να ήμουν τόσο έξυπνη ώστε να το κάνω αυτό.

-Τι εύχεσαι στον Σάκη για τη Γιουροβίζιον; Είναι πατέρας τώρα πια, το ξερες;

Ω Μάι Γκούντνες! Οχι, δεν το ήξερα! Θα είναι πολύ όμορφο αυτό το μωρό! Χαίρομαι πολύ για τον Σάκη και την Κάτια. Εύχομαι τα καλύτερα, υγεία και αγάπη και να είναι πάντα ευτυχισμένη αυτή η οικογένεια! Εύχομαι να πάρει και τη Γιουροβίζιον να την κάνουμε πάλι του χρόνου στην Αθήνα...

Η ζωή μου στο Τόκιο
«Τρελάθηκα! Δεν ξέρει κανείς Αγγλικά! Τώρα κατάλαβα πόσο σημαντική είναι η γλώσσα», λέει το Καλομοιράκι για τη ζωή στο Τόκιο όπου βρίσκεται για μια νέα πρόκληση... Γιατί είτε «Μπιγκ ιν Τζαπάν» είτε... «Μπιγκ ιν Γκρις», η Καλομοίρα φαίνεται να αλλάζει μέγεθος σαν την Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων, ούσα ωστόσο πάντα ένα κορίτσι που προσπαθεί να πραγματώσει το όνειρό της ακολουθώντας τον δρόμο της καρδιάς...

-Εχεις δει την ταινία «Χαμένοι στη μετάφραση»;

Οχι. Αλλά νιώθω κάπως έτσι.

-Τι σε εντυπωσίασε περισσότερο;

Δεν έχω δει και πολλά γιατί κάνουμε συνέχεια γυρίσματα. Μου αρέσει έως τώρα, ότι χρησιμοποιούν πολύ την τεχνολογία. Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο στην Ιαπωνία είναι η τουαλέτα! Το είχα διαβάσει πως είναι παράξενα, αλλά... άλλο να το βλέπεις!

-Τόκιο, Νέα Υόρκη ή Αθήνα;

Είναι τόσο δια-φο-ρε-τι-κό! Στη Νέα Υόρκη οι άνθρωποι έρχονται από πολλές πόλεις, η πόλη η ίδια είναι φρι σπίριτ (σ.σ.: σε ελεύθερη μετάφραση «έχει ελεύθερο πνεύμα»). Αν και λατρεύω τη Νέα Υόρκη γιατί είναι ωραία όταν είσαι σινγκλ (μόνος), να κάνεις σόπινγκ, να πηγαίνεις για φαγητό, να βγαίνεις με τις κολλητές σου, δεν θα μπορούσα όμως να μένω μέσα στην πόλη. Στο Τόκιο έχουν άλλη συμπεριφορά. Οι άνθρωποι στην Αθήνα είναι εντελώς διαφορετικοί! Εμείς οι Ελληνες είμαστε έξω καρδιά. Φωνάζουμε στους δρόμους, σφυρίζουμε! Αυτό το νιώθω πιο κοντά μου. Βέβαια θα μπορούσα να ζήσω οπουδήποτε...

8Kalomoira Empty Re: Kalomoira Mon Nov 17 2008, 09:05

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

paidakia eide kaneis shmera to kalomoiraki pou parousiaze kai gyrize thn ekpomph big in japan sthn iapwnia Razz

poly xarhka cheers

meta thn akousa na milaei kai me thn natalia germanou Laughing
eipe pws kapoia stigmh tha kanei mia synaylia gia tous thaumastes ths bounce Kalomoira 219185

makari cheers Wink

http://WWW.THALIA.COM

9Kalomoira Empty Re: Kalomoira Sat Nov 29 2008, 18:26

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Καλομοίρα
"Η Heaven μου παίρνει ποσοστά από το Big in Japan"


«Πριν από καιρό είχα πάει σε μια χρωματολόγο που διάβαζε την αύρα και μου είχε πει πως στην προηγούμενη ζωή μου ήμουν Γιαπωνέζα. Όταν, λοιπόν, μπήκα στο αεροπλάνο για Τόκιο, είπα "Οk, έρχομαι σπίτι"». Εκεί ακριβώς βρήκε το Nitro και φωτογράφησε την Καλομοίρα, που είναι ενθουσιασμένη με όλα: το νέο της πρότζεκτ Big in Japan, τις hi-tech ιαπωνέζικες τουαλέτες με τη λεκάνη που ζεσταίνεται και το άρωμα βανίλιας (!), το ninja training και τον Γιώργο, που είναι παντού μαζί της.



Αυτή η μικρή δε μοιάζει και πολύ με Γιαπωνέζα. Είναι πιο ψηλή, πιο καμπυλωτή. Περπατάει στις μύτες των ποδιών της κρατώντας την ανάσα της και τοποθετεί με μεγάλη προσοχή το ένα πόδι ακριβώς μπροστά από το άλλο καθώς βηματίζει σε μια μεγάλη, σχεδόν ατέλειωτη, ουρά από ανθρώπους. Καιξαφνικά πιάνει ένα νίντζα σταρ και το πετάει. Καθώς σηκώνει το πρόσωπό της,αποκαλύπτει ένα γνώριμο χαμόγελο. Είναι η Καλομοίρα.


«Πήγαμε με το παιχνίδι σε ένα ninja village έξω από το Τόκιο και ήταν φανταστικά. Μας έκαναν training πώς περπατάνε οι νίντζα στο χιόνι, ο ένας πίσω από τον άλλον, ώστε να αφήνουν αποτύπωμα σαν να ήταν ένας μόνος άνθρωπος. Ξέρεις, οι νίντζα δεν φοράνε στολή, like αυτά που βλέπουμε στηντηλεόραση, αλλά κανονικά ρούχα, το κρατάνε μυστικό ότι είναι νίντζα. Αν εσύ είσαι και είμαι κι εγώ, θα σου κάνω ένα νόημα με τα χέρια για να το πιάσεις. Α, ξέρεις το καλύτερο; Πάντα στασπίτια τους έχουν μια υπόγεια έξοδο κινδύνου!» μου λέει η Καλομοίρα, πουενάμιση μήνα τώρα είναι στο Τόκιο για τα γυρίσματα του τηλεπαιχνιδιού Big in Japan που ξεκινάει τέλη Γενάρη στονAlpha. Βέβαια, ίσως το μόνο που δεν περιμέναμε από εκείνη μετά τη μεγάλη επιτυχία της Γιουροβίζιον ήταν να παρουσιάζει ένα τηλεπαιχνίδι. Ούτε κι εκείνη.«Αν μου έλεγες πριν από δύο μήνες, you know, θα πας στην Ιαπωνία και θα παρουσιάζεις μια εκπομπή, θα σου έλεγα no way».Όμως της τηλεφώνησε ο Νίκος Χριστοφόρου από το ΑΤΑ studio, που γνωρίζονταν από τα γυρίσματατου Πολύ την Κυριακή («Την είχα λατρέψει αυτή την παραγωγή»), της έστειλε τοπαιχνίδι να το δει («Το ερωτεύτηκα αμέσως») και είπε το ναι, αφού ενημερώθηκε και η Heaven. Άρα αποκαταστάθηκαν οι σχέσεις τηςμε την εταιρεία; «Ναι, μίλησε ο δικηγόρος μου με το δικηγόρο της Heaven» μου λέει, διευκρινίζοντας πως εκείνη δεν έχει μιλήσει με κανέναν από τη δισκογραφική, παρά μόνο με έναν καλό της φίλο που δουλεύει εκεί, αλλά όχι για δουλειά. Τη ρωτάω αν η Heaven έχει ακόμα το μάνατζμέντ της και αν παίρνει ποσοστά από αυτό το καινούριο τηλεοπτικό πρότζεκτ της. «Φυσικά, το συμβόλαιό μου ισχύει για ενάμιση ακόμα χρόνο» ξεκαθαρίζει.

http://WWW.THALIA.COM

10Kalomoira Empty Re: Kalomoira Sat Nov 29 2008, 18:27

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Tώρα όμως τo σημαντικό είναιπως η Καλομοίρα είναι Big in Japan,κι αυτό είναι πραγματικά συναρπαστικό για εκείνη. «Ξέρεις, η μόδα τους είναιφοβερή, τόσο colorful. Παθαίνω πλάκα όταν περπατάω στο δρόμο. Άλλοι είναι πολύ σικ, άλλοι πολύ φάνκι, κάποιες φοράνε γυαλιά και το βράδυ, πολύ divas, δεν είναι αυτό το πράγμα που γίνεται στη Νέα Υόρκη, "ω, το πορτοκαλί είναι στη μόδα", και φοράνε όλοι πορτοκαλί». Όταν βγαίνει από το ξενοδοχείο της στη Shibuya (μια από τις πιο πυκνοκατοικημένες περιοχές στο Τόκιο αν σκεφτεί κανείς πως μετρά 12.540 κατοίκους ανά τετραγωνικό χιλιόμετρο!), πέφτει πάνω σ' αυτό τοπολύχρωμο πλήθος- γιαπωνέζικα πάντως δεν έχει μάθει, γιατί «ό,τι λέξη μάθω,λίγο μετά την ξεχνάω», εκτός από το arigato (ευχαριστώ) και το hai (ναι).



Τη στιγμή που μιλάμε, στην Ιαπωνία είναι 23.30 το βράδυ και μόλις έχουν επιστρέψει στο δωμάτιο με τον Γιώργο, που και στο Τόκιο παραμένει ο φύλακας-άγγελός της. Διάβασα πως παντρεύονται το καλοκαίρι. «Έχετε κλείσειδηλαδή και ημερομηνία;» «Όχι ακόμα. Το λέμε συνέχεια, αλλά δεν ξέρω ακόμα. Θα ήταν τόσο υπέροχα να το κάνω στην Ελλάδα, αλλά έχουμε πολλούς συγγενείς στην Αμερική, δεν είμαι σίγουρη». Την big day όμως την έχει ήδη σκιτσάρει στο μυαλό της. Ξέρει πώς θέλει το νυφικό της. «Αν το κάνω χειμώνα, ξέρω ακριβώς τι θα βάλω, αν γίνει καλοκαίρι, είμαι ανάμεσα σετρία ρούχα», αλλά της υπόσχομαι να μη γράψω άλλες λεπτομέρειες, δε θέλει να τις διαβάσει ο Τζορτζ. Θα μου πεις τουλάχιστον ποιος θα είναι ο designer; «Εγώ δεν είμαι για designers και τέτοια, δε με νοιάζει αν είναι από το Century21 ή το Η&M. Αρκείνα είμαι pretty». Περίεργο για μια ποπ σταρ με τόσους φαν να μην τη νοιάζει ο σχεδιαστής. Αλλά η Καλομοίρα δεν είναι άλλη μια ποπ σταρ. Ποια άλλη θα τ' άφηνε όλα πίσω πάνω στο πικ της επιτυχίας για να χωθεί στην κουζίνα του Eleni's dining στο Λονγκ Άιλαντ;

http://WWW.THALIA.COM

11Kalomoira Empty Re: Kalomoira Sat Nov 29 2008, 18:28

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

«Κάποιοι πελάτες που είχαν ακούσει ότι έχω γυρίσει από την τηλεόραση έρχονταν με τα παιδάκια τους, ήταν πολύ ωραία. Μπορεί να μην ήμουν βαμμένη, να είχα κοτσίδα τα μαλλιά και να φορούσα φούτερ, αλλά έρχονταν και μου μιλούσαν. Βέβαια,ήταν και κάποιοι άλλοι που το βλέμμα τους τα έλεγε όλα, σαν να έλεγαν "Ρε Καλομοίρα, τι κάνεις εδώ μέσα;". Κι εγώ ντρεπόμουν και έλεγα "Oh my god, ρεζίλι έχω γίνει". Και μετά, όταν τα συζήταγα με τον πατέρα μου, μου έλεγε "Κάρολ, και τι έγινε; Στη δουλειά όλοι χρειάζονται. Ο σερβιτόρος, ο μάγειρας, αυτός που πετάει τα σκουπίδια. Η δουλειά δεν είναι ντροπή". Κι έπαιρνα δύναμη, μου άρεσε». Άλλωστε, ήταν επιλογή της να γυρίσει. Και ένα μάθημα ζωής. Γιατί γυρνώντας στη Νέα Υόρκη κατάλαβε ποιοι άνθρωποι από τηνΕλλάδα ήταν πραγματικά φίλοι της. Όπως ο Αγάθιος, ο κολλητός της που θα τουςπαντρέψει (μαζί με ένα φίλο του Τζορτζ) και ο make up artist Δημήτρης Γιαννέτος,(«Είναι ο άνθρωπός μου, so talented,I love him και με έχει βοηθήσει τόσο πολύ με την εικόνα μου»). Κάνει μια παύση. «Ξέρεις, κάποιοι άλλοι που νόμιζαότι θα μιλάγαμε δε με πήρανε ποτέ. Τόσο γρήγορα με σβήσανε». Μήπως απλώς σεβάστηκαν πως ήθελε να εξαφανιστεί για λίγο; «Όχι, όχι» λέει με βεβαιότητα. Κι από το σοουμπίζ χώρο, μιλάει με κάποιους; «Μίλησα με την Έλενα (σ.σ. Παπαρίζου), που είναι so original, the biggest sweetheart I met, τον Θέμο Αναστασιάδη, που δεμε υποστήριξε μόνο μπροστά στις κάμερες αλλά και πίσω και μου είπε "Ό,τι χρειάζεσαι, είμαι εδώ". Με πήρε και η Τατιάνα (σ.σ. Στεφανίδου) να δει πώς είμαι και χάρηκα πολύ και η Ματθίλδη Μαγγίρα, που είχε έρθει στη Νέα Υόρκη και ήθελε να βρεθούμε, να μιλήσουμε». Τώρα, βέβαια, θα γυρίσει στην Ελλάδα γιατο παιχνίδι και θα τους δει πάλι όλους. «Noοο, μετά από εδώ πάω Νέα Υόρκη. Θα έρθω μόνο για λίγο, για τα voiceover στο παιχνίδι, και θα ξαναφύγω» μου λέει.

http://WWW.THALIA.COM

12Kalomoira Empty Re: Kalomoira Sat Nov 29 2008, 18:30

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

pantws merika einai para poly kala nea
opws oti exei akoma sumvolaio
oti apokatastathikan oi sxeseis ths me thn etaireia en merei
kai oti akoma sunergazete mazi ths estw kai me auto ton tropo
olo auto mporei na ftasei na einai h arxh gia ena neo album tou xronou
kai kapoies sunaulies isws
tha doume thn ekseliksh ths istorias soon thelw na elpizw Wink

http://WWW.THALIA.COM

13Kalomoira Empty Re: Kalomoira Sun Nov 30 2008, 18:01

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Eleos i heaven Laughing

Andriou

Andriou
TD Fan

Andriou

Andriou
TD Fan

Andriou

Andriou
TD Fan

Andriou

Andriou
TD Fan

Andriou

Andriou
TD Fan

Andriou

Andriou
TD Fan

20Kalomoira Empty Re: Kalomoira Tue Dec 02 2008, 10:25

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

kalomoiraki thea Razz
ta eida sthn tv Smile
thanx

http://WWW.THALIA.COM

21Kalomoira Empty Re: Kalomoira Mon Jan 05 2009, 15:41

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

Στο τελικό στάδιο του μοντάζ βρίσκεται το τηλεπαιχνίδι Big in Japan με την Καλομοίρα Σαράντη. Η πρεμιέρα έχει προγραμματιστεί για τα τέλη Ιανουαρίου στον Alpha. Στο Mega όλα είναι σχεδόν έτοιμα για την Εκδίκηση της Ξανθιάς. Παρουσιαστής θα είναι ο Γιώργος Λιάγκας. Από το Mega επίσης θα δούμε μέσα στις επόμενες εβδομάδες και το δραματικό σίριαλ Η Αγνοούμενη, με τη Μαρία Καβογιάννη και τον Γεράσιμο Σκιαδαρέση.



Στον ΑΝΤ1, θα δούμε δύο νέα σίριαλ μέσα στη νέα χρονιά: Την Eργαζόμενη Γυναίκα της Ελένης Ράντου, και Το Σόι Μου Μέσα του Δημήτρη Αποστόλου.



Στην ΕΤ1 έρχεται μια νέα τηλεοπτική βιογραφία που θα παρουσιάζει την ερωτική ιστορία του Κώστα Καρυωτάκη και της Μαρίας Πολυδούρη. Η πρεμιέρα θα γίνει στις 15 Ιανουαρίου και πρωταγωνιστές θα είναι ο Δημοσθένης Παπαδόπουλος και η Μαρία Κίτσου.

http://WWW.THALIA.COM

22Kalomoira Empty Re: Kalomoira Mon Jan 05 2009, 15:41

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

anypomonw na dw pws tha einai telika olo ayto What a Face
kalomoiraki s'agapame girl I love you Very Happy

http://WWW.THALIA.COM

23Kalomoira Empty Re: Kalomoira Thu Jan 08 2009, 03:59

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

EGW EIMAI FAN THS KALOMOIRAS OPWS VLEPETE KAI APO TO AVATAR MOU
THALIA KAI KALOMOIRA THS LATREUWWWWWWWWWW

GRAFTEITE STO FAN CLUN THS WWW.KALOMOIRA.NET
SAS PERIMENOUMEEEEEEEEEEEEEEE Very Happy

24Kalomoira Empty Re: Kalomoira Thu Jan 08 2009, 04:33

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

tsomi wrote:EGW EIMAI FAN THS KALOMOIRAS OPWS VLEPETE KAI APO TO AVATAR MOU
THALIA KAI KALOMOIRA THS LATREUWWWWWWWWWW

GRAFTEITE STO FAN CLUN THS WWW.KALOMOIRA.NET
SAS PERIMENOUMEEEEEEEEEEEEEEE Very Happy

Wink

kalomoiraki thea cheers I love you ,opws vlepeis kai egw eimai fan What a Face
vazw kai kamia eidhsoula e Question Razz

http://WWW.THALIA.COM

25Kalomoira Empty Re: Kalomoira Thu Jan 08 2009, 07:46

tsomi

tsomi
TD Aventurero Member

YES Very Happy

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ BIG IN JAPAN ksekinaei apo 25 ianouariou kai kathe kuriakh stis 9 to vradu apo thn thleorash tou alpha......
bounce bounce Kalomoira 592113

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 28]

Go to page : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next

Similar topics

-

» Favourite Kalomoira Album

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum