Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Tv news

+8
IroGrecia
Promiscuous
Litsa
olympiap1994
spike24
kost@s
*D~A~D*
john@kos
12 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Message [Page 3 of 9]

51Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Sat Oct 03 2009, 07:14

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

e oso na peis einai Laughing

52Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 10:40

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Λίτσα Πατέρα
«Δεν μου αρέσει να κάνουν παρεμβάσεις όταν λέω τα ζώδια»

Tv news - Page 3 400_2097_LITSA_PATERA_15062009_large


Καλεσμένη στην εκπομπή της Βάσιας Λόη, «Μεσημεριανό Express», ήταν η Λίτσα Πατέρα. Η διάσημη αστρολόγος μίλησε για τον Σπύρο Χαριτάτο και τον Γιώργο Καραμέρο. Ωστόσο, δεν έλειψαν και οι αναφορές στο όνομα της Ελένης Μενεγάκη.

Την προηγούμενη εβδομάδα είχε σχολιαστεί έντονα το γεγονός ότι ο Χαριτάτος και ο Καραμέρος είχαν διακόψει πολλές φορές την Λίτσα Πατέρα όταν εκείνη έλεγε τις προβλέψεις των ζωδίων. Η γνωστή αστρολόγος απάντησε λέγοντας πως «δεν μου αρέσει να με διακόπτουν και να γίνονται παρεμβάσεις όταν λέω τα ζώδια, αλλά είναι και λιγάκι απαραίτητη μια μικρή διακοπή για να πάρω και μια ανάσα. Είναι 12 τα ζώδια και τόσο πολλά αυτά που θέλω να πω».

Αποτελεί κλασική αξία για το πρωινό πρόγραμμα του ANT1 και πάντα βρίσκεται στη θέση της όσες παρουσιάστριες κι αν έχουν περάσει από την εκπομπή κατά καιρούς. Για τη φετινή επιλογή του σταθμού η Λίτσα Πατέρα δηλώνει ότι πιστεύει στον ANT1 και στις ιδέες του. «Πίστευα ότι κάποια στιγμή θα το βρούμε. Έχω μια αρχή που λέει ότι δεν πρέπει να είμαστε υπερόπτες και δεν πρέπει να καμαρώνουμε για τις επιτυχίες. Τα παιδιά δουλεύουν πολύ και εκεί βρίσκεται το μυστικό της επιτυχίας τους. Όλες οι εκπομπές είναι καλές, πλέον, και οι τηλεθεατές μπορούν να επιλέξουν».

Αναφέρθηκε και στη σύγκριση που γίνεται ανάμεσα στο «10 με 1 Μαζί» και τον «Καφέ με την Ελένη» δηλώνοντας πως είναι δύο εντελώς διαφορετικές εκπομπές. «Η πρώτη είναι πιο light δημοσιογραφική και η άλλη εκπομπή είναι ψυχαγωγική. Υπάρχει κόσμος που θέλει να δει το γλυκό χαμόγελο της Ελένης για να ξεκινήσει τη μέρα του και άλλοι που θέλουν να δουν τα παιδιά και τα όσα μπορεί να έχουν να πουν».

(Yupi.gr)



«Δεν μου αρέσει να κάνουν παρεμβάσεις όταν λέω τα ζώδια» Tv news - Page 3 720401

53Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 11:35

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τρεις Χάριτες
Επιστρέφουν το Φλεβάρη! Ποιες είναι οι ηλικίες τους σήμερα;

Tv news - Page 3 400_xarites3_large


Τον ερχόμενο Φεβρουάριο, 20 χρόνια μετά το ντεμπούτο τους, οι θρυλικές «Τρεις Χάριτες» θα επιστρέψουν στο Mega.

Οι πρωταγωνίστριες έχουν ήδη συμφωνήσει με το κανάλι και μάλιστα οι πληροφορίες λένε πως δέχτηκαν τελικά η αμοιβή τους να είναι η μισή από αυτή που είχαν αρχικά ζητήσει, μιας και η οικονομική κρίση έχει επιβάλει την μείωση του badget των τηλεοπτικών προγραμμάτων. Έχει ήδη προγραμματιστεί να γυριστούν τέσσερα επεισόδια.

Το καστ θα είναι ακριβώς το ίδιο που είχαμε γνωρίσει 20 χρόνια πριν, με τη Νένα Μεντή (γεννημένη το 1945), τη Μίνα Αδαμάκη (γεννημένη το 1944), την Άννα Παναγιωτοπούλου (γεννημένη το 1944) και τον 50χρονο Μιχάλη Ρέππα στους ρόλους των τεσσάρων αδερφών, και την Άννα Κυριακού (που έχει γεννηθεί το 1931) στο ρόλο της Μπεμπέκας.

(Yupi.gr)



Perimenw pws kai pws Tv news - Page 3 919114
Makari na to kanan ksana monimo Razz

54Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 19:56

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

dn to exw dei pote Tv news - Page 3 68461

55Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 20:24

spike24

spike24
TD Aventurero Member

john@kos wrote:dn to exw dei pote Tv news - Page 3 68461

Egw pali amydra to thymamai Laughing

56Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 23:06

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Νίκος Μουτσινάς
Τα αρνητικά σχόλια για το πρωινό του ΑΝΤ1 και το "ομαδικό σεξ" στην τηλεόραση

Tv news - Page 3 400_moutsinas6_medium


Καλεσμένος στην εκπομπή που τον ανέδειξε βρέθηκε σήμερα το μεσημέρι ο Νίκος Μουτσινάς. παρουσιαστής του Alpha μίλησε στο «Κους Κους» για τον ANT1, τη σχέση του, μετά τη λήξη της συνεργασίας τους, με την Κατερίνα Ζαρίφη, το δίδυμο Χαριτάτου-Καραμέρου ενώ εξήγησε και πώς αντιμετωπίζει το γεγονός ότι δεν είναι το «πρώτο όνομα» στην εκπομπή «Δέστε Τους» του Alpha.

Για τις σχέσεις του με τον ANT1:
«Είναι κανονικοανύπαρκτες. Να πάω για καφέ στα γραφεία δεν θα το κάνω. Να τους πετύχω στο δρόμο και να τους χαιρετίσω, ναι, αν με χαιρετίσουν. Να τους πατήσω με το αυτοκίνητο, δεν νομίζω. Αν και η λίστα των υποψηφίων είναι μεγάλη. Το καλοκαίρι, πάντως, κάναμε μια κουβέντα αλλά η συνεργασία μας τελικά δεν έγινε».

Πώς του φαίνεται που δεν είναι το πρώτο όνομα στο "Δέστε τους";
«Το πρώτος, δεύτερος, τρίτος επειδή το γνωρίζετε πολύ καλά είναι ένα θέμα το οποίο δεν θα πρέπει να με απασχολεί και δεν θα πρέπει να με απασχολήσει ποτέ. Πέρσι έπαθα μια πρόωρη ωρίμανση να το πω. Το πάθημα έγινε πτυχίο, όχι απλά μάθημα. Είναι μια εκπομπή η οποία πηγαίνει πινγκ πονγκ, δεν υπάρχει ιεραρχία. Έχω στο μυαλό μου άλλα πράγματα που με απασχολούν και καλά και όχι».

Στην ίδια ερώτηση είχε απαντήσει ο Νίκος Μουτσινάς λίγες μέρες πριν για το «Esquire» που κυκλοφορεί: «Όπως και το θέατρο, έτσι και η τηλεόραση είναι ομαδικό άθλημα. Είναι σεξ, είναι μια παρτούζα. Η τηλεόραση οδεύει προς την παρτούζα άλλωστε. Έχουν τελειώσει οι εκπομπές με ένα και μόνο πρόσωπο. Ο αυνανισμός έχει πεθάνει. Στη δική μας εκπομπή οι ρόλοι πηγαινοέρχονται. Τη μία μέρα θα 'ναι ο ένας από πάνω, την άλλη θα 'ναι από κάτω, μετά στο πλάι, μετά θα κρεμόμαστε κλπ. Βαριέσαι να κάνεις συνέχεια το ίδιο γι’ αυτό και όλοι μας θα αλλάζουμε ρόλους. Άλλωστε, είναι ακόμα πολύ αρχή. Θέλουμε χρόνο μέχρι να μας μάθει το κανάλι και ο κόσμος γιατί το κανάλι μόνο τον Γιώργο Τσαλίκη ξέρει και τον έχει δοκιμάσει, είναι του σογιού. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στη διαδικασία του στριπτίζ, δείχνουμε τα προσόντα μας και αναλόγως θα διαμορφωθεί η εκπομπή. Άσε που είμαστε και πέντε άτομα οπότε έχουμε πολλές και πολύ ενδιαφέρουσες στάσεις να δοκιμάσουμε. Θα 'ναι μια χρονιά με πολύ ενδιαφέρον και πάνω απ' όλα, για να μην ξεχνιόμαστε, πολλές παρτούζες».

Για την Κατερίνα Ζαρίφη και τη συνεργασία τους στον «Πρωινό Καφέ»:
«Την Κατερίνα την πρότεινα γιατί σε συγκεκριμένα πράγματα ήταν παραπάνω από καλή. Περάσαμε τέλεια κάποιες στιγμές, γελούσαμε πολύ αλλά περάσαμε και στιγμές απόγνωσης. Στην πορεία έμαθα πράγματα για εκείνη, όμως, όπως και αυτή για μένα».

Για τον «Πρωινό Καφέ» είπε ότι για κάποιους μπορεί να θεωρείται λάθος αλλά ο Νίκος το βλέπει ως εμπειρία και απαραίτητο στάδιο.

Για τον Χαριτάτο και τον Καραμέρο:
«Οι τρίτοι επιλαχόντες είναι, δεν αντικατέστησαν εμένα. Ήρθε μετά Λιανός-Καμπούρη, Καγιά, και τώρα Καραμέρος-Χαριτάτος. Εμείς πραγματικά τον τελειώσαμε τον "Καφέ" αφού τώρα λέγεται «10 με 1 Μαζί». Είναι μια εξαιρετική πρόταση τα παιδιά γιατί αυτή την εκπομπή την έκαναν ήδη απλά τώρα είναι λίγο πιο αργά η ώρα προβολής. Την έκαναν με επιτυχία και δεν καταλαβαίνω τον ντόρο που γίνεται με Χαριτάτο-Καραμέρο. Δεν καταλαβαίνω, επίσης, τι είναι εναλλακτικό πρωινό. Και εμείς εναλλακτικό πρωινό θέλαμε να κάνουμε. Απλά ο τηλεθεατής ζαπάρει πολύ. Απ' την άλλη, θεωρώ τεράστιο λάθος αυτό που κάνουν τα μεσημεριανά με τα νούμερα τηλεθέασης. Τι με νοιάζει εμένα ποιος ήταν πρώτος και ποιος δεύτερος; Άσε που υπάρχει και κόσμος που επηρεάζεται. Η Ελένη είναι η Ελένη Μενεγάκη, ό,τι και αν παίζει απέναντι. Δεν είναι η αγαπημένη μου εκπομπή ο Χαριτάτος και ο Καραμέρος, πάντως, γιατί αν θέλω να μάθω για πολιτική βάζω ΝΕΤ και όχι ANT1».

Για τον «Όμορφο Κόσμο»:
«Αγαπώ Κατερίνα Καινούργιου. Τέλος».

Τέλος, ο Νίκος Μουτσινάς κατά τη διάρκεια της εκπομπής του «Δέστε τους» -που παρουσιάζει μαζί με τον Γιώργο Τσαλίκη και τη Μαρία Ηλιάκη-, μίλησε για τον Γρηγόρη Αρναούτογλου λέγοντας πως «κάθε 20 λεπτά τηλεφωνεί στη μαμά του, ενώ όταν εκείνη κατέβαινε στην Αθήνα ερχόταν στο πλατό — εκεί τη γνώρισα και εγώ. Πολλές φορές τον έπαιρνε τηλέφωνο και του έλεγε "αυτό που είπες δεν το κατάλαβα, ξαναπές το". Επίσης, τον ξεμάτιαζε συνέχεια, όπως είχε κάνει και σε μένα κάποιες φορές».

(Yupi.gr)

57Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 23:54

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ai mwri pswnara Tv news - Page 3 68461

58Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 06 2009, 23:58

spike24

spike24
TD Aventurero Member

john@kos wrote:ai mwri pswnara Tv news - Page 3 68461

Aytos "kahke" nwris Laughing

59Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Wed Oct 07 2009, 08:30

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Όμορφος Κόσμος
Το παρασκήνιο από τις πυρετώδεις προετοιμασίες

Tv news - Page 3 400_omorfos_kosmos1_medium


Πυρετωδώς προετοιμάζονται στο Mega, ο Νίκος Παπαδάκης και η ομάδα του, καθώς σε λιγότερο από τέσσερις μέρες καλούνται να αντιμετωπίσουν το δίδυμο Καραμέρου-Χαριτάτου και την Ελένη Μενεγάκη. Οι πέντε παρουσιαστές κάνουν πρόβες στο πλατό και πολλά γυρίσματα με ηθοποιούς από τις επιτυχημένες σειρές του Mega.

Στο μεταξύ, καλά πληροφορημένη πηγή αναφέρει ότι οι τρεις παρουσιάστριες (Αραμπατζή, Καινούργιου και Νομικού) αντιμετώπιζαν προβλήματα με τον στυλίστα της εκπομπής Νίκο Ευταξία: «Το γούστο των τριών κυρίων δεν συμβάδιζε με την αισθητική του στυλίστα με αποτέλεσμα να υπάρχουν διαφωνίες. Ωστόσο, με τη βοήθεια των ψυχραιμότερων ανθρώπων από την παραγωγή, η λύση βρέθηκε — έτσι οι κυρίες θα έχουν μεγαλύτερη γκάμα επιλογών όσον αφορά τα σύνολα με τα οποία θα εμφανίζονται στην εκπομπή».

Όσο για τους καλεσμένους της πρεμιέρας, είχαμε γράψει ότι θα είναι ο Γιώργος Καπουτζίδης και η παρέα του «Παρά Πέντε». Τελικά όμως στην πρεμιέρα δεν θα δούμε τους πρωταγωνιστές της δημοφιλούς σειράς (θα τους δούμε αργότερα), αλλά κάποιους άλλους καλεσμένους, που οι υπεύθυνοι της εκπομπής έχουν φροντίσει να μη γίνουν γνωστά τα ονόματά τους.

(Yupi.gr)

60Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Wed Oct 07 2009, 22:59

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

spike24 wrote:
john@kos wrote:dn to exw dei pote Tv news - Page 3 68461

Egw pali amydra to thymamai Laughing


egw pali PARA POLY KALA kai ola ta epeisodia Tv news - Page 3 714558 Tv news - Page 3 720401
xyste twra to dhlhthrio sas oxies :hat lol!
pantws oles oi xronologies prosfates Laughing

http://WWW.THALIA.COM

61Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Wed Oct 07 2009, 23:00

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

spike24 wrote:
john@kos wrote:ai mwri pswnara Tv news - Page 3 68461

Aytos "kahke" nwris Laughing


karvouno thea :hat

http://WWW.THALIA.COM

62Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 02:10

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

kale ston ANT1 exei to karma santa

63Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 07:31

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ναταλία Γερμανού
«Έχω πολλούς λόγους να μην τσακώνομαι με τη Μενεγάκη»

Tv news - Page 3 400_Germanou_DT_medium


Εδώ και καιρό, τα τηλεοπτικά πρόσωπα βρίσκονται στο επίκεντρο του celebrity gossip: Επόμενο είναι, λοιπόν, η Ναταλία να έχει πιαστεί τις τελευταίες εβδομάδες ουκ ολίγες φορές στην απόχη των μεσημεριανών εκπομπών, είτε γιατί «τσακώθηκε» με τη Μενεγάκη για μια θέση πάρκιν είτε γιατί «επανασυνδέθηκε» με τον Παρθένη είτε γιατί «δεν μιλιέται» με τη Σίσσυ Χρηστίδου. Το «DownTown» πέρασε μια μέρα μαζί της, για να διαπιστώσει αν η ζωή της τον τελευταίο καιρό είναι πραγματικά «μες στην καλή χαρά» και εννοείται ότι δεν άφησε καμιά φήμη να αιωρείται μετέωρη... Ή μήπως όχι;

Στα 20 σου χρόνια πίστευες ότι στην ηλικία που έχεις φτάσει τώρα θα ήσουν παντρεμένη με παιδιά;

Πόσο πίσω με πας! Επειδή μεγάλωσα με αυτούς τους γονείς που ξέρεις και μια γι­αγιά για την οποία σου έχω μιλήσει, ποτέ δεν ήμουν το κοριτσάκι που κυνηγού­σε να παντρευτεί, να νοικοκυρευτεί και να κάνει οικογένεια. Όχι ότι το κατακρίνω, απλά εμένα με με­γάλωσαν διαφορετικά. Από 15 χρόνων έκανα μεταφράσεις στο «Cosmopolitan» για να βγάλω το χαρτζιλίκι μου. Θυμάμαι ότι οι γονείς μου μου έλεγαν πάντα «Μπορείς να έχεις όποιο σύντρο­φο θες στη ζωή σου, αρκεί να μην κυνηγήσεις ποτέ κανέναν για τα λεφτά του και την κοινωνική του θέση. Να μην εξαρτάσαι οι­κονομικά από κανέναν». Αυτό το έκανα πράξη στα 18 μου. Ποτέ δεν έψαχνα να «καπαρώσω» κάποιον.

Εσύ όμως έφευγες συνήθως πρώτη από τις σχέσεις σου.

Όχι! Δεν ξέρω γιατί έχει κυκλοφορήσει αυτός ο μύθος για μένα.

Μήπως τους έκανες εσύ να φεύγουν;

Αυτό είναι άλλο! Αρκετές φορές με έχουν αφήσει. Είναι πολύ πιθανό βέβαια να τους έφτασα εγώ στο σημείο να πουν «Δεν σε αντέχω άλλο». Με έχουν αφήσει κανονικά στα κρύα του λου­τρού. Έχω πάρει τηλέφωνο κλαίγοντας και παρακαλώντας για μια δεύτερη ευκαιρία. Και να μου απαντάει ο άλλος ψυχρά «Σου έχω δώσει εκατό ευκαιρίες. Δεν σου δίνω άλλη». Και να λέω εγώ «Σε παρακαλώ πολύ, αυτή τη φορά θα είμαι τέλεια, δεν θα κάνω τίποτα από όσα σε εκνευρίζουν». Του άλλου, όμως, προφανώς του είχε τελειώσει και δεν ήθελε να μου δώσει άλλη ευκαιρία.

Σε παλιότερη κουβέντα μας είχες πει πως ο μοναδικός πρώην σύντροφός σου που είχε επιλέξει να μην έχετε επα­φές ήταν ο Αλέξανδρος Παρθένης. Πώς τον κατάφερες τελι­κά να αλλάξει γνώμη;

Νομίζω ότι ο Αλέξανδρος ήθελε το χρόνο του. Κανένας άνθρω­πος δεν είναι ίδιος με τους άλλους. Κάποιοι ήθελαν να είναι φί­λοι μαζί μου από τον πρώτο ή το δεύτερο μήνα. Ο Αλέξανδρος συζούσε με μια άλλη γυναίκα και είχε επιλέξει να κόψει τους δε­σμούς με το παρελθόν. Έχουν περάσει πια τρία χρόνια από το χωρισμό μας. Συναντηθήκαμε και όλα ήταν πολύ γλυκά και χα­λαρά. Είδαμε ο ένας τον άλλο με αγάπη, έχοντας αφήσει πίσω τις κακές αναμνήσεις του παρελθόντος.

Φαντάζομαι ότι έχεις παρακολουθήσει κι εσύ με πόση χαι­ρεκακία αντιμετώπισαν πολλοί δημοσιογράφοι τα πεσμένα νούμερα τηλεθέασης της Ελένης Μενεγάκη.

Όντως, από το καλοκαίρι υπάρχει ένα κλίμα εναντίον της. Με παραξένεψε, γιατί τόσα χρόνια η Ελένη ήταν η όμορφη και πετυ­χημένη. Ξαφνικά γιατί τους ενόχλησε και τη χτυπάνε κάτω από τη μέση; Μήπως αυτό που συμβαίνει δεν είναι συμπτωματικό; Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι κι εγώ φωναχτά, δεν έχω τις απαντή­σεις. Η Ελένη, όμως, είναι παλιά καραβάνα στο χώρο, είναι δε­κατέσσερα χρόνια στην πρωινή ζώνη και δεν μασάει από τέτοια. Ξέρει ότι δεκατέσσερα χρόνια στην κορυφή έχουν ένα τίμημα. Κάποιος θα αρχίσει να κλοτσάει, να αμφισβητεί. Γι’ αυτό διατηρεί την ψυχραιμία της και περιμένει την επόμενη μέρα.

Πολύ θόρυβο προκάλεσε και η απουσία σου από το γάμο της συμπαρουσιάστριάς σου τον Αύγουστο...

Από το Μάιο κιόλας, η Σίσσυ μάς είχε πει «Παιδιά, μην κανονίσε­τε τίποτα για τις 16 Αυγούστου, παντρεύομαι». Εγώ σκεφτόμουν, βέβαια, ότι εκείνες τις μέρες θα έλειπα, αλλά δεν της είχα πει τί­ποτα, γιατί μπορεί στο τέλος να πήγαινα. Έλα, όμως, που έτυχε ένα ταξίδι που ήθελα πολύ να κάνω. Αποφάσισα να της πω την αλήθεια στα τέλη Ιουλίου. «Σισσάκι, σε πήρα για να με βρίσεις» της είπα. «Γιατί, τι έκανες;» μου απαντάει. «Δεν έκανα, αλλά θα κάνω. Θέλω την κατανόησή σου. Δεν θα έρθω στο γάμο σου γι­ατί θα λείπω». Εκείνη όχι μόνο δεν ξίνισε, αλλά μου ευχήθηκε να περάσω καλά, ξέροντας ότι είχε επιλέξει να παντρευτεί σε δύ­σκολη περίοδο. Φέτος, που μένει πλέον κοντά μου, θα βρισκό­μαστε πιο συχνά και μάλιστα με έχει ήδη καλέσει στο σπίτι για να μου μαγειρέψει – πράγμα πολύ δελεαστικό, γιατί μαγειρεύει πολύ καλά στο «Μες στην Καλή Χαρά». Δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμη, γιατί είχα τα γυρίσματα του «Chart Show».

(Yupi.gr)

64Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 07:35

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Φαίη Σκορδά
«Ο Γιώργος είναι ο άντρας της ζωής μου»

Tv news - Page 3 400_skorda16_medium


Από το Κιλκίς στην Μπολόνια και από τη Θεσσαλονίκη στην Αθήνα. Η πανύψηλη –χωρίς τακούνια!– κατάξανθη τηλεπαρουσιάστρια του μεσημεριού, που φέτος συμπληρώνει την πρώτη της τετραετία στην πρωτεύουσα, αντιμετωπίζει με ψυχραιμία τον τίτλο «βασίλισσα της μεσημεριανής ζώνης» που της αποδίδουν, καθώς σχεδιάζει το γάμο της με τον Γιώργο Λιάγκα.


Ο φετινός τηλεοπτικός χειμώνας ξεκίνησε με πολλές ανατροπές. Το βαρόμετρο της τη­λεθέασης είναι αμείλικτο για πολλές εκπο­μπές. Κάποιες ολοκλήρωσαν εσπευσμένα τον κύκλο τους, κάποιες άλλες διανύουν, όπως μαθαίνω, περίοδο χάριτος και κάποιες άλλες έχασαν τα πρωτεία. Ποια είναι η δική σου αίσθηση;

Η τηλεόραση είναι λίγο σαν τον αθλητισμό. Μπο­ρεί να μην παίρνεις κάθε χρόνο το πρωτάθλημα, αλλά η προπόνηση και η φυσική κατάσταση σου δίνουν πάντα τις περισσότερες πιθανότητες για να νικήσεις. Αυτό που δεν ξεχνάω ποτέ είναι ότι κανείς δεν πρέπει να χάνει την ψυχραιμία του και να απο­γοητεύεται από την αποτυχία, γιατί ο αγώνας είναι αντοχής και όχι ταχύτητας.


Ο Γρηγόρης Αρναούτογλου, ο Ανδρέας Μι­κρούτσικος, η Σοφία Αλιμπέρτη, η Ράνια Θρασκιά, η Άννα Δρούζα, η Μαριέττα Χρου­σαλά απουσιάζουν από τη φετινή τηλεοπτι­κή αρένα. Η ανεργία χτυπάει δηλαδή και την πόρτα των TV stars;

Το να βάζουμε τη λέξη ανεργία δίπλα στους TV stars μού φαίνεται οξύμωρο. Όλα τα ονόματα που ανέ­φερες είναι τηλεοπτικές προσωπικότητες που έχουν καταγράψει τη δική τους πορεία. Κάποιοι επέλεξαν να μείνουν εκτός, και κάποιοι –είμαι σίγουρη!– θα επιστρέψουν με την κατάλληλη πρόταση.

Χωρίς να το αναδεικνύεις ούτε όμως και να το κρύβεις, οι δημόσιες εμφανίσεις σου πια είναι πάντα μαζί με τον Γιώργο Λιάγκα. Είσαι πραγματικά ερωτευμένη;

Αυτό φροντίζω να το δείχνω στον ίδιο καθημερινά. Πιστεύω ότι ο Γιώργος είναι ο άντρας της ζωής μου. Κάνουμε όνειρα μαζί και σχέδια για το μέλλον.


Αν δεν κάνω λάθος, μετακόμισες από την Αγία Παρασκευή, όπου έμενες, στο Φάλη­ρο και έχετε αποφασίσει να ζείτε κάτω από την ίδια στέγη στο σπίτι του Γιώργου στη Βουλιαγμένη.

Είναι πολύ σημαντικό να μοιράζεσαι με τον άν­θρωπό σου την καθημερινότητα, τις υποχρεώσεις του σπιτιού, την κάθε απλή στιγμή. Η σχέση μας έγινε καλύτερη από τότε που αποφασίσαμε να μείνουμε μαζί.

Δεν είναι πολύ δύσκολο ή και λίγο πληκτικό ο αγαπημένος σου να κάνει την ίδια δουλειά μ’ εσένα;

Ίσα ίσα! Επειδή είμαστε στον ίδιο χώρο, ο ένας κα­τανοεί απόλυτα τον άλλον. Μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς και τα άγχη μας, και επειδή σε αρκετά θέματα διαφωνούμε, αυτό είναι τελικά πολύ δημιουργικό.

(Yupi.gr)



Poios thn eipe kai pote
"vasilissa ths meshmerianhs zwnhs" ? Tv news - Page 3 720401
Mia tha exei gia panta ayton ton titlo :hat

65Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 20:03

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

tragikoooo Tv news - Page 3 720401
me kalypse to retire apo panw lol!
aintaaaaa Laughing

http://WWW.THALIA.COM

66Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 20:24

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

vasilissa i skorda ?? eleos

m tin spaei apisteuta

67Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 23:16

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κους-Κους... τέλος;

Tv news - Page 3 Koykoys%202009-2010


Η φήμη ότι το μεσημεριανό ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ του Αlpha πάει για... κόψιμο έκανε χθες τον γύρο των δημοσιογραφικών γραφείων, όμως σε επικοινωνία που είχαμε με τα στελέχη και τους συντάκτες της εκπομπής μάθαμε το ακριβώς αντίθετο.

Χθες το μεσημέρι κάποια blogs αναπαρήγαγαν την είδηση οτι μετά από 6 χρόνια το μεσημερινό κουτσομπολιστικο μαγκαζίνο του σταθμού της Κάτζας Κους –κους με παρουσιάστρια την Κατερίνα Καραβάτου,κατεβάζει ρολά λόγο της χαμηλής τηλεθέασης που σημειώνει από την αρχή της σεζόν.

Σύμφωνα όμως με τις πληροφορίες που μας μετέφεραν άνθρωποι του καναλιού, τέτοιο θέμα δεν έχει καν συζητηθεί, και η εκπομπή θα συνεχίσει να μεταδίδεται κανονικά.

Μπορεί το κους-κους το μεσημέρι να μην σημειώνει τα τριαντάρια (30%) τηλεθέασης που έκανε πριν δύο χρόνια, όμως ιδιαίτερα στο νεανικό κοινό πολλές φορές βρίσκεται στην δεύτερη θέση στον πίνακα τηλεθέασης των μεσημεριανών εκπομπών, πάνω ακόμη και από την αντίστοιχη εκπομπή της Χριστίνας Λαμπίρη. Κάποιες φορές, μάλιστα, αλλά και στην πρώτη θέση ,ομολογουμένως ελάχιστες φορές.

Σε καμία περίπτωση όμως η εκπομπή δεν πρόκειται να κοπεί. Χαρακτηριστικά μας τόνισε στέλεχος του καναλιού της Κάντζας ότι ακόμα δεν κόπηκε η πρωινή εκπομπή των Παπαβασιλείου-Λάμπρου που δεν λέει να ξεκολλήσει από το 8% και θα κοπεί το κους –κους; Ιδωμεν...

(Zougla.gr)



Ti kaloi pou einai Laughing
Apato kale paei Tv news - Page 3 720401

68Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Thu Oct 08 2009, 23:21

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ελεονώρα Μελέτη
«Πουλάει η κόντρα ανάμεσα σε δύο εμπορικότατες ξανθιές»

Tv news - Page 3 400_meleti_menegaki1_medium


Στη χθεσινή εκπομπή της Ελεονώρας Μελέτη ένα γραφιστικό λάθος στις κάρτες τηλεθέασης σχολιάστηκε λίγες ώρες μετά από την εκπομπή του Alpha, «Κους Κους». Η Ελεονώρα Μελέτη έμαθε για τα σχόλια της μεσημεριανής εκπομπής και σήμερα το πρωί απάντησε μέσω της «Πρωινής Μελέτης».

Η απάντηση της Ελεονώρας:

«Η εκπομπή πάει πάρα πολύ καλά και βγάζει θέματα αποκλειστικά, τα οποία αναπαράγονται από άλλες εκπομπές, και βέβαια και από τη συγκεκριμένη που μας κατηγόρησε χθες. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι η κυρία Ελένη Μενεγάκη ζήτησε βοήθεια από ένα υποτιθέμενο και αυτοαποκαλούμενο υπουργείο Τύπου, που τελικά αντί να την υποστηρίξει την εκθέτει και με πολύ άσχημο τρόπο. Επίσης, επειδή χθες δέχτηκα και συμβουλές δημοσιογραφικές, εγώ αυτό που έχω να προτείνω στους συναδέλφους είναι ότι σε μια δύσκολη στιγμή, επειδή όλοι τις περνάμε, όλοι τις έχουμε περάσει και όλοι θα τις περάσουμε, χρειάζεται ψυχραιμία, δουλειά και αφοσίωση. Αντί λοιπόν να κατηγορείτε άλλους ανθρώπους που δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που εσείς φαντάζεστε, εγώ θα σας πρότεινα να δουλέψετε, να βρείτε ωραία θέματα για να ικανοποιήσετε το τηλεοπτικό σας κοινό. Καλό θα ήταν να μην ασχολούμαστε με θέματα που θα μας κάνουν τηλεθέαση για 1-2 μέρες (σ.σ.: εννοώντας το θέμα που την προηγούμενη μέρα είχε προβάλει το «Κους Κους» με τίτλο «Σταυροφορία της Ελεονώρας Μελέτη κατά της Ελένης Μενεγάκη»). Αλλά πουλάει η κόντρα ανάμεσα σε δύο εμπορικότατες ξανθιές».

Η απάντηση του «Κους Κους» ήρθε σήμερα δια στόματος Νάσου Γουμενίδη, ο οποίος ανέλαβε να υπερασπιστεί την εκπομπή με έντονο τρόπο και να απαντήσει στην Ελεονώρα. Ο δημοσιογράφος της εκπομπής είπε πως κάθε φορά που το «Κους Κους» αναπαράγει αποκλειστικό θέμα της «Πρωινής Μελέτης» το αναφέρουν, και για να το αποδείξει πρόβαλε ένα παλιό βίντεο όπου υπάρχει η αναφορά στην εκπομπή της Ελεονώρας. Την ίδια στιγμή όμως το περιβάλλον της τελευταίας υποστηρίζει πως συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο!

Η κόντρα όμως αυτή έχει παρελθόν: Στις αρχές Ιανουαρίου η Ελεονώρα Μελέτη είχε στείλει εξώδικο στο «Κους Κους», γιατί ο Νάσος Γουμενίδης είχε αναφερθεί σε εκείνη χρησιμοποιώντας λέξεις που η ίδια θεώρησε προσβλητικές. Τέλος, υπάρχει και κάτι άλλο που συνδέει τους δύο δημοσιογράφους και αυτή είναι η επαγγελματική συνεργασία τους στον «Πρωινό Καφέ», όταν η Ελεονώρα ήταν παρουσιάστρια και ο Γουμενίδης αρχισυντάκτης.

(Yupi.gr)



Mallon mono h Eleonwra kai oi synergates ths
vlepoun "Kous Kous" (9%) Tv news - Page 3 720401

69Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Fri Oct 09 2009, 00:31

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ma ti kakos... Tv news - Page 3 720401

emena m aresei to kous kous Tv news - Page 3 68461

70Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Fri Oct 09 2009, 00:34

spike24

spike24
TD Aventurero Member

john@kos wrote:ma ti kakos... Tv news - Page 3 720401

emena m aresei to kous kous Tv news - Page 3 68461

den eimai kakos Tv news - Page 3 688143

den ftaiw egw pou tous exei ksexasei h agb :hat

71Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Fri Oct 09 2009, 02:03

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

den vlepete pia to kous-kous lol!
mono trwgetai Tv news - Page 3 720401

http://WWW.THALIA.COM

72Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Sat Oct 10 2009, 09:02

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ψάχνει τηλεθέαση η «αγρότισσα» Σίσσυ…

Tv news - Page 3 400_sissi_medium


Απογοητευτικά ήταν τα νούμερα τηλεθέασης για το νέο ριάλιτι «Αγρότης μόνος ψάχνει», που προβάλλεται από την τηλεόραση του Αlpha με παρουσιάστρια τη Σίσσυ Χρηστίδου.

Τι και αν το κανάλι της Κάντζας από το καλοκαίρι μας είχε «βομβαρδίσει» με τα τηλεοπτικά σποτάκια του νέου ριάλιτι και είχαμε πάρει μια πρώτη γεύση της εκπομπής εν μέσω καλοκαιριού, όπου παρουσιάστηκαν οι νέοι αγρότες;

Μπορεί η Σίσσυ Χρηστίδου να «όργωσε» την ελληνική ύπαιθρο για να αναζητήσει τον πιο όμορφο, τον πιο σέξι, τον πιο εργατικό αγρότη για να προτείνει ως... υποψήφιο γαμπρό στις απανταχού εργένισσες, αλλά τελικά με 10% τηλεθέαση, κάτι δεν πάει καλά στο ριάλιτι του Αlpha. Η νεαρή παρουσιάστρια όμως δεν το βάζει κάτω και σίγουρα θα τονώσει το... παιχνίδι και με τα δικά της τερτίπια.

Λέτε να δούμε τη Σίσσυ στα επόμενα επεισόδια να αρμέγει αγελάδες, να βόσκει αιγοπρόβατα ή να καλλιεργεί κρεμμυδάκια για να ανεβάσει τα νούμερα τηλεθέασης;

(Zougla.gr)

73Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Sat Oct 10 2009, 09:03

kost@s

kost@s
TD Arrasando Member

twra to eida gia to kous kous krima einai kalo emena mou aresei

74Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Sat Oct 10 2009, 18:16

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

spike24 wrote:
Ψάχνει τηλεθέαση η «αγρότισσα» Σίσσυ…

Tv news - Page 3 400_sissi_medium


Απογοητευτικά ήταν τα νούμερα τηλεθέασης για το νέο ριάλιτι «Αγρότης μόνος ψάχνει», που προβάλλεται από την τηλεόραση του Αlpha με παρουσιάστρια τη Σίσσυ Χρηστίδου.

Τι και αν το κανάλι της Κάντζας από το καλοκαίρι μας είχε «βομβαρδίσει» με τα τηλεοπτικά σποτάκια του νέου ριάλιτι και είχαμε πάρει μια πρώτη γεύση της εκπομπής εν μέσω καλοκαιριού, όπου παρουσιάστηκαν οι νέοι αγρότες;

Μπορεί η Σίσσυ Χρηστίδου να «όργωσε» την ελληνική ύπαιθρο για να αναζητήσει τον πιο όμορφο, τον πιο σέξι, τον πιο εργατικό αγρότη για να προτείνει ως... υποψήφιο γαμπρό στις απανταχού εργένισσες, αλλά τελικά με 10% τηλεθέαση, κάτι δεν πάει καλά στο ριάλιτι του Αlpha. Η νεαρή παρουσιάστρια όμως δεν το βάζει κάτω και σίγουρα θα τονώσει το... παιχνίδι και με τα δικά της τερτίπια.

Λέτε να δούμε τη Σίσσυ στα επόμενα επεισόδια να αρμέγει αγελάδες, να βόσκει αιγοπρόβατα ή να καλλιεργεί κρεμμυδάκια για να ανεβάσει τα νούμερα τηλεθέασης;

(Zougla.gr)

oi thletheates htan stous agrous gia xorta Tv news - Page 3 23655 Tv news - Page 3 720401

http://WWW.THALIA.COM

75Tv news - Page 3 Empty Re: Tv news Tue Oct 13 2009, 13:39

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Αργυρώ Μπαρμπαρίγου : Έπιασε δουλειά στο πρωινό του ΑΝΤ1!

Tv news - Page 3 82072


Η μαγείρισσα που συζητήθηκε όσο καμία άλλη τον τελευταίο καιρό εμφανίστηκε σήμερα στην πρωινή εκπομπή του ANT1, όπου και θα βρίσκεται πλέον καθημερινά.

Η Αργυρώ Μπαρμπαρίγου και η αποχώρησή της από τον «Καφέ με την Ελένη» είναι η αιτία που όλες οι εκπομπές να ασχολούνται εδώ και εβδομάδες με τη γυναίκα που θα μαγειρεύει κάθε πρωί στο πλατό της Ελένης. Πριν, όμως, καταλήξει η Ελένη στη μαγείρισσά της, η Αργυρώ έπιασε δουλειά απέναντι, στον Χαριτάτο και τον Καραμέρο.

Πολλά ήταν τα δημοσιεύματα που ήθελαν την Αργυρώ να συζητάει με τον ANT1, και αρκετοί ήταν εκείνοι που έλεγαν πως δεν θα έπρεπε να πάει σε ανταγωνιστική εκπομπή. Σε όλους αυτούς που τη συνεργασία της με κάποιο άλλο κανάλι τη θεωρούσαν «προδοσία», η Αργυρώ Μπαρμπαρίγου μέσω της συνέντευξης, που είχε δώσει τον Σεπτέμβριο, απάντησε πως ποτέ δεν είπε στην Ελένη πως δεν θα πάει σε άλλη εκπομπή.

(Yupi.gr)

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum