Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Tv news

+8
IroGrecia
Promiscuous
Litsa
olympiap1994
spike24
kost@s
*D~A~D*
john@kos
12 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down  Message [Page 2 of 9]

26Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 07:40

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

mia xara itan sto s/k

27Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 07:41

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ontws Laughing
H allh h asxeth me meso mphke :hat
ase pou einai k teleiws akatallhlh h gynaika Tv news - Page 2 720401

28Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 07:43

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ma posous tha parei kai h stamatina pia lol!
oloklhro to stathmo phdhkse bounce Tv news - Page 2 720401
kai ton radiofwniko also Laughing
treles vardies Razz

http://WWW.THALIA.COM

29Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 09:20

Litsa

Litsa
TD Fan

Koitakste na deite k i vasia k i stamatina einai terata ts dimosiografias... stn kirioleksia omws. Efige i vasia mas p mas enimerwnai gia ta toso simantika k kauta themata p aforoun tn planiti mas, gia paradeigma, posa kila arnaki efage i vlaxopoulou k an forese i oxi vraki i menegaki k irthe i stamatina na sinexisei auto t iero ergo.

http://www.thalia.com

30Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 11:00

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Μπακοδήμου- Σεργουλόπουλος : «O Τσαλίκης δεν ταιριάζει με τον Μουτσινά και την Ηλιάκη»

Tv news - Page 2 400_fotis_down_medium


Δέκα χρόνια μαζί στην τηλεόραση. Έζησαν πολλά, συνέβησαν ακόμη περισσότερα. Πρωινή εκπομπή, νυχτερινά shows, Eurovision, μεσημεριανή ζώνη, βραδινά talk shows. Tώρα είναι έτοιμοι για το επόμενο βήμα τους στο Star. O Φώτης και η Μαρία αποδεικνύουν ότι η διάρκεια στην TV δεν είναι αγώνας αντοχής αλλά κυρίως δυνατής φιλίας.

Tα πρώτα δείγματα σας φέρνουν στην πρώτη θέση στη ζώνη σας. Πστεύετε ότι τα ποσοστά αυτά θα διατηρηθούν, όταν ξεκινήσει εκπομπή η Τατιάνα;

Φώτης: Εμένα με κουράζει η νουμερολογία. Το πιο σημαντικό είναι ότι κάνουμε μία εκπομπή, για την οποία, όταν τελειώνουμε, αισθανόμαστε περήφανοι και ότι ο κόσμος μας λέει πως φέτος τους θυμίζουμε τον Φώτη και τη Μαρία που ήξεραν από την εποχή του Σαν στο Σπίτι Σας.

Μαρία: Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη εβδομάδα έχασα τον ύπνο μου με τα νούμερα, γιατί ξυπνούσα κάθε πρωί στις 6.00 για να μάθω πώς πήγε η εκπομπή. Αυτό το άγχος με τα νούμερα το έχεις στην αρχή, αλλά μετά ηρεμείς και κοιτάς να κάνεις τη δουλειά σου. Ανταγωνισμός πάντα θα υπάρχει.

Πώς σας φάνηκε το «Δέστε Τους»;

Μαρία: Έχω ρίξει μόνο κάποιες κλεφτές ματιές, όταν είμαι στο μακιγιάζ, γιατί εκείνη την ώρα ετοιμάζομαι για την εκπομπή. Η αίσθηση που έχω είναι πως πιο πολύ θα μου ταίριαζαν ο Μουτσινάς με την Ηλιάκη μόνοι τους, γιατί θεωρώ ότι ο Τσαλίκης έχει διαφορετικό χιούμορ.

Φώτης: Έχω δει κάποια στιγμιότυπα, αλλά χωρίς να έχω καν ήχο. Από αυτό που είδα, κατάλαβα ότι κάνουν στην ουσία αυτό που κάναμε εμείς πέρσι.

Υπήρξαν στιγμές πέρσι που σκεφτήκατε να τα βροντήξετε και να φύγετε;

Μαρία: Πολλές φορές! Δεν υπήρχαν οι συνθήκες να κάνουμε τη δουλειά μας έτσι όπως θέλαμε και έτσι όπως έχουμε μάθει όλα αυτά τα χρόνια. Δεν υπήρχε ελευθερία στη δημιουργικότητα, κι αυτό ήταν κάτι που μας ενοχλούσε πολύ!

Φώτης: Και ένας από τους λόγους που μας άρεσε η πρόταση του Star ήταν, όχι μόνο
επειδή ήθελαν εμάς, αλλά επειδή ήθελαν και την ομάδα μας.

Θα κάνατε ποτέ ξανά πρωινάδικο;

Μαρία: Θα μπορούσα να επιστρέψω, μόνο αν μου ζητούσαν να κάνω κάτι σαν και αυτό που θα κάνουν φέτος ο Καραμέρος και ο Χαριτάτος.

Φώτης: Δεν νομίζω. Είναι τέτοιος ο κανιβαλισμός που γίνεται στους παρουσιαστές της συγκεκριμένης ζώνης από τις υπόλοιπες εκπομπές που καλύτερα είναι να μην μπλέξει κανείς. Ειλικρινά, τη Μανωλίδου τη λυπήθηκα!

Μαρία, ισχύει ότι έχεις κάνεις την πλαστική επέμβαση με το κορδόνι;

Μαρία: Ναι. Όταν γέννησα το πρώτο μου παιδί, τον Νικήτα, ίσως επειδή είχα πάρει κάποια κιλά, με είχε πιάσει η ανασφάλεια ότι δεν μετράω ως γυναίκα. Αν μάλιστα εκείνη την περίοδο στη ζωή σου συντρέχουν και κάποιοι άλλοι λόγοι που αυτή την ανασφάλεια την κάνουν πιο ισχυρή, είναι πολύ εύκολο να μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις κάποια πράγματα πάνω σου, για τα οποία μπορεί να μετανιώσεις αργότερα. Δεν εννοώ με αυτό ότι μετάνιωσα που έκανα την επέμβαση. Μετάνιωσα για
τον πόνο που τράβηξα.

Αν μπορούσες να αλλάξεις κάτι επάνω σου, τι θα ήταν αυτό;

Μαρία: Να αλλάξω κάτι όχι, αλλά έχω μπει στον πειρασμό να ρωτήσω για διάφορες μεθόδους που σε βοηθούν να διατηρήσεις την εικόνα σου. Ωστόσο, δεν έχω το χρόνο που χρειάζεται ή τη διάθεση, αν θες, να χαλάσω τις διακοπές μου για να υποβληθώ σε κάποια επέμβαση. Γενικά, είμαι ανοιχτή στο να κάνω κάτι που θα με κάνει να νιώσω καλύτερα, αλλά δεν γατζώνομαι σε αυτό. Μέσα σου πρέπει να βρεις την ισορροπία για να είσαι καλά! Τα τελευταία χρόνια τα έχω βρει με τον εαυτό μου και δεν χρειάζομαι κάτι για να με κάνει να νιώσω καλύτερα.

Φώτης: Όταν παρουσιάζεις μία εκπομπή, όπου οι επιστήμονες σου προτείνουν διάφορες μεθόδους, μπαίνεις στον πειρασμό να δοκιμάσεις. Όταν είχε πρωτοβγεί το botox, είχαμε κάνει και εγώ και η Μαρία.

Μαρία: Για την ακρίβεια, είχαμε κάνει botox party. Είχαμε μαζευτεί στο σπίτι μου με μία φίλη μου που σπούδασε πλαστικός στο Λονδίνο και αφού φάγαμε και παίξαμε Trivial, λέμε «δεν κάνουμε κι ένα botox;».

Φώτης: Έκανα μία φορά και δεν ξανάκανα, γιατί δεν νομίζω ότι με βοήθησε και πολύ.

(Yupi.gr)

31Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 20:17

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

dn tous paw k autous Tv news - Page 2 720401

32Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Sep 25 2009, 23:45

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ela mwre kaloulhdes einai,o fwths mou kanei pio poly,h maria thelei merikes Razz

http://WWW.THALIA.COM

33Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Sep 26 2009, 00:02

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

aman vre paidia!!!poiois suma8eite?????

thanks panoulh!!!

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

34Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Sep 26 2009, 00:04

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

Mia xara paidia einai kai oi 2.
Egw proswpika tous paw gt pistevw pws einai kaloi san anthrwpoi kai symfwnw me auta pou lene wres wres.

35Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Sep 26 2009, 00:09

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

olympiap1994 wrote:aman vre paidia!!!poiois suma8eite?????

thanks panoulh!!!

tous SUMATHITES tous Tv news - Page 2 720401
pes'ta pes'ta oly lol!
oute t'antera tous den xwneuoun Laughing
ela mwre soga eipame gousta einai autaaaaaaaa Razz
o kathe enas goustarei opoion thelei Wink

http://WWW.THALIA.COM

36Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Sep 26 2009, 10:22

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Τα... νεύρα του Γιώργου Παπαδάκη

Tv news - Page 2 Gioy


Ο Γιώργος Παπαδάκης έχει δείξει οτι συχνά-πυκνά εκνευρίζεται αρκετά με τα τεχνικά προβλήματα που δημιουργούνται κατά την διάρκεια της εκπομπής του. Απευθείας συνδέσεις χωρίς ήχο, κλειστά μικρόφωνα,συνδέσεις που δεν έχουν γίνει οι ζευξεις εικόνας και πολλά άλλα μικρο-προβληματακια...τεχνικά που θα τα χαρακτήριζε κάποιος ,σε μια πολύ πρωινή εκπομπή.

Σήμερα ομως ο παρουσιαστής της εκπομπής «Καλημέρα Ελλάδα» ,έδειξε...τα δόντια του και προς τους τεχνικούς αλλά και προς το κοντρόλ παρά το γεγονός ότι ήταν στον αέρα της εκπομπής.

Κάποια στιγμή μάλιστα έκανε αναφορά περί... «εμετίλας» όταν όρθιος στο βίντεο γουολ ήθελε να δει την Λεωφόρο Κηφισίας και αντί αυτής η εικόνα έδειχνε τον συννεφιασμένο ουρανό...

Ορισμένοι ισχυρίζονται οτι ολος αυτός ο εκνευρισμός του Γιώργου Παπαδάκη οφείλεται στα χαμηλά νούμερα τηλεθέασης που έχει φέτος η εκπομπή «Καλημέρα Ελλάδα» αφού ποτέ στα 18 χρόνια καθημερινής παρουσίασης δεν είχε ...κατρακυλήσει –και προεκλογικά- στην 4η θέση τηλεθέασης.

(Zougla.gr)



Kathe xrono ta neyra tou exei Laughing

37Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Sep 26 2009, 15:53

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

agapame Giwrgo Laughing

38Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sun Sep 27 2009, 00:49

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Μάγδα Παπαγιάννη: Ο ΑΝΤ1 με έδιωξε και όχι ο Παπαδάκης

Tv news - Page 2 Magdaly


Η Μάγδα Παπαγιάννη για πρώτη φορά σπάει την σιωπή της και μιλώντας αποκλειστικά στην εκπομπή μεσημεριανό express του ALTER, έδωσε απαντήσεις για όσα έχουν γίνει και για την ξαφνική απομάκρυνσή της από το «Καλημέρα Ελλάδα».

Η Μάγδα Παπαγιάννη ανέφερε ότι το γεγονός ότι δεν μας καλημερίζει πλέον στο πλευρό του Γιώργου Παπαδάκη, οφείλεται στις περικοπές που έγιναν από τον ΑΝΤ1:

«Το χάος του ΑΝΤ1 τους τελευταίους μήνες με τις περικοπές που έγιναν, δεν μου έδιναν την ευκαιρία για κάτι διαφορετικό. Από τις 17 Αυγούστου, έμαθα ότι δεν θα ανανεωθεί το συμβόλαιό μου και έτσι και έκλεισε ένας κύκλος πολυετούς μαθητείας δίπλα στον μετρ του είδους», δήλωσε χαρακτηριστικά.

Η γνωστή παρουσιάστρια άφησε να εννοηθεί ότι θα έφευγε από την εκπομπή, ακόμα και αν την κρατούσε ο Γιώργος Παπαδάκης.

«Το τηλεοπτικό διαζύγιό μου με τον Γιώργο Παπαδάκη θα συνέβαινε ούτως ή άλλως. Αφήνοντας 11 χρόνια τηλεοπτικής παρουσίας στο MEGA CHANNEL και ερχόμενη στον ΑΝΤ1, τα τελευταία χρόνια ασφυκτιούσα δημοσιογραφικά στην τριάδα του «Καλημέρα Ελλάδα». Άλλωστε, δεν μάλωσα, ούτε πρόκειται να μαλώσω με τον Γιώργο Παπαδάκη, αφού μπορεί να... χωρίσαμε τηλεοπτικά, όμως είμαστε κουμπάροι, αφού μας έχει παντρέψει με τον σύζυγό μου, Άρη Σαλβάνο».

(Zougla.gr)



Krima pou efyge h Magda,
egw th sympathousa Rolling Eyes

39Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sun Sep 27 2009, 19:14

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ποιοι θα κάνουν ποδαρικό στα πρωινάδικα;

Tv news - Page 2 19847877


Υστερία έχει πιάσει τις τελευταίες ημέρες επιτελείς εκπομπών, αλλά και τους ίδιους τους παρουσιαστές για το ποιο πρόσωπο – έκπληξη θα τους κάνει... ποδαρικό στις πρεμιέρες τους.

Η Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου, πλησιάζει και τόσο η Ελένη Μενεγάκη, όσο και το νέο δίδυμο του ΑΝΤ1, ετοιμάζονται πυρετωδώς για να μας πουν τη δική τους ξεχωριστή καλημέρα.

Στην εκπομπή «Καφές με την Ελένη» τα τελευταία χρόνια ποδαρικό στην πρώτη εκπομπή έκανε η Νατάσσα Θοεδωρίδου ως κουμπάρα, αλλά και... γούρι της παρουσιάστριας.

Για τη φετινή σεζόν «φαβορί» μέχρι τώρα φαίνεται να είναι η Κάτια Ζυγούλη που, ως γνωστόν, μετά τη γέννηση της κόρης της δεν έχει εμφανιστεί σε τηλεοπτικό πλατό. Βλέπετε, η Ελένη Μενεγάκη ποντάρει πολύ στο δυναμικό ξεκίνημα της εκπομπής της.

Αν και το πρωινό του mega channel θα ξεκινήσει τη Δευτέρα, 12 Οκτωβρίου, μια εβδομάδα μετά τις εκλογές, πολύ πιθανόν να δούμε ως πρώτο, κεντρικό καλεσμένο, αυτόν που παρουσίαζε για έξι χρόνια τον «Όμορφο Κόσμο»... τον Γρηγόρη Αρναούτογλου.

Όσο για τη νέα πρόταση του ΑΝΤ1, την εκπομπή 10.00-13.00 με τους Γιώργο Καραμέρο και Σπύρο Χαριτάτο που ξεκινούν αυτή τη Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου; Έχουν ακουστεί πολλά ονόματα για ποδαρικό... από Νάντια Μπουλέ έως... Ευγενία Μανωλίδου.

Άτιμη AGB ,τι αναστάτωση έχεις προκαλέσει και μάλιστα σε προεκλογική περίοδο...

(Zougla.gr)

40Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sun Sep 27 2009, 19:36

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ti tha prwtodoume santa

41Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sun Sep 27 2009, 20:58

olympiap1994

olympiap1994
TD Aventurero Member

pantws h elenh ekane thn kaluterh epilogh!!!

thanks panoulh!!!!

https://www.youtube.com/user/olympiagreece

42Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sun Sep 27 2009, 22:51

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

ths mourlhs Tv news - Page 2 352711
tha dw gia arxh ligo ap'ola Laughing
Tv news - Page 2 818163 Tv news - Page 2 83864

http://WWW.THALIA.COM

43Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Tue Sep 29 2009, 05:59

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Ανακοινωθηκε στο site το νεο prime-time προγραμμα του Mega.Απο 12/10:
Δευτερα:
21:00 Παιδικη χαρα
21:50 4
22:50 L.A.P.D
23:55 Ανατροπη
Τριτη(ισχυει μονο για τις τριτες χωρις champions league):
21:00 Λακης ο γλυκουλης
22:15 7 Θανασιμες πεθερες
23:55 Ερευνα
Τεταρτη:
21:00 Η οικογενεια βλαπτει
22:00 Η πολυκατοικια
Πεμπτη:
21:00 Λακης ο γλυκουλης
22:15 Μιλα μου βρωμικα
23:15 Εμπολεμη ζωνη
Παρασκευη:
21:00 Μ+Μ
22:00 Η πολυκατοικια
Σαββατο:
21:00 Η εκδικηση της ξανθιας
22:30 (Επαναληψη σειρας)
23:30 (Επαναληψη σειρας)
Κυριακη:
21:00 Taxi girl: The mega edition
22:00 The twenty
23:15 Πρωταγωνιστες

44Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Thu Oct 01 2009, 05:31

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ρίτσα Μπιζόγλη : Οριστικό το «διαζύγιο» με τον Alpha

Tv news - Page 2 410_0034_LITSA_MPIZOGLI_28092008_large


Δημοσίευμα της «Espresso» αναφέρει πως η παρουσιάστρια του καθημερινού κεντρικού δελτίου ειδήσεων του Alpha αποχώρησε, καθώς η θέση της δόθηκε στον Αντώνη Σρόιτερ.

Η Ρίτσα Μπιζόγλη, σύμφωνα με το δημοσίευμα, δεν είχε καμία επίσημη ενημέρωση ενώ βρέθηκε ξαφνικά να παρουσιάζει το δελτίο ειδήσεων του Σαββατοκύριακου λίγο πριν πάρει την απόφαση να αποχωρήσει. Η «Espresso» επικοινώνησε με τη δημοσιογράφο, η οποία δήλωσε: «Δεν υπήρχε κάποια άλλη θέση για μένα στο κανάλι. Είμαι ουσιαστικά εκτός καναλιού από την 1η Σεπτεμβρίου».

Η παρουσιάστρια συμπλήρωσε επίσης ότι αυτή τη στιγμή είναι στην αναζήτηση νέας τηλεοπτικής στέγης. Πιο συγκεκριμένα ανέφερε: «Βρίσκομαι μόνο στο ραδιόφωνο του Alpha και συγχρόνως κάνω κάποιες συζητήσεις προκειμένου να βρω τηλεοπτική στέγη. Κάνω κάποιες συζητήσεις αλλά τίποτα δεν είναι ανακοινώσιμο».

Τέλος, το δημοσίευμα αναφέρει πως η Ρίτσα Μπιζόγλη δεν επιβεβαίωσε αλλά ούτε διέψευσε τις φήμες που αναφέρουν ότι από τις αρχές Αυγούστου βρίσκεται σε συζητήσεις με την ΕΡΤ ενώ η ίδια θα γνωστοποιήσει τις όποιες αποφάσεις της μετά τις εκλογές.

(Yupi.gr)

45Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Thu Oct 01 2009, 11:14

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Γιώργος Παπαδάκης
Αποκλειστικό: Τι ειπώθηκε στο έκτακτο μίτινγκ με τους συνεργάτες του

Tv news - Page 2 400_papadakis1_large


Αν και έχουν περάσει μόλις λίγες μέρες από την πρεμιέρα του Γιώργου Παπαδάκη, πληροφορίες αναφέρουν ότι είναι ήδη δυσαρεστημένος με την οργάνωση παραγωγής της εκπομπής του. Ο παρουσιαστής της μακροβιότερης πρωινής, ενημερωτικής εκπομπής της ελληνικής τηλεόρασης, ζήτησε τη Δευτέρα να γίνει έκτακτο meeting με όλους τους συντελεστές.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Γιώργος Παπαδάκης είναι πολύ εκνευρισμένος, καθώς, σχεδόν καθημερινά, κατά τη διάρκεια της εκπομπής αντιμετωπίζει σοβαρά τεχνικά προβλήματα. «Το ποτήρι ξεχείλισε, φτάνει πια!» ήταν σύμφωνα με πληροφορίες τα λόγια του Γιώργου Παπαδάκη προς τους συνεργάτες του υποστηρίζοντας ότι η συγκεκριμένη κατάσταση τον έχει πλέον κουράσει. «Πώς είναι δυνατόν να μην είμαι εκνευρισμένος μετά και να μην έχω νεύρα στον αέρα, όταν το μυαλό μου είναι συνεχώς στο αν θα καταφέρουμε να βγάλουμε το link, ή εάν θα ακούει ο καλεσμένος...» συμπλήρωσε ο παρουσιαστής δίνοντας το λόγο στους συνεργάτες του.

Εκείνοι προσπάθησαν να τον καθησυχάσουν λέγοντας: «Όλοι οι τεχνικοί που δουλεύουν στην εκπομπή είναι επαγγελματίες, γνώστες του αντικειμένου και με πολυετή πείρα στην τηλεόραση. Δεν είναι σωστό οτιδήποτε απρόοπτο συμβαίνει κατά τη διάρκεια της εκπομπής να βγαίνει από τον παρουσιαστή στον αέρα. Δεν σου κάνει καλό και εσένα (Γιώργο), γιατί, εάν ο ηχολήπτης προσβληθεί, επειδή τον δίνεις στον αέρα, δεν θα αντιμετωπιστεί το πρόβλημα εγκαίρως και θα έχουμε άλλα προβλήματα μετά».

Στην έκτακτη συνάντηση ήταν παρών και ο σκηνοθέτης της εκπομπής Γιάννης Ντόνας, στον οποίο ζητήθηκε να προσπαθήσει να κρατήσει πιο ήπιους τόνους κατά τη διάρκεια της εκπομπής γιατί επηρεάζεται και ο παρουσιαστής. Η συζήτηση που κράτησε πάνω από δύο ώρες έληξε και με τις δύο πλευρές να συμφωνούν ότι με τον καιρό θα λυθούν τέτοιου είδους τεχνικά προβλήματα.

(Yupi.gr)

46Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Oct 02 2009, 01:58

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Και βραδινός ο Γιώργος Αυτιάς

Tv news - Page 2 Aytias


Από την επόμενη Τρίτη και κάθε Τρίτη δεν θα βλέπουμε τον Γιώργο Αυτιά μόνο πρωί- πρωί, αλλά και βράδυ, καθώς ξεκινάει μια νέα εκπομπή στην τηλεόραση του Alter.

Η εκπομπή θα προβάλλεται 21:00 με 22:00 και τίτλος της θα είναι «Σε κοιτάζω στα μάτια». Κάθε εβδομάδα ο παρουσιαστής θα έχει καλεσμένο ένα πρόσωπο της επικαιρότητας. Είναι η πρώτη φορά που θα δούμε τον Γιώργο Αυτιά σε εκπομπή βραδινής ζώνης.

Ελπίζουμε, βέβαια, κάθε Τετάρτη να καταφέρνει… να ξυπνάει!

Καλή αρχή λοιπόν!

(Zougla.gr)

47Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Oct 02 2009, 01:59

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

k elega ti mas leipei Laughing

48Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Fri Oct 02 2009, 04:19

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

vradina autia thea :hat Tv news - Page 2 720401

http://WWW.THALIA.COM

49Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Oct 03 2009, 04:45

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Χαριτάτος- Καραμέρος
«Το δικό μας προϊόν είναι πολύ διαφορετικό από την εκπομπή της Μενεγάκη»

Tv news - Page 2 400_xaritat_kar_medium


Στο περιοδικό «Λοιπόν» μίλησε το δημοσιογραφικό δίδυμο της πρωινής ζώνης του ΑΝΤ1, για τα νέα επαγγελματικά δεδομένα, τονίζοντας πως, αν και η νέα τους εκπομπή έχει περισσότερο ψυχαγωγικό χαρακτήρα, οι δύο τους παραμένουν δημοσιογράφοι.

Καθ’όλη τη διάρκεια της συνέντευξης, Χαριτάτος και Καραμέρος φαίνονται να συμφωνούν στις δηλώσεις τους , ιδίως όταν γίνεται αναφορά στις αναταράξεις που προκλήθηκαν στο τηλεοπτικό τοπίο μετά τη διακοπή του «Πρωινού Καφέ». Ο Σπύρος Χαριτάτος δήλωσε σχετικά: «Δεν ασχολούμαι με το ντόρο και τις κραυγές, γιατί δεν έχουν καμία αξία για εμένα. Αυτό που με απασχολεί είναι η επόμενη μέρα, που τα πράγματα θα έχουν πάρει ένα ρυθμό και θα έχουν μπει σε μια σειρά. Δεν έχω άγχος, αλλά με έχει κυριεύσει ένα αίσθημα ευθύνης και σεβασμού το οποίο νιώθω απέναντι στους τηλεθεατές. Εμείς με το Γιώργο θα συνεχίσουμε να κάνουμε τη δουλειά μας με αξιοπρέπεια και συνέπεια». Στα παραπάνω ο Γιώργος Καραμέρος, συμπλήρωσε: «Έχει προκληθεί περισσότερος θόρυβος για εμάς τους δύο παρά για το τηλεοπτικό βήμα που κάνουμε. Δε με έχει αγχώσει ο ντόρος αλλά η αναμονή μέχρι την πρεμιέρα».

Αναφορά έγινε και στις όποιες παγίδες τις οποίες μπορεί να κρύβει το νέο τηλεοπτικό τους εγχείρημα και τον κίνδυνο να «χάσουν» τη δημοσιογραφική τους ταυτότητα. «Δεν έχουμε τέτοια άγχη, γιατί έχουμε αποδείξει και στους εαυτούς μας πέντε πράγματα μέχρι τώρα. Ο κόσμος άλλωστε μας ξέρει, ήδη μας έχει γνωρίσει, δεν είναι ανόητος, αντιλαμβάνεται τα πάντα. Δεν έχω πρόβλημα να πειραματιστώ σε νέα πράγματα. Δε θέλω να κλειδωθώ πίσω από τον τίτλο του δημοσιογράφου ή του διασκεδαστή», αναφέρει ο Γιώργος Καραμέρος, ενώ ο Σπύρος Χαριτάτος συμπληρώνει: «Δε θα φορέσουμε μόνο τα γιορτινά μας και δε θα χαμογελάμε μόνο όλη μέρα. Όμως από την άλλη δε θα το παίξουμε και βαρύγδουποι δημοσιογράφοι, ούτε θα γουρλώσουμε το μάτι στην επικαιρότητα. Δεν είμαστε σοβαροφανείς».

Σχετικά με το θέμα που απασχολεί τους περισσότερους ανθρώπους που εργάζονται στην τηλεόραση, τα νούμερα της AGB, ο Γιώργος Καραμέρος, δήλωσε: «Ασχολούμαστε με τα νούμερα κάθε πρωί, αλλά δεν πρόκειται να πεθάνουμε κιόλας. Οι μετρήσεις της AGB δεν είναι για εμάς λόγος πανικού αλλά εργαλείο βελτίωσης». Ο Σπύρος Χαριτάτος, ξεκαθάρισε πως με το κανάλι δεν έχουν δεσμευτεί σχετικά με τα νούμερα τηλεθέασης ενώ φρόντισε να διαψεύσει και την φημολογία για την επικείμενη συνεργασία τους με τη Ράνια Θρασκιά. «Δεν ξέρουμε πως βγαίνουν όλα αυτά προς τα έξω. Με τη Ράνια δεν υπήρξε καμία απολύτως επαφή. Ούτε για παρουσιάστρια του πάνελ, ούτε για καλεσμένη».


Τέλος δε θα μπορούσε να μη γίνει αναφορά στον πολυσυζητημένο τηλεοπτικό ανταγωνισμό που θα υπάρξει με την Ελένη Μενεγάκη. Ο Σπύρος Χαριτάτος θέλησε να δώσει ένα τέλος στην παραφιλολογία: «Την Ελένη τη γνωρίζουμε, την αγαπάμε, εκτιμάμε τη δουλειά της και την πορεία της αλλά δε θα μπούμε στη λογική του ανταγωνισμού. Εμείς θα βγούμε στον αέρα με ένα προϊόν πολύ διαφορετικό που δεν έχει σχέση με την εκπομπή της Ελένης αλλά ούτε και με τις υπόλοιπες πρωινές εκπομπές. Όταν κοιτάς την πορεία των άλλων, χάνεις στο τέλος τη δική σου και το δικό σού στόχο. Όλος αυτός ο λόγος για τον τηλεοπτικό ανταγωνισμό γίνεται στο κουτσομπολίστικο τηλεοπτικό πλαίσιο. Αυτό το πλαίσιο δε μας αφόρα».

(Yupi.gr)

50Tv news - Page 2 Empty Re: Tv news Sat Oct 03 2009, 06:19

*D~A~D*

*D~A~D*
TD Aventurero Member

h alhtheia einai auth :hat

http://WWW.THALIA.COM

Sponsored content



Back to top  Message [Page 2 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum