Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!

Join the forum, it's quick and easy

Thalia Diva Forum
Welcome to Thalia Diva Fan Club!

Please Log in or Register!
Thalia Diva Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Thalia Diva Forum
Subscribe to Thalia Diva Youtube Channel https://www.youtube.com/user/thaliadivaGreekFC

You are not connected. Please login or register

Eugenia Manwlidou

+3
john@kos
*D~A~D*
spike24
7 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Go down  Message [Page 2 of 3]

26Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Fri Oct 23 2009, 03:07

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

mas zalise Laughing

27Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Dec 02 2009, 17:24

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ευγενία Μανωλίδου : «Τι θα άλλαζα αν μου ζητούσαν να κάνω ξανά τη Στιγμή της Αλήθειας»

Eugenia Manwlidou - Page 2 5d687c49cea28ba580c5832ab214bd94

Η Ευγενία Μανωλίδου βρέθηκε καλεσμένη στον «Όμορφο Κόσμο» και ο Νίκος Παπαδάκης με τον Δημήτρη Ουγγαρέζο
τη ρώτησαν για την ξαφνική δημοσιότητα που πήρε το όνομά της αλλά και αν θα παρουσίαζε ξανά τη «Στιγμή της Αλήθειας».

«Δεν ένιωσα να βάλλομαι ποτέ. Δεν με ενόχλησε καθόλου η δημοσιότητα. Ήταν με άσχημο τρόπο όλο αυτό
που έγινε και σε πολλές περιπτώσεις έγινε κακοπροαίρετα. Κι εγώ φέρθηκα με αφέλεια, αν όχι ανόητα,
και έκανα σπασμωδικές κινήσεις. Γυρίζοντας το χρόνο πίσω, θα ζητούσα βοήθεια από την παραγωγή,
για να το διαχειριστώ όλο αυτό. Φέρθηκα με μεγάλη αφέλεια και δεν το χειρίστηκα σωστά», δήλωσε.

Όσο για το αν θα παρουσίαζε για δεύτερη φορά τη «Στιγμή της Αλήθειας», η Ευγενία Μανωλίδου είπε ότι η δεύτερη χρονιά
θα ήταν καλύτερη. «Αν μου το ζητούσαν, θα το ξαναέκανα. Θα ήμουν καλύτερη από την πρώτη φορά» πρόσθεσε.

Όταν η συζήτηση έφτασε στα προσωπικά της, η Ευγενία παραδέχτηκε ότι θέλει να κάνει τέταρτο παιδί,
αλλά πρώτα πρέπει να περιμένει μέχρι να «τακτοποιηθεί», όπως τόνισε, η ζωή της. Αποκάλυψε επίσης
ότι τον πρώτο καιρό που έβγαινε με τον Άδωνι δεν μιλούσαν καθόλου για πολιτική
αλλά και πως τις αποφάσεις που αφορούν την οικογένειά τους τις παίρνουν από κοινού.

http://www.yupi.gr/gossip/c14254/Eygenia_Manwlidoy.html

28Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Dec 02 2009, 19:15

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

Xathike kai auth. Laughing
One hit wonder thea. :hat

29Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Dec 02 2009, 21:03

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

ax k poso m arese i stigmi tis alitheias Laughing

30Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Sat Mar 20 2010, 04:56

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Να γιατί τσακώνονται συνέχεια!

Eugenia Manwlidou - Page 2 Manolidou-psinakis

Γιατί ο Ψινάκης έχει βάλει στο μάτι τη συνάδελφό του στο «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο» (ANT1),
Ευγενία Μανωλίδου; Γιατί της κόβει τον αέρα με τον τρόπο του την ώρα που συνεργάζονται
στην κριτική επιτροπή;

Ο λόγος είναι ένας! Θυμάστε που γράφαμε ότι ο Ηλίας επρόκειτο να πολιτευτεί; Του είχε γίνει
πρόταση από τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ, Γιώργο Καρατζαφέρη να μπει στο ψηφοδέλτιο του συνδυασμού
του. Κι ενώ ο δαιμόνιος μάνατζερ είχε δεχτεί, ξαφνικά είδαμε ότι όλοι έκαναν τις «πάπιες».

Μάθετε λοιπόν ότι αυτός που μπλόκαρε την όλη διαδικασία ήταν ο αυστηρός... μπουμπούκος!
Ο Ηλίας Ψινάκης είναι ένα πρόσωπο που δεν ταιριάζει στο δικό μας κόμμα! Ε αλήθεια έλεγε ο
Άδωνις Γεωργιάδης... Ο Μάνατζερ είναι τόσο ανατρεπτικός, που ή θα τους διέλυε ή θα τους
ανέβαζε στα ύψη! Με αυτό συμφώνησε και ο πρόεδρος και τελικά η διαδικασία σταμάτησε και η
πρόταση ακυρώθηκε...

Παρόλο που ο Ηλίας ήθελε πολύ να μπει στη Βουλή για να δει και ίσως να αποκαλέσει τους
βουλευτές... θεές, αγάπη μου! Τώρα λοιπόν, που λέτε, την έχει «φυλαγμένη» στην οικογένεια
Γεωργιάδη και μια και έχει κοντά του την Ευγενία της τα «χώνει» πού και πού! Έτσι για να
ξεδίνει και λίγο βρε παιδί μου!

http://panoramapress.gr/

31Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Tue Mar 23 2010, 02:19

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Η Ευγενία Μανωλίδου τώρα και μοντέλο

Η Ευγενία Μανωλίδου άλλη μία φορά κατάφερε να κλέψει την παράσταση. Το μέλος της κριτικής επιτροπής του «Ελλάδα έχεις ταλέντο» ανέβηκε στην πασαρέλα για χάρη του φίλου της και γνωστού σχεδιαστή Μίλτου. Οι λαμπεροί προσκεκλημένοι δεν μπορούσαν να πιστέψουν ότι λίγα λεπτά πριν τελειώσει η επίδειξη βγήκε στην πασαρέλα η σύζυγος του Αδωνη Γεωργιάδη.

Στην αρχή πίστεψαν πως της μοιάζει, όμως στη συνέχεια διαπίστωσαν πως όντως είναι η σύζυγος του βουλευτή. Μάλιστα η Ευγενία εντυπωσίασε, αφού το σώμα της και οι αναλογίες της, αν και έχει τρία παιδιά, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από ένα μοντέλο. Το συγκεκριμένο event εντάσσεται στην 7η Athens Xclusive Designers Week, το πιο λαμπερό γεγονός της μόδας, που ξεκίνησε εντυπωσιακά το Σάββατο σ’ έναν κατάμεστο χώρο, με πολλούς επώνυμους που έδωσαν το παρών στο Συνεδριακό Κέντρο της Εθνικής Ασφαλιστικής.

Η «Espresso» μετά το τέλος του σόου μίλησε με τον σχεδιαστή, ο οποίος μας είπε γιατί επέλεξε την Ευγενία σε ρόλο μοντέλου: «Η Ευγενία είναι μια επιλογή λόγω αισθητικής, αγωγής και ομορφιάς. Για μένα συνδυάζει στοιχεία μιας σύγχρονης γυναίκας με “παλιομοδίτικη” συμπεριφορά, δηλαδή αγωγή, ευπρέπεια και διακριτικότητα. Της ζήτησα να κάνει το φινάλε του σόου, μιας και το ύφος της συλλογής ήταν πολύ θηλυκό, ρομαντικό, με αναφορές στο παρελθόν. Η Ευγενία το σκέφτηκε λίγο και λόγω της φιλίας που έχουμε δέχτηκε να κάνει το φινάλε του σόου φορώντας μια βραδινή δημιουργία στο χρώμα της aqua marine, ολομέταξο σατέν, με τεράστια κάπα».

32Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Tue Mar 23 2010, 03:43

Promiscuous

Promiscuous
TD Aventurero Member

sourgelo :hat

33Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Mar 31 2010, 04:05

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Ευχαριστημένος ο Άδωνις από την Μπουμπούκα

Λεπτό δεν έχασε από το «Dancing with the stars» ο Άδωνις Γεωργιάδης.

Ο βουλευτής του ΛΑΟΣ κάθισε μαζί με τον γιο του, Περσέα, στον καναπέ του σπιτιού του και απόλαυσε την Ευγενία Μανωλίδου να χορεύει τσα-τσα…

«Η Ευγενία έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε, όπως και όλοι οι άλλοι διαγωνιζόμενοι. Ήταν ένα πολύ ωραίο σόου με πολύ κέφι και πιστεύω θα πάει πάρα πολύ καλά», δήλωσε ο βουλευτής στην εκπομπή «Πρωινή Μελέτη», ενώ πρόσθεσε…

«Το είδα όλο και μου άρεσε πάρα πολύ. Εγώ το είδα από το σπίτι. Όλοι οι διαγωνιζόμενοι ήταν πραγματικά ο ένας καλύτερος από τον άλλον και είναι συγκινητική η προσπάθεια που έκαναν.»

Ο Άδωνις δεν μπόρεσε να βρεθεί στο πλευρό της γυναίκας του, καθώς έπρεπε κάποιος να μείνει σπίτι με τον μικρό τους γιο. Τα δύο μεγαλύτερα παιδιά της Ευγενίας Μανωλίδου, ο Αλέξανδρος και η Θεοδώρα, ήταν στο πλατό του show και παρακολούθησαν από κοντά τον «αγώνα» της μαμάς τους. Τα δυο παιδιά, μάλιστα, κρατούσαν πανό που έφτιαξαν μόνοι τους και έγραφε «Ευγενία θυμήσου πως είμαστε μαζί σου»!

Η παρουσιάστρια, μαέστρος, κριτής, χορεύτρια, μα πάνω απ΄ όλα μητέρα και σύζυγος, ήθελε να εντυπωσιάσει με τον χορό της, γι΄ αυτό όλες τις ημέρες που έκανε πρόβες, χόρευε ακόμη και στην… κουζίνα του σπιτιού της.

kali itan :hat

34Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Mar 31 2010, 12:20

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ευγενία Μανωλίδου : «Πόσο μόνη θα αισθάνεται σε λίγο η Τζούλια»

Eugenia Manwlidou - Page 2 D14dad4a85e9efa613668c8c6beea595

Σε συνέντευξή της στο ένθετο «ΟΛΑ» της εφημερίδας «Πρώτο Θέμα», η Ευγενία Μανωλίδου
μίλησε για το «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο», τη συμμετοχή της στο «Dancing with the Stars»,
αλλά και πώς τη βοηθάει ο Άδωνις στην προετοιμασία της για τα χορευτικά της κομμάτια.

Για τη χημεία της με τα υπόλοιπα μέρη της κριτικής επιτροπής του «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο»:
«Νομίζω πως είναι λίγο νωρίς να μιλήσουμε για χημεία. Παρ’ όλα αυτά, κάνουμε και οι τρεις
φιλότιμες προσπάθειες! Πιστεύω ειλικρινά πως, όταν τρεις ευσυνείδητοι επαγγελματίες βρεθούν
στο ίδιο περιβάλλον, ενδιαφέρονται και οι τρεις να επιτευχθεί ο στόχος για τον οποίο έχουν
βρεθεί μαζί. Το εάν θα δημιουργηθεί και συναισθηματικός δεσμός είναι καθαρά θέμα χρόνου».

Σχετικά με την πρόσφατη συνέντευξη της Ματθίλδης Μαγγίρα στο «DownTown», όπου, ανάμεσα
σε άλλα, η Ματθίλδη είχε δηλώσει πως δεν της ταιριάζει ο «καθωσπρεπισμός» της Ευγενίας:
«Δεν θα ήθελα να το σχολιάσω καθόλου. Όλοι μας πια γνωρίζουμε πως "καναλιού παρόντος, πάσα
αρχή παυσάτω"».

Πώς ήταν η μέχρι τώρα εμπειρία της στο «Dancing With The Stars»: «Μοναδική! Αισθάνομαι σαν
ένα μικρό παιδί. Είναι ένας καινούριος κόσμος για μένα. Προπονούμαι σκληρά, υπάρχουν φορές
που δυσκολεύομαι να περπατήσω, τα ψηλά τακούνια έχουν γίνει οι χειρότεροι εχθροί μου, αλλά
το κέφι που νιώθω είναι φοβερό! Όλη αυτή η εμπειρία με έχει ανανεώσει εσωτερικά! (…) Πριν
το "Dancing with the Stars", η μοναδική εμπειρία που είχα στο χορό ήταν το κλασικό μπαλέτο
που με πήγαινε η μαμά μου μικρή. Σταμάτησα στα δεκαεπτά και δεν έχω ξαναχορέψει έκτοτε».

Eugenia Manwlidou - Page 2 Eygenia_medium

Ο Άδωνις τη βοηθά στις πρόβες για το «Dancing With The Stars»; «Όχι, δεν θα μπορούσε.
Του κάνω διάφορες φιγούρες και κόλπα που μου μαθαίνει ο παρτενέρ μου και γελάμε πολύ!
Με βοηθάει όμως πάρα πολύ στο ψυχολογικό κομμάτι, που είναι εξίσου σημαντικό. Όπως
και στο παρελθόν, έτσι και τώρα με στηρίζει απίστευτα υπενθυμίζοντάς μου συνεχώς το
πόσο τυχερή είμαι».

Σχετικά με το ερωτικό DVD της Τζούλιας Αλεξανδράτου: «Με τάραξε πολύ. Πραγματικά
λυπήθηκα. Θυμάμαι πως όταν είχα δει το κοριτσάκι αυτό στα καλλιστεία μου κόπηκε η
ανάσα από την ομορφιά της. Ήταν ό,τι ωραιότερο έχω δει. Περίμενα πως θα την
παρακολουθούσαμε να μπαίνει δυναμικά στον χώρο της διεθνούς μόδας. Τι κρίμα που
διάλεξε τον εύκολο δρόμο σε μια τόσο τρυφερή ηλικία…. Και πόσο μόνη θα αισθάνεται
σε λίγο. Λυπάμαι τόσο…».

http://www.yupi.gr/gossip/c17027/Eygenia_Manwlidoy.html

35Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Mar 31 2010, 12:39

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η Μανωλίδου, συνδετικός κρίκος για Ψινάκη- ΛΑΟΣ

Eugenia Manwlidou - Page 2 _OMY9874_0

Το ¨προξενιό” με τον Ψινάκη και το ΛAOΣ μπορεί να μην “έδεσε” την πρώτη φορά, ωστόσο ο
Γιώργος Καρατζαφέρης δεν εγκαταλείπει το πολιτικό φλερτ προς τον γνωστό μάνατζερ. Στην
πρόταση που είχε κάνει ο Πρόεδρος του ΛAOΣ φέρεται να είχε αντιδράσει έντονα ο Άδωνις
Γεωργιάδης και είχε αναγκάσει τις δύο πλευρές τότε να κάνουν πίσω. Τώρα όμως τα πράγματα
έχουν αλλάξει. Πρόσωπο κλειδί είναι η σύζυγος του βουλευτή, που δεν ήθελε με τίποτα
Ψινάκη στα έδρανα του κόμματος του, Ευγενία Μανωλίδου. H Ευγενία και ο Ηλίας ως συνεργάτες
πλέον στο ίδιο πάνελ ήρθαν κοντά και δεν αποκλείεται να αλλάξει μυαλά και ο Άδωνις. Έτσι
ενόψει των δημοτικών εκλογών δεν αποκλείεται ο Γιώργος Kαρατζαφέρης να προσεγγίσει ξανά
τον κύριο Ψινάκη με μια κολακευτική πρόταση. Στην πολιτική και στον έρωτα, άλλωστε λένε
ποτέ μην λες ποτέ!

http://www.gossip-tv.gr/story/32863/e-manolidou-sundetikos-krikos-gia-psinake-laos

36Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Mar 31 2010, 12:44

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Κουίζ: Με ποιους είναι έξαλλη η Ευγενία Μανωλίδου;

Eugenia Manwlidou - Page 2 8878_EYGENIA_MANOLIDOY_08032010

Η σάτιρα με στόχο το πρόσωπό της φαίνεται πως ενόχλησε την Ευγενία Μανωλίδου η οποία και
φρόντισε σύμφωνα με πληροφορίες να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις. Με ποιους αλήθεια
είναι έξαλλη; Ο λόγος για τους Ράδιο Αρβύλα, οι οποίοι αναφέρθηκαν στην εκπομπή τους
για τις χορευτικές ικανότητες της παρουσιάστριας. Ποιος είδε την Μανωλίδου και δε την
φοβήθηκε; Πηγές πολύ καλά πληροφορημένες έλεγαν χες ότι η Μανωλίδου αναζητούσε
απεγνωσμένα να βρει την Κατερίνα Γκαγκάκη προκειμένου να της εκφράσει τον θυμό αλλά
και την απογοήτευσή της για τα σχόλια των Αρβύλα. Και τι έκαναν τα παλικάρια; Θύμισαν
στον κόσμο τις ερωτήσεις που έκανε, πέρυσι η Μανωλίδου κατά την διάρκεια της εκπομπής
«Η στιγμή της Αλήθειας». Κι αυτό με δεδομένο ότι η ίδια σχολίασε στίχους ενός ραπ
συγκροτήματος που συμμετείχε στη νέα παραγωγή του Καναλιού «Ελλάδα έχεις ταλέντο».
Στίχους που σύμφωνα με την Μπουμπούκα δεν συνιστούν πρότυπο για τα νέα παιδιά.

http://www.gossip-tv.gr/story/32924/kouiz-me-poious-einai-exalle-e-eugeneia-manolidou

37Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Fri Apr 09 2010, 16:19

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Μανωλίδου VS Ψινάκη : Η κόντρα στα γυρίσματα του
«Ελλάδα Έχεις Ταλέντο» που την έκανε να αλλάξει θέση!


Eugenia Manwlidou - Page 2 6f8ed56c5f8dc415d72d7e5fb552367f

Το απόγευμα της Τετάρτης 7 Απριλίου, το πολιτιστικό κέντρο «Δαΐς» υποδέχτηκε ξανά το τάλεντ
σόου του ANT1 «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο». Ήταν το πρώτο γύρισμα αμέσως μετά τις γιορτές του
Πάσχα. Τα φιλόδοξα ταλέντα έσπευσαν να δώσουν το «παρών» και να βρεθούν απέναντι από τα
μέλη της κριτικής επιτροπής, Ηλία Ψινάκη, Ευγενία Μανωλίδου και Βαγγέλη Περρή.

Ωστόσο, εκτός από ταλέντα η πρώτη μέρα γυρισμάτων «διέθετε» και έντονες διαφωνίες.
Πρωταγωνιστές, ως συνήθως, η μουσικός Ευγενία Μανωλίδου και ο Ηλίας Ψινάκης. Τα δυο
μέλη της κριτικής επιτροπής, που μάλιστα κάθονται και δίπλα δίπλα, όπως έχουμε δει
πολλές φορές, έχουν διαφορετική άποψη και την υπερασπίζονται δυναμικά, με αποτέλεσμα
τις μεταξύ τους εντάσεις.

Αφορμή αυτή τη φορά στάθηκε η συμμετοχή δυο νεαρών αγοριών που ξεδίπλωσαν το ταλέντο
τους στο χορό, με ένα ιδιαίτερο τρόπο... Τα νεαρά αγόρια χόρεψαν ολόγυμνα καλύπτοντας τα
επίμαχα σημεία με δίσκους βινυλίου, τους οποίους αντάλλασσαν μεταξύ τους. Μετά το τέλος
της παρουσίασης, η Ευγενία Μανωλίδου εξέφρασε την άποψή της στους διαγωνιζόμενους λέγοντας
τους πως, αν θέλουν να χορεύουν έτσι, καλύτερα να πάνε σε μαγαζί να κάνουν στριπτίζ.

Από την άλλη, ο Ηλίας Ψινάκης είχε διαφορετική άποψη, θετική για την ακρίβεια. Η
μουσικός τού απάντησε με έντονο ύφος, «Μα είναι δυνατόν να επικροτείτε κάτι τέτοιο;
Δεν το πιστεύω!», εγκαταλείποντας τη θέση της, την οποία αντάλλαξε με εκείνη
του Βαγγέλη Περρή, ο οποίος γι’ άλλη μια φορά έπαιξε το ρόλο του πυροσβέστη.

Το γύρισμα συνεχίστηκε κανονικά με την Ευγενία Μανωλίδου να κάθεται
σε όλη τη διάρκεια της βραδιάς στη θέση του Περρή και όχι στη δική της.

http://www.yupi.gr/gossip/c17231/Manwlidoy_VS_Winakh.html

38Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Fri Apr 09 2010, 16:25

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ευγενία Μανωλίδου : "Είχα φτιάξει ένα πλάνο στο μυαλό μου,
το οποίο μέσα σε λίγες ώρες τινάχτηκε στον αέρα"


Eugenia Manwlidou - Page 2 313d27244ee7cd6aeed319d50833f5d4

Η 35χρονη κριτής του «Ελλάδα, Έχεις Ταλέντο» ζητάει να την ψηφίσουμε ως διαγωνιζόμενη
του «Dancing with the Stars», ενώ βάζει πάγο στα πρησμένα από τις πρόβες πόδια της. Οι
συζητήσεις της Ευγενίας για τη συμμετοχή της στο παιχνίδι είχαν ξεκινήσει από το
Νοέμβριο, αλλά εκείνη, παρόλο που έχει ακόμη στο δωμάτιό της τις πουέντ των παιδικών
της χρόνων, άργησε πολύ να πει το «ναι».

«Ήταν δύσκολη απόφαση. Δεν είχα ξαναχορέψει από τα 17 μου και ένιωθα ότι ξεκινώ ξανά από την
αρχή. Δεν ήξερα πώς θα με αντιμετωπίσει ο κόσμος» λέει η Ευγενία, που είδε τη ζωή της να
γίνεται φύλλο και φτερό από τα μίντια από την πρώτη μέρα της παρουσίας της στην τηλεόραση ως
οικοδέσποινα της εκπομπής «Η Στιγμή της Αλήθειας» μέχρι και τη στιγμή που της ανακοινώθηκε
–φέτος το Σεπτέμβριο– ότι δεν θα είναι τελικά εκείνη η κεντρική παρουσιάστρια του «Πρωινού
Καφέ». «Επειδή έχω πολύ μεγάλη πειθαρχία στη ζωή μου, είχα τακτοποιήσει με τέτοιον τρόπο την
καθημερινότητά μου ώστε να μπορέσω να είμαι συνεπής στις υποχρεώσεις του "Πρωινού Καφέ".
Είχα φτιάξει ένα πλάνο στο μυαλό μου, το οποίο μέσα σε λίγες ώρες τινάχτηκε στον αέρα. Χωρίς
να έχω ιδέα για ποιο λόγο συνέβη αυτό».

Σταματάει και πίνει μια γουλιά από τον καφέ της. Η συζήτηση γι’ αυτό το θέμα τη στενοχωρεί.

«Ακόμη δεν αισθάνομαι πολύ καλά στην τηλεόραση, νιώθω αμήχανα. Πάντα φοβάμαι ότι κάποιος
μπορεί να μου παίρνει συνέντευξη κακοπροαίρετα. Στενοχωριέμαι που συμβαίνει αυτό, γιατί
εγώ είμαι από τη φύση μου αυθόρμητος άνθρωπος» εξηγεί η κρινόμενη του «Dancing with the
Stars» και ταυτόχρονα κριτής του «Ελλάδα, Έχεις Ταλέντο» που τελικά δέχτηκε, όπως λέει, να
χορέψει live γιατί οι υπεύθυνοι της εκπομπής την έπεισαν ότι δεν θα εκτεθεί αλλά και
γιατί τα χρήματα του νικητή του DWTS θα δοθούν στο φιλανθρωπικό σωματείο «Make a Wish».

«Όταν θα φύγω απ’ αυτή τη ζωή, θέλω να την έχω χορτάσει. Φτάνει να μην κάνω κακό στον
εαυτό μου, στον άντρα μου και στα παιδιά μου. Γιατί μόνο αυτοί με νοιάζουν πραγματικά.
Από τη στιγμή που αυτοί οι άνθρωποι με στηρίζουν, με αγαπάνε και είναι περήφανοι για μένα,
εγώ θα το κάνω. Δεν θέλω να φτάσω 80 χρόνων και να σκέφτομαι "στα 35 σου θα μπορούσες να
χορέψεις, αλλά δεν το έκανες"».

http://www.yupi.gr/gossip/c17187/Eygenia_Manwlidoy.html

39Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Sun Apr 11 2010, 16:27

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Ευγενία Μανωλίδου: «Δεν αυτοπροτάθηκα για καμία εκπομπή»

Eugenia Manwlidou - Page 2 Manolidouuuuu

Η Ευγενία Μανωλίδου μίλησε για το «Ελλάδα έχεις ταλέντο» και για το «Dancing with the
stars». Για τους κριτές του «Ελλάδα έχεις ταλέντο» δήλωσε: «Τα πάμε πολύ καλά με έχουν
καλοδεχτεί και δεν διστάζουν να με συμβουλεύσουν και να με καθοδηγήσουν, όποτε τους
το ζητήσω». Όσο για τη σχέση της με τον χορό τόνισε: «Η μόνη μου επαφή με τον χορό ήταν
το μπαλέτο που έκανα μέχρι τα δεκαεπτά μου χρόνια. Η καλή μου επίδοση στο πρώτο live ήταν
αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς και σωστής προετοιμασίας από τον παρτενέρ μου». Και πρόσθεσε:
«Κάναμε τρεις ώρες την ημέρα πρόβες, αλλά δούλευα πολύ με ασκήσεις τεχνικής και στο σπίτι
μόνη μου. Το σώμα μου ήταν αρκετά σκουριασμένο». Βέβαια, η Ευγενία Μανωλίδου αναφέρθηκε
και στην υπερέκθεσή της στην τηλεόραση. «Η επαγγελματική μου παρουσία είναι μικρή και δεν
συνεπάγεται υπερέκθεση. Το ότι αναπαράγεται διαρκώς το οτιδήποτε κάνω είναι κάτι που δεν μπορώ
να ελέγξω. Δεν αυτοπροτάθηκα για καμία εκπομπή. Μου ζητήθηκε από επαγγελματίες έμπειρους
στο χώρο. Σε αυτούς χρωστώ την τηλεοπτική μου παρουσία, όχι σε δήθεν προσωπικές μου βλέψεις».

http://www.gossip-tv.gr/story/34143/eugenia-manolidou-den-autoprotatheka-gia-kamia-ekpompe

40Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Mon Apr 12 2010, 03:21

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Η Μανωλίδου απαντά σκληρά στις κριτικές



Την απάντησή της στην κριτική που της έχει ασκηθεί όλες αυτές τις μέρες δίνει η Ευγενία Μανωλίδου στην κάμερα τυο Star. Λίγες ώρες πριν κάνει την τρίτη της liveεμφάνιση ως διαγωνιζόμενη στο «Dancing with the stars» και ενώ πάντα κατέχει θέση κριτή στο «Ελλάδα έχεις ταλέντο», η Ευγενία απαντά με το... σεις και με το σας στους επικριτές της!!!

«Ας μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια», σχολίασε σε ερώτηση ότι την χαρακτηρίζουν ψεύτικη. «Θα προτιμούσα να μέναμε στα πράγματα τα οποία κάνω, δηλαδή στον τρόπο που ειμαι κριτική επιτροπή, εάν αρέσω, εάν δεν αρέσω, στον τρόπο που χορεύω. Δεν θεωρώ ότι είναι δίκαιο για μένα να με κρίνουν ως άνθρωπο εκείνοι οι οποίοι δεν με ξέρουν καθόλου και δεν με εχουν γνωρίσει και ποτε».

Υπενθυμίζεται ότι η γνωστή τηλεκριτικός Πόπη Διαμαντάκου είχε γράψει πρόσφατα στα «Νέα»: «Το ζεύγος Μανωλίδου - Γεωργιάδη εχει πετύχει τη συνταγή να τροφοδοτούν ο ενας την περσόνα του αλλου, αποτελώντας οι δυο τους μόνιμη ατραξιόν του τηλεθεάματος. Αυτος είναι προφανώς και ο στόχος τους».

Σε αυτήν την κριτική, η Ευγενία απαντά: «Εγώ δεν ήμουν στο σπίτι μου για πρώτη φορά. Ζήτησα από τον άνδρα μου να έρθει στο πλατό. Ειχε να πάει σε τρία διαφορετικά μέρη που τον είχαν καλέσει επέλεξε να είναι μαζί μου, γιατί ό,τι κάνουμε, το κάνουμε μαζί. Άκουσα τα χίλια μύρια από ανθρώπους που ενδεχομένως δεν εχουν νιώσει την αγάπη όπως την εχουμε νιώσει εμείς, λυπάμαι πολύ πραγματικά», ολοκλήρωσε τις δηλώσεις της η μαέστρος, πετώντας μπηχτές που δύσκολα θα μείνουν αναπάντητες.

Μια νέα κόντρα έχει μόλις ανοίξει, αν και την ίδια ώρα φαίνεται να έχει πολλά μέτωπα. Βλέπετε, υπάρχει και με την έτερη γνωστή τηλεκριτικό Ντέπυ Γκολεμά, που πρόσφατα έγραψε στην «Real Life» ότι «για την Ευγενια Μανωλιδου δεν συντρεχει λογος υπερκοπωσης. Για να βγει στο γυαλι, ψήνει και τον οβελία στα στρατόπεδα ανήμερα το Πασχα».

Πως απάντησε σε αυτήν την κριτική η Μανωλίδου; Αφενός σχολίασε ότι «οτιδήποτε κάνω στη ζωή μου το παίρνω σοβαρά», αφετέρου αποκάλυψε ότι τρώει συνέχεια... σοκολάτα για να της πέσει η... πίεση, που έχει ανέβει με αυτά που ακούει και διαβάζει για το πρόσωπό της. Μόνο να το προσέξει αυτό, γιατί η σοκολάτα είναι υποκατάστατο και για άλλα πράγματα...

41Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Sat Apr 24 2010, 17:49

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

Ευγενία Μανωλίδου - Άδωνις: Άνοιξαν το σπίτι τους



Διάπλατα άνοιξε τις πόρτες του σπιτιού της η Ευγενία Μανωλίδου, που, σαν κάθε σταρ που σέβεται τον εαυτό του και το κοινό του, φώναξε τους φωτογράφους και μας ξενάγησε στο «παλατάκι» της...

Η εκρού φωλίτσα της μπουμπούκας και του καλού της έχει παράξενο αρχιτεκτονικό σχέδιο (κάτι το μυτερό μπαλκόνι πάνω από την είσοδο, κάτι οι προεξοχές στο πίσω μέρος), ενώ δεσπόζει μια κολώνα... δωρικού ρυθμού.

Αλίμονο, τι σόι Ελληνολάτρης είναι ο σύζυγος αν δεν έχει κάτι από αρχαία Ελλάδα;

Και πού να δείτε μέσα τι έχει...

Να ξεκινήσουμε από το τραπεζάκι μπροστά από το τζάκι με την ιωνικού ρυθμού κολώνα και το τζάμι; Ή μήπως από τα κιονόκρανα στα οποία στηρίζεται η επίσης γυάλινη τραπεζαρία - υπερπαραγωγή;

Ούτε το... Ερεχθείο δεν έχει τόσες κολώνες πια!

Για να μην πούμε για τα αγάλματα και τους αμφορείς που είναι διάσπαρτα εδώ κι εκεί, σαν συλλογή μουσείου υπό κατασκευή... Από την συλλογή -να φανταστείτε- δεν λείπει ένα ομοίωμα της Αφροδίτης της Μήλου (της κανονικής ντε, όχι εκείνης του «Focus» με το σηκωμένο μεσαίο δάχτυλο)!

Όσο για το πιάνο της -κατά τα άλλα- μαέστρου;

Μαύρο κλασσικό, μόνο που επειδή το έχει ρίξει στα ριάλιτι τώρα τελευταία το μετέτρεψε σε... ζαρντινιέρα τίγκα στην ορχιδέα!

Η Ευγενία, πάντως, είναι άψογη οικοδέσποινα: τι στους καναπέδες ξάπλωσε, τι σταυροπόδι στο μπαμπού καθιστικό έκατσε, τι στην κουζίνα με το φλιτζανάκι του καφέ ανά χείρας και το ψηλοτάκουνο πέδιλο προτεταμένο... σκέτη σταρ!

Μάλιστα, διάλεξε και συνολάκι γνωστού οίκου μόδας ασορτί με τον καναπέ (άντε και με την... ταπετσαρία ευχόμαστε), ενώ μας ενημέρωσε ότι έχει μανία με τα... παράθυρα!

Όχι τα τηλεοπτικά, του σπιτιού: «αφήνω πολλές ώρες τα παράθυρα ανοικτά για να μπαίνει καθαρός αέρας και κλείνω με τα μανίας όλες τις πόρτες των ντουλαπιών», εξομολογήθηκε στο περιοδικό «In Style Home».

Έτσι... να παίρνει αέρα και το σπίτι και όχι μόνο τα μυαλά μας...

42Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Fri Aug 20 2010, 00:10

spike24

spike24
TD Aventurero Member

H ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΙΑΣ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ

43Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Sun Aug 22 2010, 20:20

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η ΕΥΓΕΝΙΑ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

44Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Sat Aug 28 2010, 01:43

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η ΕΥΓΕΝΙΑ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ MEGA

45Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Thu Sep 02 2010, 15:11

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η ΕΥΓΕΝΙΑ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ

46Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Thu Sep 02 2010, 15:15

spike24

spike24
TD Aventurero Member

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΗΣ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ

47Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Thu Sep 02 2010, 15:52

john@kos

john@kos
TD Aventurero Member

kairo eixa na tin akousw Eugenia Manwlidou - Page 2 68461

48Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Sun Sep 05 2010, 16:20

spike24

spike24
TD Aventurero Member

Η ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΤΟΥ ΑΔΩΝΙ

49Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Mon Sep 06 2010, 21:12

spike24

spike24
TD Aventurero Member

ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΝΩΛΙΔΟΥ ΓΙΑ ΤΟ MEGA

50Eugenia Manwlidou - Page 2 Empty Re: Eugenia Manwlidou Wed Sep 08 2010, 18:30

Rosalinda

Rosalinda
TD Arrasando Member

ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΩ ΜΙΑ...ΤΟΣΟ ΧΑΖΗ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΣΟ ΓΛΥΦΤΡΟΝΙ..................
ΑΠΑΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sponsored content



Back to top  Message [Page 2 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum